Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 22:46   #61
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Može Microsoft cert biti slab (i je)....i područje je puno veće od onoga šta s njim dobiješ (CCNA je još slabiji ) ,ali i takav "slabi" MS cert (MCSA) u RH trenutno ima nešto više od 500 ljudi. cca 600
MCSE ima valjda 100-200 ljudi u cijeloj zemlji.
I sad kad se uzme u obzir da je u Zagrebu situirano mozda kojih 40-50 firmi za koje bi se eventualno isplatilo raditi (ako i toliko), a ima 600 certificiranih ljudi, ispada da na svaku firmu dolazi otprilike... 12 MS certificiranih ljudi?

Znaci trziste je prezasiceno MS potrccima. Wow, genijalno!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:00   #62
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Ovo je posanta svega. I nije mi jasno zašto je to tako.
Zato jer u Hrvatskoj nema dosta posla za informaticare. Trziste je jako malo i uz to je jos zasiceno "me too" potrccima, koji svi od reda imaju jedne te iste certifikate, isti fakultet, itd.

Attack of the clones

I sad, imas resurs - posel, koji je u potraznji, jer ima vise ljudi koji bi delali nego kaj ima otvorenih stela; dakle - radi se o zakonu ponude i potraznje.

Dodaj tome balkanske sirovine koje su nepismene, plus informaticki nepismene, kak buju one znale cijeniti apstraktne vjestine poput napr. System V paketiranja, DNS arhitekture, ili cluster dizajna? Pa ne znaju niti kaj to uopce znaci!

A posla nema. A treba platiti racune, treba platiti kavu u bircu, treba biti faca i moci pokazati koliko se malo dela, treba voziti novi auto, treba imati skupe krpice, marku od sminke. Od kuda?
50 godina rada u drzavnoj sluzbi (nema privatne imovine), te "garancija prava na rad" su izrodile cetiri generacije Hrvata s tim mentalitetom; i zbog toga je taj i takav mentalitet skoro pa genetski ukodiran u naciju. "U se, na se, i podase", kaze stara partizanska. Stereotipicni balkanski primitivizam iz doba potucanja po zemunicama.

A Hrvati su notoriozni po tome, da su izuzetno neskloni riziku - u ovom slucaju poduzetnistvu i stvaranju trzista odn. njegovom obrazovanju.

Hrvatsko drustvo jos nije spremno za informatiku, i ne zna ju cijeniti, jer je opci nivo obrazovanja i stanja svijesti na nezavidnom nivou.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:35   #63
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Koje ti Milky imaš certifikate i koliku plaću? Šta uopće radiš? Nitko te ne pozna tako da valjda možeš reći.
Ja sam ti jen velki jebiveter kojem je posel zajebavat jadne programere do krvi i suza.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:45   #64
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
50 godina rada u drzavnoj sluzbi (nema privatne imovine), te "garancija prava na rad" su izrodile cetiri generacije Hrvata s tim mentalitetom; i zbog toga je taj i takav mentalitet skoro pa genetski ukodiran u naciju. "U se, na se, i podase", kaze stara partizanska. Stereotipicni balkanski primitivizam iz doba potucanja po zemunicama.
Misliš 4 generacije od "slobodne Hrvatske"? Pa živa istina. Gledam oko sebe i mogu ti reći da jedva 10% Hrvata shvaća kolko je bitno da se RADI i to pošteno. Svi sam pričaju kak raditi ne znači i imati, al ti mogu reć da je to jedna jebena obmana. Generalna obmana u Hrvata, izazvana lošim vođenjem firmi, lošim vođenjem države, pa takvi ko Hrc vide da se može živjeti od krađe, manglanja, muljanja, te da se ne isplati biti dobar radnik jer će te tvoj šef samo popišat u nastojanju da si sačuva svoju guzicu u stolcu u kojem se nalazi.
Pa velikim dijelom su u pravu kad se to tak gleda. Al tak mi kao država i nacija nebudemo išli previše naprijed. Dobro je da sve to skupa uopće stagnira, a onog momenta kad se kula od karata sruši, ja imam kam pobeći...

Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
A Hrvati su notoriozni po tome, da su izuzetno neskloni riziku - u ovom slucaju poduzetnistvu i stvaranju trzista odn. njegovom obrazovanju.
Prvo se Hrvatsko društvo mora liberalizirati i transformirati. Ono kaj sam pričal malo prije. Kad budu ljudi videli da se može prosperirati vlastitim radom, onda to bude tak, do onda se rizik ne isplati. Da radim ko idiot 10 godina, stvaram svoju firmu, i onda mi dojde država i sve mi razjebe....

Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Hrvatsko drustvo jos nije spremno za informatiku, i ne zna ju cijeniti, jer je opci nivo obrazovanja i stanja svijesti na nezavidnom nivou.
Ja se samo nadam da nas bude ta rulja iz EU jednostavno natjerala da se pokrenemo u tom pitanju. Nekaj se već dešava, al sve je to jako sitno i to u državnim tijelima. A i to je popraćeno onim kaj sam na početku pisal.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:26   #65
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Ja sam ti jen velki jebiveter kojem je posel zajebavat jadne programere do krvi i suza.
Vidim da ti je rad u velikoj megakorporaciji ucinil dobro

Metamorfoza je skoro pa potpuna
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:39   #66
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Misliš 4 generacije od "slobodne Hrvatske"? Pa živa istina.
Pa mislil sam od komunjara nadalje. Jer iako je drzava '91. "demokratizirana", mentalitet i zakoni se nisu mijenjali, a trebala im je reforma. Djelomicno se nisu mijenjali i zbog toga, kaj zemlja kao takva nije imala apsolutno nikakvih iskustava u funkcioniranju demokratskog drustva, kao i kapitalizma.

To je bil, i jos uvijek jest, sraz svjetova. A u informatici kao cutting-edge-high-tech grani su takve stvari jos vise pojacane, odn. jos se vise na njoj odrazavaju.

(Pravi) informaticari su logicna bica; a logicna bica su ucinkovita stvorenja.

U takvim uvjetima, mora dojti do sraza.

Tek sada pocinjem shvacati, da se nije moglo drukcije odigrati.

Ali ako se ne moze mijenjati proslost, barem se moze utjecati na buducnost.

Dajte high-tech, ovo malo kaj vas ima. Nije ni potrebno puno ljudi za to, uostalom, povijesno gledajuci, uvijek su pojedinci PRISILNO morali gurati cijelo drustvo naprijed. To ih je doduse obicno kostalo zivota ili zatvora, ali vremena su se u tom smislu ipak promijenila na bolje.
Quote:
Gledam oko sebe i mogu ti reći da jedva 10% Hrvata shvaća kolko je bitno da se RADI i to pošteno.
Istina. Bil sam nedavno u .hr. 09:15 ujutro, kafici puni! Zapravo, u koje god vrijeme sam dosel, bilo kam, svi kafici su uvijek bili puni! Tak nekaj nis jos u zivodu vidl!

Nitko ziv ne dela! Dojdem tam kam trebam, umjesto da delaju, oni se zajebavaju. Telefonira se, premecu papiri, pije kava. Generalna zajebancija. I iako sam znal da bu bilo grdo, cak se ni uz mentalnu preparaciju nisam uspjel sacuvati od soka. Uzasna neljubaznost, arogancija, osornost, cak i otvorena lijenost:

"Joooj, to je puno posla..."
"Kaj ste nas onda zvali k vama!?! Dajte mi te papire, idem onda nekome drugome, ak vi necete moju lovu!"
"Evo, evo vam papiri, odite na neki drugi salter, nekome drugome. To je puno posla."

I kak sad moze jedna zemlja napredovati, ako nitko ne dela? Od kuda love? Od stranih kredita, eto od kud!

Hrvati zive na posudjenom vremenu. Ali kapitalizam bu prije ili kasnije dosel po svoje. A kapitalizam je nemilosrdan, za one koji su dovoljno glupi da ga idu podcjenjivati.
Quote:
Ja se samo nadam da nas bude ta rulja iz EU jednostavno natjerala da se pokrenemo u tom pitanju. Nekaj se već dešava, al sve je to jako sitno i to u državnim tijelima. A i to je popraćeno onim kaj sam na početku pisal.
Natjerala, o da. Ali ovdje na Zapadu nema nis besplatno. To natjeravanje i primoravanje na moderniziranje informatike buju Hrvati skupo platili.

A mogli su biti inovatori umjesto sljedbenika.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 22.10.2009. at 16:57.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:57   #67
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Bil sam u .hr sada u sedmom mjesecu. 09:15 ujutro, kafici puni!

Nitko ziv ne dela! Dojdem tam kam trebam, umjesto da delaju, oni se zajebavaju. Telefonira se, premecu papiri, pije kava. Generalna zajebancija. I iako sam znal da bu bilo grdo, cak se ni uz mentalnu preparaciju nisam uspjel sacuvati od soka.
To ni meni nikak ne sjeda, iako tu živim cijelo vrijeme.

