Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 15:21   #6841
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
znaći po tebi predlažeš drugim trgovačkim centrima da više neplaćaju dobavljače a niti da državi plate pdv?
opet ista spika. ti isti dobavljaci i dalje rade s agrokorom, drzava je dobila svaku lipu a ako je istina da je agrokor frizirao i uvecavao vrijednost onda je pdv i debelo preplacen.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:34   #6842
U četvrtak sam u Zagrebu, poručio je policiji Ivica Todorić, doznajemo iz izvora bliskih istrazi. Javio im se na broj koji je ostavio svom odvjetniku.

Stariji Gazdin sin, Ante, kojeg je napustila supruga Martina te ovih dana zatražila razvod, navodno je već krenuo u Hrvatsku te bi i on sutra tijekom dana trebao stići u Zagreb. Tako barem tvrdi njegov odvjetni Fran Olujić.

https://www.24sata.hr/video/ivica-to...rvatsku-544665

i Gazda se vraća sutra kući, juhuuu, tko zna šta im je sve spremio
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:35   #6843
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
opet ista spika. ti isti dobavljaci i dalje rade s agrokorom, drzava je dobila svaku lipu a ako je istina da je agrokor frizirao i uvecavao vrijednost onda je pdv i debelo preplacen.
Puno tih dobavljača više nit nema radi takvog poslovanja agrokora...

Brijem da su namjerno pustili "više" PDV-a pa da ispadne da su u biti dobri dečki jer tu ima previše toga da bi neko zbilja dao tolko love državi...
Sreća pa su imali i previše vremena da sakriju dokaze tak da bude ispalo ovo kak tvrdiš da su preplatili porez...
Osobno meni je to smješno jako da neko fula pdv za više od par lipa a tam su imali hrpu ljudi koja se s tim bavila...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:42   #6844
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
i Gazda se vraća sutra kući, juhuuu, tko zna šta im je sve spremio
There will be bloooooooood!
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:30   #6845
https://www.ivicatodoric.hr/blog/nov...rivanje-istine


koj užas

Ja ne znam kome se on obraća ovim blogom. Dal im ko da taj blog čita kao "face value"? Kakve su to gluposti? Kakav je to sumanuti PR?
Takve unakrasne vatre i gluparanja nema u nacrnjem narkokartelu koji prodaje šutove krokodila u najcrnjoj faveli Ciudad de Mexica
ja fakat ne razumijem taj "PR". nisam talentiran da budem publika ičega ovog tipa.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:34   #6846
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
https://www.ivicatodoric.hr/blog/nov...rivanje-istine


koj užas

Ja ne znam kome se on obraća ovim blogom. Dal im ko da taj blog čita kao "face value"? Kakve su to gluposti? Kakav je to sumanuti PR?
Takve unakrasne vatre i gluparanja nema u nacrnjem narkokartelu koji prodaje šutove krokodila u najcrnjoj faveli Ciudad de Mexica
ja fakat ne razumijem taj "PR". nisam talentiran da budem publika ičega ovog tipa.
Očito su sve dosadašnje vlade imale prste u pekmezu. Sad se traži žrtveno janje kao u slučaju Sanader.

Samo kad vidiš koji su sve ljudi radili u upravi Agrokora zna se kako će to završit. Npr. sin državnog odvjetnika je u upravi Agrokora.

Šta misliš zašto dolazi u HR? Dolazi na dogovor a ne na ispitivanje i sud.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:01   #6847
Sramota? Naravno da je sramota,nas starih panjeva koji ne vidimo dalje od nosa (guzice),vječito kroz izbore ista klika,tražimo sebi korist ili (žnjoru),nikakva pripadnost (politička ili ina),po mome mišljenju nebi trebala postojati.
Kad bih mogao,dao bi vlast onomu deranu koji je nedavno bio s menom na Stonsima .
minael is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:25   #6848
Može li se pobjeć iz Hrvatske privatnim avionom da se provučeš na stražnji izlaz aerodroma i zaobiđeš carinike i uskočiš u avion mozda je toda tak zgibal
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:36   #6849
eto, kao sto sam napisao - svi pusteni jer se dorh po obicaju zaigrao i pokusao loviti u mutnom temeljem novinskih clanaka. istragu su dobili, potrebe za pritvorom nema jer dokazi ionako nisu u privatnim podrumima nego su drzavi dostupni u institucijama.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:46   #6850
Dobar komentar u novom Lideru:

https://lider.media/stavovi/ekonomal...jih-menadzera/

Quote:
Hladno gledano, svaki poduzetnik bira strategiju i taktiku kojima će razvijati svoj poduzetnički pothvat. Onaj tko se odluči igrati rizično i agresivno se razvijati koristeći sve svim oblicima financijskih poluga, mora biti spreman i na velike rizike. I kad se financijska poluga slomi, bez obzira na to je li sama pukla ili je netko pomogao da pukne, onda bar sebi treba priznati: ‘Igrao sam riskantno, nisam uspio, sâm sam si kriv.’

Na granici su prihvatljivosti (ovdje ne govorim o općoj društvenoj prihvatljivosti, nego o sustavu vrijednosti koji vlada u tranzicijskome poduzetničkome miljeu) financijsko-računovodstvene akrobacije. To je siva zona. A i ne postoje čvrsti kriteriji. Tu postoje i dvije strane (dužnik/vjerovnik) koje vode punoljetne osobe pa svatko može prosuditi u što se upušta. A i tu vrijedi pravilo: Dok uspijevaš žonglirati – vizionar si; ako ti loptice počnu padati po podu – pomiri se da ćeš biti zapamćen kao megaloman.

