Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 19:08   #8561
Maria Flores, puuuuno ti hvala na detaljnom postu!!! Bacam se na proucavanje proizvoda i svakako se javim
Cini mi se da imamo slicne probleme, s tim da je moja koza vise normalna ka mjesovitoj nego suha, a opet dehidrirana.

Clarion je kod mene dosta smanjio pigmentacijske mrlje od pristica i svakakvih iritacija cupkanjem i kopanjem, ali kod mitesera i komedona ne vidim bas neki pomak.

Hailicare mi je jucer stigla i malo je reci da sam odusevljena! Nakon prvog koristenja koza mi je meka i nekako ujednacenija, pa se nadam da ce i na duze staze funkcionirati.

A sad nastavljam s proucavanjem


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 10.10.2017., 19:14   #8562
E vidis a ja sam hailicare mislila proslijedit jer je kao bez veze i prestala ga koristit. Tek tad sam skuzila kako je dobar
Zaboravila sam napomenut da je i moje lice osjetljivo
Maria Flores is offline  
Old 10.10.2017., 19:14   #8563
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za cosrx bha liquid. Koristim ga već par noći za redom i lice mi se divno čisti, međutim budim se baš masna. I preko dana se brže zamastim. Smanjila sam rutinu i situacija je mrvicu bolja, ali onda mi se pojačava dehidracija Jel imao tko još takvih iskustva?
Ja sam se znala buditi masna od nekih aha/bha proizvoda. A tad sam imala suhu kozu. Kod mene je to bilo da trebam smanjiti masne i hranjive stvari, ostaviti hidratantne da koza ne dehidrira.

Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja imala takvih iskustava, dapače, meni se čini da sam ja više mat od njega Ali čini mi se da sam čitala da je nekim forumašicama koža znala biti masna od Paulas Choice bha proizvoda Sve me to podsjeća na onu mantru - što kožu više (previše) čistiš od ulja, ona postaje sve masnija jer koža to nadomješta pojačanim uljenjem...
Nisam strucna, ali moj slucaj je bio da mi je nakon kiselina ujutro koza bila masna, vodilo tome da je koza bila zdravija... dakle kiseline su djelovale da otvore zacepljene pore i da prirodna masnoca kože izlazi na povrsinu. U kombinaciji aha i bha otvorile se pore na povrsini a cistile dublje i smanjile se upale a povrsinski sloj bio masniji. Kao da je prirodni put masnocama bio otvoren.
Tako su mi se smanjile upale a rijesila i perutavost i ogromna isusenost koze. Od tad mi koza vise nije bila u perutavo suhoj fazi. Trebaju mi puno lakse stvari ali i dalje jako puno hidratacije i ipak laksa hranjivost.

@maria flores - i meni se to desilo da je tek s kiselinama koza prodisala i pocela upijati ono sto sam na nju stavljala. Meni su kiseline rijesile i problem upala i problem perutanja i suhoce koze.
rosa_salvaje is offline  
Old 10.10.2017., 19:23   #8564
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
To ulje kave sto spominjete,pod opis proizvoda pise za masnu kožu na Notino stranici,da li vi imate masnu kožu?!
I zanima me kako ga koristite?

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
ma jok masnu kožu.
ja ga stavim isključivo na podočnjake koje sam si zaradila jako velike uslijed posla i to taman nakon što sam ih se bila riješila.
sad su mi duboki i - tamni. onako usjekli.

dekantirala sam si u ove bočice, pa s tim samo taknem dvije točkice ispod svakog oka i onako s četvrtim prstom namažem, kao da mažem okoloočnu.
koristim ga isključivo ujutro jer je doista pun kofeina. i ujutro volem taj miris kafe. paše mi za buđenje osjetila buđenja.

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 10.10.2017., 20:20   #8565
No da, sada i ja hoću tu Guerisson liniju.

I pitanje za ovaj aloe gel, ne isušuje slučajno?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 10.10.2017., 20:54   #8566
@menni - koje fensi bočice...

