Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2008., 19:31   #41
Daklem, da rezimiramo: viskoza je celulozni derivat. Ona se kemijskom obradom dobije iz celuloznih vlakana kao što su pamuk i lan.
Modal je tehnološki naziv za nešto što je zapravo viskoza, jer se isto proizvodi iz celuloze drveta. Ima neke kvalitete koje nema pamuk tj. pamučna viskoza te se npr. lakše se održava. Ne kužim zapravo ovu usporedbu sa čistim pamukom, jer pamuk je čista celuloza, a Modal je modificirano tj. kemijski obrađeno vlakno. Vjerojatno se radi o marketinškom triku, jer se Modal mora prodati pa ga se i neozbiljno hvali. Nemoguće je da je nešto bolje od čiste celuloze tipa pamuk i lan iz jednostavnog razloga što je nešto što je kemijski obrađeno manje zdravo od nečeg prirodnog, bez obzira na dobivena svojstva.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 10:45   #42
Ivanicapeca zbori istinu. Viskoza je umjetno vlakno izrađeno od prirodne sirovine(celuloza) pa zato pripada skupini umjetnih vlakana od regenerirane celuloze,ali ona sama po sebi nije prirodno vlakno i nije zdravija od prirodnih vlakana,ali ima svoje draži. Samo meni osobno nije drago kada ljudi sintetska vlakna tretiraju kao nešto što nevalja iako da su sva vlakna super za određenu primjenu...osim azbestnih,naravno
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:53   #43
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Daklem, da rezimiramo: viskoza je celulozni derivat. Ona se kemijskom obradom dobije iz celuloznih vlakana kao što su pamuk i lan.
Modal je tehnološki naziv za nešto što je zapravo viskoza, jer se isto proizvodi iz celuloze drveta. Ima neke kvalitete koje nema pamuk tj. pamučna viskoza te se npr. lakše se održava. Ne kužim zapravo ovu usporedbu sa čistim pamukom, jer pamuk je čista celuloza, a Modal je modificirano tj. kemijski obrađeno vlakno. Vjerojatno se radi o marketinškom triku, jer se Modal mora prodati pa ga se i neozbiljno hvali. Nemoguće je da je nešto bolje od čiste celuloze tipa pamuk i lan iz jednostavnog razloga što je nešto što je kemijski obrađeno manje zdravo od nečeg prirodnog, bez obzira na dobivena svojstva.
volim donje rublje,pogotovo majice od 50% modala,50% pamuka...mekanije i udobnije prijanjaju i pranjem se ne rašire kao pamučne...eto u tome mi se čini prednost...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:59   #44
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
volim donje rublje,pogotovo majice od 50% modala,50% pamuka...mekanije i udobnije prijanjaju i pranjem se ne rašire kao pamučne...eto u tome mi se čini prednost...
Apsolutno da imaju bolja svojstva. Problem je jedino u proizvodnji i kemikalijama koje se koriste.
Recimo kod apreture protiv gužvanja je kod nas strogo zabranjeno koristiti spojeve koji oslobađaju kancerogeni formalaldehid, a recimo, daju fantastične rezultate kod obrade. Jeli tako i u Kini, nisam baš sigurna, a većina tkanine koja je već obrađena dolazi od tamo, a da nemamo pojma kako su je obradili i čime.

Kupujmo Hrvatsko
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:57   #45
Naša san manu modalu.

Pere se na 40°.

Nije za donje rublje.

Uzeja pamuk 95%, elastin 5%. Vidićemo...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:09   #46
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Naša san manu modalu.

Pere se na 40°.

Nije za donje rublje.

Uzeja pamuk 95%, elastin 5%. Vidićemo...
Pa sva se viskoza pere na 40

ova kombinacija pamuk 95% i elastin 5% je idealna za donje rublje po mom skromnom mišljenju.
Jesi to bio u Galeba?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:14   #47
Aha.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:26   #48
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Aha.

Moj stari još nosi njihove mudante 20 godina stare. Ko nove su.

Ma nije viskoza za rublje, skroz je "grezo". Ok košulje, bluze i tak to, ali gaćice i maje
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 11:20   #49
koji je ovo materijal?

