Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 17:19   #41
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post

netko tko voli cuckima lomit kosti će dobro razmislit nakon što netko njemu polomi te iste kosti.
Ali u čemu je onda razlika između njih? I jedni i drugi su kostolomci i teški nasilnici, neovisno o pozadini priče.

To mi je u rangu one: boriti se za mir je isto što i jebati se za nevinost.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:26   #42
Molly, ali cesto nema drugog nacina. Ili dozvoliti da te netko maltretira.

Silajn, mislim da ne bi dobro zavrsio taj scenarij jer ljudi nemaju granica, uz sto bi to bio poziv grubijanima i nasilnicima svih vrsta da se ukljuce u borbu za pravdu.


Ovako na individualnoj razini mi je ok da se boris za vlastiti integritet.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:27   #43
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Ali u čemu je onda razlika između njih? I jedni i drugi su kostolomci i teški nasilnici, neovisno o pozadini priče.
Razlika je u motivu i posljedici.

Tvojom logikom, udariš li osobu da obraniš dijete koje mlati - ti si jednaki nasilnik?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:06   #44
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Molly, ali cesto nema drugog nacina. Ili dozvoliti da te netko maltretira.
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Razlika je u motivu i posljedici.

Tvojom logikom, udariš li osobu da obraniš dijete koje mlati - ti si jednaki nasilnik?

Shvaćam na što ciljate i razumijem, i meni to često bude prva, instinktivna reakcija, ali ipak smatram da norme civilnog i pravnog društva postoje s dobrim razlogom i da ih se svi trebamo držati, jer bi u protivnom zavladali kaos, nasilje i bezvlađe. Oni koji si uzmu slobodu posegnuti za nasiljem kao instrumentom svoje borbe izlaze iz korpusa tih normi i prelaze na drugu stranu, postaju nasilnici neovisno o motivu i okolnostima svog nasilja. I tu je teško postaviti granicu. Hoću li nakon što sam jednom posegnula za nasiljem drugi put za njim posegnuti još lakše, hoće li mi se granice i percepcija dobrog i lošeg, dopuštenog i nedopuštenog, vremenom zamagliti?

Dakle, ja sam za zvanje policije, svih ostalih nadležnih službi, tužbe, zabrane pristupa, što god treba, ali nisam za reciprocitet nasilja. Nužna obrana/samoobrana u situacijama gdje su život i zdravlje neposredno ugroženi su druga stvar.

Shvaćam da je moja vjera u institucije i državni aparat naivna i u okolnostima, recimo, jučerašnje presude Horvatinčiću blesava i iluzorna, ali nemam drugog izbora jer izvan toga je ničija zemlja, prostor u kojem se osjećam nesigurno, čija pravila ne poznam i u kojemu ne želim prebivati.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:04   #45
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Ali u čemu je onda razlika između njih? I jedni i drugi su kostolomci i teški nasilnici, neovisno o pozadini priče.

