Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 11:10   #81
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Sad ću jedno početničko pitanje.

Koliko se max dobije folikula od Klomića?
i mene ovo zanima pošto također startam s klomićima od novog ciklusa.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Old 23.02.2011., 11:11   #82
Ja sam se cijelo vrijeme zamarala isčekujući petak da odem vaditi betu, umjesto da se zamaram sa činjenicom da bi i prije petka mogla dobiti m ! Isto tako isčekivala sam još do prije par dana implatacijsko krvarenje, ali nije ga bilo, neeeee, ali zato jutros, 11 dpt vidim neki smečkaso-bež trag na ulošku - vjerojatno kombinacija početka m sa utrićima koje nemilosrdno stavljam. Došlo mi je da si od živaca cijelu kutiju utrića zaguram dolje

Sad se tješim da se to ipak neće izroditi u m, da je to neko ultra zakašnjelo implatacijsko krvarenje ili ne znam što... Ja bi vadila beeeetuuuuuuuuuuuuu!
dolly1 is offline  
Old 23.02.2011., 11:23   #83
Teško je reći koliko se može dobiti sa klomifenima ovisi od osobe do osobe, ja nisam imala nikad više od jednog znam cure koje su imale po 5, znam i po 3 koje su imale pa bilo prazno

Taruga znaš kak se kaže što te ne ubije to te ojača, sad malo odmori i onda opet u akciju

Doli zasto ne odes i izvadiš 11 dan mora pokazati pozitivan rezultat

Livadice jel ima u tebe kakvih simptoma
kyb is offline  
Old 23.02.2011., 11:28   #84
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post

Livadice jel ima u tebe kakvih simptoma
osim umišljenih?

ne znam, ja cijelo vrijeme osjećam neki lagani pritisak.
i cice me dosta bole, samo to može biti od svih mogućih hormona, pa ne pridajem neko značenje tome!

ti?
livadica is offline  
Old 23.02.2011., 11:37   #85
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post
Doli zasto ne odes i izvadiš 11 dan mora pokazati pozitivan rezultat
Valjda zato što se bojim razočaranja pogotovo od jutros kada sam vidjela taj iscjedak.
dolly1 is offline  
Old 23.02.2011., 11:39   #86
evo me od gyn-a..vadila hormone na 7dpo..trazila recept za utrice, a sestra me gleda blijedo. inace, utrice imam od prije, nisam ih dobila od ove ordinacije.
sto oni rade je da spricaju jos jednom stopericu 5000IE na 7DPO, to bi trebalo pomoci endometriju za bolje ugnjezdnje. utrice mi ne bi davali, osim ako vrijednost progesterona bude skorz niska.
meni je vrijednost progesterona uz 300mg utrica (3x1) dnevno oko 18-19.. sto vi mislite?
odoh si spiciti stopericu..a test trudnoce za tjedan dana mogu zaboraviti, budem vadila betu

Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Sad ću jedno početničko pitanje.

Koliko se max dobije folikula od Klomića?
sve zavisi od zene..ja sam i s pola tablete dnevno (25mg) znala dobiti tri..od toga su se dva razvijala i prsnula..
jednom sam s jednom tabletom dnevno (50mg) dobila jedan vodeci i 3-4 mala..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 23.02.2011., 11:54   #87
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
sve zavisi od zene..ja sam i s pola tablete dnevno (25mg) znala dobiti tri..od toga su se dva razvijala i prsnula..
jednom sam s jednom tabletom dnevno (50mg) dobila jedan vodeci i 3-4 mala..
Thnx


Hebate čitam okolo kakvih sve ima nebuloza , curke same na svoju ruku gutaju, nemaju pojma ni što ni kako, strašno

Uglavnom, max za klomiće su blizanci (dvojčeki), kaže da ako i ima više folikula, da se rijetko uhvate više od 2 zametka.
Naravno da svatko drukčije reagira, nisam ni mislila drukčije , ali me čisto onako zanima za čavrljanje, koliko je kome kako reagiralo.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Old 23.02.2011., 11:59   #88
od jedne tablete tesko da ces dobiti vise od dva vodeca...ali naravno prati dogadjanje s ultrazvukom za svaki slucaj.. da se ne iznenadis na kraju ciklusa
ne valja na vlastitu ruku, ali isto tako ima i dosta ginica koliko citam koji prepisu i po dvije tablete dnevno, a ne drze za potrebno da se sve prati s ultrazvukom..to mi je jos gore..
mozda je manji problem viseplodna trudnoca nego hiperstimulacija..potogovo ako zena ne dobije stopericu..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 23.02.2011., 12:01   #89
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima, čisto da mogu maštati i kalkulirati
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
i mene ovo zanima pošto također startam s klomićima od novog ciklusa.
ja sam bila dva puta na klomifenima.. jedan put jedan folikul, drugi put 3 folikula..s tim da sam drugi put dobila 3 tablete klomifena više znači ukupno 13..5 dana po 2 + tri dana po jednu

Quote:
dolly1 kaže: Pogledaj post
Ja sam se cijelo vrijeme zamarala isčekujući petak da odem vaditi betu, umjesto da se zamaram sa činjenicom da bi i prije petka mogla dobiti m ! Isto tako isčekivala sam još do prije par dana implatacijsko krvarenje, ali nije ga bilo, neeeee, ali zato jutros, 11 dpt vidim neki smečkaso-bež trag na ulošku - vjerojatno kombinacija početka m sa utrićima koje nemilosrdno stavljam. Došlo mi je da si od živaca cijelu kutiju utrića zaguram dolje

Sad se tješim da se to ipak neće izroditi u m, da je to neko ultra zakašnjelo implatacijsko krvarenje ili ne znam što... Ja bi vadila beeeetuuuuuuuuuuuuu!
jel to inseminacija ili IVF... mislim da možeš vaditi betu..

