Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2011., 21:46   #61
ok,vidim raspisali ste se vi....ali fali neki macoljubac.
zbilja bi volio cuti/procitati misljenje nekoga ko koristi ios i smatra ga boljim od ostalih.
do duse imam jako dobrog prijatelja koji ios hvali na sva usta,ali njemu ne vjerujem je r je pristran...programer,pa zaradjuje na aplikacijama
hehehhe
no, ozbiljno...fali misljenje nekog iphone korisnika, jer vi ga prilicno popljuvaste,a da je bas toliko los, nije.
zatvoren je...ali i tim itunsom mozes prebaciti svu muziku koju pozelis.
meni iskreno fali BT,i za to ne bi kupio sebi iphone,ali kako sam upravo u nekoj fazi kupnje,upravo gledam taj telefon zbog jedne prednosti koju niko ne spominje,a to je odrzavanje cijene. danas ga platis 3000kn, i za godinu dana ces za njega dobiti 2k. niti jedan drugi mob ti ne moze garantirati tako nesto. da je puno novaca, puno je....ali toliko dodje i sgs2,se arc i svi ostali vrhunski telefoni
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 21:56   #62
Trebalo bi malo prelistat temu o I4 vs SGSII.
Ti bi postovi trebali ode ići.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 22:57   #63
raky- pogledaj bilo koju temu u kojoj se iPhone uspoređuje s nekim mobitelom Bez problema nađeš zagovornike za iOS.
Kao što rekog- meni je odličan. Ali, Android me osvojio otvorenošću.
Sada, ovisi što tebi treba i kako bi ga koristio...

No, to što kažeš- odlično drži cijenu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 12:53   #64
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
raky- pogledaj bilo koju temu u kojoj se iPhone uspoređuje s nekim mobitelom Bez problema nađeš zagovornike za iOS.
Kao što rekog- meni je odličan. Ali, Android me osvojio otvorenošću.
Sada, ovisi što tebi treba i kako bi ga koristio...

No, to što kažeš- odlično drži cijenu.
Što velite o iOS 5.0? Jutros sam ga stavio na iPhone 4 i čini mi se vrhunski pogotovo kako su izveli centar obavijesti, izgleda mi bolje nego na Androidu pogotovo na zaključanom zaslonu. Još nema widgeta na početnom zaslonu, ali ih bar ima u obavijestima centra obavijesti. I to je nešto. Nekako mi se čini da Apple ide prema sve većoj jednostavnosi iOS-a za razliku od Androida.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:27   #65
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
Da se malo nadovežem....drkanje po mobu ponekad može imati i pozitivne efekte...po pitanju tog "tuninga". Smatraš li da je undervolt procesora radi povećanja vremena autonomije loša stvar? Ako je relativno jednostavno i može se izvesti u par klikova tko to nebi radio? Ajmo dalje...omogućiti usb host na mobu je isto loša stvar? Govoreći o icloudu, aplikacija koje rade takve stvari na androidu ima već odavno, meni evernote radi istu stvar već mjesecima Također, widgeti...mogućnost brzog togglea svega što mi treba na homescreenu je jedna od najbitnijih stvari u čemu je android ispred ios-a...ja želim imati mogućnost što brže paliti gasiti wifi, 2g,3g, bluetooth, gps, aeroplane mode, led flash, zvuk, fotoaparat, voice recording i dosta takvih stvari odmah na prvom screenu a da mi to ne umanjuje funkcionalnost. Ajmo dalje, mogućnost izravnog uvida u stanje poslanih poruka, minuta i prometa isto dobro dođe...kalendar, player, news ili mail widget izravno na lockscreenu su isto super stvar...općenito mogućnost konkretnijeg slaganja panela po potrebama, kao i dockanih aplikacija je prednost.

Također, 4s je zanemarivo brži u browsingu od sgs2, a i to će potrajati samo dok sgs2 ne dobije ice cream sandwich...također, stara boljka nepotpunog renderiranja stranice dok nije potpuno loadana je vjerujem još uvijek tu na ip4s jer je to naprosto način na koji iphoneov browser renderira.
ajmo po redu

1. undervolt, dakle mislis da si pametniji od appleovih inzinjera koji se izgleda iz nekog razloga nisu sjetili undervoltat procesor kako bi produzili trajanje baterije (po njima mozda i najvaznija stavka) nesto tu ne stima... izgleda da su budale, posalji im mejl mozda zaradis neke pare

2. nemozes usporedivat icloud s nicim do sad, zato sta je u potpunosti integriran u ios, tipa usporedba whatsapp i imessage, kad je nesto integrirano i 'out of the box' to uvijek ima prednost, govorim o prosjecnim ljudima, ne o geekovima koji satima traze aplikacije uokolo, vas par ovdje ocito ne razumije rijec 'jednostavnost'

3. dakle pa nema sanse da na homescrenu imam 18 prekidaca, ja sam jedan od onih sta je iskljucio postotak baterije na ajfonu sta ce mi to, jedina informacija koja mi treba je da znam kad je baterija prazna, onda se zacrveni... dakle sto manje opcija, sto manje informacija, apsolutni minimalizam, tu je apple savrsen, manje je vise
mogu zamislit na sta tebi lici mobitel, sve puno prekidaca, brojeva, informacija, koje ti zatrebaju kolko cesto? al naravno to je subjektivno, nit sam ja u pravu nit si ti, tj obadvoje smo
'ja želim imati mogućnost što brže paliti gasiti wifi, 2g,3g, bluetooth, gps, aeroplane mode, led flash, zvuk, fotoaparat, voice recording i dosta takvih stvari' kolko puta u danu upalis i ugasis wifi? zasto ti nije stalno upaljen pa se automatski prikljuci na poznate mreze (da imas ajfon, autonomija baterije bi bila jednaka, iz iskustva) zasto gasis 3g? zbog baterije? kolko ti traje? meni ajfon sa wifijem, i 3gom traje u prosjeku 4 dana... stari, mjenjaj mobitel... palis gasis gps? kaj? koji ce ti vrag aeroplane mode? cesto putujes il? zvuk? - na ajfonu imas fizicku tipku sta je mozda najbolje rijesenje... na ios5 se aparat najbrze pali od svih oseva... dakle dvaput homebutton (dok je zakljucan) i tipku kamere, za sve je otprilike potrebna jedna sekunda...
dakle potvrdujes tocno ono sto sam reko, android je za one koji se vole 'bavit' mobitelom da ne upotrijebim onu drugu rijec
neznam, meni t-mobile posalje poruku kad bilo sta potrosim, i promet, i poruke i minute itd. to mi je vise nego dovoljno
news widget, ne al fakat, kakvog ovo ima smisla... dakle na lock screenu imas news i onda stisnes tipku da se upali svjetlo i pocnes citat i onda ti se ugasi svjetlo nakon par sekundi... daj ajde