@Maria Flores - može malo detaljnije o skinfood egg white čistilici? Koristiš li ulje prije? Ako da - koje?
Frecume is offline  
Old 10.10.2017., 21:15   #8567
Naravno da moze
Probala sam ove testere, samo sam kupila kod roserose koja ih vise nema. Pjena me nije isusivala, jedan tester mi je trajao po 5-6 pranja jer treba tipa zrno graska za cijelo lice i vrat. Boja lica mi je bila savrseno izjednacena, inace imam rumene obrascice, bradu i nos. I lice mi je bilo mat ali ne suho mat nego lijepo mat, ne znam kako se bolje odraziti . Koza glatka, pore smanjene... Ma divotica! Sad sam narucila full size ovu ali ne znam da li je to ista pjena jer tubica nije iste boje kao testeri a ni natpis nije bas skroz isti, na full size je malo dulji naziv. Pretpostavljam da je to doradjena verzija ove pjene iz testera. Ima jos jedna ali ta mi se cini da je vise za masnu kozu. Eh sad, ovdje kaze da je ph oko 8 sto bas nije naj ali sta da radim kad lajkam

Uljnu cistilicu koristim ponekad (rijetko se sminkam i ne koristim spf osim po ljeti ) a radim ju sama od ulja suncokreta, kostica marelice, ricinusa i polisorbata. Sve kupljeno na terra organica webshopu. Smuckala sam si to u bocicu od biobazine tusiralice s pumpicom od 400 ml i sad sam na miru mjesecima
Edit: uljna ide samo navecer i najcesce odradim oil cleansing metodu s toplim rucnikom
Maria Flores is offline  
Old 10.10.2017., 21:34   #8568
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Naravno da moze
Probala sam ove testere, samo sam kupila kod roserose koja ih vise nema. Pjena me nije isusivala, jedan tester mi je trajao po 5-6 pranja jer treba tipa zrno graska za cijelo lice i vrat. Boja lica mi je bila savrseno izjednacena, inace imam rumene obrascice, bradu i nos. I lice mi je bilo mat ali ne suho mat nego lijepo mat, ne znam kako se bolje odraziti . Koza glatka, pore smanjene... Ma divotica! Sad sam narucila full size ovu ali ne znam da li je to ista pjena jer tubica nije iste boje kao testeri a ni natpis nije bas skroz isti, na full size je malo dulji naziv. Pretpostavljam da je to doradjena verzija ove pjene iz testera. Ima jos jedna ali ta mi se cini da je vise za masnu kozu. Eh sad, ovdje kaze da je ph oko 8 sto bas nije naj ali sta da radim kad lajkam

Uljnu cistilicu koristim ponekad (rijetko se sminkam i ne koristim spf osim po ljeti ) a radim ju sama od ulja suncokreta, kostica marelice, ricinusa i polisorbata. Sve kupljeno na terra organica webshopu. Smuckala sam si to u bocicu od biobazine tusiralice s pumpicom od 400 ml i sad sam na miru mjesecima
Edit: uljna ide samo navecer i najcesce odradim oil cleansing metodu s toplim rucnikom
Thx, da bojim se da bi me isušila pa ću ostat na cosrxu. Nego..baš kao da si opisala moju kožu, dakle i ja čekam Triu jer takva kombinacija sastojaka ne postoji u aziji...
Frecume is offline  
Old 10.10.2017., 22:02   #8569
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
@uppsala, završilo je moje testiranje fte-a....
kao što sam pretpostavljala, malo mi je ipak draža from nature ali samo zbog toga što mi više omekša kožu. također sam primijetila i da mi je secret key ponekad bolja a ponekad lošija, što valjda ovisi o općenitom stanju kože u tom trenutku.
uglavnom, sad ću potrošiti dekante koje imam, a onda ću vjerojatno kupiti from nature

Čitam sa zaostatkom; na putu sam pa sam se tek dočepala wifija
Nestalo mi je fte from nature ima 10-tak dana i baš mi fali!! Kako mi je lipo pripremala kožu; stvarno su mi toneri bolje upijali u fino omekšanu kožu. Naručujem ponovno čim mi se zaključi ameksić mjesec!

Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Nećemo pretjerivati.
Ali evo, ponudila se jedna dobra duša s teme da će mi poslati dekant (Uppsala ).
Šaljem čim stignem doma

Samo par komentara: baš sam se loše spakirala za ovaj put. Ponijela sam čistilice i crnu Mizonku! Ne znam što mi bi
Moje pohvale za The history of who brigthening cleansing foam. Imam 1 tester koji će mi trajati 3 dana. Fina pjena, fino čisti, ne isušuje me.
S druge strane ponijela sam sam i malu Banilu (rozi čep) i nisam koristila već neko vrijeme. Moj zaključak je definitivno da mi ipak više pašu ulja kao 1st cleanseri, nego balzami.

I da pohvalim još nešto: nije preparativa, već dekorativa!
Peripera Ink airy velvet - imam nijansu sold out red koja mi je divna crvena nijansa.
To čudo je izdržalo trkeljanje na sastanku, pijenje kave i raznoranih tekućina, ručak. Nije mi se razlilo, a nikakvu olovku nisam imala. Super se nanosi, što mi je bitno, jer ja definitivno nisam neki make up stručnjak. Za mene pun pogodak Imam doma još jednu tamniju crvenu nijansu i naručit ću sigurno još koju bojicu!

Pozdrav curke!!!
uppsala is offline  
Old 10.10.2017., 22:27   #8570
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ja sam se znala buditi masna od nekih aha/bha proizvoda. A tad sam imala suhu kozu. Kod mene je to bilo da trebam smanjiti masne i hranjive stvari, ostaviti hidratantne da koza ne dehidrira.

Nisam strucna, ali moj slucaj je bio da mi je nakon kiselina ujutro koza bila masna, vodilo tome da je koza bila zdravija... dakle kiseline su djelovale da otvore zacepljene pore i da prirodna masnoca kože izlazi na povrsinu. U kombinaciji aha i bha otvorile se pore na povrsini a cistile dublje i smanjile se upale a povrsinski sloj bio masniji. Kao da je prirodni put masnocama bio otvoren.
.
I to sam uzela u obzir. Večeras sam stavila jako tanki sloj kiselina i cijelu rutinu (ali isto u malo tanjem sloju) uključujući i sleeping masku, pa ćemo vidjeti ujutro. Isto sam primjetila puno bolje upijanje proizvoda, sad imam osjećaj kao da su prije samo stajali na površini kože, a sad se baš upiju.

Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Naravno da moze
Probala sam ove testere, samo sam kupila kod roserose koja ih vise nema. Pjena me nije isusivala, jedan tester mi je trajao po 5-6 pranja jer treba tipa zrno graska za cijelo lice i vrat. Boja lica mi je bila savrseno izjednacena, inace imam rumene obrascice, bradu i nos. I lice mi je bilo mat ali ne suho mat nego lijepo mat, ne znam
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Thx, da bojim se da bi me isušila pa ću ostat na cosrxu. Nego..baš kao da si opisala moju kožu, dakle i ja čekam Triu jer takva kombinacija sastojaka ne postoji u aziji...
Ja sam je davno koristila, tamo negdje 2013, sve ovo radi ali mene je ipak isušivala, šteta.
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 10.10.2017., 22:35   #8571
A vidis, ja sam imala 10 testera, trajali su mi oko mjesec dana i nisam uopce primijetila isusivanje Nadam se da se nista nece promijeniti s full size

Tocno to sto si napisala za kiseline - od kad ih koristim, imam osjecaj da mi je do sada sve stajalo na kozi a da se sad pocelo upijati. Trenutno testiram the ordinary vitamin c i retinol pa ne uvodim nista novo od testera osim muje. Ali mi je lice buknulo, nadam se da je to od retinola tj. da sam u fazi ciscenja, sacekat cu jos malo...

