Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 01:44   #21
Quote:
Pukyz kaže: Pogledaj post
Jeli ovo sigurno (da nema vađenja krvi za B kat)? Da znam da li mi se isplati apstinirati ovih tjedan 2 prije pregleda...

Da li je potrebno ici u Dom zdravlja mup-a (šarengradska ulica), ili moze i u bilo koju drugu medicinu rada?

Naravno, radi se o alkoholu preko 1,5 i vozackoj B kat.

Hvala!
u 9. mjesecu sam produživao...
gle, nisam radio u šarengradskoj, već na jednoj drugoj poziciji....svi koji su produživali za b nisu išli na vađenje krvi, osim mene koji sam radio za b i c...

nazovi medicinu rada i pitaj, to ti je najbolje
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 01:52   #22
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
u 9. mjesecu sam produživao...
gle, nisam radio u šarengradskoj, već na jednoj drugoj poziciji....svi koji su produživali za b nisu išli na vađenje krvi, osim mene koji sam radio za b i c...

nazovi medicinu rada i pitaj, to ti je najbolje
OK. Hvala.

Samo neznam da li je razlika kod ovog izvanednog (zbog alkohola) i obicnog pregleda kod produzivanja vozacke...
Pukyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:49   #23
Izvanredni liječnički pregled

Dakle, dobila sam poziv na izvanredni liječnički radi vožnje pod utjecajem alkohola. I sad me malo strah, iako mislim da me ne bi trebalo zašto biti
Kako to izgleda, i kakve se pretrage rade?
Nisam alkoholičar pobogu, mislim da se to i vidi na meni bez ikakvih pretraga, imam 23 godine, znači popijem kad izađem vani i to je to, recimo 2 puta mjesečno, ili ako odem na pivu, ništa puno! Pa neće mi valjda to utjecati na nalaze?!

Hvala unaprijed na odgovoru/ima
margaritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 17:19   #24
Ne bi trebalo, osim ako ta dvaput mjesečno ne nadoknadiš sve?

Koliko si uopće napirila kad su ti maznuli vozačku, koliko znam moraš imati preko 1.5 da dobiješ tu nagradu?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 17:31   #25
Dogurala je do 2.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 07:55   #26
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne bi trebalo, osim ako ta dvaput mjesečno ne nadoknadiš sve?

Koliko si uopće napirila kad su ti maznuli vozačku, koliko znam moraš imati preko 1.5 da dobiješ tu nagradu?
a gdje je nestalo 0.5?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 09:01   #27
Do 0,5 je dopušteno, preko 0,5 si u prekršaju, a preko 1.5 ili 2 dobiješ nagradni lječnički.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 13:43   #28
Pozdrav , dobio sam "poklon" , moram otici na izvanredni zdravstveni pregled u roku 15 dana . Danas mi je oduzeta vozacka , na 5 mjeseci . Zanima me sto bude ako ne odem u roku od 15 dana , dali mi oduzimaju vozacku na stalno , pa moram ponovno polagati , ili mi oduzimaju samo dok im ne odnesem papire od pregledu u MUP . Tako da znam dali imam 5 mj fore da skupim lovu , ili moram odmah . Hvala unaprijed .
dobry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 14:11   #29
Može onda bit i ovo (ako budu revni) jer se upućuješ na pregled nakon pravomoćnosti presude.Dok ne doneseš papire nema vožnje bez kazne (kad ti istekne zabrana).
10) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako se odbije povrgnuti nadzornom zdravstvenom pregledu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:15   #30
kaze ovako "Ako se u zadanom roku od 15 dana ne podvrgnete zdravstvenom pregledu, ili ne dostavite uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti, POZIVATE SE , a sukladno čl itd itd zakona o opcem upravnom postupku da dodete u ovu PU radi davanja izjave na zapisnik o cinjenicama i okolnostima koje su bitne za donosenje rjesenja o oduzimanju vozacke dozvole .
dobry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:35   #31
Što će značit ili liječnički ili ode vozačka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 12:08   #32
molim informaciju, ako navedeni izvanredni pregled ne obavim i kad za to dobijem predviđenu novčanu kaznu od 1000kn - postoji li mogućnost da tu novčanu kaznu zamjenim za društveno koristan rad?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 13:42   #33
Predviđeno je zakonom, ali još nema podzakonskih akata.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 13:06   #34
obavio sam izvanredni pregled za b kategoriju i dobio uvjerenje o "ograničenoj sposobnosti" na 2 godine što znači da trebam vaditi novu vozačku. mene sad zanima moram li vaditi novu vozačku ili imam pravo odustati od daljne vožnje, jer uvjet izvanrednog pregleda sam obavio (za čije je neobavljanje prijetila kazna od 1000kn) te koja je procedura i kolika plačanja ukoliko ne želim izraditi novu vozačku.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 13:13   #35
Jednostavno ne odneseš Uvjerenje u policiju, i neće niti pokretati postupak izdavanja vozačke.
Uvjerenje zadržiš i kopiju pošalješ kao dokaz kad ti napišu kaznu, ili to napraviš odmah.

Ne kontam što misliš pod tim da si kao "ograničeno sposoban" dužan vaditi novu vozačku? Što ti toliko smeta izvaditi novu vozačku, troškovi su cca 100 kn uključujući slike i sve, a nitko te ne prisiljava da ponovno ikad više sjedneš za volan?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 13:44   #36
Ne kontam što misliš pod tim da si kao "ograničeno sposoban" dužan vaditi novu vozačku? Što ti toliko smeta izvaditi novu vozačku, troškovi su cca 100 kn uključujući slike i sve, a nitko te ne prisiljava da ponovno ikad više sjedneš za volan?

pod tim da sam "kao ograničeno sposoban dužan vaditi novu vozačku" mislim na riječi djelatnice na šalteru izdavanja vozačkih. nije da mi jako smeta izradit novu vozačku ali trenutno mi je 200kn dodatnog troška (fotografije, taksa i izrada) puno novaca. djelatnica na šalteru je isto bila iznenađena mojim upitom o odustajanju od nove vozačke a čak mi je odbila vratiti uvjerenje koje sam joj predao već mi je dala uplatnicu sa kojom mogu (a valjda i ne moram) doći izraditi novu vozačku.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 13:51   #37
Vjerojatno ako ne odeš opet kod nje i ne platiš, nikom ništa.

Nije ti trošak od 200 kn, imaš 35 kn takse, 35 kn obrazac vozačke i 30-40 kn slike, bar je tako kod mene bilo kad sam produživao prije 3 godine.

Onako usputno pitanje za sve koja je razlika između "sposoban" i "ograničeno sposoban"? Ima li to neke veze s vremenskim ograničenjem?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 14:04   #38
kako trošak nije 200kn kad evo u ruci držim uplatnicu na 150kn, plus takse i slike?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 14:10   #39
Kako jebo'te, nije moguće da je toliko poskupilo?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 17:31   #40
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kako jebo'te, nije moguće da je toliko poskupilo?
ne, nije moguće...to samo tako piše na uplatnici. inaće, mislim da smo malo skrenuli s teme.

Zadnje uređivanje tomasini : 12.11.2013. at 17:50.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.