Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2008., 22:37   #21
Quote:
Pinki_Rowdy kaže: Pogledaj post
Decko je dobio dosje zbog tucnjave kako je naveo a to ne spada pod teska kaznena dijela znaci njemu se za zahtjevom o brisanju dosje po pravili mora obrisati odnosno on ce pri zaposljavanju imati potvrdu o nekaznjavanju
pa to sam i potvrdio stranicu prije.....
ali neće se obrisati nego sakriti, i postati će vidljiv nakon novog kažnjavanja....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:39   #22
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
To je uobičajena praksa, i priznajem da mi je čudno kako ti je nepoznata a često si u doticaju sa tim stvarima.
moja greška što nisam stavila smajlić..
obostrana što pišemo "upakovano"...
opet se sve vraća na ono što sam u prvom postu odgovorila..ovisi gdje se traži posao..
u ovom slučaju o kojem pišeš radi se kompletna /tzv. sigurnosna/ provjera, i svi podaci se "vide"..

evo drugi primjer..(a takvih danas ima jako puno..)
osoba je kao maloljetnik prijavljena za posjedovanje droge..prijava odbačena..da li ju zaposliti ili ne u drž. službi, pravosuđu, policiji, vojsci i sl.?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:41   #23
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post

evo drugi primjer..(a takvih danas ima jako puno..)
osoba je kao maloljetnik prijavljena za posjedovanje droge..prijava odbačena..da li ju zaposliti ili ne u drž. službi, pravosuđu, policiji, vojsci i sl.?
tja neznam kak to rješavaju državne ustanove, no po meni svatko ima pravo na drugu šansu......
uostalom sva politička elita kod nas je sjedila u zatvoru, pa su tu gdje su....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:41   #24
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa to sam i potvrdio stranicu prije.....
ali neće se obrisati nego sakriti, i postati će vidljiv nakon novog kažnjavanja....
Ali ako nece vise biti kaznjavan dosje se za stalno brise nema sakrivana on je maloljetan i tucnjava je lakse kazneno djelo sto znaci da ce dosje u potpunosti biti izbrisan,to ti je isto kao sa tjeralicom ako nastupi zastara i zatrazis brisanje ta tjeralica je trajno izbrisana
__________________
Cro Mafia
Pinki_Rowdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:49   #25
Quote:
Pinki_Rowdy kaže: Pogledaj post
Ali ako nece vise biti kaznjavan dosje se za stalno brise nema sakrivana on je maloljetan i tucnjava je lakse kazneno djelo sto znaci da ce dosje u potpunosti biti izbrisan,:
neće.
nema trajnog brisanja.
Samo nije vidljivo do novog kaznenog djela ili nove tučnjave.
Sto posto provjereno.
Ništa se ne briše, a pogotovo ne u policijskoj evidenciji.
možeš samo zatražiti da se dosje ne vidi! Odnosno vidi se, ali ima napomenu da nije aktivno.
nemaš pojma kaj se sve vidi na njihovim monitorima kad te provjeri drot na cesti!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:49   #26
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa to sam i potvrdio stranicu prije.....
ali neće se obrisati nego sakriti, i postati će vidljiv nakon novog kažnjavanja....

nešto kao sa kaznenim bodovima u prometu???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:58   #27
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa to sam i potvrdio stranicu prije.....
ali neće se obrisati nego sakriti, i postati će vidljiv nakon novog kažnjavanja....
ma, nije tako...ništa se ne sakriva pa iznenada "iskače"..

i opet ste sve strpali u jedan koš..i opet pišete o dosjeima..

postoji kaznena evidencija, postoji prekršajna evidencija, ustrojena pri min. pravosuđa..dakle, sve pravomoćne odluke!! (dostupno sudu, drž.odvjet.)
tu dolazi u obzir "brisanje" a sve sukladno kz-u, pz-u..zkp-u..

evidencije, ili kako ih vi zovete dosije, dakle svoje interne evidencije, za potrebe svoga posla, ima policija, ima drž.odvj., sig.službe i sl. one su trajne, koliko god se to ljudima ne sviđalo..

