Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2007., 16:26   #21
Quote:
RMaria kaže: Pogledaj post
kupila sam malu zagorsku hizu i poskidala sloj unutarnje i vanjske zbuke i sad bi trebala s necim popuniti prostor izmedju planjki.
nekad se taj prostor popunjaval sa glinom i slamom
a sad bome neznam kaj stavit

kaj nebi bolje bila lamperija unutra
i iza lamperije mozes stavit neku izolaciju
znam slucaj di su stavljali stiropol

a ovo za turopoljske i zagorske
neznam
sve je to stvar kak je ko odrzaval kucu sve ove g.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:32. Reason: Skraćivanje quotanja
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:11   #22
Quote:
RMaria kaže: Pogledaj post
ovo sam napisala u topicu "renoviranje stare kuce", ali eto mozda ovdje nadjem odgovor...
Moja je u lošem stanju i imam iste probleme. Zbog toga sam i mislio nabaviti bolju, pa nju složiti. Inače, ak želiš zadržati ovu svoju, poprilično ćeš se namučiti.
Velike procjepe između planjki treba sanirati na način da se oštečeni dio planjke izreže ubodnom pilom, a na to mjesto ubaci zdravi komad. Za manje pukotine može piljevinski kit. Čuo sam za dvije recepture. Drvofix i piljevina, te drvofix piljevina i gips. Za ovu prvu nisam siguran, jer se drvofix na kiši razmekša, pa nisam siguran kako bi to držalo. Mislim da je ova druga bolja. A omjer je odokativan. U piljevinu treba dodati toliko drvofixa da se sve dobro poveže i onda dodati onak malo gipsa. Može se dodati i malo smeđeg pigmenta da se dobije odgovarajuća nijansa.
No treba imati na umu da će ta kuća svejedno raditi, pa će neke pukotine sjesti, a neke nove se možda otvoriti. Prije svega trebalo bi provjeriti temelje i okomitost zidova. Pukotine se najčešće pojavljuju zbog toga što je kuća sjela na neku stranu. Uzgred, imaš li priručnik za obnovu ? Puno sreće i javi se opet !

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:32. Reason: Skraćivanje quotanja
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:12   #23
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
hm
mislis li na mene
ak da
Joj, ti zloćko jedan !

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:32. Reason: Skraćivanje quotanja
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 11:42   #24
Za sve koji još neznaju evo linka na priručnik za obnovu. Nalazi se pri dnu stranice !
http://www.mmtpr.hr/default.asp?id=358
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 17:51   #25
nasla sam majstora koji mi je podigao kucu 10 cm (sa dizalicom slicnom auto dizalici) i on je onda izvadio stare panjeve koji su u biti bili temelj . neki su ostali cak dobro sacuvani i onda je temelje betonirao i naravno "na vagu" stavio kucu tako da sam sigurna glede pukotina da su one prave

ovo sa piljevinskim kitom + gips mi se cini zanimljivim. cula sam da ljudi stavljaju prasinu od stare cigle kako bi dobili ljepsu boju ...
RMaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 22:49   #26
Quote:
RMaria kaže: Pogledaj post
nasla sam majstora
Ti si dakle temelje sredila to je ok. Svejedno, ne treba pretjerivati sa zapunjavanjem jer
normalno je da se planjke stisnu kad su suhe a rašire kad se namoče.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:33. Reason: Skraćivanje quotanja
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 22:56   #27
Pa prašina stare cigle se ponaša kao pigment, ima smisla...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 08:33   #28
Baš ne bih stavio ruku u vatru za ovaj recept s gipsom, jer on vuče vlagu na sebe i zbog toga se ne koristi za vanjsku upotrebu. O exterijerima nemem baš mnogo pojma, tako da se ne bi htio puno mješati.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 10:28   #29
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Baš ne bih stavio ruku u vatru za ovaj recept s gipsom, jer on vuče vlagu na sebe i zbog toga se ne koristi za vanjsku upotrebu...

