Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 23:29   #1
Racunalo je upaljeno, ali ne pokrecu se Windowsi

Pozdrav!
Ima li itko ideju kako mi pomoci...
Imam vec duze vrijeme problema s racunalom, malo radi, malo ne. Vise osoba ga je pregledavalo i nitko nije tocno znao reci u cemu je problem. Mijenjano je sve (rabljeni dijelovi) - od maticne, napajanja, graficke, windowsa... jedino je ostao hard, a ja mislim da je mozda problem u njemu (ne znam kako se manifestira problem na hardu i moze li raditi racunalo ako je on ostecen, ali ne znam sto bi vise moglo biti).

Zna se desiti da je jako spor dok na njemu radim, ili ponekad jako sporo kopira podatke, ili se zamrzne - sve se moze popraviti resetiranjem.


Ono sto mi se dogodilo neki dan je da se samo ugasio, a radio je dobro prije toga - kliknuh na neki link i samo se srusio. Od tada ne ide dalje od ovog prozora na samom pocetku paljenja.
Ima li itko ideju u cemu moze biti stvar?


Windows 7, imam jedan hard koji je podijeljen na particije

odmorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:41   #2
Ako je hard ostečen problem se javlja pri paljenju da ne moze bootati hdd, mislim da te u tom slučaju preusmjeri u bios, u mojem slučaju Uefi setings jer bios druga tehnologija

Inače imas alat za dijagnostiku, hdd tune ili hdd Sentinel pa da vidis kakvu gresku baca i koliko bad sektora ima.
Ali iskreno, možda nije to.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:57   #3
Ono što je Freyr rekao.

Hard disk s vremenom ode. A simptomi kvara su upravo ovi kaj si opisao.
Najbolje ti je ili napravit bootabilni cd s dijagnostičkim alatom pa testirat da potvrdiš. Ili izvadiš hdd van i testiraš ga negdje drugdje.

Ako je HDD stvarno Fail, onda ti ne preostaje ništa drugo nego izvuć podataka što možeš s njega i kupit novi HDD.
Jura Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:57   #4
Hvala puno na odgovorima, isprobat cu!
odmorna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.