Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 17:56   #101
moram i ja pohvaliti sestre, nisam bila na punkciji već dvaput na AIH, i baš mi je pažnja bila taman, kako kaže bubica (ne volim ni ja prebliske dodire i nametanje ), dok sam ležala na stolu nakon postupka, sestre mi donosile časopise po izboru i dekicu da mi ne bude hladno
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:42   #102
Quote:
ChocoKao kaže: Pogledaj post
Ok, znaci proslo sve 5 :-) Da li je poslije bilo kakvih nelagodnosti, krvarenja?

Hm, iako me frka, nisam se odlučila za opću anesteziju, to mi je nekak... Ne znam. Too much...

Pa ću dobit koktel plus lokalnu.

Ima koja s tim nedavnim iskustvom ?

Ja sam svijeza ful..bila sam pred dva tjedna na aspiraciji, i eco da se pohvalim docekala svoju pozitivnu betu (352,6)

Sto se tice postuoka,ja sam se odlucila na potpunu anesteziju, i bilo mi je super!kasnije me apsoluno nista nije bolilo, lezala sam nekih dva sata i otisla kuci. Sada nismo sve iste pa tako neke zene boli kasnije!

Btw imala sam dva folikla.

Opcenito sve pohvale za Beta plus i dr. Dmitrovic. Cisto, lijepo, krasan pristup, sve ti je jasno! Bez puno price ali efikasno!

Definitivna preporuka, tim vise sto je meni bio prvi IVF i eto bar zasada uspjesan, a nadam se da ce tako i ostati! Za deset dana idem na ultrazvuk
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 16:42   #103
Kod mene nije bilo ovo "bez puno priče"

Ja sam stalno ispitivala, i dobila odgovore. I hrpu mailova razmijenila s dr, niti jednom joj nije bio problem odgovoriti i smiriti me
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:35   #104
lillyann čestitam, lijepo je vidjeti lijepe vijesti :-) nisam polovila, jel to bio prvi postupak? jel bio ivf ili?

mi danas obavili konzultacije kod dr.dmitrović, prezadovoljni smo. dokica je vrlo vedra, simpatična, pristupačna, baš sam se ugodno iznenadila. bilo nas je strah što ćemo i kako ćemo, obzirom da su nam to bili prvi kontakti s mpo općenito.
kandidati smo za ivf, jel imate iskustva? strah me lijekova, injekcija, kako će to izgledati, gdje ću nabaviti lijekove...?
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 08:30   #105
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
lillyann čestitam, lijepo je vidjeti lijepe vijesti :-) nisam polovila, jel to bio prvi postupak? jel bio ivf ili?

mi danas obavili konzultacije kod dr.dmitrović, prezadovoljni smo. dokica je vrlo vedra, simpatična, pristupačna, baš sam se ugodno iznenadila. bilo nas je strah što ćemo i kako ćemo, obzirom da su nam to bili prvi kontakti s mpo općenito.
kandidati smo za ivf, jel imate iskustva? strah me lijekova, injekcija, kako će to izgledati, gdje ću nabaviti lijekove...?
Nora, je pio mi je prvi IVF, isli smo na blago stimulirani ciklus...milsim da sam treci ili peti dan ciklusa dobila Klomifen tablete, pa par dan iza dolsa na folikulometriju i dobila gonal inekcije 6 kom i ovitrelle stopericu ( dobila citaj kuplila 1600 kn sve te inekcije, ljekarna blizu bolnice u ulici ede murtica)
Inekcije dvije popodne u trbuh. Objasne ti sestre kako si ih moras davat, nije strasno samo se treba ubost.... meni su rekli da nema sanse da se sam ub
Odem kolio sam se bojala pa na kraju jesam. Ne boli bas nista!
U meduvremenu jos folikulometrija i na kraju kada je dr. vidjela da su folikli spremni, rekla mi je kad da se piknem sam stopericim. Dobila sam i utrogestan tablete ( progresteron).
Naruce te 36 sati nakon, malo prije isteka tog vremena na aspiraciju.
Dodes u dog vrijeme sa papirima (sve ce ti rec), ne trebas nositi bas nista.
Naprave UTZ i nakon toga se obuces i spermna si za aspiraciju.
Ja sam bila pod anesteziom, potpunom, tj. spavala sam iako sam imala malo folikla i rekli su da mi to ne treba. Ja sam izgurala svoje i htjela spavati jer ne zelim traume..ne zelim da me nis boli i tako je i bilo. U meduvreemenu tvoj dragi daje uzorak sjemena.
Nakon toga lezis jos jedvo dva sata i mozes kuci...dobijes teraapiju tableta ili necega ako je potrebno i to je to.
Nakon toga cekas i molis se da je sve super proslo i da ce dobiti svoju beebuuu

Sada kako ko podnosi stimulaciju to je individualno...ja ti mogu reci da meni nije bilo bed. Bila sam placljiva i napuhnuta i to je to. A cula sam za cure koje to uzas podnose, od hiperstimulacije na dalje....