4. nije zanemarivo brzi nego je skoro DUPLO brzi, pogledaj malo videe na youtubeu, btw jel ics ima hardware rendering?
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:59   #66
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Nema šanse da bi gledao mailove prek weba, ali ti nije problem par puta kliknut da bi vidio što ti je slijedeće po rasporedu na kalendaru?? Zato imaš widgete koji ti odmah kažu, bez da otvaraš kalendar i tražiš po kalendaru. Ista je stvar i s mailovima. Naravno da je lakše otvorit aplikaciju i odmah vidjet mailove nego ići preko weba.
Kontrolirani uvet je nešto što u praski nikad nećeš osjetiti. Ista stvar je i u potrošnji automobila. Proizvođači nerijetko pišu gluposti pa ispadne da neki Porsche prosječno troši ispod 10l/100km
Pravi uvjeti su ono što će svatko od nas iskusiti i tu ne vidim nikakve razlike između iPhone4 i HTC DHD-a (osim u tome što na DHD-u vidim i flash sadržaje).
Osim toga, te neke "kontrolirane" uvjete nikad neću isporbat pa svatko može reći što hoće, da je iPhone 100 puita brži ili da je HTC DHD toliko puta brži (tko će to od vas ikad moći provjeriti). U stvarnim uvjetima (3g ili wifi doma), ne vidim neku razliku (osim kad su prisutni flash sadržaji)



I neki Android možeš korisitti bez da se baviš njime. Ja svoj DHD nisam čak ni rootao, a kamoli da sam stavljao neki drugi ROm. I radi sasvim dobro, a omogućuje mi ono što mi iPhone ne omogućuje bez JB-a (ponekad čak ni s njim). Mobitel koristim za surfanje, razgovore, sms, mailove, razne aplikacije...
Niej uopće istina da se s Androidom moraš stalno bavit. To što neki ljudi svako malo stavljaju novi ROM ne znači da se to mora raditi. Meni DHD radi besprijekorno i sa stock ROM-om i neću ga sigurno mijenjati.
Ovaj iCloud se ponekad neće nekome svidjeti (ajd zamisli nekog poslovnog čovjeka na nekom službenom putu. Npr. uslika neku ženu i ta se slika odmah pojavi doma, na kompjuteru kojeg gleda njegova žena (ili obrnuto, muž gleda,a žena uslika nekog tipa). Ne mora to biti čak ni ljubavnica, ali može stvoriti puno problema (a i razotkriti preljubnike). Koliko god nešto nekome izgledalo dobro, nekome drugome to možda nije dobro.



Meni je dlivery report jedna od bitnijih stavki kad je u pitanju SMS. Pošalješ nekome SMS, a ne znaš da li je ta osoba dobila SMS (a ne možeš nazvati jer nisi u tom trenutku u mogućniosti razgovarati). Npr, na nekom si sastanku i pošalješ SMS nekome da nešto napravi pa kasnije, ta osoba kaže da nije primila tvoj SMS...
Mnogi su tako rekli da im ne treba MMS kad je izašao 3G. A puno ljudi ga koriste. Ista stvar je i s tim delivery reportom.

Što se tiče tipkovnice, nije uopće glupo staviti "običnu" tipkovnicu kakvu su imali mobiteli prije pojave qwery tipkovnica. Mnogima su tipke prsiutne, žene imaju duge nokte pa ne mogu tipkti i slično. Imaš takvih primjera i tu na forumu... Android ti to omogućava. Ne moraš koristiti takvu tipkovnicu, ali možeš. Ključna riječ je možeš i nikakav Apple mi ne može reći da je to bolje za mene i da je jedino tako ispravno. Puno toga si je Apple uzeo za pravo da kaže da nekome ne treba i da je ono što oni nude jedino što je dobro. Tako se ponašaju bahati, umišljeni ljudi i bahate korporacije (jer jedino oni znaju što je dobro)



Gle, ako ti Apple kaže da ne možeš ništa mijenjati na mobitelu (ajd, skoro ništa), da je tvoj mobitel isti kao i svi ostali, onda ti preko svog mobitela ne možeš izraziti svoju osobnost, onda si se izgubio u cijeloj masi ljudi.

