Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 17:46   #1
Hrvatska odjeća, postoji li?

Ova tema nije provokacija, iako u kontekstu ove prodane zemlje, krda ljudskih nakupina ispred H&M-a i sličnih produkata sluganske politike te "modernosti" kojoj se treba suprotstaviti može čudno izgledati.
Zanima me, gdje se može i može li se nakon pogubne politike hrvatskih vlasti negdje kupiti muška hrvatska odjeća, šivana u Hrvatskoj? Majice kratkih i dugih rukava, hlaće i ostalo? Ima li još negdje za kupiti Kamensko majice? I da je marka na hrvatskom jeziku, a ne Concept i slični nazivi?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 18:49   #2
ELFS-i na primjer prodaju odjeću proizvedenu u RH, i etiketa je na hrvatskom. Samo, jesi li spreman dati 300kn za majicu kratkih rukava?
Pretpostavljam da DTR ima košulje proizvedene u RH, samo je opet pitanje koliko si spreman izdvojiti za jednu.

U većini slučajeva "domoljublje" košta.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:09   #3
jako lijepe muske kosuljice i majice ima Damjan Jacic - Damien`s, Stjepan Cuka ima isto fora musku odjecu (naglasak na hlace) a za "hrabrije" tu je i Toni Rico.
cijene nisu visoke, ima i velikih rasprodaja, samo se treba informirati
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:12   #4
Ima i Galeb majice.
Varteks ima svoju robu, doduše, nisam sigurna jel prodaju samo pod onim Di Caprio imenom (iako stvarno ne kužim zašto je bitno da je naziv na hrvatskom, ali dobro).
X nation. Amadeus (ovo je internacionalno ime, valjda prolazi ).
Skandal je isto, mislim, hrvatski.
Više mi ne pada na pamet ali mislim da je to od nedostatka REM-a.
Dizajnere mi glupo navodit, valjda svi znaju tko su, a čini mi se da na pdf-u ima i indeks hrv. dizajnera pa pogledaj.
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:13   #5
Nebo...koliko znam sve je hrvatsko i proizvodnja i etiketice.
sara77777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 21:11   #6
jel ono Calcedonia nasa?
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 21:18   #7
Nije, talijanska je.
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 21:29   #8
ja mislim da su hrv. brand i Lodoli - donje rublje i kupaci kostimi
ja i mm kupili dosta kupacih i zadovoljni smo (a nisu ni skupi)
e da, Mr. Joseph - obuca (imaju tvornicu negdje kod Karlovca, zaboravila sam tocno di)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 12:58   #9
Koliko sam ja informirana, X-nation, Skandal i Amadeus svu svoju proizvodnju imaju van lijepe naše, a autora zanima roba proizvedena u Hrvatskoj. Meni je apsolutni apsurd nazivati ih hrvatskom modnom markom jer su eto, dizajneri i direktori tu u Hrvatskoj, a tvornica negdje u Aziji. Tako i recimo Galko se naziva domaćim modnim brendom, imaju poslovni prostor u Radničkoj, a roba se proizvodi u Indiji jer bi inače bila valjda duplo skuplja, makar su radnici u tekstilnoj industriji najslabije plaćeni. Koji je to apsurd. I da, hrvatska kvaliteta košta. Nažalost, često je i nekvaliteta. Jadran se može sakriti pred Polzelom kaj se tiče kvalitete.
anomaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 13:07   #10
Za ostale ne znam, ali Amadeus sasvim sigurno ima šivače u Hrvatskoj, znam to jer sam ih upoznala preko posla jaaako puno Vjerujem da sirovine i materijale kupuju u Kini (ali tko to ne radi danas, iskreno ) ali se stvari šivaju ovdje, u ponedjeljak ti mogu reći i točnu adresu ako treba
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 13:09   #11
Amadeus ima proizvodnju i u Zg, znam osobno jednog decka koji radi kao šivač na mašini baš u Amadeusu. mislim da je u Dugavama, tamo negdje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 13:26   #12
Amadeus većinu robe šije van Hr. Indija, Turska, Kina... 100%.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:48   #13
Da, mislim da tu govorimo o hrvatskoj proizvodnji.

X-nation je čini mi se u početku šivao kod nas, a sad sve manje. Koliko se sjećam po etiketama, trikotaža je Kina, a krojeno BiH. Ajde dobro neka i Bosanci rade.

Quote:
Mani83 kaže: Pogledaj post
jel ono Calcedonia nasa?
Talijanska marka, ali dio se proizvodi kod nas.

Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Amadeus većinu robe šije van Hr. Indija, Turska, Kina... 100%.
Mislim da se traperice šiju kod nas.
A ostalo - majice, košuljice - to je Turska i Kina.

Inače moj kolega s posla kupuje skoro isključivo hrvatsko, i uvijek hvali RIO odijela i Orljava košulje. RIO ima nekoliko trgovina u Rijeci, ne znam kako u ZG. Zna se naći povoljnih i lijepih odijela i hlača na sniženjima. Za Orljavu nisam sigurna gdje kupuje. Ispravak, sad mi je rekao - u Metrou. Tamo su najpovoljnije - 220 kn, drugdje su 350-370 kn. (Dugi rukavi.)
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 18:48   #14
jer sam bas nedavno za Calcedoniu gledala nesto na tv-u pa su rekli da se proizvodi kod nas. pa sam valjda zato mislila. ok,nevrmajnd
inace lajkam njihove grilonke jako! napokon da se netko sjetio stavit etiketicu unutra da mi smotane znamo na koju stranu idu!!!
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:45   #15
Quote:
Mani83 kaže: Pogledaj post
napokon da se netko sjetio stavit etiketicu unutra da mi smotane znamo na koju stranu idu!!!
Što nije svejedno na koju stranu?
(Ako nije - svaka im čast na etiketici... )
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:53   #16
Quote:
grgica kaže: Pogledaj post
Inače moj kolega s posla kupuje skoro isključivo hrvatsko, i uvijek hvali RIO odijela i Orljava košulje. RIO ima nekoliko trgovina u Rijeci, ne znam kako u ZG. Zna se naći povoljnih i lijepih odijela i hlača na sniženjima. Za Orljavu nisam sigurna gdje kupuje. Ispravak, sad mi je rekao - u Metrou. Tamo su najpovoljnije - 220 kn, drugdje su 350-370 kn. (Dugi rukavi.)
Rio ima odličan outlet u Rosesu, moj tata je ljetos kupio odjelo za nekih 600 kuna.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:56   #17
benetton je dio trikotaže proizvodio u hrvatskoj, sad ne znam jel to još uvijek tako. al da budem iskrena, nakon što sam vidjela taj pogon i uvjete rada, nikad mi više nije palo na pamet kupiti nešto u benettonu

x nation je na početku proizvodio u hrvatskoj a sad je većina stvari iz kine.

kad si malo razmislim, baš i ne postoji neka hrvatska konfekcija proizvedena u hrvatskoj osim amadeusa
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 18:23   #18
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ja mislim da su hrv. brand i Lodoli - donje rublje i kupaci kostimi
ja i mm kupili dosta kupacih i zadovoljni smo (a nisu ni skupi)
Lodoli muško rublje u njihovom e-shopu prije neki dan bilo oko 90-100kn kom, sad je isto 200-220kn
Njihov swimwear sa 120 na 440kn!
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 09:51   #19
Diadema - naša roba, šije se u Sesvetama i nije skupa. Kvalitetno.
marijana2312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 16:49   #20
mtč, definitivno!
__________________
zelim
Thunderdragon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.