Zapamti da si ti indivudua, koja ce dozivjet svoje iskustvo, ne slusaj druge!
(osim doktora)

Neboj se biti ce sve ok,nije to tako strasno, najgore je cekanje rezultata!

Sretno i ako ti mogu jos kako pomoc samo reci

I da, i mi smo bili kod dr. Dmitrovic, legenda od zene!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 16:39   #106
lily, puno, puno tu hvala na odgovoru, prekrasno je vidjeti uspjeh odmah iz prve

i mi se nadamo uspjehu.
to je bio blago stimulirani postupak? jel su vas svi lijekovi koštali 1.600,00 kn? gdje ste ih kupovali? nama je dokica spominjala cifre oko 5-6.000,00kn..

valjda i to ovisi o količini lijekova.

iskreno, bojim se tog bockanja, ali šta je tu je. vrijeme pritišće.

i da te pitam, jesi možda zvala dokicu oko 12,30 jučer? mi taman bili na konzultacijama i veselili se skupa s dokicom
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 17:03   #107
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
lily, puno, puno tu hvala na odgovoru, prekrasno je vidjeti uspjeh odmah iz prve

i mi se nadamo uspjehu.
to je bio blago stimulirani postupak? jel su vas svi lijekovi koštali 1.600,00 kn? gdje ste ih kupovali? nama je dokica spominjala cifre oko 5-6.000,00kn..

valjda i to ovisi o količini lijekova.

iskreno, bojim se tog bockanja, ali šta je tu je. vrijeme pritišće.

i da te pitam, jesi možda zvala dokicu oko 12,30 jučer? mi taman bili na konzultacijama i veselili se skupa s dokicom

Haha, jesam ja sam je zvala! sorry sta sam vam prekinula konzultacije!:S

Blago stimulirani postupak. Ovako ja sam dobila tocno 6 gonala i jedan ovitrelle
(stoperica) i to nas je doslo tocno 1600 kn, onda klomifen je nekih 100 kn, i utrogestani su po nekih 50 kn..ja ih jos koristim...
Napisala sM ti u predhodnom postu kupovala sam inekcije i klomifen u ulici Ede Murtica, jakoblizu samw klinike, ali ne brini sve ce ti u doktorica reci i uputiti te.

Cijeli postupak nas je dosao 7300 kn, vise je radi moje anestezije koja kosta 800 kn ako se dobro sjecam!
Sada ne mora znacit da ces imati sve kao i ja...

Pikica se ne moras bojati, prvi put je najgore..kasnije nije bed, stvarno ( vjeruj mi prava sam kukavica)

Znam da to sve ovo sada zvuci zastrasujuce i da je puno informacija, ali vidjet ces da nije bas tako bed, bar meni nije bio!
Kada budes cekala test ili betu,uff e to je prava muka...ali slatka!


Sretno i javljaj sta se desava!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 18:07   #108
lily, zašto ti socijalac ne daje recept za utriće? Onda ih ne moraš ništa plaćati...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 18:10   #109
lily

odmah nas je dr. ohrabrila da ćemo je i mi zvati, da javimo lijepe vijesti

koja lijepa slučajnost, nisi ništa prekinula, naprotiv, baš smo se svi raznježili

javljati ću se svakako. kroz mjesec dana idemo opet na konzultacije, i ako nalazi budu dobri (one koje moramo napraviti), odmah ćemo dogovoriti postupak tamo za 2. mjesec.

propustila sam ovo za ljekarnu, pročitala sam tvoj post u dahu , pa nisam bila najpažljivija , a za lijekove sam pitala jer sam čitala da ih neke cure nabavljaju vani, u slo ili mađarskoj..

sretno dalje, želim ti od srca da sve bude super super! hvala ti još jednom.
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 19:15   #110
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
lily, zašto ti socijalac ne daje recept za utriće? Onda ih ne moraš ništa plaćati...
A kvragu kad nisam znala! Hvala , ici cu do doktorice!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 19:24   #111
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
lily

odmah nas je dr. ohrabrila da ćemo je i mi zvati, da javimo lijepe vijesti

koja lijepa slučajnost, nisi ništa prekinula, naprotiv, baš smo se svi raznježili

javljati ću se svakako. kroz mjesec dana idemo opet na konzultacije, i ako nalazi budu dobri (one koje moramo napraviti), odmah ćemo dogovoriti postupak tamo za 2. mjesec.

propustila sam ovo za ljekarnu, pročitala sam tvoj post u dahu , pa nisam bila najpažljivija , a za lijekove sam pitala jer sam čitala da ih neke cure nabavljaju vani, u slo ili mađarskoj..

sretno dalje, želim ti od srca da sve bude super super! hvala ti još jednom.
Nora samo ti pitaj, ako bilokako mogu pomoc samo pisi!
Nabavka lijekova vani minije bas poznata iako sam cula da to bas nije jeftinije vani!