Off topic: Frecume, imas srece - tria izlazi u ponedjeljak
Maria Flores is offline  
Old 10.10.2017., 22:36   #8572
Quote:
Rinchi Cinchi kaže: Pogledaj post
Guerisson

Livy, hvala na informaciji
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Hvala. Kakva je poštarina? Nisam u detalje pretvarala ali mi se čini da je neka veća cifra.
krenula sam ti staviti link sellerice od koje sam kupila 2 Trial seta, na žalost, link je neaktivan

okvirna cijena shippinga:
SHIPPING PO TEŽINI: do 80 grama je 4,33 $, do 200 g je 6 $

uglavnom, vidi se na kraju kalkulacije u košari
ja sam malo zbedirana, sve što imam na wl u TesterKorei je OOS


zato mi je topinkgirl danas poslala ... krenulo je
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 10.10.2017., 23:44   #8573
cijena shippinga K-paket

web shop EOpenmarket (od kojeg sam već naručivala) mi se poprilično popeo na vrh ... nečega ... odustajem od narudžbe jer ne ide ... nešto ne valja, briga me, ima na drugom mjestu


ali
imaju super tablicu s cijenom shipinga - Korejska pošta je uvodila neke novotarije, čitajte:








Hrvatska je 3 Regija (malo sam sjeckala):
vjerujem da je slično i drugdje - pa si sejvajte, ne piše, ali cijena je USD





važno:
vodite računa i o iznosu od 160 kn (oko 23 $ ili 22 € ali se gleda iznos u kunama)
u koju ulazi cijena narudžbe zajedno sa shippingom,
iznad kojeg iznosa se plaća PDV od 25 % uvećan za njihove (Carina) manipulativne troškove, nekih 50ak kn
(ono što mi kolokvijalno zovemo "carina" to je drugi namet i plaća se na luksuznu robu - parfeme cigarete i sl.)
... nedavno su cure na iHerbu i na Iskustvima napisale da je obračunski tečaj:
srednji HNB koji vrijedi 1. u mjesecu
koga zanima: Carinski postupak u poštanskom prometu da ne bude: nisam znala
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 11.10.2017., 04:50   #8574
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post

Mali off: da li je netko probao brend Antipodes?
"Slučajno" () sam na jednom sajtu ugledala njihovu okoločnu - ulje sjemenki kivija, ulje sjemenki mrkve, avocado i aloe vera.
jedna novozelandska blogerica koju vec duze pratim (fashion, ne beauty) ih je hvalila to je dole australska ili nz marka mislim.
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Old 11.10.2017., 05:57   #8575
Quote:
uppsala kaže: Pogledaj post
Čitam sa zaostatkom; na putu sam pa sam se tek dočepala wifija
Nestalo mi je fte from nature ima 10-tak dana i baš mi fali!! Kako mi je lipo pripremala kožu; stvarno su mi toneri bolje upijali u fino omekšanu kožu. Naručujem ponovno čim mi se zaključi ameksić mjesec!
Znas li vec gdje je najjeftinija?
Mislim, trazit cu posvuda pa birati, ali mislim mozda ti vec znas


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is online now  
Old 11.10.2017., 09:23   #8576
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Znas li vec gdje je najjeftinija?
Mislim, trazit cu posvuda pa birati, ali mislim mozda ti vec znas


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Upravo kupila na ebayu, 22 dolara s poštarinom. Beauty box seller.

Uzela ooet Herbilinc Ex Restorative ampule i TonyMoly Black tea serum.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 11.10.2017. at 09:51.
_Lolita_ is offline  
Old 11.10.2017., 10:17   #8577
Rješavam se skoro 50 ml dr. Jart Ceramidin liquida, zamjene dobrodošle
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 11.10.2017., 10:37   #8578
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Rješavam se skoro 50 ml dr. Jart Ceramidin liquida, zamjene dobrodošle
A daaaaaaj, kud bas sad?!
Zanima me jako, ali trenutno ne mogu ni primati ni slati pakete i ne znam dokad cu tako.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 11.10.2017., 10:45   #8579
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Znas li vec gdje je najjeftinija?
Mislim, trazit cu posvuda pa birati, ali mislim mozda ti vec znas


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Zadnju bočicu sam kupila od sellera behappyshop za 19,79 USD, vidim da je i sad takva cijena. Ako nađeš šta jeftinije, javi
uppsala is offline  
Old 11.10.2017., 10:56   #8580
Sorry na offtopicu, nije azija, ali jeste vidle nove eksfolijante u Superskinovom webshopu?

https://www.superskin.hr/brendovi/geek-gorgeous.html

kukumka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.