Svaki put kad izlazim nekam službeno, treba mi cijela vječnost da se probijem kroz gužvu. I sve si mislim, pa kaj delaju ti ljudi na cesti? Priznam, ima nešto ekipe kaj ide službeno sim tam, na sastanke, sa sastanaka, ali to može biti max 10% od ukupnog broja vozila na cesti. Daj još 5-10% furgona, kombija i kamiona, koji su definitivno službeni. Zblajhane fifice i ćelavi mamlazi čine barem 50%. Ostatak je mix žena sa klincima, starci koji valjda idu u pogrebno poduzeće rezervirat lokaciju i termin ili kreću u opsadu šoping centara jer Konzum ima dnevnu akciju mrkve sa 25% sniženja.
I ajde sad, osim službenih vozila i staraca, kaj rade svi ti ljudi na cesti? I to od 9 ujutro, pa do navečer. Od čega žive? Odakle im pare za bengu koju troše po cijeli dan? Kavice u Costi i sličnim fensi birtijama neću ni spominjat. I žalimo se da smo u kurcu? Kolko ljudi niš po cijele dane ne radi, još nam je i dobro.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:38   #68
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
I sad kad se uzme u obzir da je u Zagrebu situirano mozda kojih 40-50 firmi za koje bi se eventualno isplatilo raditi (ako i toliko), a ima 600 certificiranih ljudi, ispada da na svaku firmu dolazi otprilike... 12 MS certificiranih ljudi?

Znaci trziste je prezasiceno MS potrccima. Wow, genijalno!
Moraš uzeti u obzir jedan vrlo čest model zbog kojeg se kod nas stiču MS certifikati, a to je da se firma javi na tender za posao i jedan od uvjeta je da imaju te i te certifikate položene, onda šef firme prijavi nekog šljakera za MS ispit i onda ovaj ruje po netu 2 tjedna, nabifla sve napamet samo da položi taj test je će inače popušiti tender...onda znaš kakvu kvalitetu možeš očekivati od takvih IT "stručnjaka" koji su od neke knjige, koju bi trebali znati inside out, vidjeli eventualno samo korice...90% ljudi si sa tim certifikatima ne bi znali ni rit obrisati, a kamoli efikasno održavati neki sistem.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 20:11   #69
penzionera ima najvise vani, onda vjecnih studenata i skolaraca zajedno cine vecinu populacije. oni su i nesposobni raditi u proizvodnji jedino usluzne djelatznosti. u eu nece biti bolje, bit ce mozda kao florida u usa di su penzici. i turisticka destinacija.
btw zasto uvijek o politici na naprednim?? boli nekog programera đon sto i tko je vani jer on ne radi vani, i je li vani hrvatska ili republika brabonjski otoci. bitno da ima vezu na internet.

Zadnje uređivanje g4gfact0r : 22.10.2009. at 20:48.
g4gfact0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 21:33   #70
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Moraš uzeti u obzir jedan vrlo čest model zbog kojeg se kod nas stiču MS certifikati, a to je da se firma javi na tender za posao i jedan od uvjeta je da imaju te i te certifikate položene, onda šef firme prijavi nekog šljakera za MS ispit i onda ovaj ruje po netu 2 tjedna, nabifla sve napamet samo da položi taj test je će inače popušiti tender...onda znaš kakvu kvalitetu možeš očekivati od takvih IT "stručnjaka" koji su od neke knjige, koju bi trebali znati inside out, vidjeli eventualno samo korice...90% ljudi si sa tim certifikatima ne bi znali ni rit obrisati, a kamoli efikasno održavati neki sistem.
I kaj sad? Razno-razni debili rade. Ja ne radim. Kraj priče.
Na kraju dana: ja sam debil - nemam posao.
Oni su informatičari - imaju posao.



Mogu se razbiti od dokazivanja da znam bolje i više od nekoga, sve dok ja doma sjedim, a on nekim slučajem radi, mogu se jebat...

A dok sam prije koji mjesec još uvijek radio gdje sam radio, mogu se kladiti da je također bilo podosta njih koji nisu radili, a vrijedili su ko i ja, možda i više. I šta su oni mogli? Također su se mogli jebat...
Sa susjedom Micikom. Starom 73 godine.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 11:54   #71
Kakve veze ima moj post s tim što ti nemaš posao?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:04   #72
Quote:
Equilibrium kaže: Pogledaj post
..., starci koji valjda idu u pogrebno poduzeće rezervirat lokaciju i termin ...
Brutalno dobro.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:16   #73
ali je jebeno oftopik, aj nemojte kenjat tema ima potencijala
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 13:16   #74
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
I kaj sad? Razno-razni debili rade. Ja ne radim. Kraj priče.
Na kraju dana: ja sam debil - nemam posao.
Oni su informatičari - imaju posao.



