Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2009., 10:41   #21
Exclamation Mladi vozač i/li vozač početnik?

Molim sve koji znaju da pomognu točnim informacijama. Već danima gledamo po netu, raspitujemo se, i mišljenja i informacije su oprečne...
Dakle, mladi vozač je onaj do 24 godine, koji po položenom vozačkom ispitu nakon 23 sata ne smije voziti sam bez pratnje....Vozač početnik, je po meni, svatko tko je tek položio ispit, bez obzira na godine, i isto tako, meni je sasvim logično da se gore navedeno odnosi na sve...imao netko do 24 godine ili više, činjenica je da još dosta vremena nakon polaganja, zapravo ne zna voziti!
Brat mi ima 27 godina i prije par dana je položio. Odnosi li se ova zabrana vožnje nakon 23 sata i na njega, ili ne, budući je stariji od 24 godine???
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:16   #22
Quote:
FIOLINA kaže: Pogledaj post
Molim sve koji znaju da pomognu točnim informacijama. Već danima gledamo po netu, raspitujemo se, i mišljenja i informacije su oprečne...
Dakle, mladi vozač je onaj do 24 godine, koji po položenom vozačkom ispitu nakon 23 sata ne smije voziti sam bez pratnje....Vozač početnik, je po meni, svatko tko je tek položio ispit, bez obzira na godine, i isto tako, meni je sasvim logično da se gore navedeno odnosi na sve...imao netko do 24 godine ili više, činjenica je da još dosta vremena nakon polaganja, zapravo ne zna voziti!
Brat mi ima 27 godina i prije par dana je položio. Odnosi li se ova zabrana vožnje nakon 23 sata i na njega, ili ne, budući je stariji od 24 godine???
Ne znam zakaj još uvijek tak puno ljudi brije na tu zabranu vožnje poslije 23 sata Pa to je davno ukinuto. Znam da se jedan moj frend nedavno žurio doma jer je bio uvjeren da ne smije vozit poslije 23h

Quote:
čl.2 st.1 tč.67
»mladi vozač« je vozač u dobi od 16 do 24 godine

Članak 221.
(1) Mladi vozač ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat.
(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati motornim vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.
(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj mladi vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka.

Zadnje uređivanje Zeleni : 15.12.2009. at 11:21.
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:20   #23
Mladi vozac je do 24g starosti ili dok ne produ 2g.
Vozacka mu je izdana na 2g.
Posto je stariji od 24g, mladi vozac je dok ne produ 2g od izdavanja vozacke.
A da je mladi od 24g mladi vozac je dok god ne napuni 24g.
Mislim da je ukinuto ovo za voznju nakon 23 sata.
Al jos vrijedi da ne smije vozit jaci auto od 74kw
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:29   #24
Ne, mali vozač je do 24. godine i to je to.
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 02:03   #25
Thumbs up policijska kontrola,ja mladi vozač.. NEMREŠ VJEROVAT

Ovako...
Subota večer,društvo i ja u diskoteci i naravno popilo se..hmm popio sam i ja
Bio sam sa svojim autom i naravno morao sam vozit cijelu ekipu kući.
I tako krenemo mi i na prvom zavoju palica i vidim policija,stanem ja,dolazi jos jedan kombi.. uglavnom njih 5-ero oko mog auta..Izlazimo svi van iz auta i trazi najstariji policajac vozacku i prometnu uz pitanje ako sam konzumirao što od alkohola.. ja sam rekao da jesam..
Daje mi drager i napuhao sam .. PAZI SAD... 0.58 promila
NAJVECI ŠOK:
kaze policajac meni.. "aha ti si položio 1.5.2008 i za tebe ne vrijedi novi zakon
racunam da ti toleriramo 10 posto od ovoga sto znaci da smijes nastaviti voznju.."
S tim da sam bio s autom koji ima 150 KS....(nikad do sad nisam dobio kaznu jer imam kod kuće jedan auto od 66kw koji inace vozim.ovaj auto je tatin pa nisam bas imao iskustva s tim)
Naravno kad sam vidio da mi neće ništa pitao sam ih da li sam kriv jer vozim auto iznad 75kw?Dotićni mi je rekao isto kao i za alkohol.. Znaci.. :"ti si po starom zakonu,novi zakon vrijedi od (ne sjecam se tocno) 7. mjeseca a ti si polozio u 5. "
Prema tome.. pustili su me bez ikakvih sankcija.. mislim kako je to moguče?
Ili je to policijska greska ..
Nije mi fkt jasno..
Ovo je istina i stvarno ako tko ima vise informacija u vezi ovog zakona jer ono,imam vozacku od 2008 godine i naravno da bih htio voziti auto jaci od 75 kw,što po ovome što sam doživio znači da mogu.
Nije mi više ništa jasno.. a bogme ni ekipi s kojom sam bio.. onak u autu je nastao muk od kojih 10 minuta s naknadnim pitanjima :"kako je to moguće"..
Jer su svi odreda mladi vozaći koji su položili više-manje kad i ja i naravno bili su kažnjavani radi kobnih 75kw...
P.S
isprićavam se radi pravopisnih grešaka ako ih ima
MrPolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 11:52   #26
Policajac je dobro postupio, iako novi zakon definira mlade vozače kao one mlađe od 24 godine, prema preporuci ministarstva i odlukama sudova to se ne odnosi na one koji su položili vozački prije 17.06.2008.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:23   #27
Ima li negdje ta odluka crno na bijelo?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:31   #28
Haha, dobro da sam položila s 25!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 15:44   #29
evo mail od danas iz mupa:

"Sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN 67/08), koji je na snazi od 17. lipnja ove godine (tu vjerojatno misle na 2008.g. kad su ih počeli to ispitivati nakon donesenog zakona, jer mi cijeli mail izgleda ko vec unaprijed spremljen predložak...), ne postoji zabrana vožnje u vremenu od 23 do 5 sati ni za koju kategoriju vozača, te shodno tome, svi vozači, koji imaju pravo na upravljanje vozilom određene kategorije, smiju voziti u svako doba. Nadalje, slobodni smo vas izvijestiti da se mladim vozačima, sukladno odredbi Zakona, smatraju samo vozači u dobi od 16 do 24 godine bez obzira kada su položili vozački ispit i stekli pravo upravljanja vozilom određene kategorije."

znači u istom smo košu svi do 24. godine...
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 16:03   #30
Quote:
najpametniji kaže: Pogledaj post
evo mail od danas iz mupa:

"Sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN 67/08), koji je na snazi od 17. lipnja ove godine (tu vjerojatno misle na 2008.g. kad su ih počeli to ispitivati nakon donesenog zakona, jer mi cijeli mail izgleda ko vec unaprijed spremljen predložak...), ne postoji zabrana vožnje u vremenu od 23 do 5 sati ni za koju kategoriju vozača, te shodno tome, svi vozači, koji imaju pravo na upravljanje vozilom određene kategorije, smiju voziti u svako doba. Nadalje, slobodni smo vas izvijestiti da se mladim vozačima, sukladno odredbi Zakona, smatraju samo vozači u dobi od 16 do 24 godine bez obzira kada su položili vozački ispit i stekli pravo upravljanja vozilom određene kategorije."

znači u istom smo košu svi do 24. godine...
Da.Moraš pazit na KW,brzinu i alkohol.
(1) Pojedini izrazi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeća značenja:
67) »mladi vozač« je vozač u dobi od 16 do 24 godine,

Btw nisu promjenili ništa u mailu jer imaju puno posla.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:31   #31
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Ima li negdje ta odluka crno na bijelo?

ima:

http://i288.photobucket.com/albums/l...9/img006ac.jpg
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 20:11   #32
Hajmo sad ovako!!!

Ukinuta je ona zabrana voznje poslije 23h, to znam.


Mladim vozacem se smatraju sve osobe koje imaju manje od 24 godine, bez obzira na datum polozenog vozackog ispita??? DA ili NE

Ako NE, molio bih objasnjenje, jer opet nist ne shvacam ako nije!!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 20:54   #33

hmmm zanimljivo nego od kud je taj tekst izvađen, to je skenirana str iz neke knjige ili kaj? di se to moze naci? mozda naziv knjige, autor ili nesto?

ak je to nesto kao sluzbeno na sudu onda je super za znati, tnx
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:19   #34
Da. Znaci svi koji su mlaldi od 24 godine su mladi vozaci bez obzira kada su polozili, to znam jer sam ja polozio prije SVIH novih zakona koji su uvedeni pa sam opet bio mladi vozac do prije 2 tjedna, dobio nekoliko kazni na koje sam se usput bilo receno zalio i kod suca su mi sve ponistene, tj dobio sam upozorenja.

Znaci svi mladi od 24 godine ne smiju voziti aute jace od 75kW i moraju postivat 0,0 alkohola.
Dariop44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 10:16   #35
Quote:
Dariop44 kaže: Pogledaj post
Da. Znaci svi koji su mlaldi od 24 godine su mladi vozaci bez obzira kada su polozili, to znam jer sam ja polozio prije SVIH novih zakona koji su uvedeni pa sam opet bio mladi vozac do prije 2 tjedna, dobio nekoliko kazni na koje sam se usput bilo receno zalio i kod suca su mi sve ponistene, tj dobio sam upozorenja.

