Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 23:09   #81
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post

Englezima bi trebalo biti jasno da nikog nije briga za njihovu kraljicu kao ni za clanove obitelji te da ce ostatak svijeta objavljivati slike i podatke doticnih jednako kao sto i objavljuju slike i podatke ostalih kvazicelebritija.
Dvije greške:

Australija nije ostatak svijeta. Kraljica je i Kraljica Australije. Trudna Kate nosi i budućeg državnog poglavara Australije.

Nadalje, Engleze se savršeno ne tiče što drugi misle o njima. U tome su zapravo silno napredni. Njima je jedino važno što oni misle o sebi, i kao što sam rekao postoje trenuci i događaji preko kojih se ne prolazi mirno.

Da se ova medicinska sestra nije ubila, stvar bi se još možda i zataškala. Međutim ogorčenje koje je večeras zavladalo zemljom traži krv i odmazdu. I bit će je. U pravosudnom smislu.
PowerLock is offline  
Old 07.12.2012., 23:11   #82
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nemoj molim te koristiti ovako primitivne i ponižavajuće izraze.

Britanija je Monarhija, Kraljica vlada Milošću Božjom, a uz to je i Poglavarka nacionalne kršćanske Crkve. Poštovanje Monarhije i Kraljevske obitelji srž je britanskog nacionalnog identiteta - vrijeđanje tog identiteta neću ni kao moderator dopustiti kao što nebi dopuštao ni vrijeđanje bilo koje druge nacije ili njenih "svetinja".
Žao mi je što to tako shvaćaš. Kad oni napadaju naš "ponos i svetinje", to se onda dopušta?

Mislio sam da ovdje mogu raspravljati o tome zašto su njima oni svetinje, ali ok. Žalosno je svako mjesto za diskusiju kad u njemu postoje nedodirljivi.
RealGreen is offline  
Old 07.12.2012., 23:15   #83
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Dvije greške:

Australija nije ostatak svijeta. Kraljica je i Kraljica Australije. Trudna Kate nosi i budućeg državnog poglavara Australije.

Nadalje, Engleze se savršeno ne tiče što drugi misle o njima. U tome su zapravo silno napredni. Njima je jedino važno što oni misle o sebi, i kao što sam rekao postoje trenuci i događaji preko kojih se ne prolazi mirno.

Da se ova medicinska sestra nije ubila, stvar bi se još možda i zataškala. Međutim ogorčenje koje je večeras zavladalo zemljom traži krv i odmazdu. I bit će je. U pravosudnom smislu.
Odlicno. Onda kaznjavajte Australce, pa ako im pase imati suverena o kojemu ne smiju napisati slova prije provjere, neka im.


ontopic: stvarno mislis kako ce biti ikakvih sankcija za DJ-e koji su izveli ovu salu? u Engleskoj bi to mozda i proslo, ali sumnjam kako su Australci opsjednuti kraljevskom nedodirljivoscu.
Eric Delko is offline  
Old 07.12.2012., 23:15   #84
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Potpuno sam siguran da ju bolnica (koja inače u Britaniji ima status elitne vojne bolnice i u kojoj se već 3 stoljeća liječe pripadnici kraljevske obitelji) nije i nebi disciplinski gonila zbog te greške - ali je jednako tako više nikada do kraja karijere nebi ni promaknula niti bi joj povisila plaću, a ukoliko bi pokušala napustiti taj posao i pronaći drugi, mislim da je više nitko nikada nebi zaposlio u privatnom sektoru; u javnom možda i bi, ali to bi za nju bio ogroman korak unatrag.
Tamo nitko nije normalan. Ni ta žena ni ti koji ju ne bi zaposlili. Ona se ubila zbog ovakve bedastoče. Možes si misliti, slučajno otkriš da je neka sponzoruša koja se udala za princa trudna. U jebote, stvarno za ubit se. A onda i nekog doživotno kažnjavat zbog toga. Kakvo psihopatsko društvo nama dijeli lekcije.
William Morgan is offline  
Old 07.12.2012., 23:19   #85
Suicide my ass. Razlog navodnog samoubojstva je toliko bizaran da je u to teško povjerovati. Čak i da se radi o samoubojstvu onda je pritisak na dotičnu med. sestru toliko morao biti, da se komotno može reći da je nešto trulo u državi Britaniji.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 07.12.2012., 23:28   #86
Ni prvi ni zadnji put da novinar u potrazi za dobrom pricom infiltiraju negdje pod krinkom, nekad boljom, nekad losijom. Englezi su posebno poznati po tome.
Ovaj put je zavrsilo jako jako lose.

