Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 21:45   #1
Glačalo na suhu paru ili parnu postaju?

Želim kupiti novo glačalo. U dilemi sam da li kupiti glačalo na suhu paru ili parnu postaju. Cijena im je gotovo ista - kreće se oko 1000 kn na više.

Da li je možda netko isprobao ili ima glačalo na suhu paru (kod nas sam naišla na dva proizvođača Batagel i Dieselit) ?
Diddi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:09   #2
bok pojma nemam kaj je suha para ali ova parna postaja je totalno sraje.
Ja nisam profi peglać i mene onda totalno iživcira da moram prvo 15 minuta čamiti čekajući da se sva ta voda zagrije i da krenem peglati i onda za pola sata istakati vodu (jer u uputama piše da se voda mora nakon toga istakati)...

Mislim strašno i prestrašno. Fala bogu imam i oni peglu vulgaris gdje samo natankam deci dva vode, uštekam u struju i dok ja rasporedim veš (1 minuta) mogu početi peglati. I nema nikakvih preparacija.
Stoga moj plus za peglu vuglaris a ne parna postaja...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:11   #3
I ja namjeravam kupiti novo glačalo. Tj.namjeravala sam kupiti Philipsovu parnu stanicu. Čula sam da je s parnom stanicom brže peglati nego s običnom peglom, a ovo za zagrijavanje 15 minuta to mi se čini nekako predugo, za ovu piše 2 min. Ako netko ima iskustva s tim "novim čudom tehnike" bila bih mu zahvalna na komentaru.
mb_ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 19:19   #4
15 minuta da se zagrije - nemoguće, osim ako nije neka žblj marka!
ja imam 2 parna glačala - Tefal(3 bara pritisak) i Rowenta(2,5 bara pritisak) - kao što vidite-velika mi je family!!!
definitivno se isplati!peglanje je stostruko brže, a grijanje je 7min!
obje imam 2 godine i nikada problema, a stalno su u upotrebi!!!
samo, pripazite kada kupujete "destiliranu vodu" u dućanu jer vjerujte mi, nije destilirana - naime, prije 2mj.sam skužila da su stanice prepune kamenca - to riješite da unutra ulijete 0.5l octasa 0.5 l vode!
najsigurnija dest.voda vam je ako stavite flašu ispod klime,ak ju imate doma!!!
stvarno preporučam!nisam mislila da ću ovo ikada izjaviti, ali peglanje postane gušt - ali, nemojte me doslovno shvatiti - ipak bi bilo previše!!!
pričekajte Metro akcije, jer obično ih sniže sa 1500kn na 1000, pa se isplati, ali ne bi išla na one jeftine varijante - tak je moja frendica popušila 500kn!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 20:04   #5
Joj Super! MilaVila hvala na komentaru! Mislim da ću se definitivno odlučit na kupnju. Mučim muku s "običnim" peglama, a vrijeme peglanja se broji u satima
mb_ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 15:17   #6
Hy,
Ja sam nedavno kupila parnu postaju od Tefala i to Pro Express turbo GV 8150 i imam sve pohvale. Prije sam koristila klasično glačalo, ali sada mi je s ovom parnom postajom sve puno lakše i puno brže. Potrebno je cca 1 min. od kada je uključiš do kad možeš započeti glačati. Je da košta, ali... isplati se. Npr. suprugove hlače ranije sam morala posebno glačati svaku stranu nogavice, a sad dovoljno je pritisnuti samo s jedne strane. Super mi je i to što one manje dostupne stvari na robi izglača jer joj je princip da glača ne samo površinu ispod glačala već malo i oko te površine. A košulje tek, ako nisu skroz zgužvane već sušene na vješalici na sušilu može ih se tako na vješalici i glačati tako što glačalom uspravno prelaziš pored košulje, ne dodiruješ je, jer ova postaja radi po principu pare.
(Uf, ja sam iz Dalmacije pa sam cilo vrime morala prevodit riječ pegla=glačalo i peglati=glačati, pa sorry ako ima kakvih nejasnoća).
darudela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:02   #7
Darudela, ima li tvoja Tefalova parna postaja keramičko dno ili je od nekog drugog materijala? (kojeg)
mb_ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:37   #8
Quote:
MilaVila kaže: Pogledaj post
15 minuta da se zagrije - nemoguće, osim ako nije neka žblj marka!
definitivno se isplati!peglanje je stostruko brže, a grijanje je 7min!
Ok možda nije 15 minuta ali brat bratu sigurno je više od 10.
Ako je i 7 minuta, koliko je kod tebe, ja toliko vremena nemam čekati.

