Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 11:51   #2961
Koliko znam, u B+ traže test 14dpo, ako je negativan ne inzistiraju na beti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:19   #2962
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ja ti nisam u postupcima ali volim ćirnuti ovdje
Na jesen se spremam u nove pobjede.

Danas beta, javljaj odmah, čekam.
Beta odlična prva je bila 1101 a danas 2233
Martilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:21   #2963
Čestitam
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:24   #2964
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Čestitam
Hvala sutra imam uvz pa ćemo znati nešto vise
Martilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:59   #2965
Evo ultrazvuk obavljen vide se 2 gestacijske v.
Nadamo se da će se dalje sve razvijati dobro
Martilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:39   #2966
Woohoo! Cestitke od srca

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
...Vidiš, godine nas obrade različito. Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi...
Miss34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:18   #2967
Quote:
Miss34 kaže: Pogledaj post
Woohoo! Cestitke od srca

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Hvala!
Martilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:29   #2968
Vidim da je prazno u zadnje vrijeme ovdje...možda će netko ipak škicnuti ovdje . Znam da sve moramo čekati betu, no isto tako svi krećemo, bar većina nas, s testovima. Meni je danas 8 dan od transfera blastociste, test negativan...čitam po forumima da hrpa njih ima pozitivne testove vec od 5-6 dana.....znam da je realno nešto očekivati tek 9.dan, no...unatoč svemu što sam čitala i znajući da je ipak prerano - ipak sam potonula. Betu radim u subotu i nije mi ni na kraj pameti više raditi testove. Koji dan ste vi dobile + na testu?
Lunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 17:17   #2969
8.dan od transfera je 13dpo. Tako da bi lako vec moglo biti vidljivo, ali ne mora biti. Najbolje da u sub ides vaditi betu

Ja sam oba puta dobila plus na 11 dpo, prvi puta nakon trodnevnog, drugi puta je bila blastica. Znaci 6dnt,ali sam imala test osjetljivosti 10
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 17:22   #2970
evo da se i ja priključim temi. U četvrtak su mi vađene js,od 6 koliko ih je bilo, uspjeli su izvaditi 4, od te 4 ( kaže biologica ) odlične su 2, jedna nije dobra i još jedna je onako slabašna (kaže da se nije ljuštila)..uglavnom ja zadovoljna , obzirom da imam 40g i da mi je to prvi IVF/ICSI..to je super. Ništa me nije boljelo ni nakon "vađenja", sve je super prošlo, jedino mi nije jasno zašto su radili ICSI obzirom da M ima odličan spermiogram, a ja sam ta koja ima probleme zboh hipotireoze ( hashimoto), no ako je to sigurnija metoda- odlično.Ono što je bilo čudno je da su mi zigotu vračali prvi dan, tj.nakon24h od vađenja js, jer je u subotu bio praznik, pa je tu i nedjelja,a bilo ih je strah da možda neće preživjeti do 5 dana. Uglavnom na dan kad su mi vadili js, biologica me zvala popodne sva oduševljena kako se stanice dijele i da joj super te dvije izgledaju, a ova treća baš i ne. Dakle došla sam odmah sljedeći dan na transfer, vraćene su 2 zigote ( pitala je da vrati i treću,jer se sad i ona oplodila i djeluje sasvim ok, ali sam odbila, pa smo ju odlučili zamrznuti ), rekla je da sam im ja izazov jer se nikada ne vraćaju prvi dan nakon punkcije i da sam ustvari pokusna, ali za prvi puta neka bude tako , s tim da je svakako js lakše preživjeti u prirodnom staništu ( maternici ), nego u umjetnom mediju ( tu me je malo smirila, jer mi je to sve djelovalo malo neozbiljno). e da, moj postupak je bio potpuno stimulirani ,js vađene 13 dan ciklusa.. Biologica je rekla da se čujemo peti dan ( tj.danas ), da vidimo dali je ta treća zigota došla do stadija blastociste i dali ju je uspjela zamrznuti. Zvala sam danas, biologica oduševljena kako se i ta treća odlično razvila, te ju je zamrznula i rekla da obzirom da se ta "slaba" tako razvila, da misli kako nebi trebalo biti nikakvih problema sa ove dvije koje "valjda" rastu u meni..eto dala mi je malo nade, jer se ne želim previše veseliti da se ne bi kasnije previše razočarala, stalno imam misao " pa ne može se to meni desiti, stara sam..ipak 40 g..nije malo "...sad čekamo sljedeći četvrtak..još 8 dana do vađenja bete, pa da vidimo gdje smo ... Nisu mi dali nikakve upute da moram mirovati ili slično, pa i nisam, odmah nakon transfera došla sam doma, prala podove, za vikend imala goste ( istina oni su kuhali )...ali nisam se ništa čuvala, osim što nisam ništa teško nosila..pa čemo vidjeti kako će sve to biti...odoh ovaj vikend na more, a betu vadim na moru, možda me pogodi sreća .... Želim svima svu sreću koje su u iščekivanju i nervozi..
sretnica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:49   #2971
E pa Sretnice nadam se da ces zaista biti sretnica i na moru dozivjeti pozitivnu betu! Drzim fige
P.S.ti si mi utjeha, ja imam 39 god i sljedeci mjesec idem prvi put u postupak
__________________
...Vidiš, godine nas obrade različito. Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi...
Miss34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:27   #2972
Sretnice sretno! Nek ti vrijeme do bete proleti.