sigurnosne provjere se obavljaju "uvidom" i u te evidencije i potom se cijene tako dobiveni podaci..mogu, ali i ne moraju zasmetati..ovisi o vrsti, težini, okolnostima počinjenja, godinama, proteku vremena, itd. itd.
tako da nema nekog "iskakanja", već će se cijeniti ponovno prijavljivanje nekoga za nešto i pogotovo kako je ta prijava završila...nije isto da li je netko samo jednom i nikada više prijavljen zbog nečega ili je to konstanta njegova ponašanja..dok pravomoćna odluka povodom podnesene prijave ima veću težinu..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:00   #28
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
nemaš pojma kaj se sve vidi na njihovim monitorima kad te provjeri drot na cesti!
nemoj mi reći da ti imaš?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:08   #29
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
nemoj mi reći da ti imaš?
a čuj, bio sam zanimljivo djete
no imam i frenda na muriji koji mi je jedanput pročitao kaj sve tamo piše, dok se moglo, sad je i za njih kažnjivo ako kopaju po tome bez veze...
ajde da pojasnim da nebi opet bilo zabune....
sve tamo kod njih piše, i kaznena evidencija kao maloljetnika, pa i kad je prošlo deset godina pa nije aktivno, i kad su te legitimirali ko klinca i zašto......
samo kad dosje nije aktivan nemogu svi do njega.....
dakle tučnjava mu lijepo piše, i nebude dobio posao u državnoj službi, dok god mu je dosje aktivan! ako je dobio pravomoćno rješenje ili presudu, naravno...
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:30   #30
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
sad je i za njih kažnjivo ako kopaju po tome bez veze...
ajde da pojasnim da nebi opet bilo zabune....
sve tamo kod njih piše, i kaznena evidencija kao maloljetnika, pa i kad je prošlo deset godina pa nije aktivno, i kad su te legitimirali ko klinca i zašto......
samo kad dosje nije aktivan nemogu svi do njega.....
dakle tučnjava mu lijepo piše, i nebude dobio posao u državnoj službi, dok god mu je dosje aktivan! ako je dobio pravomoćno rješenje ili presudu, naravno...
da, da..ne moze se samo tako ulaziti u te evidencije..ne moze ni svatko..nema ni svaki policajac tu ovlast, a nemaju ni svi sve ovlasti..postoje ogranicenja..postoji i evidencija ulazaka..i strogo se kontrolira..i podlijeze odgovornosti..

pise sve..bez obzira na vrijeme i nema da je nesto aktivno, a nesto nije..ali, to nije kaznena evidencija, i opet ponavljam - nema podataka o ishodu svih eventualno pokrenutih postupaka..sudovi jednostavno ne posalju..

i umorih se vise objasnjavajuci..
bar da nije zalud..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:39   #31
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
da, da..ne moze se samo tako ulaziti u te evidencije..ne moze ni svatko..nema ni svaki policajac tu ovlast, a nemaju ni svi sve ovlasti..postoje ogranicenja..postoji i evidencija ulazaka..i strogo se kontrolira..i podlijeze odgovornosti..

pise sve..bez obzira na vrijeme i nema da je nesto aktivno, a nesto nije..ali, to nije kaznena evidencija, i opet ponavljam - nema podataka o ishodu svih eventualno pokrenutih postupaka..sudovi jednostavno ne posalju..

i umorih se vise objasnjavajuci..
bar da nije zalud..

Je,Tak Je ili se brise ili ne nema skrivanja
__________________
Cro Mafia
Pinki_Rowdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:17   #32
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
da, da..ne moze se samo tako ulaziti u te evidencije..ne moze ni svatko..nema ni svaki policajac tu ovlast, a nemaju ni svi sve ovlasti..postoje ogranicenja..postoji i evidencija ulazaka..i strogo se kontrolira..i podlijeze odgovornosti..

pise sve..bez obzira na vrijeme i nema da je nesto aktivno, a nesto nije..ali, to nije kaznena evidencija, i opet ponavljam - nema podataka o ishodu svih eventualno pokrenutih postupaka..sudovi jednostavno ne posalju..

i umorih se vise objasnjavajuci..
bar da nije zalud..
imaš iskustva u policiji (koliko vidim), što je veći položaj u policiji, veće su ovlasti uvida u evidenciji, al po pravilu ak je kazneno djelo (pogotovo nasilničko ponašanje, posjedovanje droga itd., osim prometa) u pitanju imaš pravo na brisanje tih evidencija (pod uvjetom da se više ne desi) nakon 10 god od počinjenja k.d, a ak je posao u drž. inst. - zaboravi...
shadow5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:31   #33
evo ovak..mene zanima u vezi krađe..može li se dobiti viza za određenu državu ako je počinjeno takvo djelo, i to kao maloljetnik, u toj istoj državi za koju se traži viza? kakva je procedura, bla, bla...? i pošto je to sve uvedeno u kompjutore, zezaju li jako na carini pri prelasku granice jer je počinjeno to djelo?
zora_cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:16   #34
Quote:
zora_cc kaže: Pogledaj post
evo ovak..mene zanima u vezi krađe..može li se dobiti viza za određenu državu ako je počinjeno takvo djelo, i to kao maloljetnik, u toj istoj državi za koju se traži viza? kakva je procedura, bla, bla...? i pošto je to sve uvedeno u kompjutore, zezaju li jako na carini pri prelasku granice jer je počinjeno to djelo?
ovisno o kojoj se državi radi..
odkada je Šengen.. teško.. a USA gotovo nemoguće..

