Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 08:11   #2201
[url=https://postimg.org/image/p88oeif8l/]

Lijep pozdrav,
molila bi pomoć, kako ovu nekadašnju konobu pretvoriti u stan za dvoje, s odvojenim prostorom za spavanje, bez ormara, jer prostor u desnom donjem kutu bi iskoristila za garderobu.
Kontessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:38   #2202
Floorplanner, online i besplatan

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:28   #2203



Ako su ormari skroz nepotrebni, proširila bi wc na uštrb sobe.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:19   #2204
Dragi forumaši, dali mi možete pomoći na koji način da dobijem ovdje dvije sobe i kupaonicu.

Imao sam ideju da od kuhinje napravim sobu, od kupaonice manju sobu i od izbe i plakara napravim kupaonica, mada opet želim smanjiti hodnik.
http://imagizer.imageshack.us/a/img922/7032/Ph6oHg.jpg

Uglavnom ako ima koja dobra duša da bi mi rado pomogao da mi malo preprojektira stan.

Hvala Vam puno
adaptacijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:32   #2205
Uh. Bit ce ti sve na knap, al probaj napraviti kupaonu na L od ostave i ovog dijela di je wc skoljka, a mini spavacu od ostatka stare kupaone i izbe. S tim da bi smanjila hodnik i povukla vrata i od mini spavace i kupaone tocno ispod ovih postojecih vrata od sadasnjne kuhinje
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:39   #2206
Ovako nekako

__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:40   #2207
fasinain hvala ti puno. Da svakako sam pomislio pomaknuti taj zid. Ova desna soba može imati i prostora za krevet 90 cm širine. Gdje bi mogli ugraditi ormar u manju sobu i tuš u kupaonicu. Šta kažete na prijedlog da školjku povučem ispod prozora a tuš u nišu gdje je sada wc školjka.
adaptacijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:34   #2208
Da, na to sam mislila. Treba provjeriti kakvi su zidovi, ali ugradbeni vodokotlic ponekad se moze ustemati i na taj zid ispod prozora.

A u maloj sobi ormar tu di je sad izba, a oko kreveta neka vrsta mosta/ormara i ispod prozora radni stol
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:09   #2209
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Da, na to sam mislila. Treba provjeriti kakvi su zidovi, ali ugradbeni vodokotlic ponekad se moze ustemati i na taj zid ispod prozora.

A u maloj sobi ormar tu di je sad izba, a oko kreveta neka vrsta mosta/ormara i ispod prozora radni stol
Sve samo ne most, odrastao sam ispod njega, biti će dovoljno ormar gdje je izba Hvala ti puno.

Imaš možda ideju za dnevni boravak kako namjestit?
adaptacijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:16   #2210
Quote:
adaptacijas kaže: Pogledaj post
Gdje bi mogli ugraditi ormar u manju sobu i tuš u kupaonicu.
ne bih stavljala wc ispod prozora, nego bih ga samo malo pomaknula u odnosu na sadašnju poziciju.
na nacrtu sam pogrešno napisala da je perilici širina 44 cm, a zapravo treba pisati da joj je to dubina.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:29   #2211
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ne bih stavljala wc ispod prozora, nego bih ga samo malo pomaknula u odnosu na sadašnju poziciju.
na nacrtu sam pogrešno napisala da je perilici širina 44 cm, a zapravo treba pisati da joj je to dubina.
Uf ovo je isto baš dobro, pogotovo što mi ovo i rješava problem perilice koju sam mislio staviti u kuhinju iako mi to nije baš po volji! Sutra bih otišao do stana pa da vidim dali mogu izvući te mjere. hvala
adaptacijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 05:41   #2212
Free, mislim da si pobrkala dimenzije male sobe. Njena dubina pise na slici 255cm (znaci krevet 200 i ispod njega 50cm), a sirina bez ovog ulaznog dijela s izbom 160cm.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 05:55   #2213
Quote:
adaptacijas kaže: Pogledaj post
Sve samo ne most, odrastao sam ispod njega, biti će dovoljno ormar gdje je izba Hvala ti puno.

