Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 18:12   #21
Danas sam primio mob pauzecem i ispalo je da nije to taj mob, platio sam za taj mob koji ne radi i koji nisam trazio
Sto mogu poduzeti i kako saznat podatke od toga tipa
__________________
Bolujem od psihičke amnezije. Unaprjed znam što ću zaboraviti.

[email protected]

Zadnje uređivanje Matematićar : 15.01.2010. at 18:19.
Matematićar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:25   #22
Quote:
Matematićar kaže: Pogledaj post
Danas sam primio mob pauzecem i ispalo je da nije to taj mob, platio sam za taj mob koji ne radi i koji nisam trazio
Sto mogu poduzeti i kako saznat podatke od toga tipa
Pa zar ne piše na paketu adresa pošiljatelja?? Ako se radi o pošti onda odi u ponedjeljak u poštu gdje si preuzeo taj paket i zamoli ih da ti provjere adresu pošiljatelja toga paketa. Pretpostavljam da je uz paket stigla i žuto-zelena poštanska uputnica za novac preko koje radnik na šalteru nakon što ti preuzmeš i platiš paket pošalje iznos koji je na njoj naznačen natrag pošiljatelju paketa.
Jedan od 3 primjerka te uputnice je zaklaman na knjigu u koju si se potpisao prilikom podizanja paketa i na njemu piše adresa kamo tvoja lova putuje. Nadam se da će ti radnik na šalteru dati te podatke. sretno
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 19:45   #23
Za AutoMax

Gle AutoMax nisi ni ti bi posten. Sve se vraća sve se plaća
Franklin@ymail is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 17:52   #24
Sto sam ja ucinio??
AutoMax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 02:57   #25
Ljudi, pričate pizdarije!!! Za prevare i krađe do 1 000,00 kn nema kaznenog progona, i da se je naručilo pouzećem opet je ista stvar (prvo platite pa otvarate paket, a u njemu može biti bilo šta ili ništa). Jebat ga, takav nam je zakon??! Njuškalo i oglasnici su savršen poligon za prevare (do 1 000,00 kn), i mogu im (prevarantima) svi puvat u guzicu (oštećeni može samo podići privatnu tužbu, ali od toga nema baš nikakve koristi)!!!
tonciii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:11   #26
Za AutoMax

Dogovorili smo se za prodaju s5230 pa se nisi pojavio na mjestu prodaje, nisi ni javio da neces doc, a poslije se nisi javljao na poziv, sms, postove.....eto zahebao si me....
Franklin@ymail is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:26   #27
Quote:
tonciii kaže: Pogledaj post
Ljudi, pričate pizdarije!!! Za prevare i krađe do 1 000,00 kn nema kaznenog progona, i da se je naručilo pouzećem opet je ista stvar (prvo platite pa otvarate paket, a u njemu može biti bilo šta ili ništa). Jebat ga, takav nam je zakon??! Njuškalo i oglasnici su savršen poligon za prevare (do 1 000,00 kn), i mogu im (prevarantima) svi puvat u guzicu (oštećeni može samo podići privatnu tužbu, ali od toga nema baš nikakve koristi)!!!
ajde objasni onda ovo.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:30   #28
Nije da nema kaznenog progona, samo ga nema po sluzbenoj duznosti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 00:17   #29
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
ajde objasni onda ovo.
Čitaj pažljivije

"No, ništa od predviđenog uvjeta jer je u međuvremenu djelo prekvalificirano iz krađe u razbojstvo "

Zamisli da ideš opljačkati banku pa se zajebeš i uzmeš samo 999 kuna jer više nema u banci. Ista stvar je i tu. Ukrala je novčanik. To što je u njemu bilo samo 50 kn je njen problem.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 00:32   #30
Quote:
tonciii kaže: Pogledaj post
Ljudi, pričate pizdarije!!! Za prevare i krađe do 1 000,00 kn nema kaznenog progona, i da se je naručilo pouzećem opet je ista stvar (prvo platite pa otvarate paket, a u njemu može biti bilo šta ili ništa). Jebat ga, takav nam je zakon??! Njuškalo i oglasnici su savršen poligon za prevare (do 1 000,00 kn), i mogu im (prevarantima) svi puvat u guzicu (oštećeni može samo podići privatnu tužbu, ali od toga nema baš nikakve koristi)!!!
da.. i ja mislim da to do 1000 kn drzi vodu ali istotako mislim da postoji neki zakon za višestruke krađe.... tj. nisam siguran jel se u slucaju da je vise ljudi prevario njemu pripisuje za svakoga posebo...

javite se na POTROŠAČKI KOD pa da vidis kako sudovi i policija reagira...
dall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 02:39   #31
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Čitaj pažljivije

"No, ništa od predviđenog uvjeta jer je u međuvremenu djelo prekvalificirano iz krađe u razbojstvo "