Za tipkovnicu pogledaj što sam odgovorio na poist ranije. Ja ne kažem da mnogima ova tipkovnica ne valja, ali postoji dosta ljudi kojima ne odgovara. I zašto im ne bi omogućiop da je promijene kad je riječ samo o nekakvom softverskom dodatku? Rekli bi ljudi, ništa ih ne košta. Al meni se čini da su oni jednostavno zaboravili na to, da su previše samouvjereni, čak i prepotentni jer misle da oni znaju što je najbolje za svakoga i nije im palo na pamet da netko razmišlja drugačije od njih i ima malo drugačije potrebe od pokojnog SJ-a i razvojnih inžinjera. Nitko nije toliko pametan da zna što je najbolje za svakoga. Mnogi su jednostavno prihvatili te njegove mane (iphoneove) i našli čak i opravdanja za iste (kad se samo sjetim opravdanja kad je izašao 3G, pa kao, njima ne treba BT, ne treba im bolja kamera (imaju oni i DSLR), ne treba im MMS i slično). A prihvatili su zato što su im iz Applea rekli da im to ne treba. I reci ti meni, jel to ima veze s osobonošću? Kad ti netko iz druge firme kaže što i kako trebaš raditi, kad postaneš jedan od njih puno u gomili?
za kalendar jednom kliknem da bi vidio sto mi je sljedece po redu... al za one kojima je i to previse, sad su sa ios5 uveli notification center gdje mozes vidjet takve stvari.
ne kuzis ti sta ja govorim, glavna razlika izmedu weba i aplikacije je to sto se web mora loadat a aplikacije ne (mislim mora u ram, al to je dosta prze ) dakle koristenje je ugodnije, zato i postoje, da je web brz ko aplikacije, aplikacije vise nebi ni postojale, to je ono sto google sad forsira sa svojim osom
kontrolirani uvjeti postoje kako bi sto objektivnije usporedio dvije stvari, u ovom slucaju sgs2 i phone4s i ispada da je iphone puno brzi bez obzira na dosta slabiji procesor... istina je da ak imas spor net da ce bit i spor mobitel, ali to nije poanta, poanta je bila usporedba dva mobitela, a to nema ama bas nikakve veze sa potrosnjom, osim ako zelis sad i aute usporedivat...
nema sta ko provjeravat, to su informacije koje pomazu pri kupnji mobitela, isuse ja ne vjerujem sta ja moram objasnjavat
nisi ni mogo vidjet razliku kad nemas iphone 4s ni sgs2 o kojima smo mi pricali...
a flash mi nemoj ni spominjat, fala bogu na prepotentnosti i umisljenosti applea, vjeruj mi znam sta je flash na mobitelu, nemoramo sad i u tu diskusiju ulazit

skuzi razliku izmedu moras i mozes...

aj sad zamisli tog istog poslovnog covjeka kako ude u settings i iskljuci photo stream...

na kojoj si ti mrezi to kad ti smsovi fejlaju, promjeni mrezu...

naravno da ti niko nemoze rec sta je bolje, to ti odlucujes u krajnjoj liniji svojim novcanikom

Puno toga si je Apple uzeo za pravo da kaže da nekome ne treba i da je ono što oni nude jedino što je dobro. Tako se ponašaju bahati, umišljeni ljudi i bahate korporacije (jer jedino oni znaju što je dobro)
apple ima svoju viziju koju slijepo slijede i sta je tu lose? ako ti se nesvida nemoj kupit...
a zahvaljujuci toj bahatoj korporaciji danas imamo mis, nemamo floppy, uskoro necemo imati ni cd drive (fala bogu), vise ne vidimo pixele na ekranima, mobiteli su u stanju zamjenit fotoaparate, uskoro cemo imati samo ssd, prvi upotrebljivi mobitel na touch (sjetite se onih nokija sa rezistivnim ekranima ili boze sacuvaj hp-a), ipad itd. znas za revoluciju ti je potrebna velika bahatost i umisljenost i misljenje da si ti u pravu, zato to smatram plusem sto se tice korporacija...

blago se tvojoj osobnosti kad je ti izrazavas preko ruznih plasticnih mobitela natrpanih raznoraznim pizdarijama...
osobnost se izrazava preko puno drugih stvari, a ne preko mobitela hahah dakle ako imas drukciji mobitel od drugih onda si druga osoba, a svi koji imaju isti mobitel su svi isti ljudi, ovce? daj ajde molim te, mi ovdje pricamo o MOBITELIMA

nikad nemozes udovoljit svima, al da to znas potrebno je i malo pameti, neceg sta fali ovim korporacijama koji u liniji imaju 4832 mobitela koji izlaze svaki drugi tjedan, 'ponesto za svakoga' kazu... e to se zove nedostatak osobnosti i stava, a takvi po mom misljenju prakticki kao da i ne postoje...

btw stalno spominjete bt? osim za spajanje periferije i slusalica, sta ce vam to? jeste culi za internet? ili vas hvata nostalgija za djecackim danima kad su se prebacivale pjesme nevjerojatnom brzinom i stabilnoscu?
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:53   #67
Quote:
beosound3200 kaže: Pogledaj post
ajmo po redu

1. undervolt, dakle mislis da si pametniji od appleovih inzinjera koji se izgleda iz nekog razloga nisu sjetili undervoltat procesor kako bi produzili trajanje baterije (po njima mozda i najvaznija stavka) nesto tu ne stima... izgleda da su budale, posalji im mejl mozda zaradis neke pare

2. nemozes usporedivat icloud s nicim do sad, zato sta je u potpunosti integriran u ios, tipa usporedba whatsapp i imessage, kad je nesto integrirano i 'out of the box' to uvijek ima prednost, govorim o prosjecnim ljudima, ne o geekovima koji satima traze aplikacije uokolo, vas par ovdje ocito ne razumije rijec 'jednostavnost'