Ovo je trebala bit zezancija koja nije trebala zavrsit ovako a ako se jadna zena stvarno ubila onda mozemo okriviti jedino otocko krvolocno novinarstvo.

Ni prva ni zadnja zrtva novinarskih piskarala.
moloko* is offline  
Old 07.12.2012., 23:40   #87
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
. Kakvo psihopatsko društvo nama dijeli lekcije.
Agree.

Give me that ban now
Čive is offline  
Old 08.12.2012., 08:28   #88
Imam čudni dojam da je nekima više žao što se nešto inkomodirala vjerojatno najčuvanija i najzaštićenija trudnica na svijetu (draga mi je Kata, da se razumijemo), nego, zbog debilne šale, mrtve žene.

U teorije zavjere neću.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Old 08.12.2012., 09:02   #89
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
ontopic: stvarno mislis kako ce biti ikakvih sankcija za DJ-e koji su izveli ovu salu? u Engleskoj bi to mozda i proslo, ali sumnjam kako su Australci opsjednuti kraljevskom nedodirljivoscu.
Već su kažnjeni - tako što su udaljeni iz programa. Ne može im se dati otkaz jer su suvlasnici radio-postaje, pa se mora sazvati skupština dioničara gdje će ih većina isključiti. Nadalje, bolnica je protiv njih najavila podizanje tužbe i pred australskim i pred britanskim sudovima. U prvom priopćenju dok se medicinska sestra još nije ubila bili su rekli da samo razmatraju podizanje tužbe i da su im odvjetnici rekli kako su zakoni sigurno prekršeni, no da su se DJ-evi ispričali i da oni razmišljaju što učiniti.

No međutim nakon vijesti o samoubojstvu bolničarke iz uprave bolnice je potvrđeno da će ići tužba za odavanje povjerljivih medicinskih podataka što je kažnjivo prema australskim zakonima, te tužba za lažno predstavljanje s ciljem nanošenja štete - što je kažnjivo u Britaniji i preduvjet za podnošenje druge tužbe za nadoknadu štete.

Valja primijetiti da se u svim najavljenim tužbama kao oštećena strana javlja bolnica. Treba očekivati da će i obitelj ubijene bolničarke također podnijeti tužbe - jer su još jučer odbili prihvatiti ponudu radio-postaje da im plati pogrebne troškove za ukop njihove supruge/majke.

Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Imam čudni dojam da je nekima više žao što se nešto inkomodirala vjerojatno najčuvanija i najzaštićenija trudnica na svijetu (draga mi je Kata, da se razumijemo), nego, zbog debilne šale, mrtve žene.

U teorije zavjere neću.
Javnost je zgrožena smrću medicinske sestre ali je previše ne žali. Zbog njene greške došlo je do curenja najpovjerljivijih informacija o Majci budućeg Kralja ili Kraljice. Mislim da barem pola Engleza koje ja poznajem razmišlja na način "Neka se i ubila". Ima tu i poseban element odgovornosti: Medicinske Sestre u Bolnici Princa Edwarda VII-og plaćene su više nego liječnici u javnim bolnicama. Oni su svi "cremme de la cremme" medicinske profesije. Bolnica im je svima koji su zaposleni i dovedeni u London iz drugih krajeva Britanije osigurala stanove u kojima besplatno stanuju - pa tu cijelu golemu plaću de facto zadržavaju za sebe i ne troše na stanovanje - što je u Londonu lutrija...

Za sve te beneficije i pogodnosti očekuje se ni manje ni više nego savršenost i nepogrešivost. Ako napraviš kiks takvih razmjera na takvom mjestu - možda se ne moraš baš ubiti, ali iseliti se iz Britanije bi svakako bilo jako uputno.

Što se Vojvotkinje od Cambridge-a tiče - da, ona je jako zaštićena - i Kraljevska Obitelj i Vlada te sve političke stranke - pa onda u drugom ešalonu i vojska, policija te tajne službe - apsolutno su svi potpuno odlučni da se sa Kate ne smije ponoviti ono što se dogodilo Dijani - ni pod razno.

