Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2004., 00:05   #21
Talking

kiki, carice moja, ovo s vegetarijancima je više iz zajebancije, 3 kršna primjera u povijesti me doduše malo izbace iz takta kad mi netko uleti "bok, ja sam mirko i vegetarijanac sam"... ali nastranu s tim..

Quote:
Kiki kaže:
ako je zasticena nema tog boga koji bi je iso hvatat i jos prodavat krznarima.
tu se varaš, još nije donešen zakon koji nije zaobiđen. mislim da to što je teže doći do životinje samo dodaje cijenu krznu. nije problem pronaći bundu od tigrovog krzna, problem ju je platiti... a uvijek će biti ljudi spremnih da za finu lovu upucaju neku živinu.

Quote:
Drugo, krznari uglavnom imaju zivotinje kao sto je netko gore napisao koje specijalno uzgajaju samo i iskljucivo za prozivodnju krzna, a ne love okolo po planinama i sumama
moguće, ne znam, tu si mi možda dohakala, ali mislim da ipak trebaš imat neke dozvole , uvjete i štajaznam što još da bi imao uzgajalište neke zakonom zaštićene životinje. A i kad ga na kraju imaš u svrhe krzna, ne bi preživjela od zelenih.. ili?

Quote:
Sve zivine za koje ja znam od kojih se prave kozni prozivodi, sluze primarno za hranu.
One koje ne, njihove proizvode ne kupujem
Žašto radiš razliku? Papala sam krokodile i fini su ko i koke, malo žilaviji, ali s pravim umakom su dilišus... ma, ok, provociram bezveze, već si odgovorila na ovo zadnje, ali nisam mogla odoljet
kunigunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 00:34   #22
Quote:
kunigunda kaže:

tu se varaš, još nije donešen zakon koji nije zaobiđen. mislim da to što je teže doći do životinje samo dodaje cijenu krznu. nije problem pronaći bundu od tigrovog krzna, problem ju je platiti... a uvijek će biti ljudi spremnih da za finu lovu upucaju neku živinu.
Actually, ti zakoni se prilicno upraznjavaju i ovo sto si ti gore opisala je vise iznimka nego pravilo.
Ja sam rekla da toga nema en masse jer si ti onu pricu sa zasticenim divokozama (di me nadje ) ispricala kao da je to cijela organizirana industrija. Mislim da su ljudi ipak vise osvjesteniji u danasnje doba oko zastite zivotinjskih vrsta i pokazano je da kad se ugrozena vrsta stavi pod zastitu da im brojevi obicno narastu nazad i da se vrate s brink of extinction.
Naravno, to ne sprecava krave poput Vlatke Pokos da nose bundu od "rijetke ptice", al takve krave su fala Isusu u manjini.

Quote:

moguće, ne znam, tu si mi možda dohakala, ali mislim da ipak trebaš imat neke dozvole , uvjete i štajaznam što još da bi imao uzgajalište neke zakonom zaštićene životinje. A i kad ga na kraju imaš u svrhe krzna, ne bi preživjela od zelenih.. ili?
Pa krznari ne uzgajaju ugrozene vrste, nego ono...chinchille, lisice, zeceve i slicno....daleko, od ugrozenih. No, kao sto rekoh to mi ne cini cijelu industriju nista manje odvratnom.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 10:59   #23
A jeste potpisale peticiju protiv hrvatskog klanja svinja po 'dvorišćima', jer nije baš lijepo vidjeti kada ih prikolju, premda im 'krzno' nitko ne želi?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 17:38   #24
Quote:
Kiki kaže:
Pa krznari ne uzgajaju ugrozene vrste, nego ono...chinchille, lisice, zeceve i slicno....daleko, od ugrozenih. No, kao sto rekoh to mi ne cini cijelu industriju nista manje odvratnom.
koliko mi je poznato, chinchille (ili po naški činčile) bi već izumrle da se ne uzgajaju umjetno radi krzna ... ne mogu se sad točno sjetiti zbog čega točno, ali navodno ne zbog lovaca na krzno ... imaju slabu prilagodbu na promjene u autohtonom staništu, ali mislim da ih ugrožava neki drugi glodavac
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 19:24   #25
OK, to nisam znala za chinchille, al svejedno mi je odvratno da ih ubijaju zbog krzna.
Chinchille se uzgajaju i kao kucni ljubimci i to je onda ipak plemenitije.
Primjerice, sirijski hrcak (odnosno..hrcak vulgaris) je isto skoro pa istrebljen u prirodi (zbog solitarnog zivota i dosta predatora), al u kucni ljubimci industriji je sve samo ne istrtebljen. Ne pada mi na pamet da budem zahvalna nekom krznogojcu zato jer je kakti spasio chinchille od istrebljenja.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 19:47   #26
Ovdje u Hrvatskoj je uzgoj činčila mali obiteljski obrt. To je započela jedna obitelj iz Međimurja, a vrlo brzo se uključilo i dosta obitelji iz Istre.