hmmmm. dobro da sam ovo procitala. bas sam mislila s tim probati...
RMaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 17:40   #30
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
morino, lijepa kućica...
hvala
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 15:22   #31
Proljeće je pred vratima. Jel netko nekaj preslaguje....
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:30   #32
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Proljeće je pred vratima. Jel netko nekaj preslaguje....
Evo i mene...
Već danima čitam vaše postove o starim drvenim kućama... preslagivanju... temeljima...
Upravo čekam fotke jedne takve ljepotice... 4,5x12... 15000 kn...
I ako mi se svidi, krećem u preseljenje. Sam ću, naravno, kopati temelje i betonirati ih. Papire nemam, pa ću postupiti po starom hrvatskom običaju... složiti ju pa onda gurati dozvole na općini.
Saznao sam da se majstori za preseljenje zovu "paleri" i da nisu toliko katastrofalno skupi... navodno, zadnju kućicu od 25 m2 su preselili za 7000 kn....
Nego, koliko moram sa temeljima duboko ići? Ovo će ipak biti drvena kuća...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:58   #33
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Evo i mene...
Već danima čitam vaše postove o starim drvenim kućama...
mi smo betonirali i mali podrum,ostavi si van da ti strše šrerafi po kutovima na koje zakačiš drvo.
a što se tih majstora ako misliš da ih trebaš ,tiče pazi kad označuju kuću da sve ide dobro i probaj si na papir nacrtati sve.
nabavi klinove i probaj isfurat spužvu da umetnes između planjaka da ti brtvi kad težina stisne,kuću boji s mješavinom svježe nafte i starog ulja najeftinije a čist dobro.
ni mi nismo ganjali građevinsku samo pazi da te kasnije ne bi zaj oko priključivanja na struju itd.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:33. Reason: Skraćivanje quotanja
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:50   #34
To s temeljima drvenih kuća je poprilična enigma. Nekad se stavljalo samo dva tri reda cigle u zemlju i dva tri iznad zemlje i to je bilo to. Vremenom su takve kuće sve redom potonule i shvatili smo da to nije bilo dobro rješenje. Kad bi napravio trakasti temelj 30 cm u zemlju bilo bi vjerojatno dovoljno. E ali tu je taj problem sa smrzavanjem. Da bi bio 100% siguran trebalo bi ga spustiti u zemlju barem 60 cm !
Jest da bi ti temelji držali i betonsku katnicu, i da je drvena kuća puno lakša, ali baš zbog toga da se ne bi temelji smrzavali i da se kuća ne počne naginjati mislim da bi 60 cm bilo idealka...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:01   #35
Promijenila se vlada i ministarstva. Evo novog linka na priručnik za obnovu http://www.mint.hr/default.aspx?id=358
Pri dnu stranice....
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 11:41   #36
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
To s temeljima drvenih kuća je poprilična enigma.
Hvala na savjetima....
Ja sam mislio ići 50 u zemlju i 20 iznad.... i gore lupiti deku (naravno, sa rupama za WC odvod i kanalizaciju)....
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 07:34. Reason: Skraćivanje quotanja
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 19:14   #37
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima....
Ja sam mislio ići 50 u zemlju i 20 iznad.... i gore lupiti deku (naravno, sa rupama za WC odvod i kanalizaciju)....
Meni su arhitekti i građevinari preporučili 70 cm dubine (na najplićem dijelu, tako da je negdje - zbog kosine - to i 100 cm). Vele da se tako duboko MOŽE smrzavati tlo, pa da budem ziher-ziher.
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:54   #38
Quote:
Rurik kaže: Pogledaj post
Meni su arhitekti i građevinari preporučili 70 cm dubine (na najplićem dijelu, tako da je negdje - zbog kosine - to i 100 cm). Vele da se tako duboko MOŽE smrzavati tlo, pa da budem ziher-ziher.
70 cm???!!! Majke ti mile... kao da zidam Empajr Stejt Bilding.... al ću se nakopatiiii....
Nema veze, poslušat ću vaše savjete... temelji se jednom u životu kopaju.... a oni su najvažniji.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:27   #39
moze na pp broj majstora koje preporucujete za drvene kuce ?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 16:08   #40
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
moze na pp broj majstora koje preporucujete za drvene kuce ?
Zašto na PP???
Kad nađem te majstore... javit ću broj.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.