Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2005., 22:10   #21
Pa velim , 1830 € ali raste cijena mjesecno (ovisi kad platis), useljenje u 9-2006. I nemojte me sad napast,vec sam jednom kupila jednu rupu u zemlji i sve je ispalo dobro i zgrada i papiri samo sad mi fali 1 soba. A i pogledala sam zgrade koje je sad zavrsio konstruktor (na selskoj) koji ovo gradi i fino mi izgledaju. IGH je investitor a to je kakti rispektabl firma. Vaci , pa pogledaj na taj sajt, sve ti pise u detalje! E sad se ovo oduzilo........
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 22:25   #22
Quote:
Ivson kaže:
Pa velim , 1830 € ali raste cijena mjesecno (ovisi kad platis), useljenje u 9-2006. I nemojte me sad napast,vec sam jednom kupila jednu rupu u zemlji i sve je ispalo dobro i zgrada i papiri samo sad mi fali 1 soba. A i pogledala sam zgrade koje je sad zavrsio konstruktor (na selskoj) koji ovo gradi i fino mi izgledaju. IGH je investitor a to je kakti rispektabl firma. Vaci , pa pogledaj na taj sajt, sve ti pise u detalje! E sad se ovo oduzilo........
pa zašto bi te napala, i ja sam kupila rupu u zemlji ok, sad to više nije rupa, iša je 2. kat

stanovi nisu loši, poprilično sliče na onaj koji sam ja kupila (mislim na ove male)

jebiga, cijena ti je viiisoooka, al pozicija se plaća
nisam imala pojma da to radi konstruktor, jer pas ima mater, kad sam se ja interesirala, nisu imali novih informacija
al dobro, ne bi ni dala baš toliko love

nadam se da ćeš se uselit dogodine, a i ja
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 09:27   #23
Tvrtka Verić d.o.o. gradi na Knežiji, Stolačka ulica. Zna li netko što o tome? Kako se kreću cijene u tom kvartu?
lil29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 09:47   #24
di je ta stolacka, kod crkve na kneziji ili tamo blize savskoj,prugi i skoli?
mislim prije par godina da su stari stanovi isli po 2000-2200 dm kvadrat dok se to jos gledalo u markama,mene fasciniraju tamo neke stare zgrade kod inka tj. konzuma kak im se fasada drzi,a valjda su prezivjele i poplavu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 20:00   #25
Quote:
lil29 kaže:
Tvrtka Verić d.o.o. gradi na Knežiji, Stolačka ulica. Zna li netko što o tome? Kako se kreću cijene u tom kvartu?
od 1800 ojira naviše
baš me zanima pošto će oni davat
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:04   #26
Pionir Vrbje

Kupili smo dvosobni stan u zgradi Z2A
http://www.pionir.hr/vrbje/objekt_Z2A/stan_A2.html

Zanima me ako ima netko iz Z zgrade na horvacanskoj da mi kaze kako je zadovoljan sa stanom i na sto bi opcenito trebao pripaziti i obratiti paznju?
Kako ste zadovoljni gradnjom (plocice, parketi, kupaonica)?
Znaci opcenito kakva su vasa iskustva.
ivan13311331 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 14:53   #27
pionir ti općenito gradi dobre stanove, ja sam kupio stan na Sigečici, Rapska ulica i nedavo sam ga išao pogledati. Sve ja kako su naveli u opisu, parketi, kupatilo stolarija (vanjska i unutarnja) sve je prvoklasno. Izvedba je ista kao i U Horvaćanskoj (i cijena ista) prema tome don't worry be happy
jaguar023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 15:11   #28
Mi smo kupili u Spanskom, uselili. Sve je bilo na vrijeme, bez zamjerke na ista. Prezadovoljni smo. Naravno da se nade uvijek netko tko ima i primjedbu, ali osobno mislim da je rijec o cjepidlacenju. Sve stima. A ono s cime sam najsretnija je odlican projekt (barem stana u kojem smo mi) - sve ima svoje mjesto, netko je ocito razmisljao o maksimalnoj iskoristivosti prostora - dimenziji npr. ves masine, samog prostora za kuhinju (tako da nemas neke lude mjere kuhinje, vec je sve u nekakvo standardu), ugradbeni ormar isl. "detalji". Sve u svemu - bez zamjerki!!!!
srdalxMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 08:49   #29
Malo ste me umirili Ipak nije svejedno uzet stan na neviđeno, iako smo svugdje čuli da pionir dobro gradi. Svakako planiram ubrzo do gradilišta da vidim i pitam sve uživo, ali još bi i ovdje prvo pitao da se unaprijed pripremim.
Da li mozete staviti nekoliko slika unutrasnjosti? (sa ili bez namještaja)
Najvise me zanimaju pločice u kupaonici, koje su boje i opcenito kako izgledaju? Jer ako su ružne bolje da ih sad odmah zamijenim. Još jedina dvojba mi je kada (default) ili tuš kabina?