Vidjela sam ta uzgajališta ... te činčile su slatke ... teško da bi se čovjek obukao u njihovo krzno kad vidi takve životinjice

Ipak, sve ove obitelji su na taj način došle do prihoda ... ovi iz Međimurja su bili na burzi i bez posla ... onda su se izborili za neke subvencije za otvaranje malog poduzetništva i tako sad imaju izvor prihoda.

Ne znam, ja ne bih nosila činčile, ali uvijek ima onih koji hoće ... a onda eto i neki ljudi žive od toga ... teško mi je to osuditi, ipak treba od nečeg živjeti
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 21:03   #27
Re: Krzno

Quote:
Kiki kaže:
Mislim, ne znam kad se to promijenilo...mislila sam da smo malo vise osvijesteni od toga.

Kako je u vasem gradu i sto mislite o povratku krzna?


svaka riječ je suvišna ...
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 00:16   #28
Quote:
Kiki kaže:
Actually, koza je byproduct mesne industrije i kao takvu je mogu svarit. Da su svi ljudi na svijetu vegetarijanci, ne bi mogla ni kozu svarit.
Meni osobno je velika razlika da li je zivotinja ubijena zbog neke primarne potrebe (npr hrana) ili zbog toga da se neka kokos moze okitit krznom/perjem zivotinje zbog svoje vanity.
Mada, ovaj gornji post ti uopce ne sluzi na cast.
I otkad su to vegetarijanci postali social lepers?
Svasta.
Mislim sori, ali ne kužim.
Po kojem ti to kriteriju određuješ da li je ok životinju ubiti ili ne. Ako njezino meso jedeš ondaje ok ubiti je, ako ne onda nije. Svoje primarne potrebe češ uspješno zadvoljiti i bez njihova mesa, ako ti je stalo!!!

Životinja je životinja i ubojstvo je ubojstvo, a te razlike ubijena je zbog moje primarne ili tercijarne ili koje god već po redu potrebe- bez uvrede, ali licemjerno mi je.

Dat cu ti malo drastičan primjer. Ubijem čovjeka- pojedem njegovo meso, od iznutrica napravim paštetu, a od kože cipele i jaknu- po tvojoj teoriji to bi trebalo biti ok
Ali ako ga ubijem i samo napravim jaknu- e onda je to degutantno
kleid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 01:55   #29
nisam ono luda za krznom,imam jedan jesenski kaput fini od krzna,ali to je bio poklon...sama bas nikad nebi birala nekaj previse krzneno.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 01:59   #30
ukratko, krzno mrzim.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 02:06   #31
Quote:
Kiki kaže:
Actually, ti zakoni se prilicno upraznjavaju i ovo sto si ti gore opisala je vise iznimka nego pravilo.
aham... pa su zato samo prošle godine preko nekoliko puta uhvaćeni švreceri s prtljažnicima prepunima ubijenih ptičica, zaštićenih i nezaštićenih vrsta, koje se redovito švercaju u Italiju jer netko masno plaća te ptičice koje elita voli jesti...