Novinari i Paparazzi su i formalno i neformalno upozoreni da je Kate "off limits" i da bi im se svašta moglo dogoditi ukoliko bude izlagana pritiscima koji bi podsjećali na one kojima je bila izlagana Williamova majka Diana.
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 09:10   #90
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Tamo nitko nije normalan. Ni ta žena ni ti koji ju ne bi zaposlili. Ona se ubila zbog ovakve bedastoče. Možes si misliti, slučajno otkriš da je neka sponzoruša koja se udala za princa trudna. U jebote, stvarno za ubit se. A onda i nekog doživotno kažnjavat zbog toga. Kakvo psihopatsko društvo nama dijeli lekcije.
Potpis. I meni slobodno karton zbog Žene, Majke, Kraljice, što god je već Svetinja u toj krasnoj Engleskoj i ostalih zvizdarija s početnim velikim slovom.
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Old 08.12.2012., 09:15   #91
Osobno ne mislim da je Kraljica baš toliki kult ličnosti da se njeni građani ubijaju radi ovakvih pogreški. Shvaćam situaciju i položaj te sestre ali ubiti se radi ovakvog gafa je smiješno. To je kao da se hrvati krenu ubijati kad ih Milivoj Lulek s Antene Zagreb prevesla.

S druge strane, ne vjerujem da se radi o nekakvom ubojstvu od strane obavještajne službe ili neke treće stranke. Osobno ne vidim interes MI5 ili sličnih da to učine. Žena je izjavila da je vojvotkinja dobila vodu i da se oporavlja, jaka stvar. Nije dala detaljan uvid u medicinsko stanje. Uostalom sumnjam da bi MI5 to ovako odradio. Privuklo je previše pažnje novinara i ostalih agencija. To su ipak malo kvalitetnije obavještajne službe i sumnjam da bi se to odradilo na ovaj način i to neposredno nakon događaja, dok je sve svježe.

Bit će zanimljivo pratiti razvoj situacije i ne sumnjam uopće u Kraljičinu reakciju prema novinarima.
Rendolf is offline  
Old 08.12.2012., 09:21   #92
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Žena je izjavila da je vojvotkinja dobila vodu i da se oporavlja, jaka stvar. Nije dala detaljan uvid u medicinsko stanje.
Rekla je i malo više od toga što si napisao - ali poanta je da se nije ubila ta sestra koja je to govorila.

Ubila se ona koja se prva na centrali javila na telefon i poziv prespojila toj drugoj sestri koja je cijelo vrijeme dežurala u annexu Kraljevskog apartmana gdje se nalazila Vojvotkinja od Cambridgea.
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 09:21   #93
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post


Javnost je zgrožena smrću medicinske sestre ali je previše ne žali. Zbog njene greške došlo je do curenja najpovjerljivijih informacija o Majci budućeg Kralja ili Kraljice. Mislim da barem pola Engleza koje ja poznajem razmišlja na način "Neka se i ubila".
ti koji ne žale zapravo su isti kao pokojna medicinska sestra...

budući da je to bolnica u kojoj se liječe članovi kraljevske obitelji, čisto sumnjam da ne postoje više nego jasni protokoli u pogledu ponašanja medicinskog osoblja, osobito zaštite privatnosti... znači, kad je primila taj telefonski poziv, za koji jednostavno ne vjerujem da je uobičajeni način izvješćivanja kraljevske obitelji o stanju zdravlja nekog od članova, ona je zapravo sva ustreptala već pri samoj pomisli da doista razgovara s Kraljicom Osobno. Neka druga sestra, kojoj je više stalo do sebe, dobro plaćenog posla i vlastite obitelji, nego do mogućnosti da je Kraljica Osobno pozove na telefon, vjerojatno bi se hladno držala protokola i ne bi joj se pomračio mozak od sreće.
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 08.12.2012., 09:28   #94
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
ti koji ne žale zapravo su isti kao pokojna medicinska sestra...

budući da je to bolnica u kojoj se liječe članovi kraljevske obitelji, čisto sumnjam da ne postoje više nego jasni protokoli u pogledu ponašanja medicinskog osoblja, osobito zaštite privatnosti... znači, kad je primila taj telefonski poziv, za koji jednostavno ne vjerujem da je uobičajeni način izvješćivanja kraljevske obitelji o stanju zdravlja nekog od članova, ona je zapravo sva ustreptala već pri samoj pomisli da doista razgovara s Kraljicom Osobno. Neka druga sestra, kojoj je više stalo do sebe, dobro plaćenog posla i vlastite obitelji, nego do mogućnosti da je Kraljica Osobno pozove na telefon, vjerojatno bi se hladno držala protokola i ne bi joj se pomračio mozak od sreće.