To mi je u rangu one: boriti se za mir je isto što i jebati se za nevinost.
Kako koja je razlika? Jedno su bolesnici koji se izivljavaju nad bicem koje se nije u stanju samo obraniti (pas, macka, dijete, cura, nebitno)...a drugo su ljudi koji vide da sustav ne funkcionira i odluce uzeti stvari u svoje ruke. Meni su oni fenomenalni, isto kao sto aposlutno opravdavam i podrzavam da neki tata/stric/stariji beat mrtvi ladni orebiju na mrtvo ime nekoga tko im je dirnuo u kcer/sestru.
Jer istjerivanja pravde mirnim putem, sudovima i sl. ocito kod nas ne funkcionira.
Pa pogle Horvatincica. Mislim da bi nekakva kozmicka pravda bila da ga nasred Cvijetnog trga isprebija i polomi mu noge sin tih Talijana, al ono, na subotnju spicu, i da petsto ljudi to gleda, i da svih tih 500 ljudi mrtvi ladni potpisu zapisnike policiji da je tip ono, spotaknuo se i udario o bankinu slucajno.
To je pravda, a ne ovo sto se jucer desilo, ili sto se desi u 99% slucajeva kad klinci s bemweovima pogaze pjesake ili kad psihopat curu u Podstrani siluje jebenim mikserom i dobije nesto sitno kazne, ako je i dobio, ne sjwcam se tocno trebala bi guglati
Edit: guglala sam. 4 godine je tip dobio. Znate zasto mi je pao napamet? Jer je kolegica prepricavala kako su joj kolege kirurzi zaprimili tu curu na hitnoj. Kirurzi koji au prosli rat, nagledali se svega....su povracali u sali, u kakvom stanju je ta cura dosla. A lik od 24 godine je dobio 4 god zatvora, kad izadje imat ce 28. Zivot je pres njim, pred totalnim psihopatom i monstrumom. U tom slucaju, nema te institucije koja ce njega propisno kaznit. Jer kad izadje, to isto ce naoravit nekoj drugoj curi, jer je poremeceni bolesnik. Za takve je jedini lijek ili da ga se zatbori do kraja zivota ili da ga se ubije, ali u svakom slucaju, apsolutno trajno izdvoji iz civiliziranog drustva.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 05:44   #46
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Za takve je jedini lijek ili da ga se zatbori do kraja zivota ili da ga se ubije, ali u svakom slucaju, apsolutno trajno izdvoji iz civiliziranog drustva.
Rekoh odavno, neki ljudi nisu zaslužili da žive.
Taj s mikserom. Onog trena kad si tako nešto uradio, ti više nisi čovjek, nemaš i ne trebaš imati ljudska prava. Čudovište si, monstrum, zvijer i nakaza i tako te treba i tretirati. Nikakvo zatvaranje, pa da još i pobjegne.

Mogla bih ubiti. Da mi netko pretvori život u noćnu moru, mogla bih. Da je on ili ja. Da znam da je pitanje vremena.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:38   #47
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
što se zlostavljanja i nejednakosti koje proizlaze iz toga, baš sam nedavno pričala s osobom koja radi kao psiholog s mladima. kaže da joj redovito dolaze žrtve, nasilnici ne.
Ne može ih se natjerati. A i da može, ne bi urodilo plodom jer za psihijatrijsko liječenje treba pristanak.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:29   #48
Ili sudski nalog.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:47   #49
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Žene, zanima me vaše mišljenje oko upotrebe sile ili ozbiljne prijetnje silom u slučajevima kad vas zakoni ne štite od trpljenja sile s druge strane. Mislim podjednako na slučajeve obiteljskog nasilja, kao i na oblike sustavnog nasilja poput dokazanog kriminala koji ne biva kažnjen.
...
kako društveno tako i individualno, dođe trenutak kad je rat neminovnost
iako nisam nikad tako ratovala, mislim da sam postala spremna
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:00   #50
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ne može ih se natjerati. A i da može, ne bi urodilo plodom jer za psihijatrijsko liječenje treba pristanak.
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ili sudski nalog.
psiholog, ne psihijatar. u službi za mlade za koju ne treba nikakav sudski nalog.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:47   #51
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
psiholog, ne psihijatar. u službi za mlade za koju ne treba nikakav sudski nalog.
Nevažno, ne bi došli ni psihologu ni psihijatru. Ne razumijem zašto misliš da bi.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:28   #52
Ja sam za objavu imena silovatelja jer oni nikad ne odleže koliko trebaju pa neka netko drugi iskroji pravdu ako neće ovo trulo pravosuđe.. Mislim da ljudi imaju pravo znati ako među njima živi netko takav. Neka mijenja grad, državu šta god ako počne dobijati prijetnje. Bolje mi je da se ti bolesnici osjećaju ugroženo nego žrtve koje gledaju kako se čovjek koji je nad njima učinio zločin šeće slobodno po kvartu. Ne kužim ljude koji štite monstrume objavom samo njihovih inicijala. Također se ne trebaju štititi ni gospodarski kriminalci, dileri i ubojice s namjerom.