Mogu se razbiti od dokazivanja da znam bolje i više od nekoga, sve dok ja doma sjedim, a on nekim slučajem radi, mogu se jebat...

A dok sam prije koji mjesec još uvijek radio gdje sam radio, mogu se kladiti da je također bilo podosta njih koji nisu radili, a vrijedili su ko i ja, možda i više. I šta su oni mogli? Također su se mogli jebat...
Sa susjedom Micikom. Starom 73 godine.
Hej Brogan sto kazes na linux administraciju, evo ja ti imam ovaj suite na DVD-ovim
Kod:
http://www.linuxcbt.com/products_linuxcbt_suite_edition.php
nekih 10DVD-ova ili ti 770 sati video tutorijala, ako hoces posaljem ti pa udri, instaliras si SLES10, RHEL5 ili Debian. Ono dok sjedis doma da imas nesto korisno za raditi?
dodo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 13:26   #75
Može i meni?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 13:29   #76
u jebemti dadoh čovjeku karton za reklamirane umjesto ofttopica
isprika zamolit ću admine da poprave





opet si na poslu
NNJ

Zadnje uređivanje NNJ : 23.10.2009. at 13:54. Reason: a jebi ga, što sad
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:05   #77
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima moj post s tim što ti nemaš posao?
S tim što je bila riječ o kvaliteti određenih informatičara. Pa sam ja to samo stavio u realni kontekst. Kvaliteta je nebitna.
Baš njega boli što bi sa svojim certom mogao obrisati anus, kao što i meni puca kurac što realno vrijednim više od njega, dokle god je to tržištu nebitno. Nema tu stručnih parametara o kojima bi se realno moglo pričati.

Zadnje uređivanje Brogan : 23.10.2009. at 14:22.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:17   #78
Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
Hej Brogan sto kazes na linux administraciju, evo ja ti imam ovaj suite na DVD-ovim
Kod:
http://www.linuxcbt.com/products_linuxcbt_suite_edition.php
nekih 10DVD-ova ili ti 770 sati video tutorijala, ako hoces posaljem ti pa udri, instaliras si SLES10, RHEL5 ili Debian. Ono dok sjedis doma da imas nesto korisno za raditi?
Hm....imam instaliran već RHEL i neke stvari. Imam i dosta video materijala...linuxa ovo ono...tako da....zahvaljujem se.
Imam kaj za raditi.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:25   #79
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
S tim što je bila riječ o kvaliteti određenih informatičara. Pa sam ja to samo stavio u realni kontekst. Kvaliteta je nebitna.
Baš njega boli što bi sa svojim certom mogao obrisati anus, kao što i meni puca kurac što realno vrijednim više od njega, dokle god je to tržištu nebitno. Nema tu stručnih parametara o kojima bi se realno moglo pričati.
Definitivno je kvalitetna nebitna.
Tak dugo dok mi ne dojdeš pod ruku i počneš me jebati u mozak sa svojim neznanjem, stavom i svačim nečim.
Tu svaka "kvaliteta je nebitna" prestaje i ti završavaš na cesti.

Pufa
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:32   #80
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Definitivno je kvalitetna nebitna.
Tak dugo dok mi ne dojdeš pod ruku i počneš me jebati u mozak sa svojim neznanjem, stavom i svačim nečim.
Tu svaka "kvaliteta je nebitna" prestaje i ti završavaš na cesti.

Pufa
Je da. Kao što je i moj kolega dobio otkaz kada se utvrdilo da je informatički nepismen...NOT...čovjek i dalje radi.
Kao što i likovi preuzmu održavanje neke domene (buuuuuuu), a da prije toga nisu ni znali točno što to znači domena.

Da se gleda realna razina znanja i razumijevanja dobar dio ljudi bi iz IT-a trebao odjebati van. No, na tvoju i moju žalost ponavljam, realna kvaliteta je nebitna.
Da meni ljudi "dolaze pod ruku", možebit da bi upotrijebio tvoju logiku i da bi masa ljudi završavala na cesti, istim danom kad bi nekim čudom ulazila u firmu.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.