Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 10:35   #1
Lenovo ideapad 100, instalacija winsa i particije???

Laptop je kupljen u njemackoj sa predinstalanim wins 10 i sve postavke su na njem. kojeg ne razumjiem, a kad i prebacim na engleski, ostane pola eng., a pola njem.
Dobio sam ga bez particija i kad pokrenem novu instalaciju win 7 ne nudi mi opcije formatiranja i particioniranja diska, jedina opcija je pokretanje nove instalacije, te kad nju pokrenem kao fol napravi instalaciju, ali nakon restarta sve ostane po starom.

Da li ste imali slicna iskustva i kako ste rijesili ovaj problem, zna li tko?

Probao sam googlati, ali nisam pronasao nesto korisno.

thx...
tmilaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:54   #2
Ovo što si napisao da si ga dobio bez particija, to si se malo zabunio, particija je zapravo windows 10 (ukoliko druga particija ne postoji moras ju kreirati) Ugl ako zelis instalirati windows 7, moras bootati sa dvd-om usb stickom, i onda formatirati hard disk i instalirati friske windowse 7. Znas sto znaci bootat?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:06   #3
znam sto zelis reci, ali do formatiranja ne mogu doci, loda winse i u tome zablokira(to je sad novi problem, kojeg cu probat rijesit s drugim winsima),a prije neg je pocelo blokat jednostavno preskoci korak formatiranja
tmilaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:20   #4
Neznam dali si upoznat, možda kod tebe to nije slučaj ali svejedno ču te upozoriti.
Intel i Amd neznam koji imaš, ali novi procesori dolaze bez podrške za starije windowse, barem tako se priča da MS zahtjeva da ne podržavaju windows 7 i 8

Pričalo se da novija arhitektura Kaby lake (intel ) i Zen (amd) neče podržavati. Pa možda da ne instaliras windows 7, nego da zadržiš windows 10 ?

Moras jos provjeriti dali ti je laptop podržan sa svim driverima kod Lenova.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:51   #5
thx
tmilaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:45   #6
Ili skines windows 10 i instaliras ga (formatiras hard disk) i to je to.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:03   #7
Skini Win10, bootaj s media i reparticioniraj disk po želji.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.