3. dakle pa nema sanse da na homescrenu imam 18 prekidaca, ja sam jedan od onih sta je iskljucio postotak baterije na ajfonu sta ce mi to, jedina informacija koja mi treba je da znam kad je baterija prazna, onda se zacrveni... dakle sto manje opcija, sto manje informacija, apsolutni minimalizam, tu je apple savrsen, manje je vise
mogu zamislit na sta tebi lici mobitel, sve puno prekidaca, brojeva, informacija, koje ti zatrebaju kolko cesto? al naravno to je subjektivno, nit sam ja u pravu nit si ti, tj obadvoje smo
'ja želim imati mogućnost što brže paliti gasiti wifi, 2g,3g, bluetooth, gps, aeroplane mode, led flash, zvuk, fotoaparat, voice recording i dosta takvih stvari' kolko puta u danu upalis i ugasis wifi? zasto ti nije stalno upaljen pa se automatski prikljuci na poznate mreze (da imas ajfon, autonomija baterije bi bila jednaka, iz iskustva) zasto gasis 3g? zbog baterije? kolko ti traje? meni ajfon sa wifijem, i 3gom traje u prosjeku 4 dana... stari, mjenjaj mobitel... palis gasis gps? kaj? koji ce ti vrag aeroplane mode? cesto putujes il? zvuk? - na ajfonu imas fizicku tipku sta je mozda najbolje rijesenje... na ios5 se aparat najbrze pali od svih oseva... dakle dvaput homebutton (dok je zakljucan) i tipku kamere, za sve je otprilike potrebna jedna sekunda...
dakle potvrdujes tocno ono sto sam reko, android je za one koji se vole 'bavit' mobitelom da ne upotrijebim onu drugu rijec
neznam, meni t-mobile posalje poruku kad bilo sta potrosim, i promet, i poruke i minute itd. to mi je vise nego dovoljno
news widget, ne al fakat, kakvog ovo ima smisla... dakle na lock screenu imas news i onda stisnes tipku da se upali svjetlo i pocnes citat i onda ti se ugasi svjetlo nakon par sekundi... daj ajde

4. nije zanemarivo brzi nego je skoro DUPLO brzi, pogledaj malo videe na youtubeu, btw jel ics ima hardware rendering?
također, ajmo po redu

1. Nije svaki čip u potpunosti identičan...proizvođač mora osigurati voltažu za worst case scenario i najgori čip....to znači da bar 90% čipova može raditi stabilno i sa manjom voltažom, to je potpuno čista činjenica.

2. Ok, integrirano je, ali kasni za android off the shelf rješenjima..također, opet je manje prilagodljivo potrebama pojedinaca.

3. Gasim wifi i 3g/2g uz uštedu baterije i zato jer posstoje doba dana kad ne želim da mi notifikacije zuje svaklih 5 min. Također, airplane mode je tu kad želim biti nedostupan, a wifi mi može i dalje raditi i na netu sam. Switch za zvuk je već na stock lockscreenu Svjetlo je samorazumljivo, kao i gps. Također, lakše mi je da mi widget prati potrošnju nego da moram nekakve smse slat. Paljenje i gašenje svjetla na lockscreenu se također može namjestiti po želji

4. neznam koje si ti snimke gledao, al meni se razlika činila prilično mala...i da, naravno da ics ima hardverski ubrzan rendering
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:35   #68
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
također, ajmo po redu

1. Nije svaki čip u potpunosti identičan...proizvođač mora osigurati voltažu za worst case scenario i najgori čip....to znači da bar 90% čipova može raditi stabilno i sa manjom voltažom, to je potpuno čista činjenica.

2. Ok, integrirano je, ali kasni za android off the shelf rješenjima..također, opet je manje prilagodljivo potrebama pojedinaca.

3. Gasim wifi i 3g/2g uz uštedu baterije i zato jer posstoje doba dana kad ne želim da mi notifikacije zuje svaklih 5 min. Također, airplane mode je tu kad želim biti nedostupan, a wifi mi može i dalje raditi i na netu sam. Switch za zvuk je već na stock lockscreenu Svjetlo je samorazumljivo, kao i gps. Također, lakše mi je da mi widget prati potrošnju nego da moram nekakve smse slat. Paljenje i gašenje svjetla na lockscreenu se također može namjestiti po želji

4. neznam koje si ti snimke gledao, al meni se razlika činila prilično mala...i da, naravno da ics ima hardverski ubrzan rendering
1. i koja je onda razlika u praksi (baterija)

2. nemoj o kasnjenju, tek su sad ugradili hardware acceleration

3. switch za zvuk je na kucistu dakle ti ozbiljno palis i gasis gps? sta se nebi on trebao sam palit i gasit po potrebi? pod gps mislim na aGPS a ne na aplikacije, dakle sami uredaj... nemoram ja nikakve poruke slat, oni salju meni, a jedino kaj mi fali je da imam widget koji zauzima screen estate i pise kolko sam down i upload, jos fino ubacimo i cpu utilization i free ram i imam sve pod kontrolom. da, bilo bi ti pametno stavit na lockscreenu svjetlo od recimo 2 min...
ne al fakat kak ti se da gasit svako malo 3g, mislim ocigledno je da uzivas u bavljenju mobitelom, al fakat, di je tu zabava, nemas zelju da tehnologija radi sve za tebe? u principu zato i postoji...

4. od 5 minute, http://www.youtube.com/watch?v=nxiA0...eature=related , fascinantno mi je na kraju kad ucitava slash gear, galaxy ucitava odma desktop site, a iphone prvo mobile onda tek desktop i svejedno je brzi... 800mhz naspram 1200mhz to se zove kvalitetno kodiranje


neg da te pitam, imas ti onu aplikaciju koja ti gasi programe iz multitaskinga
to nije pitanje
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:58   #69
3. Shvaćam vašu poantu, ali ne shvaćam sljedeće razmišljanje... U vezi widgeta i bluetootha.
Nešto ne možeš napraviti jer proizvođač to nije dopustio- znači da ti automatski ne treba?
Zar nije bolje imati tu mogućnost- pa sam odlučiš treba li ti ili ne, tj. hoćeš li je koristiti ili ne.

beosound- također mislim da pretjeruješ oko hvaljenja Applea za toliko stvari...
Kakve veze Apple ima sa floppy- em, CD- om, pikselima (ne radi Apple ekrane), fotoaparatima na mobitelima (jesi li vidio neke druge mobitele...), SSD- om (koji već odavno postoji)...

