Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 23:09   #1961
Pozdrav svima! Ne znam gdje bih pitao, pa cu pokusati ovdje... Naime, zanima me nesto u vezi Kanade, a to je koja dokumentacija treba za preselit se tamo i sto mislite u kojem je gradu u Kanadi dobro ziviti? Glazbenik sam, volim koncerte, slusam svasta od heavy metala/rocka do jazza, htio bih negdje gdje se uvik nesto desva po pitanju glazbe, nelos nightlife i prilika za nac posao, a da se moze skromno zivjeti gdje nisu stan i rezije skupi. Ne smeta mi kakva je klima, postotak crimea, tko ne riskira, taj i ne profitira . Trenutno mi je opcija Ottawa, Montreal. Znam super engleski, ali to je to od jezika, znam malo je, ali bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoci. Unaprijed hvala!
Unikatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:18   #1962
Quote:
Unikatan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ne znam gdje bih pitao, pa cu pokusati ovdje... Naime, zanima me nesto u vezi Kanade, a to je koja dokumentacija treba za preselit se tamo i sto mislite u kojem je gradu u Kanadi dobro ziviti? Glazbenik sam, volim koncerte, slusam svasta od heavy metala/rocka do jazza, htio bih negdje gdje se uvik nesto desva po pitanju glazbe, nelos nightlife i prilika za nac posao, a da se moze skromno zivjeti gdje nisu stan i rezije skupi. Ne smeta mi kakva je klima, postotak crimea, tko ne riskira, taj i ne profitira . Trenutno mi je opcija Ottawa, Montreal. Znam super engleski, ali to je to od jezika, znam malo je, ali bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoci. Unaprijed hvala!
prvo pročitaj svu temu pa onda pitaj

od čega ti misliš živjeti tamo ako ti za rad treba radna dozvola koju nije lako dobiti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:41   #1963
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
prvo pročitaj svu temu pa onda pitaj

od čega ti misliš živjeti tamo ako ti za rad treba radna dozvola koju nije lako dobiti
Oprostite. Prodaja, rad u skladistu, administrativni poslovi, fitness, glazba(bend), ma bilo koji posao. Znam da je tesko dobiti radnu dozvolu, zato sam pitao ovdje kako jer imam volju i motivaciju, bar toga mi ne fali. Prosurfat cu malo temom da vidim..
Unikatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:45   #1964
Quote:
Unikatan kaže: Pogledaj post
Oprostite. Prodaja, rad u skladistu, administrativni poslovi, fitness, glazba(bend), ma bilo koji posao. Znam da je tesko dobiti radnu dozvolu, zato sam pitao ovdje kako jer imam volju i motivaciju, bar toga mi ne fali. Prosurfat cu malo temom da vidim..
pogledati i ovu temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=767867&page=145
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:48   #1965
Quote:
Unikatan kaže: Pogledaj post
Oprostite. Prodaja, rad u skladistu, administrativni poslovi, fitness, glazba(bend), ma bilo koji posao. Znam da je tesko dobiti radnu dozvolu, zato sam pitao ovdje kako jer imam volju i motivaciju, bar toga mi ne fali. Prosurfat cu malo temom da vidim..
od svega ovog ništa u CAN jer to i kanađani rade

ako znate zidariju, postavljanje keramičkih pločica i sl. onda da

ak ne, pogled prema Irskoj i Njemačkoj
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:54   #1966
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
od svega ovog ništa u CAN jer to i kanađani rade

ako znate zidariju, postavljanje keramičkih pločica i sl. onda da

ak ne, pogled prema Irskoj i Njemačkoj
Ama bas nista? A bilo je u Calgaryu oglas za fitness trenera, sales assistant, onda nesto u officeu... Ne znam nista od navedenog, ali nema veze, vjerujem Vam, samo sam malo sad sokiran, a te druge dvije zemlje mi apsolutno ne dolaze u obzir. Hvala Vam svakako, ugodna vecer!
Unikatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:01   #1967
Quote:
Unikatan kaže: Pogledaj post
Ama bas nista? A bilo je u Calgaryu oglas za fitness trenera, sales assistant, onda nesto u officeu... Ne znam nista od navedenog, ali nema veze, vjerujem Vam, samo sam malo sad sokiran, a te druge dvije zemlje mi apsolutno ne dolaze u obzir. Hvala Vam svakako, ugodna vecer!
da, ali ne za imigrante, nego za Kanađane

pročitaje obje teme pa će Vam biti jasnije.