A kak ne peglam baš previše onda mi je pegla vulgaris (s običnom parom) puna bolja.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:39   #9
E da, ja na ovoj super imam dva dna. Jedno metalno i još jedno za osijetljive predmete- natakne se nešto na to obično dno pa se mogu i osijetljive stvari peglati (a ne prek kihinjske krpe)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 11:42   #10
Thumbs up

Quote:
mb_ema kaže: Pogledaj post
Darudela, ima li tvoja Tefalova parna postaja keramičko dno ili je od nekog drugog materijala? (kojeg)
Sorry, pojma nemam od čega je dno, vjerojatno mi piše negdje u uputstvima ali sad mi nisu pri ruci. Pogledaj na http://www.tefal.com.hr/
darudela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 12:23   #11
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Ok možda nije 15 minuta ali brat bratu sigurno je više od 10.
Ako je i 7 minuta, koliko je kod tebe, ja toliko vremena nemam čekati.

A kak ne peglam baš previše onda mi je pegla vulgaris (s običnom parom) puna bolja.
ja imam tefalku, pro express turbo i spremna je 2 minute nakon uključivanja u struju. KAd peglam a u njoj nestane vode, dotočim i spreman je ODMAH, tako da stvarno nije potrebno puno vremena, uključim ju u struju i taman pripremim postolje na kojem peglam i robu koju moram ispeglati i ona je već spremna

Ja se nemogu zamisliti više peglanje nekom običnom peglom, meni je ovo presavršeno
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:55   #12
Batagel parna postaja - zagrijavanje oko 5 min. ali kad zagrije radi ko parna lokomotiva.
Po meni ne može se usporedit sa peglom vulgaris, ali opet, možda je jednostavnije plahte i šlifere dat u praonu.

Ili uzet ženu za peglanje
setnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:30   #13
Ima li tko ikustva sa Philipsovim parnim postajama?
mb_ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 13:31   #14
Quote:
setnjica kaže: Pogledaj post
Batagel parna postaja - zagrijavanje oko 5 min. ali kad zagrije radi ko parna lokomotiva.
Po meni ne može se usporedit sa peglom vulgaris, ali opet, možda je jednostavnije plahte i šlifere dat u praonu.
koji model batagel parne postaje imas?
butterflyeffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 23:04   #15
Imam Tefalovu parnu postaju i super je. Skoro pa da peglanje postane gušt kao što je netko rekao! Moram čekati neko vrijeme da se ugrije, ali poslije sve ide brzo.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 23:21   #16
Ja imam Rowentinu parnu postaju, prezadovoljna sam. Zagrije mi se za taj tren, a savrseno je radit njome. Kupila sam ju prije godinu dana. Kostala je, hm, dosta. Al' nisam pozalila. Pegla odlicno. Nikad vise nebi koristila onu obicnu peglu.
I ja sam primjetila kamenac, prije, na obicnoj pegli. Dotad sam kupavala jeftinu destiliranu vodu, a sad, uzmem prek ljeta onu iz klime, a inace kupim neku u Ipercoopu, malo je skuplja, al se isplati.
Martinich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 20:58   #17
sunnyah i martinich , a koji su vam modeli postaja?
butterflyeffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 09:51   #18
Evo da se i ja uključim, imam Tefalovu parnu postaju i svima bi ju najtoplije preporučila....kada ju uključim treba joj 2 minute da se voda zagrije a i kada se voda potroši u toku peglanja natočim ju i spremna je za peglanje odmah, kao što je i Kikica rekla.U moju se toči obična a ne destilirana voda...ma pegla je savršena i nikad više ne bi prešla na onu običnu...sa parnom postajom mi peglanje više nije nikakav problem a mrzila sam ga iz dna duše...zato definitvno parna postaja
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:52   #19
kme, nikako da saznam koje tocno modele imate i hvalite!

dajte neke linkove, fotke, brojeve modela, bilo sto, da mogu suziti izbor
butterflyeffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:24   #20
http://www.tefal.com.hr/NR/rdonlyres...eTefal2005.pdf
Moja pomagačica je model 2910 Express, definitivno preporučam!!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.