Zamisli da ideš opljačkati banku pa se zajebeš i uzmeš samo 999 kuna jer više nema u banci. Ista stvar je i tu. Ukrala je novčanik. To što je u njemu bilo samo 50 kn je njen problem.
eh... zar nije svaka kradja razbojstvo prema tome? ili samo kradja prijevarom je slobodna od ovoga?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:57   #32
Naravno da nije svaka kradja razbojnistvo... Zakon razlikuje kradju, tesku kradju, razbojnistvo i razbojnicku kradju. Sve zavisi o nacinu pocinjenja, o tome je li bilo npr. uporabe sile, prijetnje, provaljivanja itd.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 21:07   #33
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
eh... zar nije svaka kradja razbojstvo prema tome? ili samo kradja prijevarom je slobodna od ovoga?
Već ti je Katrin napisala, ali si svakako otvori Kazneni zakon, pa vidi opis pojedinačnih kaznenih djela. Ukratko, razbojništvo je prisila+krađa. Znači, gore i teže od krađe. Ona žena iz članka nije završila u zatvoru radi štete koju je počinila (50 kuna), nego radi načina počinjenja kaznenog djela (oduzimanje tuđe stvari uz silu ili prijetnju silom) gdje šteta nije bitna.
Ispričavam se za off, ali sam na stranici VL-a 2 dana vodio istu raspravu, pa nisam mogao ne reagirati.

Što se tiče prevare. Možemo svi razbijati glavu zašto je to tako kako je, ali nema svrhe. Tako je i gotovo. Oštećeni se trebaju okupiti i pokrenuti privatnu tužbu. Odlična stvar je i širenje informacije kako i drugi ne bi nasjeli. Kukanje i pljuvanje po sudovima, odvjetništvu i policiji nemaju smisla, osim liječenja frustracija krivo usmjerenim bijesom. Svi navedeni smiju raditi samo ono što im je zakonima dozvoljeno, a već smo utvrdili kakvi su zakoni. A kako ćemo promijeniti zakon? Pa svi mi imamo svog saborskog zastupnika, zar ne? On može pokrenuti promjenu propisa. Tako se to radi u demokraciji, zar ne?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 09:40   #34
Da, radi se tako. Jedini je problem što ne živimo u Teoriji, već u Hrvatskoj.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:59   #35
evo ja sam se prvi put prijavila da pitam nesto...
Vidila sam na "njuskalu" da tip prodaje cipele(koje inace jako puno kostaju),
a on ih prodaje za niti 1000 kuna.
mogucnost dostave je da ih platim kad stignu,dakle pouzecem.
STO VI MISLITE O TOME? DA LI TU POSTOJI MOGUCNOST PRJEVARE?
sony1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:38   #36
da
u kutiji ti može staviti bilo što,a ti plaćaš prije nego ju otvoriš
najbolje provjeri tako da se dogovoriš da ćeš doći do njega po to
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:44   #37
Quote:
sony1234 kaže: Pogledaj post
evo ja sam se prvi put prijavila da pitam nesto...
Vidila sam na "njuskalu" da tip prodaje cipele(koje inace jako puno kostaju),
a on ih prodaje za niti 1000 kuna.
mogucnost dostave je da ih platim kad stignu,dakle pouzecem.
STO VI MISLITE O TOME? DA LI TU POSTOJI MOGUCNOST PRJEVARE?
Mogućnost uvijek postoji. Može biti da se radi o nekoj imitaciji tih cipela, moguće je da imaju neku grešku a moguće je i da preuzmeš paket, platiš poštaru a kad ga otvoriš unutra nema cipela (znam za jedan takav slučaj )
Na tebi je da odlučiš dal češ kupiti tako cipele za 1000kn bez da ih vidiš, isprobaš...
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:59   #38
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Mogućnost uvijek postoji. Može biti da se radi o nekoj imitaciji tih cipela, moguće je da imaju neku grešku a moguće je i da preuzmeš paket, platiš poštaru a kad ga otvoriš unutra nema cipela (znam za jedan takav slučaj )
Na tebi je da odlučiš dal češ kupiti tako cipele za 1000kn bez da ih vidiš, isprobaš...

ili nadje iz/noseni par cipela - kao jos jedna mogucnost

ili nadje muske, a "kupila" zenske - kao jos jedna mogucnost


pa dajte ljudi..
dok god ima naivaca koji tako kupuju, zele proci sto jeftinije, koriste se ovakvim nacinom kupnje, dotle ce ovi oglasni prodavaci imati prostora za ovakve prodaje i debele zarade..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 20:10   #39
pa da sve to stoji,ali sto se nemoze otvoriti paket i viditi sto je unutra pa onda odluciti da li uzeti ili vratiti...jer sto je postara briga oces ih uzeti.
jer tip je meni reka da su cipele identicne kao na slici i u slucaju da dobijes krive da ih mozes vratiti.
a to sto kazes da se moze raditi o kopiji, isto mi zvuci jeftino(ako se radi o dobroj kopiji)
sony1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 23:16   #40
Quote:
sony1234 kaže: Pogledaj post
pa da sve to stoji,ali sto se nemoze otvoriti paket i viditi sto je unutra pa onda odluciti da li uzeti ili vratiti...jer sto je postara briga oces ih uzeti.
jer tip je meni reka da su cipele identicne kao na slici i u slucaju da dobijes krive da ih mozes vratiti.
Mislim da ne možeš otvoriti paket prije nego što platiš, a kad platiš i otvoriš onda je kasno, pošta ti više neće vratiti novce.

Quote:
sony1234 kaže: Pogledaj post
a to sto kazes da se moze raditi o kopiji, isto mi zvuci jeftino(ako se radi o dobroj kopiji)
Žene i cipele, nikad to neću shvatiti
riche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.