I kakva je ovo zadnja rečenica?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:28   #70
Eh da, da komentiram tvoje trajanje baterije...nekako mi se lini da ti taj iphone svoj ne koristiš baš tako puno.....ovih par frendova koji ga imaju ga pune svaku večer ili svaku drugu minimalno

1. pa rekao bih da se može s tim ušićariti (uz neke druge opcije kao što su namještanje tresholda kada proc skače s više na nižu frekvenciju i slično) i do 20% više vremena.

2. Naravno, svako ima neku lošu stranu

3. Eto kod androida switch nije na kućištu nego samo + i -. Govorim za pravi gps ne agps, točniji je kad se ide recimo trčat ili biciklu vozit pa ti appovi računaju put, visinsku razliku i slično Ja na bonbonu moram najprije poslat upit da dobijem stanje. Također, tebi screen estate zauzimaju ikone aplikacija, opet ga nešto zauzima Cpu i ram utilization su mi ipak preseravanje A lakše mi je zagasit net nego u svakoj aplikaciji posebno postavljat koliko često da fetcha nove notificatione i synca.


A za app killer, imam ga, ali od 2.2 nadalje sam zaključio da mi je bolje ne dirati ju, jedino ako se nešto baš zblesira.

Po pitanju 4. meni se čini da je galaxy na loadanju prvog linka nešto zatrokirao, sve ostalo je samo mrvicu sporije uz činjenicu da galaxy učitava i flash a na nekim sajtovima je bio i brži.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:37   #71
Nokia i Sony Ericsson su bili maheri za aparate dok je iPhone imao pičič od 2mpx koji nije mogao ni snimati, ni zumirati... (SE K750i, K800i, K850i..., Nokije N serije...)
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:29   #72
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
3. Shvaćam vašu poantu, ali ne shvaćam sljedeće razmišljanje... U vezi widgeta i bluetootha.
Nešto ne možeš napraviti jer proizvođač to nije dopustio- znači da ti automatski ne treba?
Zar nije bolje imati tu mogućnost- pa sam odlučiš treba li ti ili ne, tj. hoćeš li je koristiti ili ne.

beosound- također mislim da pretjeruješ oko hvaljenja Applea za toliko stvari...
Kakve veze Apple ima sa floppy- em, CD- om, pikselima ( ne radi Apple ekrane), fotoaparatima na mobitelima (jesi li vidio neke druge mobitele...), SSD- om (koji već odavno postoji)...

I kakva je ovo zadnja rečenica?
Boldano - radio, ili ne radio, iphone 4 i 4s su još uvijek jedini mobiteli koji imaju tako čist ekran...
ako im LG ili tko vec Samsung radi ekrane, zašto u ovih 16 mjeseci još nemaju tako savršenu rezoluciju na svojim mobitelima..
negdje je kvaka
Bobothai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:59   #73
Quote:
beosound3200 kaže: Pogledaj post
za kalendar jednom kliknem da bi vidio sto mi je sljedece po redu... al za one kojima je i to previse, sad su sa ios5 uveli notification center gdje mozes vidjet takve stvari.
ne kuzis ti sta ja govorim, glavna razlika izmedu weba i aplikacije je to sto se web mora loadat a aplikacije ne (mislim mora u ram, al to je dosta prze ) dakle koristenje je ugodnije, zato i postoje, da je web brz ko aplikacije, aplikacije vise nebi ni postojale, to je ono sto google sad forsira sa svojim osom
kontrolirani uvjeti postoje kako bi sto objektivnije usporedio dvije stvari, u ovom slucaju sgs2 i phone4s i ispada da je iphone puno brzi bez obzira na dosta slabiji procesor... istina je da ak imas spor net da ce bit i spor mobitel, ali to nije poanta, poanta je bila usporedba dva mobitela, a to nema ama bas nikakve veze sa potrosnjom, osim ako zelis sad i aute usporedivat...
nema sta ko provjeravat, to su informacije koje pomazu pri kupnji mobitela, isuse ja ne vjerujem sta ja moram objasnjavat
nisi ni mogo vidjet razliku kad nemas iphone 4s ni sgs2 o kojima smo mi pricali...
a flash mi nemoj ni spominjat, fala bogu na prepotentnosti i umisljenosti applea, vjeruj mi znam sta je flash na mobitelu, nemoramo sad i u tu diskusiju ulazit

skuzi razliku izmedu moras i mozes...

aj sad zamisli tog istog poslovnog covjeka kako ude u settings i iskljuci photo stream...

na kojoj si ti mrezi to kad ti smsovi fejlaju, promjeni mrezu...

naravno da ti niko nemoze rec sta je bolje, to ti odlucujes u krajnjoj liniji svojim novcanikom

Puno toga si je Apple uzeo za pravo da kaže da nekome ne treba i da je ono što oni nude jedino što je dobro. Tako se ponašaju bahati, umišljeni ljudi i bahate korporacije (jer jedino oni znaju što je dobro)
apple ima svoju viziju koju slijepo slijede i sta je tu lose? ako ti se nesvida nemoj kupit...
a zahvaljujuci toj bahatoj korporaciji danas imamo mis, nemamo floppy, uskoro necemo imati ni cd drive (fala bogu), vise ne vidimo pixele na ekranima, mobiteli su u stanju zamjenit fotoaparate, uskoro cemo imati samo ssd, prvi upotrebljivi mobitel na touch (sjetite se onih nokija sa rezistivnim ekranima ili boze sacuvaj hp-a), ipad itd. znas za revoluciju ti je potrebna velika bahatost i umisljenost i misljenje da si ti u pravu, zato to smatram plusem sto se tice korporacija...

