Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 22:33   #5621
Ok. Sad imam sve onda na popisu. Javim ako mi sjenila prežive nakon sto paleta dođe doma.
Odoh sad onda kliknuti paletu i magnete.

Moram li još nešto znati? Čime ću depotirat? Nožićem?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:48   #5622
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Ok. Sad imam sve onda na popisu. Javim ako mi sjenila prežive nakon sto paleta dođe doma.
Odoh sad onda kliknuti paletu i magnete.

Moram li još nešto znati? Čime ću depotirat? Nožićem?


Nečim što je usko a opet čvrsto i tanko (neka depot špatula što sam viđala po tutorialima da se ne zakolješ sa nožićem, a nožić je predebel za uć između pana i ambalaže, ako ne želiš uništit ambalažu), ako je dost jako zaljepljeno "morat" ćeš koristit aluminijsku foliju (da ne uništiš ploče na pegli) preko pegle za kosu da zagriješ plastiku i da ljepilo popusti. Ima i drugih načina al nisam pretjerano istraživala.

Ja nisam imala nikakav specijalan pribor osim pribadače da dignem pan jer sam se sjetila depotirat sjenila u 4 ujutro i naravno da sam neka sjenila savila 2-3 stupnja, neka sam otkrhnula a samo jedno potpuno uništila. Nemoj bit ko ja i forsirat fiziku da ih ne uništiš i sebe ne ubiješ.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:53   #5623
Quote:
Deaineira kaže: Pogledaj post
Nečim što je usko a opet čvrsto i tanko (neka depot špatula što sam viđala po tutorialima da se ne zakolješ sa nožićem, a nožić je predebel za uć između pana i ambalaže, ako ne želiš uništit ambalažu), ako je dost jako zaljepljeno "morat" ćeš koristit aluminijsku foliju (da ne uništiš ploče na pegli) preko pegle za kosu da zagriješ plastiku i da ljepilo popusti. Ima i drugih načina al nisam pretjerano istraživala.

Ja nisam imala nikakav specijalan pribor osim pribadače da dignem pan jer sam se sjetila depotirat sjenila u 4 ujutro i naravno da sam neka sjenila savila 2-3 stupnja, neka sam otkrhnula a samo jedno potpuno uništila. Nemoj bit ko ja i forsirat fiziku da ih ne uništiš i sebe ne ubiješ.
Ovo zvuči kao procedura koju bi ja primijenila kao i vrijeme u koje bi to radila
Ok, mislim da ću pogledat neki how to depot na youtube. Čisto da ne napravim više štete nego koristi.

Hvala ti na strpljenju za mojih tisuću zašto
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:57   #5624
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči kao procedura koju bi ja primijenila kao i vrijeme u koje bi to radila
Ok, mislim da ću pogledat neki how to depot na youtube. Čisto da ne napravim više štete nego koristi.

Hvala ti na strpljenju za mojih tisuću zašto


Ma sve pet. Drago mi je da sam uspjela nekako pomoć, koliko-toliko.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:05   #5625
Sjenila

I svakako markerom napiši na pan koja su da ako potrošiš i budeš htjela kupit opet da znaš koje je

I ako imaš domed sjenila (kao iz essencove I love nude kolekcije pečenih sjenila) preporučam da uzmeš dublju paletu jer običnu nećeš moć zatvorit.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:09   #5626
Da, i mislila sam dublju čisto za svaki slučaj ako mi jednom padne na pamet unutra stavit i npr puder u kamenu ili bronzer. Sad mi to neće past na pamet sigurno, ali sometime in far-far future možda.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:19   #5627
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Da, i mislila sam dublju čisto za svaki slučaj ako mi jednom padne na pamet unutra stavit i npr puder u kamenu ili bronzer. Sad mi to neće past na pamet sigurno, ali sometime in far-far future možda.