Imaš možda ideju za dnevni boravak kako namjestit?
Provjeri prvo sve dimenzije dobro

Za djecji ormar, moze se napraviti i nesto ovako


https://m.youtube.com/watch?v=aG3zABg2vXI

Krevet gurnes sve do kraja prema prozoru, a iza uzglavlja ormare. Free ima nesto slicno u svojoj djecjoj sobi.

I onda ispod prozora u prostor koji ostaje neki radni stolic
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:14   #2214
Koja odlična sobica!
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:37   #2215
Super, ma meni je bitno da imam samo još tih pola sobe i da nije to nešto pre nagurano.
Hvala svima na pomoći, ako oš netko ima kakv prijedlog, slobodno.
adaptacijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:14   #2216
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Free, mislim da si pobrkala dimenzije male sobe.
jesam. totalno.
što u konkretnom slučaju nije loše....
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:11   #2217
Pozdrav svima,
Pronašao sam ovaj forum jer tražim ideje za uređenje kuće. Ovdje ima ideja koje smještaju sve ono što nam treba u puno manje kvadrata.
Kuća ima 100 m2 ( 10x10m) plus dodano 40 m2 koji se sastoje od garaže koja je spuštena u odnosu na kuću 0,5 metara dok je podrum ukopan 1 m.
Nosivi zid je po sredini između sobe i kupaone tj. dnevnog boravka i ostave. Vodovodne instalacije su u zidu između kuhinje i kupaone i protežu se do garaže kroz pod uz zid ostave prema djećjoj sobi.
Idealno bi bilo kad bi mogli dobiti veći dnevni boravak po mogućnosti spojen sa kuhinjom ( kuhinja je renovirana prije 4 godine), dvije spavaće sobe sa dodatnom prostorijom za vešeraj u koji bi bila smještena weš mašina i time bi dobili mjesto kapaoni ta wc školjku.
Sve ideje su dobrodošle jer poćinjemo luditi, jer je kvardrata puno a trenutni raspored ne zadovoljava.

zagi simpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:35   #2218
Jesu sve dimenzije ok ucrtane?

Meni je rjesenje jako jednostavno
U spavacu br1 staviti kuhinju i blagavaonu, razbiti zid izmedu nje i dnevnog i gotovo.
Spavacu u kuhinju, od malog wc-a napraviti veseraj, u veliki wc prebaciti zahod, i jos malo igranja sa zidovima (tipa, suziti ostavu za 50cmi tih 50cm dodati manjoj spavacoj kako bi cijelom tom duzinom iza vrata dobia ormar, smanjiti veliku kupaonu za po metra da bi se dobia veci veseraj itd.)
Iz iskustva i ono sta vidim u okolini, vecu ulogu ima raspored sobnih vrata, prozora, namjestaja, i unutarnja organizacija ormara nego kvadratura kuce.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 08:53   #2219
Je li baš potrebna tolika ostava pored podruma?
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 11:23   #2220
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Jesu sve dimenzije ok ucrtane?

Meni je rjesenje jako jednostavno
U spavacu br1 staviti kuhinju i blagavaonu, razbiti zid izmedu nje i dnevnog i gotovo.
Spavacu u kuhinju, od malog wc-a napraviti veseraj, u veliki wc prebaciti zahod, i jos malo igranja sa zidovima (tipa, suziti ostavu za 50cmi tih 50cm dodati manjoj spavacoj kako bi cijelom tom duzinom iza vrata dobia ormar, smanjiti veliku kupaonu za po metra da bi se dobia veci veseraj itd.)
Iz iskustva i ono sta vidim u okolini, vecu ulogu ima raspored sobnih vrata, prozora, namjestaja, i unutarnja organizacija ormara nego kvadratura kuce.
U tom slucaju cak bi bilo bolje imati vecu kupaonicu tako da zatvori vrata prema sadasnjoj velikoj sobi i da se u dnevni/kuhinju ulazi preko dnevne.
Meni se cini da bi on htio ostaviti ovu kuhinju, a onda je jedino rjesenje spojiti ostavu i sobu i od toga napraviti dnevni, a od dnevnog sobu.
Meni bi veliku ulogu u odluci imala orijentacija kuce i stavila bi dnevni na jug
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.