blago se tvojoj osobnosti kad je ti izrazavas preko ruznih plasticnih mobitela natrpanih raznoraznim pizdarijama...
osobnost se izrazava preko puno drugih stvari, a ne preko mobitela hahah dakle ako imas drukciji mobitel od drugih onda si druga osoba, a svi koji imaju isti mobitel su svi isti ljudi, ovce? daj ajde molim te, mi ovdje pricamo o MOBITELIMA

nikad nemozes udovoljit svima, al da to znas potrebno je i malo pameti, neceg sta fali ovim korporacijama koji u liniji imaju 4832 mobitela koji izlaze svaki drugi tjedan, 'ponesto za svakoga' kazu... e to se zove nedostatak osobnosti i stava, a takvi po mom misljenju prakticki kao da i ne postoje...

btw stalno spominjete bt? osim za spajanje periferije i slusalica, sta ce vam to? jeste culi za internet? ili vas hvata nostalgija za djecackim danima kad su se prebacivale pjesme nevjerojatnom brzinom i stabilnoscu?
Opet ti s jednim klikom. Jdnostavnije je samo bacit pogled na ekran nego napraviti i taj jedan klik (kd već spominješ kako je sve jednostavno na iPhoneu)
Vidio sam razliku između i4 i HTC DHD-a. Nema je. Uz to, DHD učitava i flash što je po meni veliki plus. Ako nekome smeta, neka ga ne učuitava.. Za razliku od iPhonea, tu imaš izbor. Dakle, nešto možeš, ali ne moraš akonećeš.. A kod iOS-a ne možeš

Na svakoj mreži povremeno kasne poruke. Imam sve 3 mreže i znam. Tu mi nitko ne može reći da se to ne fešava na T-mobileu ilina VIP-u. Usotalom, netko može imati ugašen mobitel pa neće primiti poruku. Opet je tu u pitanju da nešto na iOSu ne možeš,a na andoridu možeš, ali ne moraš ako nećeš (isključiš delivery report ako ti ne treba)
Moj mobitel nije plastičan, za tvoju informaciju. i4 je staklen,a DHD je metaln (i neće mu stražnja strana napuknut ako padne na pod)

Osobnost se, naravno, ne odražava samo preko mobitela.. ali neko može i preko mobitela... Zašto nekome tako nešto ograničiti???

BT svi spominju zato jer nemaju svi ljudi internet na mobitelu pa da preko njega prebacuju slike, mp3-ce (to ni ne možeš preko iphonea), aplikacije (ni to ne možeš).. Osim toga, uspoređivat internet i BT je glupo jer ne služi za isto niti je riječ o istom području (internet je naziv za mrežu dok je BT mrežna tehnologija razvijena za spajanje različitih uređaja na malim udaljeonstima)... Ova ograničenost BT-a na iphoneu je skroz glupa i nema nikakvog ssmisla

Quote:
Bobothai kaže: Pogledaj post
Boldano - radio, ili ne radio, iphone 4 i 4s su još uvijek jedini mobiteli koji imaju tako čist ekran...
ako im LG ili tko vec Samsung radi ekrane, zašto u ovih 16 mjeseci još nemaju tako savršenu rezoluciju na svojim mobitelima..
negdje je kvaka
Čist? Savršena rezolucija??
pogledaj malo bolje nove mobitele (osim iphonea) Iskreno, rezolucija i4 je pretjerana, nema nikakvog smisla.. HTC joj se približio, ali i dalje smatram da je to pretjerano na tako malim ekranima (pogotovo na iphoneovom malo ekranu)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 01:13   #74
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
3. Shvaćam vašu poantu, ali ne shvaćam sljedeće razmišljanje... U vezi widgeta i bluetootha.
Nešto ne možeš napraviti jer proizvođač to nije dopustio- znači da ti automatski ne treba?
Zar nije bolje imati tu mogućnost- pa sam odlučiš treba li ti ili ne, tj. hoćeš li je koristiti ili ne.

beosound- također mislim da pretjeruješ oko hvaljenja Applea za toliko stvari...
Kakve veze Apple ima sa floppy- em, CD- om, pikselima (ne radi Apple ekrane), fotoaparatima na mobitelima (jesi li vidio neke druge mobitele...), SSD- om (koji već odavno postoji)...

I kakva je ovo zadnja rečenica?
ne, recimo ovako, kad bi dopustio slanje fajlova tipa mp3 za muziku, avi video, app za aplikacije itd, onda bi dobio standardni file system kao na mac os xu windowsima a to apple nikako nezeli, to je u principu tendencija osva, nedostatak file systema, dakle vise ne upravljas datotekama samostalno nego to za tebe rade aplikacije. ali na iphoneu imas opciju prebacivanja tipa muzike s jednog iphonea na drugi, briem da se aplikacija zove bump il tak nest, ali oba dva moraju imat tu aplikaciju. tako da je u principu tesko rijesit prebacivanje fajlova sa androida na ios i obrnuto ako nezelis fajl system, eventualno ako programeri bump-a i inih aplikacija ne naprave pandane na androidu, al vjerojatno vjerojatno postoji neka caka jel mislim da bi to vec postojalo

apple je prvi izbacio floppy iz racunala pa su ga ostali sljedili, apple u nadolazecoj godini izbacuje cd drive iz kompletne linije, osim mac proa eventualno, pa ce ga ostali slijediti apple je prvi izbacio mobitel ajmo rec bez piksela pa ce ga i ostali slijediti(bilo je i prije pokusaja, mislim jedan, al nisu bas zazivjeli), apple - reci mi jedan mobitel koji ima bolju kameru od ip4S usporedujuci direktno slike, procitaj reviewove apple u nadolazecoj godini prvi uvodi standard ssd ili ssd+hdd combo preko cijele linije pa ce ga ostali slijediti
revolucija nije prvo od necega, nego populariziranje tog necega tako da ostatak industrije slijedi

kolega iznad je vec objasnio. ili mislis gramaticki?



ostalima odgovor sutra, pre ubijen sam

Zadnje uređivanje beosound3200 : 14.10.2011. at 01:37.
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 01:35   #75
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
Eh da, da komentiram tvoje trajanje baterije...nekako mi se lini da ti taj iphone svoj ne koristiš baš tako puno.....ovih par frendova koji ga imaju ga pune svaku večer ili svaku drugu minimalno

1. pa rekao bih da se može s tim ušićariti (uz neke druge opcije kao što su namještanje tresholda kada proc skače s više na nižu frekvenciju i slično) i do 20% više vremena.