a zašto Irska ne dolazi u obzir?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:12   #1968
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da, ali ne za imigrante, nego za Kanađane

pročitaje obje teme pa će Vam biti jasnije.

a zašto Irska ne dolazi u obzir?
Da, jasno. Hocu.

Ne svida mi se mentalitet tamo, mislim nije mi Slavonija legla, pa nece ni Irska, usko povezano. Ne volim bas one pubove, pijancenje(ne smijem pit, duga prica), nacin zivota... Ne nudi mi zemlja nista spektakularno da me bas vuce k njima, ne svida mi se ukratko, jbg.
Unikatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:08   #1969
Irska je bezveze, ne moras se objasnjavat.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:47   #1970
Irska uopce nije bezveze ako se dobro snađes, ako se ne snađes nece ti biti dobro niti u centru New Yorka.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 04:13   #1971
Quote:
Unikatan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ne znam gdje bih pitao, pa cu pokusati ovdje... Naime, zanima me nesto u vezi Kanade, a to je koja dokumentacija treba za preselit se tamo i sto mislite u kojem je gradu u Kanadi dobro ziviti? Glazbenik sam, volim koncerte, slusam svasta od heavy metala/rocka do jazza, htio bih negdje gdje se uvik nesto desva po pitanju glazbe, nelos nightlife i prilika za nac posao, a da se moze skromno zivjeti gdje nisu stan i rezije skupi. Ne smeta mi kakva je klima, postotak crimea, tko ne riskira, taj i ne profitira . Trenutno mi je opcija Ottawa, Montreal. Znam super engleski, ali to je to od jezika, znam malo je, ali bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoci. Unaprijed hvala!
ovisi koliko godina imaš

ako si ispod 35, sad će opet biti prijave za work and travel vizu
ili možeš tražiti posao pa da ti oni pomogu oko radne dozvole
isto ako pokažeš da si ok radnik, pomoći će ti firma vrlo vjerojatno da ostaneš i nakon te godine

ja ti mogu za Vancuver reći, ima raznih događanja, raznih koncerata, cijene u usporedbi s plaćom nisu velike
sad noćni život dosta rano završi, i stanarine ju OGROMNE, cuga isto skuplja nego u ostatku kanade
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:24   #1972
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ovisi koliko godina imaš

ako si ispod 35, sad će opet biti prijave za work and travel vizu
ili možeš tražiti posao pa da ti oni pomogu oko radne dozvole
isto ako pokažeš da si ok radnik, pomoći će ti firma vrlo vjerojatno da ostaneš i nakon te godine

ja ti mogu za Vancuver reći, ima raznih događanja, raznih koncerata, cijene u usporedbi s plaćom nisu velike
sad noćni život dosta rano završi, i stanarine ju OGROMNE, cuga isto skuplja nego u ostatku kanade
mora imati 12.000 kn u gotovinu (2.500 CAD) pri ulasku u CAN inaće ga ovi na imigraciji neće pustiti.

