Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Za trudnice koje su u radnom odnosu. Kada ste saznale da ste trudne - što ste učinile?
Ostala raditi do porodiljnog, ili to namjeravam 170 49.85%
Odmah "zbrisala" na komplikacije iako nisam morala 63 18.48%
Morala sam na komplikacije radi čuvanja trudnoće 108 31.67%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 17:19   #101
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
tocno. on je ipak pokazao bolju snalazljivost.
on je veliki lopov. ti si mali.
gle nemislim se stobom prepucavati.
shvati,da neki ljudi imaju loša radna mjesta,loše uvjete rada,loše šefove,da smo u banani državi to znamo svi....nije sve idealno i nije svakom idealno,neki ljudi pišaju krv za 2500 kn ili i manje i vjeruj da su i veći radnici od ovih koji sve znaju i samo popuju a život ih nije udario ili ošamario....
zato nemoj osuđivat jer je to najlakše
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:26   #102
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
radit ne zeli - nitko
Ajd ne lupaj.
Evo ja sam na prethodnoj strani lijepo napisala da mi je doktorica savjetovala komplikacije - zbog HEMATOMA, ne zbog lađenja jajaca - i ODBILA sam. Znam još dosta cura sa sličnim razmišljanjem.
Znam, naravno, i onih koje su otišle na bolovanje odmah čim su ugledale "+" na testu. Ni za jednu od njih, međutim - a poznajem ih priličan broj - ne mogu reći da je ljenčina ili neradnik. Jednostavno, prije trudnoće, radile žene normalno, nit su se izvlačile na bolovanja ni slične gluposti. Jednostavno, trudnoća je ipak DRUGO stanje i tko god osjeća da nije sposoban i dalje jednako obavljati svoj posao, treba imati mogućnost da ostane kod kuće. Nekoj se cijeli dan spava, neka povraća nekoliko puta dnevno, neka pati od žgaravice nakon bilo koje hrane, nekoj se vrti u glavi... Nitko ne zna kako je točno drugima i ne treba suditi i generalizirati!
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:22   #103
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
kao sto sam rekla, necije su mogucnosti za ispijanje krvi vece, necije manje. radit ne zeli - nitko
...osim tebe?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:26   #104
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
...osim tebe?
s obzirom da ja radim, ti ne, pitanje ti je "skroz" na mjestu
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:31   #105
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Ajd ne lupaj.
Evo ja sam na prethodnoj strani lijepo napisala da mi je doktorica savjetovala komplikacije - zbog HEMATOMA, ne zbog lađenja jajaca - i ODBILA sam. Znam još dosta cura sa sličnim razmišljanjem.
Znam, naravno, i onih koje su otišle na bolovanje odmah čim su ugledale "+" na testu. Ni za jednu od njih, međutim - a poznajem ih priličan broj - ne mogu reći da je ljenčina ili neradnik. Jednostavno, prije trudnoće, radile žene normalno, nit su se izvlačile na bolovanja ni slične gluposti. Jednostavno, trudnoća je ipak DRUGO stanje i tko god osjeća da nije sposoban i dalje jednako obavljati svoj posao, treba imati mogućnost da ostane kod kuće. Nekoj se cijeli dan spava, neka povraća nekoliko puta dnevno, neka pati od žgaravice nakon bilo koje hrane, nekoj se vrti u glavi... Nitko ne zna kako je točno drugima i ne treba suditi i generalizirati!
ja sumom, ti drumom. jel ja pricam o nekoj koja IMA razlog za komplikacije? ne pricam. nego o ovih 25 % forumasica koje su zbrisale na bolovanje bez potrebe. vjeruj da ih je hrpa. svaka trudnica koju ja znam da je na komplikacijama zdrava je ko dren i nije joj nista. hoda po kavama po cijele dane.

i imam pravo rec nekom da je mimoza, jer sam isto bila "u njihovim cipelama" i imala tegobe u prva tri mjeseca (mogla sam zaspati na stojeci... jela nisam nista...) a ipak sam radila. dijelom i zbog priprode posla - sefica nije bila voljna traziti mi zamjenu (to sam citala izmedju redaka) ali i dijelom zbog toga sto sam se pomirila s time, i izdrzala. sad mi je
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:36   #106
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
u svakom slucaju ni jedna trudnica koja je bezveze isla na komplikacije nema pravo zucnuti protiv branitelja i laznih invalida.

to je kao da kazes, uhapsite njega, on je ukrao 100 kn, a nemojte mene, ja sam samo 5.