i još sam se sjetila za špicastu pincetu da možeš uhvatit sjenilo normalno. Ma ima masu tih caka sa ambalažom i odljepljivanjem i depotanjem da treba napravit mali Handbook sa svim savjetima i trikovima kako i šta sve napravit za uspješno depotanje.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:46   #5628
Isus, ja bi to garant sve rasturila.
menni daj link na tu paletu, ja imam nekoliko sjenila i pudera i bronzera sto su bili full size testeri pa da ih depotam. I link na te stickere. Tnx
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:46   #5629
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Isus, ja bi to garant sve rasturila.
menni daj link na tu paletu, ja imam nekoliko sjenila i pudera i bronzera sto su bili full size testeri pa da ih depotam. I link na te stickere. Tnx
Mislila sam to u jednu od ovih:
JETTING-6 Sizes Makeup Tool Kit 1Pc Empty Magnetic Eyeshadow Palette Black Large Professional Naked Makeup Storage Blank Pattern
http://s.aliexpress.com/fyQJrMJb
(from AliExpress Android)
Bila bi već kliknula ali sam neodlučna oko veličine. To će pričekati priliku da zbrojim otprilike koliko treba površine pokriti mojim sjenilima, to ću sutra.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:14   #5630
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Mislila sam to u jednu od ovih:
JETTING-6 Sizes Makeup Tool Kit 1Pc Empty Magnetic Eyeshadow Palette Black Large Professional Naked Makeup Storage Blank Pattern
http://s.aliexpress.com/fyQJrMJb
(from AliExpress Android)
Bila bi već kliknula ali sam neodlučna oko veličine. To će pričekati priliku da zbrojim otprilike koliko treba površine pokriti mojim sjenilima, to ću sutra.
Da, i meni treba veca radi tih bronzera. Hvala!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:54   #5631
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Istina, ni mene ne privlace vise, ni Balm ni Too faced. Doduse, od Too faced nisam nista nikad ni imala.

Gledam danas od Balma rumenila, da mi netko poklanja jedno ne znam koje bi uzela, najradije nijedno. Kad zanemaris pakiranje proizvod je ....meh. Meni to nis nije dovoljno pigmentirano, stajaznam.
Jel mi imamo isto rumenilo?
Ja imam par njihovih Instain rumenila i to doslovno moram gledati da uzmem što mekaniji kist, što više fluffy, i samo lagano prijeđem kistom po tome, jer su mi totalno pigmentirana pa da ne pretjeram. Prije par tjedana sam kupila zadnje i koristila sam ga vise puta, površina rumenila i dalje izgleda doslovno netaknuto
Jednako vrijedi i za sjenila i općenito sve njihove praškaste proizvode, a isprobala sam ih skoro sve.
Yellowrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:02   #5632
Quote:
Yellowrain kaže: Pogledaj post
Jel mi imamo isto rumenilo?
Ja imam par njihovih Instain rumenila i to doslovno moram gledati da uzmem što mekaniji kist, što više fluffy, i samo lagano prijeđem kistom po tome, jer su mi totalno pigmentirana pa da ne pretjeram. Prije par tjedana sam kupila zadnje i koristila sam ga vise puta, površina rumenila i dalje izgleda doslovno netaknuto
Jednako vrijedi i za sjenila i općenito sve njihove praškaste proizvode, a isprobala sam ih skoro sve.
Kazem, nemam nista njihovo osim highlightera jer kad dodjem u drogeriju i swatcham meni je to sve preslabo, možda nije do pigmentacije koliko do boje, meni su sve te njihove boje u ponudi prepastelne, presvijetle i na mom licu prenevidljive. Isto vrijedi i za palete sjenila. Ja ne znam sto bih s tim.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:03   #5633
Quote:
Yellowrain kaže: Pogledaj post
Jel mi imamo isto rumenilo?
Ja imam par njihovih Instain rumenila i to doslovno moram gledati da uzmem što mekaniji kist, što više fluffy, i samo lagano prijeđem kistom po tome, jer su mi totalno pigmentirana pa da ne pretjeram. Prije par tjedana sam kupila zadnje i koristila sam ga vise puta, površina rumenila i dalje izgleda doslovno netaknuto
Jednako vrijedi i za sjenila i općenito sve njihove praškaste proizvode, a isprobala sam ih skoro sve.
Slažem se, i ja jako pazim s njihovim rumenilima, ista stvar i sa sjenilima. Pigmentacija na Illamasqua razini.

Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Kazem, nemam nista njihovo osim highlightera jer kad dodjem u drogeriju i swatcham meni je to sve preslabo, možda nije do pigmentacije koliko do boje, meni su sve te njihove boje u ponudi prepastelne, presvijetle i na mom licu prenevidljive. Isto vrijedi i za palete sjenila. Ja ne znam sto bih s tim.
Ovo mi zvuči kao da su testeri stari. Kad sam ih prvi put takla, sjećam se da mi je hrpa pigmenta ostala na prstu.

Ne kažem da ti se moraju svidjeti, samo mi je čudno da ti je nešto bilo preslabo jer je stvarno nabrijano.

