Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 18:06   #1
Thumbs up Fakultet u Međugorju

Ljudići bok! Zanima me dali netko ide na fakultet ili ga je završio u Međugorju. Fakultet društvenih znanosti dr. Milenka Brkića. Zanima me dali je fakultet zadovoljavajući? Dali je diploma kod nas u RH priznata,te dali netko ide vlastitim prijevozom da plačamo pola-pola (ako ga uspijem upisati). Nisam se odlučila za koji bih smjer,ali najvjerojatnije socijalna pedagogija i defektologija,jer već radim u školi,ali kao medicinska sestra,pa bih htjela tamo i ostati,ali u razredu ne u ambulanti hvala unaprijed. Puuuuno ćete mi pomoći sa bilo kakvim informacijama
njanja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 23:41   #2
Ja ti tu živim, i koliko vidim dosta je registarskih tablica ST, DU, a čujem da ima dosta studenata iz Slavonije. Koliko sam upoznat, stvar je u tome da su predavanja/ispiti jedino subotom, kako bi se maksimalno izašlo u susret studentima. No, sama možeš zaključiti kakva stručna znanja dobivaš takvom "nastavom".
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 11:57   #3
Ima po ercegovini gomila takvih uglednih veleučilišta, otvaraju ih po kafićima i inim poslovnim prostorima

Je, studentima se maksimalno izlazi u susret, maksimalno se režu predavanja, kriteriji, satnice... samo se ne režu cijene naravno

Kažu ako ipak hoćeš oćeš popust, onda te ipak moraju malo "propitati"
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 09:49   #4
Nisam shvatila dali vi idete na taj faks,ili pisete ono sto ste culi o tom faksu? Za cijenu se slazem,ali i u RH imas ako ides na vanredno studiranje ispite i predavanja vikendom. Ja bih rade isla u ZG ali sta kada je bolonja ukinula vanredno studiranje,osim je jos dozvoljeno na pravnom,hoteljerskom,ekonomskom i bilo kojoj visoj vanredno studiranje. Zabrinjava me put tjedno do Medugorja koji kosta 700kn,a sam fakultet (prva godina 3.600KM) jbg,tolika mu je cijena i biraj oces neces. Nadam se da cu se uspjeti s nekim spojiti na prvoj godini iz RI. Uglavnom,hvala na odgovorima.
njanja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 21:37   #5
hej, i ja razmišljam o upisu, sada skupljam informacije o valjanosti fakulteta u smislu buduće nostrifikacije s obzirom da ulazimo u eu. ako si iz splita i ja sam za dijeljenje troškova... ako se upišemo..
de goto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 09:43   #6
Pozdrav, ekipa! Jeste saznali kakve konkretne informacije vezane za nostrifikaciju, priznavanje diplome, mogućnosti zaposlenja i slično? Dakle, hoće li se te diplome izjednačiti s diplomama učitelja, edukacijskih-rehabilitatora, socijalnih pedagoda, logopeda...il su za objesit mačku o rep?
Leelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 10:58   #7
Nije provjerena informacija, ali mislim da nema šanse da su to diplome iste vrijednosti, iz Hercegovine sam i kod nas se zeza s tim fakultetom na veliko, ono ako ne možeš ništa upisat idi u Međugorje
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 23:41   #8
fdzmg.org

Kao što kod nas na forumima u većini bude uvijek se javljaju oni koji nisu upoznati...ali što ćemo to smo mi...jer mi sve znamo i sve možemo a ništa ne radimo
Uglavnom, zavrsavam preddiplomski studij u Međugorju i zadovoljna sam i sa načinom rada i ustrojstvom, pogotovo prema nama koji smo iz daljih mjesta...
Na fakultetu predaju renomirani stručnjaci iz ex YU,
sto se tice priznavanja osobno sam zvala i HR ministarstvo i BiH i sve je regularno i na stranicama ENIC: European Network of Information Centres in the European Region NARIC: National Academic Recognition Information Centres in the European Union http://www.enic-naric.net/index.aspx...%20Herzegovina sam našla Sveučiliste Hercegovina, tako da je priznato i od strane EU...
I na stranici fakulteta imate dokumente o ispravnosti rada i nostrifikacije http://fdzmb.org/web/?page_id=32