Imam još pitanje vezano uz GUP na koje sumnjam da ce netko znati odgovoriti, al eto. Dolje je link na sliku. Na slici sam zaokruzio područje Z1 koje je novim GUP-om prenamijenjeno u M1. To znači da će se vjerojatno nešto graditi, zanima me ako netko zna što bi tu trebalo biti?
http://img265.imageshack.us/img265/1507/promjenajx2.jpg
ivan13311331 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 09:52   #30
Najbolje da odeš do gradilišta i vidiš. Bio sam u stanu prošli tjedan i u potpunosti je završen (useljenje idući mjesec), ali nisam imao foto aparat a mobitel mi je nedavo pao pa mi foto ne radi tako da ti ne mogu stavit slike. Uglavom uopće nije problem doći do gradilišta i pitati da ti pokažu, mi smo gledali i bez da smo nekog pitali dok nisu stavili vrata na stan. kod nas u zgradi su sve kupaone iste (mislim na pločice i opremu), pločice su u smeđoj boji imitacije drveta, od poda do plafona (slična boja pločica je i u kuhinji samo su manjeg formata), kada i umivaonik su bijeli, pločice na podu su neke crvenkaste (boja cigle) što mi se baš i ne sviđa ali nam nitko nije rekao da možemo birati (a koliko sam vidio u svim stanovima je isto). U predsoblju su isto pločice u nekoj svjetlo smeđoj varijanti. Nama ta smeđa varijanta drveta odgovara. Ako budete sami birali mislim da se nadoplaćuje ali to i nije neka svota, bitno da vam odgovara.
jaguar023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 16:34   #31
Mislim da odmah pokraj zgrade Z2B (istočno) ti se gradi šesterotračna prometnica sjever-jug, koliko vidim, ti si srećom uzeo stan u drugoj zgradi. Koridor se praktički naslanja na zgradu Z2B.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:56   #32
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Mislim da odmah pokraj zgrade Z2B (istočno) ti se gradi šesterotračna prometnica sjever-jug, koliko vidim, ti si srećom uzeo stan u drugoj zgradi. Koridor se praktički naslanja na zgradu Z2B.
Da, skuzio sam to, zato sam i htio Z2A. Samo tko zna kad ce se to graditi, do onda tko ziv tko mrtav. Trebala bi se nastaviti na buduci jarnski most, a zasad od mosta ni m. Meni uglavnom odgovara da se sto prije izgradi.
Jel znas mozda sto ce se graditi na onom prenamijenjenom zemljistu koje sam zaokruzio u gup-u (sjeverno od Z2A, juzno od one crveno-plave zgrade na ljubljanskoj)?
ivan13311331 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 01:35   #33
Ne znam.
Prometnica sjever-jug i Jarunski most nisu daleka budućnost, frend mi prodaje stan jer mu se zgrada našla pokraj koridora
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 13:50   #34
@ivan13311331: i ja sam kupila stan u vrbju, zgrada Z2-A i od kad sam potpisala ugovor muči me činjenica da ugovor zapravo nije potpisan sa Pionirom, nego sa Munis d.o.o.-om. Na vlasničkom listu u gruntovnici za zemljište na kojem je ta naša zgrada ima 7 plombi koje se povlače od 2007.g. i tko zna kad će biti riješene.