riba smrdi od glave, slazem se, i daleko je veci lopovluk tamo gore, ali nemojte misliti da ste toliko razlicite od njih

samo su vase mogucnosti za lopovluk... hm... oskudnije
A daj neuspoređuj trudnice i falše invalide, kolke oni imaju penzije, kolike imaju olakšice, a kolike su naknade, na bolovanju 4250, pa 6 miseci porodiljnog prosjek plaće, a drugih 6 miseci 2600 u najboljem slučaju. Idealno bi bilo raditi na crnjaka i primati naknadu s bolovanja. Neš nam ti jake i pravne države. Zbog falših invalida ja neman teoretske šanse svoje dite upisati u vrtić, u najvećem vrtiću u Solinu primaju 10 jasličara, od toga ih je 7-8 djeca ratnih vojnih invalida. Nevjerovatno koliko ratnih invalida živi u Solinu.
Al da definitivno su trudnice problem našeg društva.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:37   #107
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
veći radnici od ovih koji sve znaju i samo popuju a život ih nije udario ili ošamario....
zato nemoj osuđivat jer je to najlakše
ako aludiras na mene znaj da me je zivot poprilicno osamario s obzirom na moju dob; a isto tako imam maksimum radnog iskustva za tu dob (radila sam kojekave glupe poslove (i smrzavala se i sjedila i stajala i natezala s pijancima) dok sam studirala, naravno to mi nije uslo u staz jer ne mozes imat studentska prava i biti prijavljen, a sad napokon radim u struci i sretna sam zbog toga i volim svoj posao. mozda je to kljuc zasto se ne izvlacim s njega.

ne pljujem po zenama koje su stvarno bolesne i kojima je tesko, ne daj boze takvo nesto nikome. ali vi se uz njih slepate kao da se boga ne bojite.
i time se jos hvalite po forumima.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:39   #108
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
A daj neuspoređuj trudnice i falše invalide, kolke oni imaju penzije, kolike imaju olakšice, a kolike su naknade, na bolovanju 4250, pa 6 miseci porodiljnog prosjek plaće, a drugih 6 miseci 2600 u najboljem slučaju. Idealno bi bilo raditi na crnjaka i primati naknadu s bolovanja. Neš nam ti jake i pravne države. Zbog falših invalida ja neman teoretske šanse svoje dite upisati u vrtić, u najvećem vrtiću u Solinu primaju 10 jasličara, od toga ih je 7-8 djeca ratnih vojnih invalida. Nevjerovatno koliko ratnih invalida živi u Solinu.
Al da definitivno su trudnice problem našeg društva.
jeste vi gl*pe il namjerno ne kuzite da zelim reci da je sve to isto! samo su oni ukrali VISE od vas!
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:40   #109
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
jeste vi gl*pe il namjerno ne kuzite da zelim reci da je sve to isto! samo su oni ukrali VISE od vas!
Da jer su pametniji od nas.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:46   #110
Evo na nova tv, svaki zaposlenih u odsustvu s posla u roku 3 dana treba prijaviti bolovanj, naravno tada je plaća 30%posto manja, ali saborski zastupnici, oni nemoraju, oni neprijavljuju svoje bolovanje. Oni su zaštićena vrsta, čovječje ribice. Fuj gadljive države, fuj.
I sad nek nek neko opet popuje oko trudnica koje mizerju dobivaju.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:01   #111
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
s obzirom da ja radim, ti ne, pitanje ti je "skroz" na mjestu
Btw, ja sam na porodiljnom jer mi je sin star mjesec dana. Jesam li i zbog toga lopov i prevarant?
Ne mogu se oteti dojmu da taj tvoj gnjev prema trudnicama na komplikacijama proizlazi iz cinjenice da te netko nije pustio na mirovanje kad si ti to htjela.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:53   #112
Pinkis, dam se kladit da je tvoja plaća više od 4250 kn i tebi se nije isplatilo ići na bolovanje i zato ne lupetaj tu protiv žena koje rade za mizeriju i naravno da će radije bit doma i u miru se pripremat za dolazak bebice nego crnčit za tu istu mizeriju.