Calgary, Vancuver, Toronto - 3 najveća na ENG govornom području

ostalo žali bože

za WH sve piše na temi

nek pročita temu počevši sa postovima iz 2015
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:47   #1973
"Mora" imati
I naravno pozeljno je da ima nesto, ali evo nas par koje znam nitko nije na ulazu pitao koliko love imamo
S time da su cure imale samo bankovne izvode, ja sam imao kod sebe u kesu

Ne mora biti u kesu kod sebe, moze biti i na kartici
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:16   #1974
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ovisi koliko godina imaš

ako si ispod 35, sad će opet biti prijave za work and travel vizu
ili možeš tražiti posao pa da ti oni pomogu oko radne dozvole
isto ako pokažeš da si ok radnik, pomoći će ti firma vrlo vjerojatno da ostaneš i nakon te godine

ja ti mogu za Vancuver reći, ima raznih događanja, raznih koncerata, cijene u usporedbi s plaćom nisu velike
sad noćni život dosta rano završi, i stanarine ju OGROMNE, cuga isto skuplja nego u ostatku kanade
I kak ti guras u Vancouveru? Jel ostajes ili se vracas na "jug"?

Prije par tjedana su bili frendovi ovdje pa sam imao priliku cuti neke dogodovstine iz Vancouvera iz prve ruke. Mislim da sam ja njega prekrizio za ovaj zivot

Kazu za rentanje nekog jednosobnog stana na dobroj lokaciji sigurno 1200$ pa na vise, ovisno o sreci i umijecu. Kad su oni trazili stan, kaze da bude hrpa ljudi i onda se nadvikuju kao na nekim drazbama haha. To sam citao prije par godina za Australiju i bilo mi je smijesno, a eto doslo i ovdje. Srecom pa je ovdje hladno pa nece jos skoro u preriju, iako malo po malo kinezi i ovdje uzimaju stvari u svoje ruke.

A evo za onog decka iznad...hidden gem za umjetnike...

http://www.discovernelson.com/htdocs/artsculture.html

Evo i po ostatku Kanade...

https://www.expedia.ca/travelblog/tr...wns-in-canada/
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:21   #1975
vrbuje me gazda da ostanem, rekao sam da vidimo opcije vize i što mi se nudi
s time da ću vidjeti da ostanem do 10 mjeseca iduće godine, jer tada moram na kratko u hr iz osobnih razloga, pa možda složiti da do tada budem, hr pa na jug
s time da ću sad se potruditi dofurati dva frenda simo

ovo što su ti pričali je istina,a ako znaš gdje ima taj za 1200 ja uzimam odmah ako je downtown, ili ovi bolji djelovi
i baćlor dolazi u obzir
više je 1500 pa na gore, ovo nisam doživio s nadvikivanjem,ali da se nudi više je istina, i onda gledaju sve i svašta
ja se i dalje nisam navikao na broj beskučnika, na to da me ekipa otvoren žica da im kupim kavu i slično, al eto, živi se i radi, ima i zabave malo, iako sam ja tu došao s ciljem odraditi odležati i uzeti lovu

kako ti ?
ma da manje radim i imam više volje volio bih vidjeti ostatak zemlje, možda po isteku vize uzmem mjesec dana turističke pa da proputujem i vidim kanadu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:01   #1976
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
vrbuje me gazda da ostanem, rekao sam da vidimo opcije vize i što mi se nudi
s time da ću vidjeti da ostanem do 10 mjeseca iduće godine, jer tada moram na kratko u hr iz osobnih razloga, pa možda složiti da do tada budem, hr pa na jug
s time da ću sad se potruditi dofurati dva frenda simo

ovo što su ti pričali je istina,a ako znaš gdje ima taj za 1200 ja uzimam odmah ako je downtown, ili ovi bolji djelovi
i baćlor dolazi u obzir
više je 1500 pa na gore, ovo nisam doživio s nadvikivanjem,ali da se nudi više je istina, i onda gledaju sve i svašta
ja se i dalje nisam navikao na broj beskučnika, na to da me ekipa otvoren žica da im kupim kavu i slično, al eto, živi se i radi, ima i zabave malo, iako sam ja tu došao s ciljem odraditi odležati i uzeti lovu

kako ti ?
ma da manje radim i imam više volje volio bih vidjeti ostatak zemlje, možda po isteku vize uzmem mjesec dana turističke pa da proputujem i vidim kanadu

Ma svasta su mi pricali pa se ne sjecam svega i moguce da sam pomijesao. Da, rekli su da likovi pocnu nuditi vise, ne nadvikivati, to sam mislio. Oni su rentali stan pored Stanley Parku za soma i par sto dolara uz nevjerojatan splet okolnosti i srecu.
Proveli su tam oko 2g i svasta su vidjeli i dozivjeli pa me to podsjetilo na Hrvatsku. Prekrasno mjesto za zivot ali jako tesko za zivjet normalno. Drugacije je kad si mlad i single.