jesi li možda provjeravao sa odvjetnikom taj vlasnički list? ne želim dizat paniku, ali opet me nekako muči taj vlasnički list s tolikim plombama, a vlasništvo nad zemljištem još uvijek ima Grad Zagreb....
hlclds is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 18:43   #35
Ne trebaš se zabrinjavati oko toga sa kim si potpisala ugovor MUNIS ili Pionir.
Oni u svakoj zgradi podjele stanove.U biti zemljište je Munisovo a Pionir gradi zgradu.Ali sve papire sređuješ u Pioniru to ti je u biti ista firma..
Što se tiče papira to sporije sređuju ali uvijek papiri budu uredni na kraju.
Od njih sam kupio 2 stana i nije bilo problema
Digit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 21:59   #36
Joj, puno ti hvala. Stvarno su mi s tim vlasničkim listom bili malo sumljivi, a opet si mislim - ne bi se valjda Pionir zezao s takvim stvarima! Makar danas stvarno nema garancije ni sa jednim građevinskim poduzećem, kupnja stana je gora nego kupnja mačka u vreći. Eto i za Zagrebgradnju su pričali kako je super- sigurno poduzeće, pa kakve su sad gluposti sa Vrbanima III...
hlclds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:49   #37
Bok ljudi... Zanima me da li netko zna šta je sa kupnjom parkirnog mjesta? Da li je ona obavezna ili ne? Na njihovim stranicama u katalogu stanova kod nekih stanova (kod manjih) pod rubrikom PARKING piše "na upit" a kod drugih (u pravilu većih) piše "DA"... evo link - http://www.pionir.hr/vrbje/objekt_Z2B_D.html
Jel zna netko šta to točno znači? Bio sam kod njih u prodaji i ženska koja radi tamo mi tvrdi da je za sve stanove obavezna kupnja, a parkirno mjesto mi je pokušala utrpat sa pričom da će posebno za mene spustit cijenu... Nekako mi se to sve čini da me pokušava preveslat... pomagajteeeee....
arhic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:01   #38
da, tak je i meni bilo kad sam kupovala stan: nisam bila ziher da li moram ili ne tj. zena je inzistirala da se parking naprosto mora kupiti, a ja baš i nisam htjela. na kraju sam zakljucila da je bolje kupit, jer ne znam gdje bih inače auto ostavljala. Dobra vijest je da je zaista zenska dala popust na parkirno mjesto, tako da sam dobila unutarnje parkirno mjesto po cijeni vanjskog!
hlclds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 23:06   #39
tnx na odgovoru... meni je jedino bed davat 7500 eura za nešto šta mi ne treba jer sam već vlasnik jedne garaže u onoj staroj 9-ero katnici preko puta (naslijedio od staraca), a šta je još najbolje, nemam ni auto al dobro, ako je to jedini način da kod njih kupim stan onda ću platit i to parkirno mjesto...
arhic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 07:48   #40
Quote:
hlclds kaže: Pogledaj post
@ivan13311331: i ja sam kupila stan u vrbju, zgrada Z2-A i od kad sam potpisala ugovor muči me činjenica da ugovor zapravo nije potpisan sa Pionirom, nego sa Munis d.o.o.-om. Na vlasničkom listu u gruntovnici za zemljište na kojem je ta naša zgrada ima 7 plombi koje se povlače od 2007.g. i tko zna kad će biti riješene.

jesi li možda provjeravao sa odvjetnikom taj vlasnički list? ne želim dizat paniku, ali opet me nekako muči taj vlasnički list s tolikim plombama, a vlasništvo nad zemljištem još uvijek ima Grad Zagreb....
Bok, kupujem stan od pionira na vrbju malo me brinu te plombe pa također i ta neka druga firma s kojom potpisujem ugovor. Uglavnom dilema!
Pitanje je dali su stanovi u zgradi A etažirani i dali je vlasnički list čist što znači moj stan neće imat plombe i tako dalje?????
I dali ste vi na kraju kupili stan?
I jeste li zadovoljni?
Puno hvala
medoplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.