A baš me zanima što bi ti napravila da radiš za recimo 2600 kn,kod privatnika, bez pauze, i petkom i svetkom, prekovremeno,naravno, neplaćeno. ostala radit do poroda? moš' mislit...
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 04:44   #113
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
tocno. on je ipak pokazao bolju snalazljivost.
on je veliki lopov. ti si mali.
Ti si ga stvarno žestoko zabrazdila
Uopće se ne osjećam da nekoga kradem time što sam doma i ne izlažem svoju bebu svakodnevnom stresu koji moj posao donosi. Doma sam jer imam pravo na to i koristim svoje pravo, ne radi se o nikakvoj snalažljivosti ni mitu. Ja nisam nikome platila niti išta falsificirala da bi ostala doma. Inače, nemam niti jednog drugog objektivnog razloga za bit doma, osim činjenice da se radi o IVF trudnoći starije prvorotke.
Uostalom, ja smatram da sad trošim ono što sam godinama uplaćivala u fond, ne trošim ničije tuđe. Isto tako, trudnoća traje samo 9 mjeseci, a ovi lažni invalidi dobivaju penzije koje su kudikamo veće od prosjeka plaća u hrvatskoj od svoje 35 godine i još su za to nekoga potplatili.
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
ako aludiras na mene znaj da me je zivot poprilicno osamario s obzirom na moju dob; a isto tako imam maksimum radnog iskustva za tu dob (radila sam kojekave glupe poslove (i smrzavala se i sjedila i stajala i natezala s pijancima) dok sam studirala, naravno to mi nije uslo u staz jer ne mozes imat studentska prava i biti prijavljen, a sad napokon radim u struci i sretna sam zbog toga i volim svoj posao. mozda je to kljuc zasto se ne izvlacim s njega.

ne pljujem po zenama koje su stvarno bolesne i kojima je tesko, ne daj boze takvo nesto nikome. ali vi se uz njih slepate kao da se boga ne bojite.
i time se jos hvalite po forumima.
Draga moja, ne radi se sveticom ni mučenicom, jer nisi
Ja sam radila još od svoje srednje (čistila u jednom stanu) i cijeli fakultet sam odradila uz redovan studij, pa onda 7 godina rada na crno jer me nitko u struci nije htio prijavit, a ja se nisam dala van struke (divne 90-te ) i sad sam napokon već preko 10 godina u ovoj firmi, u struci, i super mi je. Od pozicije, koju sam s godinama i zalaganjem stekla, preko plaće i odnosa na poslu. Dosta putujem, vidjela sam pola svijeta na račun firme, ali je posao stresan. I vjeruj mi da se uopće ne izvlačim s posla i u stvari jako volim radit, ali sam svjesna da taj svakodnevni stres nikako nije dobar za moju bebu.
I btw, obzirom da je MM trenutno nezaposlen podigla sam kredit da bi prebrodili ove komplikacije (naravno da su puno manje od moje plaće). Eto samo da bi mogla hladit guzicu doma, plaćat ću kredit slijedećih 6 godina

Svaka žena zna svoje i nemojte se tu previše pravit pametne vi koje radite. Jako je mali postotak žena koje su doma stvarno bez razloga, jer ni dr-i nisu glupi, pogotovo ne više, sad kad im provjeravaju i broj recepata. Mi koje smo doma svaki mjesec prolazimo reviziju komisije, prema tome.... nema uopće više smisla o tome raspravljat.
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 09:41   #114
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
ja sumom, ti drumom. jel ja pricam o nekoj koja IMA razlog za komplikacije? ne pricam. nego o ovih 25 % forumasica koje su zbrisale na bolovanje bez potrebe. vjeruj da ih je hrpa. svaka trudnica koju ja znam da je na komplikacijama zdrava je ko dren i nije joj nista. hoda po kavama po cijele dane.

