Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2013., 21:55   #41
bog. Ovako. Pravomoćno sam osuđena 2011.za kazneno djelo preuare. Uvjet još traje,a ja sam ponovila djelo za koje sam prijavljena policiji,i sad traje istraga..kad dokažu da sam novac ukrala(a nisam,koristila sam karticu koju mi je dotična dala,dakle moja riječ protiv njene),da li odmah idem u zatvtvor? Pliz ako neko zna odgovor..
anna1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 11:02   #42
A da te sud možda prvo osudi
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 12:03   #43
haha,pa to se podrazumijeva..
anna1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 12:19   #44
Ako "dobiješ" novu kaznu dužu od 1 god automatski će se opozvat uvjetna a ako kazna bude manja od 1 god ili novčana sud može opozvat uvjetnu.Kako su brzi uvjetna bi mogla proteći (zavisi od dužine).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 12:43   #45
znači zatvor?
anna1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 09:57   #46
Nije nužno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 11:13   #47
29.10.2011.uvjetna kazna na 1,5 dana,s rokom kušnje od 2 godine. Taj rok kušnje konkretno znači? Da nđ smiš ponovit djelo,inače se uvjetna opoziva?
anna1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:48   #48
Bilo koje kazneno djelo.
Članak 58.
(1) Sud će opozvati uvjetnu osudu ako osuđeniku za jedno ili više kaznenih djela počinjenih za vrijeme provjeravanja izrekne kaznu zatvora u trajanju duljem od jedne godine.

(2) Sud može opozvati uvjetnu osudu ako osuđeniku za jedno ili više kaznenih djela počinjenih za vrijeme provjeravanja pravomoćnom presudom izrekne kaznu zatvora u trajanju do jedne godine ili novčanu kaznu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:49   #49
sivkić,hvala ti na odgovorima,divan si! Sto konkretno znači opoziv uvjetne?
anna1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:03   #50
Znači da viši nisi na uvjetnoj nego se ona pretvara u kaznu zatvora.(Evo zanimaj se malo pošto ti dobro ide )
http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
http://www.zakon.hr/z/554/Zakon-o-pr...rehabilitaciji
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:06   #51
uvjetna osuda

zanima me dal mi neko moze pojasniti par stavri posto imam kretena od odvjetnika pa morm ovdje trazit odogovor.
pocinio sam kaznano djelo clanak 178.st1i2....po novom zakonu povreda privatnosti djeteta obitelji i braka. ali imam uvjet iz 2011 koji nije istekao i cekam pravomocnu presudu za nanosenje teski tjelesni ozljeda. pa me zanima dali postoji mogucnost ujedinjenja kazne i dali ce mi automatski mi povuc taj uvjet? hvala
zatvor u osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:29   #52
znacine postoji mogucnost ujedinjena kazne? zanima me jer sam dobio stalan posao dali mi to ide u korist
zatvor u osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 01:54   #53
IZ

MOLILA BI POMOC...PRIJATELJICA MI JE U PRITVORU KOJI JE ODREDEN NA MJESEC DANA RADI ISTRAGE ,DJELO IZNUDA ,SAD ZA KOJIH DESETAK DANA BIT CE MJESEC DANA ,ZNACI ZANIMA ME DALI ZNATE KADBI TREBALA ONA IMAT SUD JER SU SVJEDOCI I OSTECENA OSOBA ISPITANI VEC ,UZ TO PROTIV NJE SE NE VODI NIJEDAN DRUGI KAZNENI POSTUPAK PA ME ZANIMA DAL JE MOGUCE DA CE JE PUSTITI NA UVJETNU OSUDU S TIM DA JE I TESKO PSIHICKI BOLESNA TE JE I ZALBA POSLANA ISTRAZNOJ SUTKINJI HVALA ...
pamti pa vrati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 03:15   #54
Tih mjesec dana nisu kazna,a uvjetna osuda/kazna može biti tek nakon završenog suđenje koje može bit za 2-3 ali i za 8-9 mjeseci.Nakon proteka tih mjesec dana ako nema razloga za produženje bit će puštena.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 15:11   #55
Ok razumijem al mislim da nema razloga za zadrzavanje posto su svjedoci ispitani I ostecenik ..a s tim da je cura u teskom psihickom stanju ..inace je bolesna a sad jos vise...nego mene zanima koliko sanse ima za uvjetnu jer tu je I uskok umjesan ...neznam dal njena odvjetnica moze sta saznati u vezi suda kad ce bit jer ona mi nikako ne pomaze
pamti pa vrati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 11:02   #56
Pritvor se može odrediti i zbog sprečavanja počinjenja novog djela i zabog opasnosti od bijega.
Pošto se ne zna točno što i kako je došlo do djela nema govora ni o kazni.
Kad će bit suđenje točno ne znaju ni na sudu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 00:54   #57
Quote:
pamti pa vrati kaže: Pogledaj post
...
Molim te da ne koristiš velika slova i postaviš nova pitanja na odgovarajućoj temi. Molim te i da provjeriš privatne poruke. Hvala na razumijevanju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 23:37   #58
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Postoji mogućnost opoziva ali i da ti ostane uvjetna što će ovisit o sucu.Ako dobiješ kaznu veću od 2 godine onda će odmah opozvat a ako dobiješ do 2 godine ili novčanu kaznu sud može opozvat uvjetnu.A sigurno nećeš dobit zatvor zbog vožnje po zabranom.

Takođe pronađoh stare globe i sudske troškove,pa bih molio savjet ,jer sam čuo od drugih da se može platititi na rate ako je globa prevelika(međutim,prošao rok za žalbu od 8 dana) , smatram da bih ju mogao riješiti u šest rata ali ne znam, pošto su mi sudije već poslali uplatnicu sa serijskim brojevima, koje to serijske brojeve moram znati prepisati,jer bih želio uplatiti prvu ratu?
I da li je istina da se kaznena uplata vidi kompjuterski,ali se ne vidi i iznos nevedene?
Za "uvjetni opoziv" samo me interesira dokle traje,jeli doživotno ili je ograničeno,tj vremenski limitirano?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 01:36   #59
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Molim te da ne koristiš velika slova i postaviš nova pitanja na odgovarajućoj temi. Molim te i da provjeriš privatne poruke. Hvala na razumijevanju.
Ne razumijem sta zelis reci
pamti pa vrati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 17:41   #60
Quote:
anna1414 kaže: Pogledaj post
bog. Ovako. Pravomoćno sam osuđena 2011.za kazneno djelo preuare. Uvjet još traje,a ja sam ponovila djelo za koje sam prijavljena policiji,i sad traje istraga..kad dokažu da sam novac ukrala(a nisam,koristila sam karticu koju mi je dotična dala,dakle moja riječ protiv njene),da li odmah idem u zatvtvor? Pliz ako neko zna odgovor..
a jel u pitanju sitna krađa ?'' ISPOD 1 000 KN ??? To se goni po privatnoj tužbi.....'
__________________
bananko

Zadnje uređivanje Lorenzow : 03.12.2013. at 17:41. Reason: p
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.