2. Naravno, svako ima neku lošu stranu

3. Eto kod androida switch nije na kućištu nego samo + i -. Govorim za pravi gps ne agps, točniji je kad se ide recimo trčat ili biciklu vozit pa ti appovi računaju put, visinsku razliku i slično Ja na bonbonu moram najprije poslat upit da dobijem stanje. Također, tebi screen estate zauzimaju ikone aplikacija, opet ga nešto zauzima Cpu i ram utilization su mi ipak preseravanje A lakše mi je zagasit net nego u svakoj aplikaciji posebno postavljat koliko često da fetcha nove notificatione i synca.


A za app killer, imam ga, ali od 2.2 nadalje sam zaključio da mi je bolje ne dirati ju, jedino ako se nešto baš zblesira.

Po pitanju 4. meni se čini da je galaxy na loadanju prvog linka nešto zatrokirao, sve ostalo je samo mrvicu sporije uz činjenicu da galaxy učitava i flash a na nekim sajtovima je bio i brži.
ustvari aj sad, napeta mi je ova diskusija

pa sta ja znam, ajmo rec nekih 3 -4 nekad mozda malo vise os telefona, os poruka, weba aplikacija, alistina bog nema igrica, i ima dosta citanja... weba naravno da ne mislite da citam knjige na jafonu

1. bome se isplati onda, bilo bi fora da naprave procesor koji se prilagodava sam sebi, u svakom pogledu buduci da forsiraju bateriju sigurno im je tako nesto na pameti

2. fala bogu, jer bi se inace onda bilo prelako odlucit (smajlic koji se smije jace)

3. aha, nike+ sema, onda ok (onaj koji se smije jace) mogu i ja poslat da provjerim, al mi oni salju kad sam pri kraju i minuta i poruka i prometa i kad ih potrosim...;istina ali onda stane manje aplikacija na screen pa moras vrtit (smajlic koji namiguje)

4. neda mi se sad gledat opet, budem sutra (isto smajlic koji namiguje)

jbg, kazu da je deset slicica najvise pa nemos stavit smajlice
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 01:35   #76
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post

Čist? Savršena rezolucija??
pogledaj malo bolje nove mobitele (osim iphonea) Iskreno, rezolucija i4 je pretjerana, nema nikakvog smisla.. HTC joj se približio, ali i dalje smatram da je to pretjerano na tako malim ekranima (pogotovo na iphoneovom malo ekranu)
kaj se čudiš ko pura dreku

Tako je, kazes da imas i4 i dhd, upali oba u isto vrijeme, i promotri mali ikone i ostalo, pa mi reci jel ti se cini da je rezolucija na i4 takva da bolja doslovno ne mora biti.

Pogledao sam puno puto malo bolje nove mobitele i uspoređivao s i4, taj tzv. RETINA zaslon je što se tice ostrine za klasu bolji od ostalih..

HTC im se bas nije nesto pretjerano priblizio buduci da na dosta vecem ekranu imaju nešto slabiju rezoluciju, a kako Slcd nije Bog zna kakva tehnologija ekrana, taj ekran spada u lošije u kategoriji high end modela..

Također smatram da nije sve do same rezolucije u brojkama vec do tehnologije ekrana ( koja je tft, ali vjerojatno neka bolja verzija )..
Hajde sad ce za koji dan izaci Galaxy Nexus pa cemo vidjeti jesam li bio u pravu..

I za kraj, rezolucija nema što biti pretjerana, sve dok mobitel jednako dobro radi kao i što bi radio sa slabijom rezolucijom, veca rezolucija je prednost..
Uostalom, Apple tvrdi da bolje od Retine ljudsko oko ne može razaznati, ja im vjerujem..
Bobothai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 01:44   #77
Koliko se vidi iz priloženog - Apple nešto izmisli, drugi to usavrše Ili odnosno daju istu uz više mogućnosti.
od 4S bolju kameru ima N8, a najvjvt će imati i N9. Niti Arc se ne stidi

Ekran? rezolucija? Ljudsko oko toliko je slabo da je ta razlika - nebitna.

Šta se tiče SSD-a ti PC sklapaš sam, i u PC možeš slobodno staviti SSD ako ti novčanik dopušta. A lap koji kupuješ - za njega možeš naručiti SSD. (Priajtelj mi je nedavno naručio HP sa SSD-om.) Treba uzeti u obzir da je to bilo po želji.
Kod Applea nema izbora. Uzmi ili ostavi, koristi onako kako jest. Preloše, koliko kod Apple bio dobar..
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 01:56   #78
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Opet ti s jednim klikom. Jdnostavnije je samo bacit pogled na ekran nego napraviti i taj jedan klik (kd već spominješ kako je sve jednostavno na iPhoneu)
Vidio sam razliku između i4 i HTC DHD-a. Nema je. Uz to, DHD učitava i flash što je po meni veliki plus. Ako nekome smeta, neka ga ne učuitava.. Za razliku od iPhonea, tu imaš izbor. Dakle, nešto možeš, ali ne moraš akonećeš.. A kod iOS-a ne možeš

Na svakoj mreži povremeno kasne poruke. Imam sve 3 mreže i znam. Tu mi nitko ne može reći da se to ne fešava na T-mobileu ilina VIP-u. Usotalom, netko može imati ugašen mobitel pa neće primiti poruku. Opet je tu u pitanju da nešto na iOSu ne možeš,a na andoridu možeš, ali ne moraš ako nećeš (isključiš delivery report ako ti ne treba)
Moj mobitel nije plastičan, za tvoju informaciju. i4 je staklen,a DHD je metaln (i neće mu stražnja strana napuknut ako padne na pod)

Osobnost se, naravno, ne odražava samo preko mobitela.. ali neko može i preko mobitela... Zašto nekome tako nešto ograničiti???