i imam pravo rec nekom da je mimoza, jer sam isto bila "u njihovim cipelama" i imala tegobe u prva tri mjeseca (mogla sam zaspati na stojeci... jela nisam nista...) a ipak sam radila. dijelom i zbog priprode posla - sefica nije bila voljna traziti mi zamjenu (to sam citala izmedju redaka) ali i dijelom zbog toga sto sam se pomirila s time, i izdrzala. sad mi je
A ti si, šta, ginekolog? Pa si se našla ocijeniti čije je stanje dovoljno komplicirano/loše, a čije nije?
Tko god želi hodati po kavama, neka hoda! Uostalom (što je napisao netko gore) dok je radila, davala je novce u zdravstveno kao i svi, pa što ne bi trošila to SVOJE sad. Jesi zaboravila da je vrlo bitan faktor u trudnoći (posebno ranoj) stres? Šta ti znaš kakvog netko ima šefa, kakav posao, koliko prekovremenih, s kakvim se sve ljudima i situacijama susreće na poslu? Zašto se ne bi toga poštedile, ako će tako biti mirnije i sigurne da nikako nisu ugrozile bebu?
Ja sam se odlučila da za tim nemam potrebe, ali ako je netko procijenio da ima - MAKAR i samo zato jer je mirnija doma i na kavama nego na poslu - ma živjele kave!
Ako te baš zanima, i ja spavam stojećki. A radim konkretne, ozbiljne stvari, od sastavljanja ugovora nadalje. I da, strah me da ne zbrljam nešto jer primjećujem da mi je koncentracija generalno slabija. Ok, ja zaključila da mogu. Ti isto. Juhuuuuhu, mi smo super žene. Sama si priznala da nisi otišla jer NISI MOGLA (šefica i tralala) i da si IZDRŽALA, a ne uživala u tome, dakle opet ti ponavljam, ne lupetaj.
I, ne, nemaš pravo nikoga nazivati "mimozom".
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 16:48   #115
Isuse nekad me fakat sram što sam ženaVani idu radit i mjesec dana nakon poroda, da se mi žene izborimo da i mi u rh idemo1.put sam bila nezaposlena,a bome dr.put brišem odmah na porodiljni...Tko uopće ima nešto protiv
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 15:25   #116
ja morala na komplikacije i strogo mirovanje zbog infekcije i velikog velikog hematoma. Bilo mi je užasno teško što ne mogu radit i stvarno sam doma skros ležala, ustajala sam za wc i jesti. Imala sam užasnu grižnju savjesti što ne mogu raditi, makar radim uredski posao, ali radim puno, 8 sati sjedim i radim, vrlo ozbiljan i naporan posao, pun odgovornosti, i ni jedan dan na poslu ne mogu odvojit 20 minuta za pauzu a kamoli da samo sjedim i pijem čaj (u 8 sati potrošim tipkajući 5-6 ading rola). Ali otkako sam skužila da se moje kolegice iz ureda ljute na mene i ne razgovaraju s menom jer sam ostala trudna (a nisam nikome govorila da to namjeravam, samo sam znala reći da želim još jedno dijete) i otišla na komplikacije, i što me ni jedna od njih dvije u dva mjeseca koliko sam doma nije nazvala i pitala me kako sam, drago mi je da sam ostala doma. Drago mi je da ne radim jer uvijek vučem posao i za njih dvije i sigurno bi vukla i dalje i mučila se i razbijala glavu sa svim i svačim, samo da se one dobro osječaju i da niko ne veli da ne želim raditi i sl. Sad više nemam komplikacija, čekam utorak pregled i ako će me dr željet poslat radit molit ću ju da ostanem doma.
Ovo je moj slučaj možete ga osuđivat koliko hoćete, ali drago mi je da se nemoram dizat u 5 (od 6 radim), da mogu odspavat do 6,30, spremit stariju kći u vrtić, otuširat se u miru, vježbat, šetat, skuhat, speglat i odmorit se dok ja to hoću i dok sam umorna.
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 15:56   #117
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
Nego meni nisu jasne žene koje čim popišaju + otvaraju bolovanje
posto sam jedna od tih trudnica, smijem ti ja objasniti?
ja radim u vrticu, mladja jaslicka. sve i da jesam preboljela djecje zarazne bolesti (sto, jbg, nisam), sve i da zanemarimo cinjenicu stalnog podizanja djece na prematalicu, riskiranje udaraca u trbuh, dakle skroz zanemarimo dobrobit MOG nerodjenog djeteta; hocemo li zanemariti cinjenicu mucnina, slabosti i vrtoglavica?
sto da se srusim s nekim djetetom u rukama? sto da se srusim na neko dijete? sto da je to tvoje dijete, da je to dijete ijedne od vas koje ste toliko protiv komplikacija bez zdravstvenih razloga? a nekak mucnine i vrtoglavice te umor, osim ako nisu izraziti, i nisu zravstvena indikacija za komplikacije. jednom, samo jednom je dovoljno da se meni zacrni pred ocima i da se skljokam te dovedem necije dijete u opasnost. samo jednom.

moje radno mjesto samo po sebi nije indikacija za komplikacije.