Mi smo dosli na konzultacije, a predhodno smo sve testove napravili, isto u Betaplusu ( potpuna obrada neplodnosti ) oko 3000 kn. mi smo htjeli sad i odmah, tako da sam vec na konzultacijama dobila Klomifen

Vama puno srece, puno puno puno! Biti ce sve super!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 19:52   #112
Ja sam ljekove kupovala u ljekarni u Zagorskoj, mislim da je ljekarna Filipović
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 21:22   #113
I tamo si i dalje najpovoljniji

Cure dajte se malo raspitajte o opcijama. Recimo puregon u odnosu ma gonale ako se kupuje u Brezicama je povoljniji dosta, merionel u odnosu na menopur u Mađarskoj isto tako.

Utrici mogu na recept kao i klomifeni, treba naputak subspecijaliste.

A kod nas ici u Zagorsku ko sto bubi kaze jer se na velike doze nakupi te razlike.
Nije isto kad gonal kosta npr. 230 kn i 190 a treba ih vise od 20 ampula.

Mozda u Beti ne znaju za te cijene ali eto - informirajte se prije.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 22:08   #114
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
I tamo si i dalje najpovoljniji

Cure dajte se malo raspitajte o opcijama. Recimo puregon u odnosu ma gonale ako se kupuje u Brezicama je povoljniji dosta, merionel u odnosu na menopur u Mađarskoj isto tako.

Utrici mogu na recept kao i klomifeni, treba naputak subspecijaliste.

A kod nas ici u Zagorsku ko sto bubi kaze jer se na velike doze nakupi te razlike.
Nije isto kad gonal kosta npr. 230 kn i 190 a treba ih vise od 20 ampula.

Mozda u Beti ne znaju za te cijene ali eto - informirajte se prije.
Hvala, eto dobro je znati! Ipak nadam se da meni vise nece trebati!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 09:34   #115
cure, hvala na infosima oko lijekova.
raspitujem se jer ćemo, nadamo se, krenuti, pa da se znam gdje okrenuti

lily, tebi više lijekovi neće trebati

i još jedno pitanje - jesu li npr. puregon i gonal lijekovi istog sastava i da li ste same predlagale te druge lijekove svojim mpo doktorima?

klomifen i utrići mogu preko soc.ginića, bez obzira na postupak u privatnoj klinici?

hvala
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 10:06   #116
Da, puregon i gonal su isto, kao i menopur i merional. Uglavnom pitaj doktoricu, kad vidi da si informirana, bude ti objasnila

Ja sam predlagala dr što bih i kako za idući postupak, jer nisam vjerovala da ću uspjeti u polustimuliranom. Pa sam neke njene ideje rekla da želim preskočiti, i tako smo se dogovorile. Samo se raspituj, ipak je o tebi riječ
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 13:38   #117
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Da, puregon i gonal su isto, kao i menopur i merional. Uglavnom pitaj doktoricu, kad vidi da si informirana, bude ti objasnila
Ja savjetujem da definitivno se treba prvo konzultirati za lijekove. Naime, i mi smo bili uvjerenja da su Menopuri i Merionali isto u dlaku. ALi kada smo pitali našu dr, rekla je da idemo rađe sa Menopurima nego Merionalima. Ne sjećam se točno zašto, ali mislim da su merionali bili kao "slabiji". Uglavnom, išli sa Menopurima i upecalo se
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 20:28   #118
hvala svima na odgovorima, igorVG čestitam :-)

svakako ću probati pitati oko lijekova, kad dođemo do te faze..
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 10:28   #119
Razlikujemo FSH (gonal, puregon) i miks FSH i LH ( merional i menopur).
Naravno da postoje razlike od proizvođaca do proizvođaca - u cistoci, procesu dobivanja, rezultatima testiranja ... I vrlo cesto se desava da određeni mpovci preferiraju ili ne neke lijekove poradi toga i vlastitog iskustva s istima.

Moj recimo kad cuje za femaru kosa ode u zrak, od merionela ce uvijek radije dati preporuku za menopur etc etc.
Dok recimo njegov kolega radi sa svim bez puno dilema.
U konacnici svi rade s onim sto si par moze priustiti - nazalost je tako da mi pacijenti gledamo na svaku potosenu kunu i opravdanost iste.

No treba biti svjestan da su vremena u mpo vodama takva da ici privatniku nije stvar luksuza i komocije, da na trzistu postoji vise opcija lijekova i da treba sve opcije prezentirati i sloziti opciju koja ce najbolje u svakom pogledu odgovarati pacijentu.

I zato se informirajte o svemu i pitajte svoje mpovce zasto nesto da ili ne i ne lovite se za svaku njihovu ko sveto pismo jer cesto zaborave i oni da ici privatniku ne znaci imati love na izvoz
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 10:30   #120
I da, bez straha pitati sve sto ima upitnik - pa za to ih placamo jel.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.