Glede sjenila se u neku ruku slažem, ali ne u vezi pigmentacije, nego raznolikosti. Imam jednu paletu i zadovoljna sam. Ali - nekako sve djeluju na isti kalup, dovoljna je jedna i bok.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:05   #5634
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Slažem se, i ja jako pazim s njihovim rumenilima, ista stvar i sa sjenilima. Pigmentacija na Illamasqua razini.



Ovo mi zvuči kao da su testeri stari. Kad sam ih prvi put takla, sjećam se da mi je hrpa pigmenta ostala na prstu.

Ne kažem da ti se moraju svidjeti, samo mi je čudno da ti je nešto bilo preslabo jer je stvarno nabrijano.

Glede sjenila se u neku ruku slažem, ali ne u vezi pigmentacije, nego raznolikosti. Imam jednu paletu i zadovoljna sam. Ali - nekako sve djeluju na isti kalup, dovoljna je jedna i bok.
Tko zna, hm. A da znaš da ih uvijek isprobavam z jednom te istom Mulleru.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 03:39   #5635
Isprobaj negdje drugdje kad ti bude usput

A ovo u vezi raznolikosti se slažem. Imam ih tri, od kojih relativno redovito koristim samo jednu, drugu nešto malo, a treću nikad nisam jer sve te nijanse imam u prve dvije.
Yellowrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 07:29   #5636
I moja rumenila su isto jako pigmentirana i trebam paziti kad ih stavljam...

Poslano sa mog LG-D320 koristeći Tapatalk
teja88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:45   #5637
Jel' se netko zabavljao prešanjem pigmenata?
Pospremala sam malo kozmetiku i skužila da imam 20ak pigmenata koje koristim, paaa... nikad jer iako su predivne nijanse, završe uglavnom na stolu, odjeći, mobitelu, kosi... Lete na sve strane čim odvrnem poklopac.
E sad ne znam kolko bi to bilo izvedivo sprešati da budu kao obično sjenilo, ima netko iskustva? Provjereni recept?
Ne bi htjela da izgube pigmentaciju ili da se raspadne nakon 2 dana.
Almalexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:32   #5638
Quote:
Almalexia kaže: Pogledaj post
Jel' se netko zabavljao prešanjem pigmenata?
Pospremala sam malo kozmetiku i skužila da imam 20ak pigmenata koje koristim, paaa... nikad jer iako su predivne nijanse, završe uglavnom na stolu, odjeći, mobitelu, kosi... Lete na sve strane čim odvrnem poklopac.
E sad ne znam kolko bi to bilo izvedivo sprešati da budu kao obično sjenilo, ima netko iskustva? Provjereni recept?
Ne bi htjela da izgube pigmentaciju ili da se raspadne nakon 2 dana.
Ja to nisam radila ali su cure puno pisale o tome ranije.Mislim da ti samo treba u šta ćeš sprešati i alkohol.U pigments se doda malo alkohola da se napravi kao pasta i to rasporediš u kutijicu,prekriješ maramicom i sprešaš nečim teškim.Bar koliko sse ja sjećam. Imaš sigurno bezbroj tutorijala na yt.

edit:Sad sam se sjetila da jesam sprešala jedno bourjois sjenilo u prahu prije par godina.Tako sa alkoholom i u praznu kutijicu za sjenu.Stavila maramicu odozgo pa kovanicu koja je pasala i taj kalup i stavila knjige odozgo.Nije se raspalo nikad.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:56   #5639
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja to nisam radila ali su cure puno pisale o tome ranije.Mislim da ti samo treba u šta ćeš sprešati i alkohol.U pigments se doda malo alkohola da se napravi kao pasta i to rasporediš u kutijicu,prekriješ maramicom i sprešaš nečim teškim.Bar koliko sse ja sjećam. Imaš sigurno bezbroj tutorijala na yt.

edit:Sad sam se sjetila da jesam sprešala jedno bourjois sjenilo u prahu prije par godina.Tako sa alkoholom i u praznu kutijicu za sjenu.Stavila maramicu odozgo pa kovanicu koja je pasala i taj kalup i stavila knjige odozgo.Nije se raspalo nikad.
A inače, na boldano: sjetila si me na moju rođaku, vrsnu kuharicu.
Pravila je kolače svaki dan dok je bila mlađa, najčešće oblatne.
"A daj molim te, čemu služe enciklopedije nego za oblatne?" :klap:
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:25   #5640
Jel tko kupio onu maybelline burgundy paletu? Ja ju u svom dm-u još nisam vidjela na policama,zanima me kakva je. Nekako mi se čini previše shimmerasta.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.