Ovisi što si krao i da li si dobio izgon....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:56   #35
država Europske unije..a jel bi bila prednost kad bi jedan od roditelja imao državljanstvo te države il bar vizu? utječe li to šta na to?

izgona nema, a krađa su bile sitnice (kozmetika, bižuterija, ništa previše vriedne stvari)
zora_cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 01:03   #36
Nasilni maloljetnici

Pozz!

Imam nevidjenih problema sa skupinom klinaca!
Naime radi se o tome da se ta skupina maloljetnika obrusila na mog brata (21), prije par mjeseci su ga napali i ostetili mu vozilo, ozljede nisu jos nikako okarakterizirane jer je postupak u tijeku a u policiji nitko nista nezeli reci! Brat ima 4 šava izpod sljepocnice a tada je imao plavice ne glavi i vratu!
Auto je izgreban sa svih strana, napravljena je procjena štete na cca 10 000 kn!
Detalji dogadjaja mogu na P.M.!

Daljnji tijek dogadjaja je sljedeci!
Svakodnevne prijetnje, zadirkivanja, omalovažavanja, prijetnje ubojstvima itd itd!

Ja sam stao u bratovu obranu i sada sam i ja na meti! Nije mene strah da ce me neko istuci ili sl...strah me da ne napravim neko sranje pa da ja ležim u zatvoru!

U vise navrata sam bio na policiji i prijavio dogadjaje i ja i brat a policija to napise na papir i to je to!

Za napomenuti je da je otac jednog od tih maloljetnika bivši policajac a taj isti maloljetnik ima preko 40 raznih nedjela, od kradja do droge, do napada isl...
Ta je cijela ekipa optuzena a samo je jedan od njih osudjen za ubojstvo (jos je vani a neznam na koju foru)

Ovo sve meni smrdi na neodgovornost policije i solidarnost prema bivšem kolegi a ja vise neznam kome da se obratim jer nezelim da mi se bratom desi situacija pokojnoga Luke Ritza!

Molim pomoć!
__________________
503 Service Unavailable
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 01:41   #37
Iako ću vjerovatno dobiti karton za ovo, ali ajde.
Sačekaj ih negdje u mraku s palicom, skupi i ti neku ekipu i napadni ih, bar će se malo smiriti.Nažalost u ovoj državi samo se tako stvari mogu riješiti.
_garo_ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.12.2010., 09:09   #38
lega nemozes ama bas nista, do sad sam vidio vec nebrojeno slucajeva takvih. Mom frendu su dosli doma i razbili cijelu kucu i nikom nista. Policija dode, napravi zapisnik, a kako su maloljetni nece im nitko nista. Jedino sto bi ti ja preporucio da ih ne diras, jer ce prvo tebi onda policija pokucat na vrata, a vjeruj mi neces dobro proc ako se nekom od njih nesto desi, samo zato jer su to maloljetnici. To ti je danas tako, radi ko sto hoce. Mom frendu je rekla policija ak mu ne stima nek se odseli iz mjesta
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 09:28   #39
Strašno!

Najbolje da ih se sve proglasi djecom do 18. u novom Zakonu da se "djeca" ne bi osjećala ugroženom. A ovo je vjerojatno posljediva solidarnosti s bivšim kolegom.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 12:21   #40
Quote:
_garo_ kaže: Pogledaj post
Iako ću vjerovatno dobiti karton za ovo, ali ajde.
Sačekaj ih negdje u mraku s palicom, skupi i ti neku ekipu i napadni ih, bar će se malo smiriti.Nažalost u ovoj državi samo se tako stvari mogu riješiti.
Nema razloga da dobijes karton!
To mi je do sada dosta njih reklo Ali s time necu rijesiti nista, napravit cu jos vece sr**e. Ta je gamad zasticena ko licki medvjed a sta je najgore toga su svjesni i onda su jos gori!

Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
lega nemozes ama bas nista, do sad sam vidio vec nebrojeno slucajeva takvih. Mom frendu su dosli doma i razbili cijelu kucu i nikom nista. Policija dode, napravi zapisnik, a kako su maloljetni nece im nitko nista. Jedino sto bi ti ja preporucio da ih ne diras, jer ce prvo tebi onda policija pokucat na vrata, a vjeruj mi neces dobro proc ako se nekom od njih nesto desi, samo zato jer su to maloljetnici. To ti je danas tako, radi ko sto hoce. Mom frendu je rekla policija ak mu ne stima nek se odseli iz mjesta
Nije mi jasno da policija/odvjetnistvo nemoze bas nista napraviti, klinci su starijeg covjeka ubili, COVJEK JE MRTAV, i nikome nista! Ma u kakvoj je**noj drzavi zivimo??
__________________
503 Service Unavailable
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.