Lijep pozdrav i nadam se da ćemo postati kolegice
psihowomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:50   #9
Cool

Ja sam na faksu u Međugorju i ne daju se ocjene na lijepe oči...učila sam i više nego na prediplomskom studiju u drugom gradu.... svaki ispit sadrži predispitne obaveze, što možda na drugim faksovima nije nužno, osim posjećivanja vježbi ili kojeakkvih prezentacija..ovdje se za svaki kolegij izrađuje istraživanje, seminarski rad.. ocjenjuje, vraća ako nije u redu.. također se rade praktikumi, psihol. pedagoški..oni sa raz. nastave. metodološki.... čak mi je išlo na živce sva ta predispitna tlaka koju moraš zadovoljit da bi izašao uopće... profesori su susretljivi i meni osobno ok. I Za Vašu informaciju ovaj fakultet se otvorio 2009. i ako jedna Austrija prizna diplomu, a koja je članica EU odaaavno... ne znam zašto bi Hr htjela drugačije. Inače nebi ni ja upisivala a da sam smatrala da ne vrijedi i da se neće priznat, jer živim u HR. pošaljite pp ako imate kakvih detalja za upitat.. pozz
sunčica1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 16:04   #10
Da li je cijena ista za izvanredno studiranje na ovom faksu I da li moraš dolazit na predavanja..nisam upala na predskolski odgoj pa bi upisala ovaj faks ako nije kasno,ima li jesenski rok...kako se dolazi do literature..iz Splita sam,pa molim one iz St.koji studiraju da se jave
lenika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:32   #11
Jel ima netko iz Slavonije tko ide ili ce tek ici na taj fakultet?
A da je redovni student, mislim, da ce zivjeti u Medugorju.
LoraJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 10:21   #12
Koji smjerovi postoje kao izvanredni?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:09   #13
Ja sam iz Šibenika. Upisan sam na Defektologiju sa razrednom nastavom od prošle godine. Za nostrifikaciju sam pitao direktno agenciju za nostrifikacije pri Ministarstvu školstva RH. Nikakvi problemi ne postoje za rečeni postupak.
U Šibeniku je već 4 -5 ljudi upisano na FDZMB od kojih su neki već diplomirali jer se radilo o do školovanju na Defektologiju sa čiste razredne nastave.
Sve bitne informacije možete pronaći i na: http://fdzmb.org/web/ a za više informacija možete poslati upit na fakultetu, referadi ili direktno rektoru gosp. Milenku Brkiću...
Uglavnom, nikakvih nedoumica oko ovoga fakulteta nema, a šala, pošalica, šaljivdžija ima svugdje pa tako i ovdje..
Pozdrav iz Šibenika
__________________
nema tu pa oću pa neću
klint is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 12:04   #14
Bok! evo ja sam upravo planirala upisat defektologiju u Međugorju pa sam naišla na puno komplikacija oko svega... Naša krasna ministarstva su me uputila na puno brojeva gdje bi se trebala informirati o priznatosti fakulteta u Hrvatskoj... U bosni su mi rekli kako je on priznat kod nas i u EU i dao mi je čovjek broj gospođe koja kod nas radi na priznavanju tih diploma (agencija za znanost i visoko obrazovanje RH) i ona mi je dala sljedeći odgovor: "Trenutno je taj fakultet priznat, al samo trenutno. Postoji mogućnost da u dogledno vrijeme neće biti priznat jer je u državi koja nije u EU. Ako ga upišete, bit će Vam to rizik..." I sad tko je ovdje lud i nemam pojma uopće što bih napravila jer mi se stvarno ide studirat...
Sibenik25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 21:54   #15
Quote:
Sibenik25 kaže: Pogledaj post
Bok! evo ja sam upravo planirala upisat defektologiju u Međugorju pa sam naišla na puno komplikacija oko svega... Naša krasna ministarstva su me uputila na puno brojeva gdje bi se trebala informirati o priznatosti fakulteta u Hrvatskoj... U bosni su mi rekli kako je on priznat kod nas i u EU i dao mi je čovjek broj gospođe koja kod nas radi na priznavanju tih diploma (agencija za znanost i visoko obrazovanje RH) i ona mi je dala sljedeći odgovor: "Trenutno je taj fakultet priznat, al samo trenutno. Postoji mogućnost da u dogledno vrijeme neće biti priznat jer je u državi koja nije u EU. Ako ga upišete, bit će Vam to rizik..." I sad tko je ovdje lud i nemam pojma uopće što bih napravila jer mi se stvarno ide studirat...
Nema nikakvih puno brojeva. Samo je jedan broj agencije za nostrifikaciju diploma sa stranih sveučilišta. Kad tamo nazoveš, dobit ćeš sve potrebne informacije. Ne može neko sveučilište biti malo priznato a malo ne.
Koje logike ima da se neko upiše na fakultet pa onda on postane nakon nekog vremena ne priznat.
Dakle kad nazoveš baš Agenciju za nostrifikacije, tamo ćeš dobiti sve potrebne informacije. Uostalom, možeš to zatražiti i na pismeno...