Eto, i to je zakonom zabranjeno, ali se ne čini...

Kao što se slonovim ne režu kljove radi slonovače...

Ma, uostalom i marihuana je zakonom zabranjena, stoga ju nitko ne konzumira....i heroin je zakonom zabranjen pa se zato ne može kupiti ni prodati...i tako to...

Živjeli zakoni!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 05:09   #32
Quote:
kleid kaže:
Mislim sori, ali ne kužim.
Po kojem ti to kriteriju određuješ da li je ok životinju ubiti ili ne. Ako njezino meso jedeš ondaje ok ubiti je, ako ne onda nije. Svoje primarne potrebe češ uspješno zadvoljiti i bez njihova mesa, ako ti je stalo!!!

Životinja je životinja i ubojstvo je ubojstvo, a te razlike ubijena je zbog moje primarne ili tercijarne ili koje god već po redu potrebe- bez uvrede, ali licemjerno mi je.

Dat cu ti malo drastičan primjer. Ubijem čovjeka- pojedem njegovo meso, od iznutrica napravim paštetu, a od kože cipele i jaknu- po tvojoj teoriji to bi trebalo biti ok
Ali ako ga ubijem i samo napravim jaknu- e onda je to degutantno
Ne nisi shvatio/shvatila poantu.
Mislim da drustvo nase sada kakvo je nije jos doseglo taj stupanj da SVI ljudi na planeti dijele misljenje da zivotinje ne treba jesti i da sve svoje potrebe mogu zadovoljit kroz biljke i preradjevine.
Dakle, velik broj zivotinja se htio ti to ili ne ubije zbog mesa.
E sad....mozda sam ja kreten, al meni je degutantnije ubit zivotinju radi necije oholosti i da se pokondirena tikva moze setat u nercevom krznu inego sto neko ubije kravu i nahrani ne znam kolko ljudi.
Mislim....ono...meni ne pada na pamet da tupim ljudima...nemojte jest meso zbog toga i toga. Kazes jednom i onda ih pustis na miru da donesu svoju odluku.
Ja sam bila vegetarijanac neko vrijeme i iskreno imala sam jako velike cravings za mesom...cijelo vrijeme. Ja bih jako htjela da to nije tako, al tako je, a mislim da ti tijelo pokusava nesto rec ako imas cravings za necim.
Sad kakti jedem meso, al vrlo, vrlo malo....mozda crveno meso ili perad imam kao obrok jednom do dvaput mjesecno, ribu nesto cesce...al isto malo.
Ja se osjecam comfortable s tim.
Idealno nitko ne bi jeo meso, nitko ne bi nosio krzno, lavovi isto ne bi ubijali jadne antilope i slicno....jebiga...to je utopija.
Mislim da je caka u tome da svatko ucini sto i koliko moze u okviru njihovih mogucnosti.
Ja to cinim i zato se ne osjecam ni licemjerno ni uncomfortable.
Zisku?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 05:13   #33
Quote:
goldberry kaže:
aham... pa su zato samo prošle godine preko nekoliko puta uhvaćeni švreceri s prtljažnicima prepunima ubijenih ptičica, zaštićenih i nezaštićenih vrsta, koje se redovito švercaju u Italiju jer netko masno plaća te ptičice koje elita voli jesti...

Eto, i to je zakonom zabranjeno, ali se ne čini...

Kao što se slonovim ne režu kljove radi slonovače...