Gdje si bila u postupku?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:47   #2973
Quote:
Miss34 kaže: Pogledaj post
E pa Sretnice nadam se da ces zaista biti sretnica i na moru dozivjeti pozitivnu betu! Drzim fige
P.S.ti si mi utjeha, ja imam 39 god i sljedeci mjesec idem prvi put u postupak
hvala Vam cure
i ja se nadam ali vidjet čemo, šta bude-biti će..
Meni su u Vinogradskoj rekli "pa niste Vi stari, stignete do 42". Ja sam krenula kada sam napunila 39g, al sam čekala 7mj na lijekove..tako da sad za 2mj.punim 40...ništa ne brini mlade smo mi , malko su se kod transfera čudili što mi je tek prvi puta a imam toliko godina,,al pravila sam se da ih ne čujem...a šta ćeš voljela sam proživjeti život, a godine su projurile i
prestigle me..

frixie- hvala na željama, bila sam u Vinogradskoj kod dr.Tomića cijeli postupak osim samog transfer (Tomić otišao na g.o.) to mi je radio dr.Kuna i on me zaista oduševio, izvrstan liječnik, pristupačan i drag. dok Tomić..kako koji dan, baš ima promijene raspoloženja, ali je jedan od najboljih u svojoj struci, pa sam onda neke neugodne komentare i "pregrizla"
__________________
sretan si onoliko koliko si sam napraviš da budeš sretan........
sretnica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:11   #2974
Uputnicu za vadjenje bete vam daje vas ginekolog ili same placate u laboratoriju?
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:44   #2975
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Uputnicu za vadjenje bete vam daje vas ginekolog ili same placate u laboratoriju?
may , ako si dobila onu crvenu uputnicu na početku postupka( mislim da je to "d" uputnica), ona ti vrijedi 1g.za sve što je vezano uz postupak u bolnici gdje to obavljaš, e sad ako ćeš vaditi negdje drugdje onda ti uputnicu izdaje tvoj ginić ( isto je crvena uputnica ) ili ako ćeš privatno, onda naravno plačaš ( ja provijerila u Poreču to košta 240kn, ali mislim da je u Zgb jeftinije ).
nadam se da sam ti pomogla
__________________
sretan si onoliko koliko si sam napraviš da budeš sretan........
sretnica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:23   #2976
Jesi, hvala ti, samo me cijena bez uputnice nije razveselila
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:15   #2977
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Jesi, hvala ti, samo me cijena bez uputnice nije razveselila
znam,..nije ni mene, ..ali ovisi gdje vadiš, zato sam se ja odlučila preko uputnice u bolnici u Puli, iako sve obavljam u Zgb. ,al sam trenutno na godišnjem pa zato... U Zgb je oko 150kn, s time da u Puli kod privatnika nije gotovo ist dan, već drugi, dok je u bolnici gotovo za par sati.
__________________
sretan si onoliko koliko si sam napraviš da budeš sretan........
sretnica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:31   #2978
Ima li cekalica cure ? Kako ide ? Meni je danas 7dpt! Test moram raditi 18 dan poslije punkcije. U Švedskoj ne radee betu nego test. Ako je test pozitivan 5 tjedan idem na ultrazvuk. Ovo mi je prvi ivf ! Mjesečnica "treba " doći 11.2. Imala sam slabu stimulaciju ,samo 5 js. 4 oplodjene, 1 zamrznuta.
U ovih 7 g pokušavanja malo sam izgorila od želje 😂.pa sam vrlo realna i samo promatram 😉
sara 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:28   #2979
Ima nas jos cekalica. Meni je danas 1dpt2d , betu moram vaditi 15.2. Trbuh me jos boli, a i cice, to je valjda od stoperice. Imas li ti kakvih simptoma? Neces test raditi ranije?
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:36   #2980
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
Ima nas jos cekalica. Meni je danas 1dpt2d , betu moram vaditi 15.2. Trbuh me jos boli, a i cice, to je valjda od stoperice. Imas li ti kakvih simptoma? Neces test raditi ranije?
Meni su se cice ispuhale odmah sljedeći dan poslije punkcije,i evo počele sada opet boliti 6 dpt. Gripa me ulovila poslije transfera i prala me evo cijeli tjedan. Nisam imala nikakvih simptoma do jučer ,pulsiranje jednu minutu . I sad osjećam cijelo vrijeme neki pritisak čas lijevo čas desno. Necu se nadati ,sve prepisivam oporavaku od stimulacije. Sutra sam mislila raditi test. To bi bilo 8dpt🙂
sara 29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.