Vi koji imate drukčije mišljenje , imate li djecu koja žive u istom kvartu di i osuđeni pedofil koji je pušten na slobodu "zbog dobrog vladanja"? Možda imate dijete, ali ne znate da takav netko živi blizu vas jer su u medijima bili samo njegovi inicijali.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:29   #53
Cure koje ne kužite kako netko može trpjeti nasilje i ne pobrinuti se za sebe...malo stanite na loptu i pokušajte sagledati svijet i iz neke druge perspektive, a ne samo sebe kao centra. I koliko ste u biti sretne (zbog toga kakve jeste i kakav ste odgoj imale, mada se to može dogoditi i osobama za koje nikad ne bi rekli), a ne samo pametne i samopouzdane.
Što se tiče reagiranja na ono što sustav ne može riješiti, ja tu imam visoki prag, odnosno druge metode. Moj muž baš i ne. On je više "ja ću te odležat mater ti milu" tip. Karikiram, ali kužite. Mislim vraga karikiram, možda samo nije došlo do situacije da baš tako radikalno treba reagirati. I ne, ne smatram da je time isti kao i oni koji tlače. Jer znam u kakvim situacijama bi tako reagirao.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:37   #54
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Ja sam za objavu imena silovatelja jer oni nikad ne odleže koliko trebaju pa neka netko drugi iskroji pravdu ako neće ovo trulo pravosuđe.. Mislim da ljudi imaju pravo znati ako među njima živi netko takav. Neka mijenja grad, državu šta god ako počne dobijati prijetnje. Bolje mi je da se ti bolesnici osjećaju ugroženo nego žrtve koje gledaju kako se čovjek koji je nad njima učinio zločin šeće slobodno po kvartu. Ne kužim ljude koji štite monstrume objavom samo njihovih inicijala. Također se ne trebaju štititi ni gospodarski kriminalci, dileri i ubojice s namjerom.

Vi koji imate drukčije mišljenje , imate li djecu koja žive u istom kvartu di i osuđeni pedofil koji je pušten na slobodu "zbog dobrog vladanja"? Možda imate dijete, ali ne znate da takav netko živi blizu vas jer su u medijima bili samo njegovi inicijali.
Samo znas sto je jedan od problema s tim?
Sto i ti kriminalci imaju bracu, sestre, roditelje, djecu koji nisu ni krivi, ni duzni, i koji su i ovako vec i previse devastirani onim sto im je zivot servirao.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:14   #55
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Što se tiče reagiranja na ono što sustav ne može riješiti, ja tu imam visoki prag, odnosno druge metode. Moj muž baš i ne. On je više "ja ću te odležat mater ti milu" tip. Karikiram, ali kužite. Mislim vraga karikiram, možda samo nije došlo do situacije da baš tako radikalno treba reagirati. I ne, ne smatram da je time isti kao i oni koji tlače. Jer znam u kakvim situacijama bi tako reagirao.
same here
ja u fino, a on bi satiro

karikiram jel

još nikog nije satro, fala Bogu da nije bilo potrebe
no, kad se prijeđe moj prag i roleta padne, uvijek sam spremna i za fizikaliju
najčešće ako se osjetim ozbiljno ugroženo
dogodilo se jednom
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 05:32   #56
Pih, ti koji bi satirali.
Ljudi svašta pričaju da bi i ne bi, dok ne dođu u određenu situaciju.

Moj muž je satro’ tipa koji nam je u 3 ujutro upao u kuću i htio me udariti.
Moj oduvijek fini, miran, nježni kuler od mužića koji praktički nikad na nikog ne povisi ton.