Indijci me uvijek zapanje kad ih vidim u grupi zamotane...od svih nacija nitko mi nije toliko off kao oni, a guraju se svugdje. Evo sad je na celo NDP-a dosao indijac sa turbanom, ministar vlade je sa turbanom. Ovdje svi dolaze da bi napravili bolji zivot, otisli iz bijede ili napravili karijeru ili zivjeli jednostavnije/lakse/dostojnije, jedino indijci emigriraju da bi bili politicari u drugoj zemlji

A beskucnici, neki ne zele pomoc, a drugi trebaju jaku psiholosku pomoc, jer ti koji su beskucnici nisu vani jer im je dosla ovrha ili nesto nego 99% droga, alkohol ili odgoj.

Sto se tice "da vidis Kanadu" ...iako je velika zemlja, nema toga puno. Juzni BC, AB uz granicu za BC-om, mozda Calgary ako te zanima prerijski grad i onda slobodno mozes preskocit par tisuca kilometara i skociti u Toronto. Osim ako te ne zanima kako izgledaju Tim Hortns/Subwayi ili McDonaldsi u selima izmedju
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:05   #1977
Ma vuce me Invuk gore na sjeveru
Taj stan koji su platili 1200 prije 2 g. je sad minimalno 1800 pa na gore
Taj dio downtowna je popularan

Da, citao u novinama o kandidatu i pricao s par kanadana koje znam
Posto su isti vecinom socijalisti nekakvi, ga podrzavaju
Ja sam mislio da je on roden u kanadi, ne znam kakva je kanadska politika prema strancima
Jel moze stranac biti premjer ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:08   #1978
Njima je zenska dala jeftinije na racun odakle je frendica...ova starija rumunjka, a ova poljakinja. Kazu da je bila mrtva ozbiljna dok ova nije spomenula da je isto iz Europe, a ova stara nabacila osmjeh od uha do uha i rekla im da ima jos jedan stan koji nije oglasavala i da ce im dat po super cijeni.
Tak da je bio netko drugi vjerojatno bi i bilo vise.
Ja sam bio najsjevernije u Fort Nelsonu i iznad Fort Maca i nadam se nikad vise. To je meni cista depresija, ne priroda i okruzenje koliko ti gradovi/sela, a i ljudi.

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 01:57   #1979
Eliminisan -Conditional Permanent Residence

Pozdrav,

Sta mislite o tome sto su eliminisali Conditional Permanent Residence za sponzorisane bracne drugove?
Vrijeme cekanja se nista nista nije promjenilo niti obaveze spozora prema bracnom drugu samo se sponzorisana osoba oslobadja svake obaveze da ostane sa svojim sponzorom. Navodno to su napravili da zastite zena koje su sponzori maltretirali ali sad citam I se i muskarci zale na maltretiranje od strane zena i da traze da budu pomilovani i ostanu u Kanadi. A sponzor? Moze se slikati.. tri godine se obavezuje. Puno je sponzora koji su iskoristeni i koji placaju gresku sto su povjerovali da su voljeni i da nece biti iskoristeni za papire.
Po meni ovaj zakon ce samo sprijeciti sponzorisanje bracnih partnera. Ovaj put se apsolutno ne slazem sa Liberalcima.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:37   #1980
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Calgary, Vancuver, Toronto - 3 najveća na ENG govornom području

ostalo žali bože
S tim da ova tri nabrojana nisu do koljena Montrealu. Vjerujem da tamo ima najviše glazbe, sigurno je najjeftiniji što se tiče rente. I s glazbom bi mogao prezivjeti i sa engleskim tamo.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.