Ja sam upisan od prošle godine i tako ostaje definitivno... Na tvom se mjestu ne bih puno mislio.
__________________
nema tu pa oću pa neću
klint is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:03   #16
Hvala puno na odgovoru! Zvala sam baš agenciju za znanost i visoko obrazovanje i točno ured za nostrifikaciju diploma... I meni je nejasno i glupo da je sad priznat a u dogledno vrijeme možda neće biti. Žena mi je dolovno rekla da je rizik... Razlog je navela da je taj fakultet u BiH a ona nije članica EU a mi smo sad KAO eu. Nebi htjela zastrašit sad nikoga od vas koji studirate samo sam i sama zabrinuta jer sam debelo zagrizla a oni su me skroz smantali...
Sibenik25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 19:57   #17
Quote:
Sibenik25 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru! Zvala sam baš agenciju za znanost i visoko obrazovanje i točno ured za nostrifikaciju diploma... I meni je nejasno i glupo da je sad priznat a u dogledno vrijeme možda neće biti. Žena mi je dolovno rekla da je rizik... Razlog je navela da je taj fakultet u BiH a ona nije članica EU a mi smo sad KAO eu. Nebi htjela zastrašit sad nikoga od vas koji studirate samo sam i sama zabrinuta jer sam debelo zagrizla a oni su me skroz smantali...
A jesi li je pitala šta ako studiraš u Japanu, SADu ili Kanadi? Nisu ni oni članovi EU. U kojem zakonu piše to da se ne priznaju diplome koje su dobivene izvan granica EU? Koješta.. Znam da ti nije lako odlučiti se. Ja sam ti rekao što ja znam.. Moraš odlučiti sama.
Pozdrav Miro
Šibenik
__________________
nema tu pa oću pa neću
klint is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 13:56   #18
A vi koji ste zainteresirani za ovaj "fakultet", nije valjda da mislite da ovih par uistinu studiraju na tom fakultetu? Niste primijetili da su im ovo prvi postovi na forumu i da su to najverojatnije lažni profili?

Pa iz aviona se vidi da je ovo truba od obrazovne ustanove. Koga briga je li to priznato u RH, pa u samoj RH imate na tone ovakvih školica i fakulteta, bitno je da li to struka priznaje. A mislim da i sami znate odgovor na to pitanje.
udzbenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 20:04   #19
[QUOTE=udzbenik;46623066]A vi koji ste zainteresirani za ovaj "fakultet", nije valjda da mislite da ovih par uistinu studiraju na tom fakultetu? Niste primijetili da su im ovo prvi postovi na forumu i da su to najverojatnije lažni profili?

Pa iz aviona se vidi da je ovo truba od obrazovne ustanove. Koga briga je li to priznato u RH, pa u samoj RH imate na tone ovakvih školica i fakulteta, bitno je da li to struka priznaje. A mislim da i sami znate odgovor na to pitanje.[QUOTE]

Ne, mi smo automati Microsofta na koje hvataju idiote po forumima širom svijeta. Očito uspješno...
__________________
nema tu pa oću pa neću
klint is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:26   #20
Neko iz ST??

Bok, upravo sam upisala ovaj fakultet, razrednu nastavu i defektologiju pa me zanima ako ima netko jos iz Splita nek se javi
jope999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.