Živjeli zakoni!
Gle....opet usporedba s marihuanom ne stoji jer uzgoj te konzumiranje marihuane ne ugrozava nikoga direktno.
Taj zakon je u banani i to svi znaju.
A zakone o zastiti zivotinja mogu samo pozdravit. Naravno da nisu unfallible, al cinjenica je da su brojevi slonova narasli nakon sto su doneseni zakoni o zastiti i netrgovanju slonovacom i tako to.
Da, poachers jos uvijek postoje, al su u malim brojevima, a kazne su u vecini zemalja drasticne. Bas je prije par mjeseci bilo na news iz Kenije da su cuvari upucali mrtve krivolovce.
Pa ko voli nek izvoli.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 09:33   #34
Quote:
Kiki kaže:
Ma jedu se i krokodili i zmije i zecevi, al posto ih ja ne jedem, necu ih ni nosit.
Po ovom postu ispada da ti nije bitno da li drugi jedu ili ne jedu meso neke životinje, nego da li TI to radiš. Ako ga TI jedeš, onda je njihovu kožu ok nositi, ako ne onda nije.
A ako netko nosi krzno/kožu životinje koju ti ne jedeš- onda bi ga nalupala.

Ti otprilike funkcioniarš ovako- sjedeći na kožnoj fotelji, u kožnim cipelicama i jakni sa sendvičem (tri vrste salame unutra) u ruci, upireš prstom u ljude koji nose krzno.

One se osjećaju comfortable u krznu, kao i ti jedući meso.
A što se cravinga tiče i alkosi,narkomani, pušači i bilo koji drugi ovisnici ga osječaju.
Vjerojatno ti je falio adrenalin koji životinja ispušta iz straha prije nego je ubiju
kleid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 12:19   #35
Quote:
Kiki kaže:
Gle....opet usporedba s marihuanom ne stoji jer uzgoj te konzumiranje marihuane ne ugrozava nikoga direktno.
Taj zakon je u banani i to svi znaju.
A zakone o zastiti zivotinja mogu samo pozdravit. Naravno da nisu unfallible, al cinjenica je da su brojevi slonova narasli nakon sto su doneseni zakoni o zastiti i netrgovanju slonovacom i tako to.
Da, poachers jos uvijek postoje, al su u malim brojevima, a kazne su u vecini zemalja drasticne. Bas je prije par mjeseci bilo na news iz Kenije da su cuvari upucali mrtve krivolovce.
Pa ko voli nek izvoli.
Ma, gle, nisam ja htjela ništa uspoređivati...my point je bio samo da ako je nešto zakonom zabranjeno ne znači da se ne radi....mislim da smo svi toga svjesni....


Upucali mrtve krivolovce???? hahahahhah!
Sorry, znam da je nisko i inače ne volim kad se netko hvata za tuđe, možda nenamjerne, greškice...al ovo mi je jednostavno tak smiješno da ne mogu odoljeti ...

Pa što su ih išli upucavati ak su već bili 'mrtvi krivolovci'??????
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 13:10   #36
Quote:
Kiki kaže:
I otkad su to vegetarijanci postali social lepers?
Svasta.
Znaju bit napasni, znaju...
Ono, to im je kao religija. Svi moraju bit preobraceni i svaki
trenutak se koristi za agitaciju. Ne velim da su svi takvi,
al ima ih...
Najgore mi je kad izadjem s frendicom veggie, pa mi ona
prijekorno pogleda u tanjur i kaze "joj, meni meso tak smrdi"...
Mislim, jedi - ne jedi meso, sto mene briga, ali ne kvari mi rucak!
A njena ekipa je jos i gora. Samo cekam kad ce pocet palit cevapdzinice

A sto se krzna tice - nek nosi tko hoce. Meni su bunde total za
staricice, jos ne vidjeh lijepu bundu za zenu mladju od 50 godina.
Nisu mi lijepe, pa sumnjam da cu nosit...
Dodaci od krzna su tak-tak. Uglavnom suvisno, al tu i tamo se
nadje bas lijep okovratnik.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 16:25   #37
Quote:
kleid kaže:
Po ovom postu ispada da ti nije bitno da li drugi jedu ili ne jedu meso neke životinje, nego da li TI to radiš. Ako ga TI jedeš, onda je njihovu kožu ok nositi, ako ne onda nije.
A tebi ocito nije stalo da pokusas uopce razumijet stajaliste s kojeg ja polazim nego da upires prstom i svadjas se.