Ako si se odlučio na agresivan rast i razvoj, ako se zadužuješ i izlažeš tvrtku opasnosti, nikad, ali baš nikad, ne isplaćuješ sebi dobit! Niti ti i tvoja obitelj živite u luksuzu koji se plaća na teret tvrtkinih troškova.To je jedan od velikih krimena Ivice Todorića. Ako je točno da je od 2006. do 2015. sebi isplatio 720 milijuna kuna dobiti (mala ograda: treba vidjeti za što je novac upotrijebio), a tvrtke su ‘de facto’ poslovale s gubitkom, onda je to razlog zbog kojega će biti osuđen u zdravom dijelu poslovne zajednice. Pogotovo među onima kojima je Agrokor ostao dužan (koliko god svaki od dužnika bio i sâm kriv, ono što su očekivali u blogovima bila je jasna isprika).
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:56   #6851
Todoric i uprava Agrokora je kriva jednako koliko su krive i institucije ove drzave. Ako je upravu trebalo zatvorit, isto je trebalo uraditi i s ljudima koji su kriminal omogucili.

Nije posteno da samo uprava s todoricem biva kriva i kaznjena bez mentora.
Samo kada bi ih se sve kaznilo, bi li ikoji visoko pozicionirani politicar od zadnjih 25 i kusur godina izvukao bez kazne
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:22   #6852
dapače takvo rješenje uopće ne bi bilo loše
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:54   #6853
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
dapače takvo rješenje uopće ne bi bilo loše
mozemo li prvo pricekati sudjenje i eventualne presude? ono, tek toliko da ne budemo na razini kanibala idi amina i slicnih frendova josipa broza.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:03   #6854
Sad se pozivas na zakon da te zastiti, ali kad je trebalo postivat zakone kod placanja dobavljaca nije te bilo. Najjaci su mi takvi, zakon ali samo kad meni odgovara. Ajde ivice sjedi jedan.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:21   #6855
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
mozemo li prvo pricekati sudjenje i eventualne presude? ono, tek toliko da ne budemo na razini kanibala idi amina i slicnih frendova josipa broza.
Aj ne lupetaj. Ti bi pricekao sudjenje korumpiranog pravosudja i tek onda prosudjivao uspjesnost istog
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:32   #6856
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
opet ista spika. ti isti dobavljaci i dalje rade s agrokorom, drzava je dobila svaku lipu a ako je istina da je agrokor frizirao i uvecavao vrijednost onda je pdv i debelo preplacen.
Svaku lipu?

Opet glumatas strucnjaka,a pojma nemas...

Eto,porez na dobit nije placan deseteljece i vise,dok Toda s druge strane izvlacio dobit iz firme...

Jebenica...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:34   #6857
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
opet ista spika. ti isti dobavljaci i dalje rade s agrokorom, drzava je dobila svaku lipu a ako je istina da je agrokor frizirao i uvecavao vrijednost onda je pdv i debelo preplacen.
Spike nema...

Agrokor je krsio zakone RH probijajuci rokove placanja...

I tu prica pocinje i staje...

Ma koliko placeni PR lupetao drugacije...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:16   #6858
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
naravno da ti nije poznato kad citas nase medije, todoric uopce nije bio zainteresiran za podravku osim da ju se oslabi - i uspio je u tome.
Zato je skupljao dionice preko posrednika - da je oslabi.
Kad nije dobio zeleno svjetlo onda su išli natpisi u novinama - da ih bolje proda.


Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Eto,porez na dobit nije placan deseteljece i vise,dok Toda s druge strane izvlacio dobit iz firme...

Jebenica...
Dividenda je legalno izvlačenje love koje je država dopuštala (nije oporezivala).
Agrokor zaslužuje da mu se vrati preplata ako nije poslovao s dobiti.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:28   #6859
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Zato je skupljao dionice preko posrednika - da je oslabi.
Kad nije dobio zeleno svjetlo onda su išli natpisi u novinama - da ih bolje proda.



Dividenda je legalno izvlačenje love koje je država dopuštala (nije oporezivala).
Agrokor zaslužuje da mu se vrati preplata ako nije poslovao s dobiti.
Ne govorim o tome...

Govorim o tome da je to sada dio optiznice...

Dakle, nike po zakonu...

Nadalje,privatne proslave i putovanja zamaskirane kao troskovi IPO-a i slicno...

To je isto legalno?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:35   #6860
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Sad se pozivas na zakon da te zastiti, ali kad je trebalo postivat zakone kod placanja dobavljaca nije te bilo. Najjaci su mi takvi, zakon ali samo kad meni odgovara. Ajde ivice sjedi jedan.
Kako se nije zakon postivao?
Ajde molim te citiraj taj zakon, kad tvrdis na da se zakon nije postivao...

A ovo privatne proslave i privatna putovanja se treba dokazati ( a poprilicno sam siguran da su na putovanjima bili neki poslovni sastanci, kao i na tim proslavama, tako da ce i to pasti u vodu)

Vidio sam odlicnu sliku
Hr policija ( pravosude) je kao ribici, ulove plijen kao veliki, poslikaju se i puste ga natrag ...
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.