BT svi spominju zato jer nemaju svi ljudi internet na mobitelu pa da preko njega prebacuju slike, mp3-ce (to ni ne možeš preko iphonea), aplikacije (ni to ne možeš).. Osim toga, uspoređivat internet i BT je glupo jer ne služi za isto niti je riječ o istom području (internet je naziv za mrežu dok je BT mrežna tehnologija razvijena za spajanje različitih uređaja na malim udaljeonstima)... Ova ograničenost BT-a na iphoneu je skroz glupa i nema nikakvog ssmisla



Čist? Savršena rezolucija??
pogledaj malo bolje nove mobitele (osim iphonea) Iskreno, rezolucija i4 je pretjerana, nema nikakvog smisla.. HTC joj se približio, ali i dalje smatram da je to pretjerano na tako malim ekranima (pogotovo na iphoneovom malo ekranu)
a stas ti zapeo vise za taj htc kakve to veze ima, jesmo pricali o iphone 4s i sgs2 il o hatcu?

neznam, nisam na to dosad nikad obracao pozornost da je problem, kolko znam nikad nije bilo nikakvih problema al ako kazes da je onda valja je

bate da znas kolko je meni puta ovo cudo palo, imam suplje ruke, i osim ogrebodina nikakvih drugis ostecenja...

pogledaj neki moj prijasnji post tu gore iznad u vezi file systema... zato ti nedopustaju takvo slanje...

jebala te podrucja u praksi su ista stvar, prebacivanje bitova preko zraka, samo sta je jedno od tog dvoje mukte i ograniceno...

a to da je pretjerana to je valda subjektivno, ako tebi nesmeta gledat u piksele onda ti nije bitno
pa u principu pozeljnije je imat retinu na manjim ekranima buduci da ih drzis blize sebi, na vecim ekranima nije bitno jel si udaljeniji pa se i taj treshold kako bi ekran bio retina smanjuje. na ajfonu je 300dpi na 10 incha udaljenosti, kad je recimo laptop od 17 u pitanju, onda je udaljenost penje a granica za retinu snizuje
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 02:06   #79
Quote:
Dare-Devil Inside kaže: Pogledaj post
Koliko se vidi iz priloženog - Apple nešto izmisli, drugi to usavrše Ili odnosno daju istu uz više mogućnosti.
od 4S bolju kameru ima N8, a najvjvt će imati i N9. Niti Arc se ne stidi

Ekran? rezolucija? Ljudsko oko toliko je slabo da je ta razlika - nebitna.

Šta se tiče SSD-a ti PC sklapaš sam, i u PC možeš slobodno staviti SSD ako ti novčanik dopušta. A lap koji kupuješ - za njega možeš naručiti SSD. (Priajtelj mi je nedavno naručio HP sa SSD-om.) Treba uzeti u obzir da je to bilo po želji.
Kod Applea nema izbora. Uzmi ili ostavi, koristi onako kako jest. Preloše, koliko kod Apple bio dobar..
hmm nebi se slozio tu s tobom nikako, cesce se dogada suprotno... tipa android, apple napravi ios na kojem se applikacije pokrecu nativno dok se u androidu pokrecu svaka u zasebnom virtual machineu (java) tak da imas ogromane gubitke u efikasnosti, jedan od primjera kak apple od pocetka napravi nesto kako treba, a ostali ga nisu u stanju slijediti (wp7 je)

negdje si citao usporedbu kamera ili? kolki aperture ima nokia? iphone ima f2.4

kolko god moje oko bilo slabo, ja na drugim mobitelima vidim piksele... sjecam se kad sam ko klinac dobio komp, i sjedim pred ekranom i mislim si kad ce napravit vise ekran na kojem nevidis piksele, e to ga, ostvarili su mi djecacke snove

to sta mos slozit sam to je druga prica, govorim o firmama koje sklapaju svoja racunala, promasio si poantu...

necu ja po zelji ssd, ja ocu ssd standard za istu cijenu kuis? apple to moze zato sta kupuju na veliko i postignu malu cijenu... prije godinu dana su kupili ekrana u vrijednosti od 4 milijarde dolara, to im je vj zaliha za jos par godina i tak postignu dobru cijenu... druge proizvodace bi recimo ajfon kostao zicer 30 posto vise... btw moja je pretpostavka da ljudi zele ssd, tu si natuknuo mogucnost da neko nezeli ssd...

Zadnje uređivanje beosound3200 : 14.10.2011. at 02:18.
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 02:10   #80
Quote:
Dare-Devil Inside kaže: Pogledaj post
Koliko se vidi iz priloženog - Apple nešto izmisli, drugi to usavrše Ili odnosno daju istu uz više mogućnosti.
od 4S bolju kameru ima N8, a najvjvt će imati i N9. Niti Arc se ne stidi

To ćemo znati tek kada naprave neke bolje usporedbe i4 sa ostalima

Ekran? rezolucija? Ljudsko oko toliko je slabo da je ta razlika - nebitna.

Možda tvoje oko ne vidi razliku, moje definitivno vidi.

Šta se tiče SSD-a ti PC sklapaš sam, i u PC možeš slobodno staviti SSD ako ti novčanik dopušta. A lap koji kupuješ - za njega možeš naručiti SSD. (Priajtelj mi je nedavno naručio HP sa SSD-om.) Treba uzeti u obzir da je to bilo po želji.
Kod Applea nema izbora. Uzmi ili ostavi, koristi onako kako jest. Preloše, koliko kod Apple bio dobar..

U ovo se ne bi štel mešat..
...
Bobothai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.