Quote:
livadica kaže: Pogledaj post
osim umišljenih?

ne znam, ja cijelo vrijeme osjećam neki lagani pritisak.
i cice me dosta bole, samo to može biti od svih mogućih hormona, pa ne pridajem neko značenje tome!

ti?
ne možeš imati siptome 4 dpt ne pizdi
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Old 23.02.2011., 12:02   #90
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
ne možeš imati siptome 4 dpt ne pizdi


pusti me da se veselim!
livadica is offline  
Old 23.02.2011., 12:08   #91
Quote:
livadica kaže: Pogledaj post


pusti me da se veselim!
ajde dobro
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Old 23.02.2011., 12:10   #92
Quote:
dolly1 kaže: Pogledaj post
Ja sam se cijelo vrijeme zamarala isčekujući petak da odem vaditi betu, umjesto da se zamaram sa činjenicom da bi i prije petka mogla dobiti m ! Isto tako isčekivala sam još do prije par dana implatacijsko krvarenje, ali nije ga bilo, neeeee, ali zato jutros, 11 dpt vidim neki smečkaso-bež trag na ulošku - vjerojatno kombinacija početka m sa utrićima koje nemilosrdno stavljam. Došlo mi je da si od živaca cijelu kutiju utrića zaguram dolje

Sad se tješim da se to ipak neće izroditi u m, da je to neko ultra zakašnjelo implatacijsko krvarenje ili ne znam što... Ja bi vadila beeeetuuuuuuuuuuuuu!
tako je nažalost i kod mene bilo samo 10 dpt. Gin rekao vaditi betu jer ako je neš se već mora vidjeti. Blastice u pitanju.

Tako mislim da je ok da napraviš betu sad.
Hvala za info o Petrovoj ... to ja čisto informativno pitam jer moj biolog radi u petrovoj pa ako ne uspijem privat u određenom xy broju pokušaja morat ću porazmisliti i o bolnici ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 23.02.2011., 12:10   #93
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
jel to inseminacija ili IVF... mislim da možeš vaditi betu..
IVF, 2 blastociste vraćene, zato sam i bila tako pozitivna jer sam znala da su šanse veće.
dolly1 is offline  
Old 23.02.2011., 12:11   #94
Quote:
dolly1 kaže: Pogledaj post
IVF, 2 blastociste vraćene, zato sam i bila tako pozitivna jer sam znala da su šanse veće.
ako nakon transfera nisi dobila nikakve inekcije, tj štoperice i ostalo možeš slobodno ići vaditi betu...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Old 23.02.2011., 12:15   #95
Quote:
dolly1 kaže: Pogledaj post
IVF, 2 blastociste vraćene, zato sam i bila tako pozitivna jer sam znala da su šanse veće.
aj ti betu napravi. I nemoj se odmah bedirati ... s obzirom da su 2 blastice u pitanju svaš tu sad može biti.

ja se nadam

Jesenko
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 23.02.2011., 12:39   #96
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post

ne možeš imati siptome 4 dpt ne pizdi

Jesen može - umišljene

Quote:
livadica kaže: Pogledaj post


pusti me da se veselim!
__________________
...svako nosi u sebi nekog svog malog Boga kom' se potajno moli...
Ivekica is offline  
Old 23.02.2011., 13:31   #97
Quote:
livadica kaže: Pogledaj post
tartice

bit će sreće drugi put!!!
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post

Taruga znaš kak se kaže što te ne ubije to te ojača, sad malo odmori i onda opet u akciju
Hvala , cure, bit će
Samo da uspijem upasti u "vlak" već idući mjesec , da ne moram čekati do 5.mj
tartaruga is offline  
Old 23.02.2011., 13:57   #98
dolly - držim fige da je sve ok

tarti
bit će drugi put
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 23.02.2011., 14:19   #99
kak livadica ne može imat simptome a ja mogu
Ja imam listu na kojoj stoji koji dan se sta dešava pa onda kad zaboli onda kaže aha to sad naraslo već veliko pa me gura u maternicu. Pa mi počme biti muka pa onda kaže sama sebi ma jok ne moze ti bit muka jer tek za 4 dana počinješ lučit B i onda prestane biti muka


mislim da sam vam ostala dužna nešto



Zadnje uređivanje kyb : 23.02.2011. at 14:36.
kyb is offline  
Old 23.02.2011., 14:48   #100
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Sad ću jedno početničko pitanje.

Koliko se max dobije folikula od Klomića?
Ja sam ih imala 5, pa svaki idući ciklus po jedan manje. AL to su bile inseminacije pa nemam pojma koliko je bilo jajnih stanica
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.