Znaci svi mladi od 24 godine ne smiju voziti aute jace od 75kW i moraju postivat 0,0 alkohola.
NE. Taj se članak ne primjenjuje na sve koji su prije stupanja novog zakona na snagu imali status "ne-mladog" vozača. To je službena presuda Visokog prekršajnog suda i svaki policajac koji tvrdi suprotno ne zna svoj posao.
malee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 10:37   #36
Quote:
MrPolice kaže: Pogledaj post
Ovako...
Subota večer,društvo i ja u diskoteci i naravno popilo se..hmm popio sam i ja
Bio sam sa svojim autom i naravno morao sam vozit cijelu ekipu kući.
I tako krenemo mi i na prvom zavoju palica i vidim policija,stanem ja,dolazi jos jedan kombi.. uglavnom njih 5-ero oko mog auta..Izlazimo svi van iz auta i trazi najstariji policajac vozacku i prometnu uz pitanje ako sam konzumirao što od alkohola.. ja sam rekao da jesam..
Daje mi drager i napuhao sam .. PAZI SAD... 0.58 promila
NAJVECI ŠOK:
kaze policajac meni.. "aha ti si položio 1.5.2008 i za tebe ne vrijedi novi zakon
racunam da ti toleriramo 10 posto od ovoga sto znaci da smijes nastaviti voznju.."
S tim da sam bio s autom koji ima 150 KS....(nikad do sad nisam dobio kaznu jer imam kod kuće jedan auto od 66kw koji inace vozim.ovaj auto je tatin pa nisam bas imao iskustva s tim)
Naravno kad sam vidio da mi neće ništa pitao sam ih da li sam kriv jer vozim auto iznad 75kw?Dotićni mi je rekao isto kao i za alkohol.. Znaci.. :"ti si po starom zakonu,novi zakon vrijedi od (ne sjecam se tocno) 7. mjeseca a ti si polozio u 5. "
Prema tome.. pustili su me bez ikakvih sankcija.. mislim kako je to moguče?
Ili je to policijska greska ..
Nije mi fkt jasno..
Ovo je istina i stvarno ako tko ima vise informacija u vezi ovog zakona jer ono,imam vozacku od 2008 godine i naravno da bih htio voziti auto jaci od 75 kw,što po ovome što sam doživio znači da mogu.
Nije mi više ništa jasno.. a bogme ni ekipi s kojom sam bio.. onak u autu je nastao muk od kojih 10 minuta s naknadnim pitanjima :"kako je to moguće"..
Jer su svi odreda mladi vozaći koji su položili više-manje kad i ja i naravno bili su kažnjavani radi kobnih 75kw...
P.S
isprićavam se radi pravopisnih grešaka ako ih ima
Evo vidiš kak ima dobrih policajaca,ovaj očito zna svoj posao...
Btw. ono poslije 23 sata xD To vam je davno ukinuto..Pa ja svake subote van idem normalno,a položio sam pred 4 mjeseca...
__________________
sapienti sat...
Bedak_na_Ex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:54   #37
Question mladi vozači

evo bas se vratio iz setnje u kojoj sam sreo jednog prometnog policajca kojeg sam pitao kakav je to zakon i sta mi on ogranicava i do koje godine. on mi je rekoa da je to znaci do 24 godine i da ogranicava na voznju automobila do 75 KW na sto sam ja rekao znaci oko 100 Hp... on je rekao da to nema veze jel auto (valjda misli na izlaznu snagu samog agregata?!) moze imati i do 160 Hp sa turbinom... sad meni to nista nije jasno jer sam ja mislio da je to jedno te isto (kW i Hp). ili se tu radi u mjerenju izlazne snage motora i cjelog automobila ili sta? predpostavljam da u zakonu pise tocno na sta se odnosi 75 kW ali nisam uspio pronaci pa ako mi neko moze pojasniti jer sam skroz zbunjen s tim odgovorom?
dirtbike is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 20:20   #38
http://autoklub.jutarnji.hr/ukida-se...godine/839814/

zna li se što je s ovim?
__________________
ulala
Goldstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:34   #39
Dakle policija tolerira 105 KS?
Jer tolko ima auto od starog :P

M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 23:56   #40
Vožnja poslije 23h

Pitao bih dali smijem li po zakonu voziti auto poslje 23h naime imam 19 godina, pitao sam več, ali nigdje nemogu nač konkretan odgovor.
cartman18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.