Ako netko zna koji je ovo materijal i da li je netko vidio nešto slično za kupiti?

http://www.design55.co.nz/images/ima...ctus_exlge.jpg

Radila bi sama ovaj kaktus i punila ga spužvom. ali ne znam gdje da nađem ovakav deblji reljefni materijal
elllena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 13:19   #50
Zna li netko gdje ima veliki izbor zgužvanog tafta?
ivanica19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 13:41   #51
Quote:
ivanica19 kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje ima veliki izbor zgužvanog tafta?
Pamigo u Zg u Ilici. Kako zgužvanog tako i obićnog te izvezenog. Koliko se sjećam sve je sintetski. Možda Emporio ima zgužvanog tafta isto, ali pošto je Emporio predpostavljam da je urnebesno skup.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:26   #52
zanima me gdje kupit tkaninu kašmira, a da nije najskuplja
hvala
kreso0405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:26   #53
dal itko zna da li postoje dućani s tkaninama u centru Graza i gdje? i da li se isplati za to ići do tamo?
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 16:26   #54
Quote:
kreso0405 kaže: Pogledaj post
zanima me gdje kupit tkaninu kašmira, a da nije najskuplja
hvala
zar nitko nezna gdje bi je bilo treba mi za kaput
kreso0405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 17:04   #55
Gdje u Zg naći ovakav sličan materijal kao što je ovaj kojim su presvučeni ovi zeleni grudnjaci:


Mora biti elastičan bar malo, zelen i malo bar sjajan.
Tnx!
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."

Zadnje uređivanje Eve* : 19.02.2011. at 17:11.
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:37   #56
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Gdje u Zg naći ovakav sličan materijal kao što je ovaj kojim su presvučeni ovi zeleni grudnjaci: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._2563066_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._4241206_n.jpg

Mora biti elastičan bar malo, zelen i malo bar sjajan.
Tnx!
potrazi saten sa elastinom? poliesterski sateni ga obicno imaju, cijena im je prihvatljiva, samo obavezno napomeni da trazis s elastinom. pogledaj u svijetu tkanine u jurisicevoj ili na kvatricu, ruho u rotonda centru, pamigo i emporio u vlaskoj i zagmag u ilici
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 08:17   #57
Zanima me gdje se mogu kupiti pamučni materijali? Gdje god pitam u trgovini s materijalima počnu se smijati.
Trebaju mi jer bi htjela sašiti neke pamučne majice, suknjice itd. Je li to nemoguća misija ili ipak negdje mogu kupiti takve materijale?
Nadrealna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:07   #58
Quote:
Nadrealna kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje se mogu kupiti pamučni materijali? Gdje god pitam u trgovini s materijalima počnu se smijati.
Trebaju mi jer bi htjela sašiti neke pamučne majice, suknjice itd. Je li to nemoguća misija ili ipak negdje mogu kupiti takve materijale?
Pamučnu tkaninu ili pamučno pletivo? S elastinom ili bez ako se radi o tkanini. Znam da zag-mag ima lijep izbor pamučnih tkanina po vrlo povoljnoj cijeni. Imaju i viskozna pletiva (ako ih još imaju). Pamigo ima velik izbor pamučnih tkanina s elastinom i bez...za odjeću i posteljinu (oboje se može koristiti za izradu odjeće), ali pletiva imaju tu i tamo i većinom se radi o "likri" što je dobro za znat ako se želi izraditi kupaći kostim . Lantea ima, ali ovisi kad i u kojem dućanu tako da se isplati bacit oko.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 22:54   #59
gdje bi bilo tkanine sa uzorkom leoparda,zebre? (u zgu)
meathook is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 07:15   #60
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Pamučnu tkaninu ili pamučno pletivo? S elastinom ili bez ako se radi o tkanini. Znam da zag-mag ima lijep izbor pamučnih tkanina po vrlo povoljnoj cijeni. Imaju i viskozna pletiva (ako ih još imaju). Pamigo ima velik izbor pamučnih tkanina s elastinom i bez...za odjeću i posteljinu (oboje se može koristiti za izradu odjeće), ali pletiva imaju tu i tamo i većinom se radi o "likri" što je dobro za znat ako se želi izraditi kupaći kostim . Lantea ima, ali ovisi kad i u kojem dućanu tako da se isplati bacit oko.
Hvala! Otići ću pogledati.
Evo baš sam jučer dok sam se vozila tramvajem vidjela i trgovinu s matrijalima i na staklu izloga natpis "pamučni materijali" negdje u Vlaškoj blizu Kvatrića.
Nadrealna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.