kad tako obrnemo karte, i kad to pogledamo iz kuta da bih ja mogla ugroziti tudje dijete, onda i nisam bas neki zlikovac kojem placate da doma coha pi*ku, jel da?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 16:44   #118
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
posto sam jedna od tih trudnica, smijem ti ja objasniti?
ja radim u vrticu, mladja jaslicka. sve i da jesam preboljela djecje zarazne bolesti (sto, jbg, nisam), sve i da zanemarimo cinjenicu stalnog podizanja djece na prematalicu, riskiranje udaraca u trbuh, dakle skroz zanemarimo dobrobit MOG nerodjenog djeteta; hocemo li zanemariti cinjenicu mucnina, slabosti i vrtoglavica?
sto da se srusim s nekim djetetom u rukama? sto da se srusim na neko dijete? sto da je to tvoje dijete, da je to dijete ijedne od vas koje ste toliko protiv komplikacija bez zdravstvenih razloga? a nekak mucnine i vrtoglavice te umor, osim ako nisu izraziti, i nisu zravstvena indikacija za komplikacije. jednom, samo jednom je dovoljno da se meni zacrni pred ocima i da se skljokam te dovedem necije dijete u opasnost. samo jednom.

moje radno mjesto samo po sebi nije indikacija za komplikacije.

kad tako obrnemo karte, i kad to pogledamo iz kuta da bih ja mogla ugroziti tudje dijete, onda i nisam bas neki zlikovac kojem placate da doma coha pi*ku, jel da?
Uopće moj post nisi pročitala do kraja. Ajde pročitaj ponovo.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 16:59   #119
jesam, procitala sam ga.. mozda sam doduse trebala naglasiti da zapravo ne odgovaram direktno tebi, nego opcenito onima koji su protiv komplikacija bez zdravstvenih indikacija. tak da sorry, stvarno, ispalo je kao da prigovaram tebi. sorry jos jednom, ali uzela sam ovaj dio posta jer mi je jako dobro dosao za ilustraciju onoga sto zelim reci.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 17:30   #120
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Ti si ga stvarno žestoko zabrazdila
Uopće se ne osjećam da nekoga kradem time što sam doma i ne izlažem svoju bebu svakodnevnom stresu koji moj posao donosi. Doma sam jer imam pravo na to i koristim svoje pravo, ne radi se o nikakvoj snalažljivosti ni mitu. Ja nisam nikome platila niti išta falsificirala da bi ostala doma. Inače, nemam niti jednog drugog objektivnog razloga za bit doma, osim činjenice da se radi o IVF trudnoći starije prvorotke.
Uostalom, ja smatram da sad trošim ono što sam godinama uplaćivala u fond, ne trošim ničije tuđe. Isto tako, trudnoća traje samo 9 mjeseci, a ovi lažni invalidi dobivaju penzije koje su kudikamo veće od prosjeka plaća u hrvatskoj od svoje 35 godine i još su za to nekoga potplatili.

Draga moja, ne radi se sveticom ni mučenicom, jer nisi
Ja sam radila još od svoje srednje (čistila u jednom stanu) i cijeli fakultet sam odradila uz redovan studij, pa onda 7 godina rada na crno jer me nitko u struci nije htio prijavit, a ja se nisam dala van struke (divne 90-te ) i sad sam napokon već preko 10 godina u ovoj firmi, u struci, i super mi je. Od pozicije, koju sam s godinama i zalaganjem stekla, preko plaće i odnosa na poslu. Dosta putujem, vidjela sam pola svijeta na račun firme, ali je posao stresan. I vjeruj mi da se uopće ne izvlačim s posla i u stvari jako volim radit, ali sam svjesna da taj svakodnevni stres nikako nije dobar za moju bebu.
I btw, obzirom da je MM trenutno nezaposlen podigla sam kredit da bi prebrodili ove komplikacije (naravno da su puno manje od moje plaće). Eto samo da bi mogla hladit guzicu doma, plaćat ću kredit slijedećih 6 godina

Svaka žena zna svoje i nemojte se tu previše pravit pametne vi koje radite. Jako je mali postotak žena koje su doma stvarno bez razloga, jer ni dr-i nisu glupi, pogotovo ne više, sad kad im provjeravaju i broj recepata. Mi koje smo doma svaki mjesec prolazimo reviziju komisije, prema tome.... nema uopće više smisla o tome raspravljat.
meni je moj gin. odmah onudio bolovanje i iščuđava se kad sam odbila, drugi put me je opet pitao... pa sam mu rekla kad budem htjela ću doći.. tako da nece njemu niko nist reci ako ima trudnicu na bolovanju...
minory is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.