Ne, ja sam rekla da su to moje granice onog sto ja smatram comfortable.
Da li bih ja po tebi sad trebala nosit i krokodila i zmiju i sto ja znam sto zato da (po tebi) ispadnem manji "licemjer"?
Kao ono....gle...vec nosis kravu, pa ajd i zmiju.
Ako nisi dosad skuzila, neces ni sad.

Quote:

Ti otprilike funkcioniarš ovako- sjedeći na kožnoj fotelji, u kožnim cipelicama i jakni sa sendvičem (tri vrste salame unutra) u ruci, upireš prstom u ljude koji nose krzno.
One se osjećaju comfortable u krznu, kao i ti jedući meso.
How fucking presumptios.
Nemam koznu fotelju, nemam koznu jaknu, a jos manje jedem sendvice s tri vrste salame.
Cek, da li si ti jedna od onih militantnih vegice sto prosipa zuc okolo po svim ostalima sto ne zive u skladu s njihovom vizijom svijeta? Nije ni cudo sto svima idete na, da prostis, ku.ac.
S takvim stavom nikad neces svijet promijenit.

Quote:

Vjerojatno ti je falio adrenalin koji životinja ispušta iz straha prije nego je ubiju
A ovo je toliko degutantno da nije ni zavrijedilo komentar.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 16:26   #38
Quote:
goldberry kaže:

Sorry, znam da je nisko i inače ne volim kad se netko hvata za tuđe, možda nenamjerne, greškice...al ovo mi je jednostavno tak smiješno da ne mogu odoljeti ...

Pa što su ih išli upucavati ak su već bili 'mrtvi krivolovci'??????

Mislila sam da su ih upucali na mrtvo...no, kuzis. Jebga...ne ide mi nas jezik uvijek najbolje.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 10:07   #39
Quote:
Kiki kaže:
A tebi ocito nije stalo da pokusas uopce razumijet stajaliste s kojeg ja polazim nego da upires prstom i svadjas se.

Ne, ja sam rekla da su to moje granice onog sto ja smatram comfortable.
Da li bih ja po tebi sad trebala nosit i krokodila i zmiju i sto ja znam sto zato da (po tebi) ispadnem manji "licemjer"?
Kao ono....gle...vec nosis kravu, pa ajd i zmiju.
Ako nisi dosad skuzila, neces ni sad.
Ne, tvoje granice su u redu, ali za tebe. Netko drugi ima neke druge i moraš to naučiti prihvatiti i tolerirati. Ne moraš nositi krokodila, ali nemoj suditi druge ako ga nose.

Quote:
Kiki kaže:

How fucking presumptios.
Nemam koznu fotelju, nemam koznu jaknu, a jos manje jedem sendvice s tri vrste salame.
To je bio karikiran primjer namjerno da bih lakše objasnila (p.s ne moraš imati kožnu fotelju da bi u njoj sjedila)

Quote:
Kiki kaže:

Cek, da li si ti jedna od onih militantnih vegice sto prosipa zuc okolo po svim ostalima sto ne zive u skladu s njihovom vizijom svijeta? Nije ni cudo sto svima idete na, da prostis, ku.ac.
Po tome kako tu opisuješ vegetarijance, a par postova prije i nosačice krzna- pokazuješ da si netolerantna prema svima koji ne žive po tvojoj viziji svijeta.

Quote:
Kiki kaže:

S takvim stavom nikad neces svijet promijenit.
Nemam ambicija mijenjati svijet.

Quote:
Kiki kaže:


A ovo je toliko degutantno da nije ni zavrijedilo komentar.
Ne nije, mislim možda je, ali itina je- čitala sam da je znanstveno dokazano. Isto i ljudi reagiraju pod stresom.
kleid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 19:23   #40
meni mama zna jednu tetu koja ima dva krznena kaputa i nema ih kome prodat a nema sanse da ih vise obuce na sebe, krznari ih ne zele kupit iako su u dobrom stanju jer i ono krzna sta imaju slabo prodaju.

a na korzu ima teta u krznu, kak ne.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.