Glavno da sam se ja (naoko goropadnica koja je uvijek govorila kako bi makar oko izvadila onome tko bi fizički ugrozio moju obitelj) tada praktički stisnula u kut kao zadnja popišanka. Jedino što sam vrištala kao nespašena i tom prilikom probudila cijelo susjedstvo.:klap:

Što želim reći...možemo mi pričati što i kako bi da se dogodi ovo ili ono, ali teško možemo znati što bismo dok se ne nađemo u kritičnoj situaciji.

Inače, fizički obračun mog muža s provalnikom...ne znam, imala sam na prvu nekako kontradiktorne emocije naspram tog čina. Ono, jednom valjda životinjskom atavistički ženkastom dijelu mene bilo je drago što nas je obranio, što se zauzeo za nas i što sad pouzdano znam da postoji određena granica ugroze prilikom koje će on reagirati fizičkom silom da zaštiti svoju obitelj.
Ipak jedan intelektualni pacifistički dio mene je situaciju doživio s određenim stupnjem neugode. Fizički obračun van ringa mi izgleda poprilično primitivno.
Znam i da je mom mužu od tog sukoba naknadno ostao gorkasti okus u ustima.
Iako oboje znamo da je u tom trenutku ispravno reagirao.

Bolje bez fizičkog nasilja ukoliko postoji bilo kakva druga alternativa.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:14   #57
čupet, ne govorim napamet
znam jako dobro što je u stanju
i iskreno, koliko god se nekome primitivno činilo, radije bih njega kraj sebe nego nekoga tko će pobjeći glavom bez obzira


da preformuliram, ima ljudi koji bježe od fizičkog sukoba ko vrag od tamjana, čak i kad je neizbježan
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:27   #58
Baš to.
Do situacije "odležat ću te" nije došlo hvala bogu. Pa nije lud. To bi trebalo biti baš nešto kritično i vrlo vrlo osobno.
Ali nema šanse da ne reagira kad neko nekog maltretira. Nema šanse. Po cijenu da sam nadrlja.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:30   #59
moj je jednom nadrljo, dobio od ženske jezikovu juhu i udarce torbicom jer ju je branio od nasilnog frajera
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:16   #60
Jeste li ikada vidjele fizički obračun tijekom kojega je netko teško stradao ili umro?

Što ja znam, što sam starija to sam opreznija.

Ima svakakvih kretena. Izvuku nož ili pljucu za krivu riječ, a kamoli za fizički obračun.

Znam da ljudi reagiraju u afektu, braneći sebe ili svoje, kao što je moj muž učinio u opisanoj situaciji, ali isto tako znam da bih rađe tu noć popila šaku u nos, da mi je neka viša sila tada npr. rekla da je alternativa mom razbijenom nosu smrt mm-a ili tog tipa kojeg je istukao.

U mom mjestu je tip za vrijeme Juge udario u svađi poznanika samo jednom, ovaj pao, udario glavom o rubnik i umro. Pa je bilo robije.

Grozim se takvih situacija i iskreno slažem se s forumašicom koja kaže da ne bi željela živjeti u društvu koje tolerira fizičko nasilje.

Inače, prisustvovala sam na faksu kao promatrač jednoj masovnoj tuči nakon čega je jedan dečko završio u komi. Vidjela sam kako tip drži drugoga za glavu i njome lupa svom snagom o pod. Malo je reći da sam bila šokirana.

Nije to baš kao u filmovima, da pravednik uvijek pobjeđuje.

Iako da, ne volim kukavice. Ali ne bih ni mrtvog ili teško ozlijeđenog supruga. Ne bih ni da on nehotice nekog ubije. Iskreno, ako bih mogla birati rađe bi da mi je živ i zdrav, pa makar bio kukavica.

A da tip šamara žensku, prije sam za zvanje policije nego da mi se muž tuče i riskira glavu za eto, moguće neku ženu koja bi ga onda u znak zahvalnosti još i torbicom namlatila.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.