Stjecaj tragičnih okolnosti. Poziv iz Australije došao je u 5:30 ujutro kada na glavnoj recepciji nema nikoga; sestra koja je izvršila samoubojstvo javila se samo zato jer ona koja tu inače radi nije večer ranije na kraju svoje smjene isključila telefonsko zvono. Naime između 22:30 i 06:30 Bolnica uopće ne prima telefonske pozive. Ova sestra nije bila ovlaštena javljati se na telefon i to joj nije bio posao, ali taj telefon je zvonio i smetao joj je (jer je zvono moralo biti u tom razdoblju isključeno) i samo zato se javila. A onda se dogodilo ono što je uslijedilo.
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 09:31   #95
samoubojstvo na mah..kako da ne...prije ce biti da je zena vec imala problema kako u radnom okruzenju , kako u privatnom zivotu, a ovo je bila zadnja kap...no vrijeme ce pokazati...zao mi je zene.

Ali ubiti se zbog jednog telefonskog poziva jednostavno je bizarno i neuvjerljivo kao razlog!

...IMHO stvari su bile puno kompliciranije u zivotu te med. sestre ...mislim da ima dovoljno medicinskog osoblja koje moze svjedochiti o dnevnim pozivima medija i vec znaju nanjushiti novinara i paparacija...a ne bi trebalo zanemariti niti ono osoblje koje zeli svojih pet minuta slave ili nesto $$ u novchaniku...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 08.12.2012., 09:48   #96
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Rekla je i malo više od toga što si napisao - ali poanta je da se nije ubila ta sestra koja je to govorila.

Ubila se ona koja se prva na centrali javila na telefon i poziv prespojila toj drugoj sestri koja je cijelo vrijeme dežurala u annexu Kraljevskog apartmana gdje se nalazila Vojvotkinja od Cambridgea.
Još bolje...Počiniti samoubojstvo samo radi prespojena poziva?!
Rendolf is offline  
Old 08.12.2012., 10:02   #97
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Javnost je zgrožena smrću medicinske sestre ali je previše ne žali. Zbog njene greške došlo je do curenja najpovjerljivijih informacija o Majci budućeg Kralja ili Kraljice. Mislim da barem pola Engleza koje ja poznajem razmišlja na način "Neka se i ubila".
Ološ bijedni.

Da, blesavo, ishitreno, vjerojatno šiparički oduševljeno kako placebo kaže, ali "neka se ubila"...
Neću više pitat ništa na tu temu, bolje da ne znam što "prosječni Englez" misli o svemu.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Old 08.12.2012., 10:06   #98
Realna šteta nije počinjena. Počinjena je šteta za ugled bolnice i kraljevske obitelji, iako je i ta šteta minimalna. Bolje da su im protokol probili dvoje komičara nego teroristi.

Drugo, Kate nije nimalo kao Diana. Kate je hladnija u odnosu na ljude i to se vidi iz načina na koji je odradila ovu situaciju. Trebala je razgovarati s sestrama, prihvatiti ispirku i u službenom priopćenju oprostiti tim osobama, te navesti da ozbiljna šteta nije učinjena. Trebali su smiriti situaciju.

No odavno sam ja zaključio da su ti britanci čudna vrsta.
RealGreen is offline  
Old 08.12.2012., 10:18   #99
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Stjecaj tragičnih okolnosti. Poziv iz Australije došao je u 5:30 ujutro kada na glavnoj recepciji nema nikoga; sestra koja je izvršila samoubojstvo javila se samo zato jer ona koja tu inače radi nije večer ranije na kraju svoje smjene isključila telefonsko zvono. Naime između 22:30 i 06:30 Bolnica uopće ne prima telefonske pozive. Ova sestra nije bila ovlaštena javljati se na telefon i to joj nije bio posao, ali taj telefon je zvonio i smetao joj je (jer je zvono moralo biti u tom razdoblju isključeno) i samo zato se javila. A onda se dogodilo ono što je uslijedilo.
ma, ne da mi se sad o tome, iako mi je prvi podražaj na prizor elitne bolnice u kojoj na glavnoj recepciji stoji zvrčeći plastični telefon koji kad zazvoni, nitko do kraja hodnika ne može od njega radit - totalni smijeh

ali sve što opisuješ samo dodatno pojačava moj dojam, da ni sestra na odjelu koja je valjda iskusnija od telefonistice zna da bolnica ne prima pozive do 6.30, a moglo joj se možda učiniti i čudno to što je nije nazvao dežurni liječnik kojega je zvala kraljica, teško mi je ne pretpostaviti da upravo tako izgleda kanal komunikacije kad su kraljevne i kraljevići u pitanju, pazi molim te, kraljica našla broj u imeniku pa išla pitat kako joj je nevista preko glavne recepcije... uglavnom, zdravi razum ustuknuo je pred mogućnošću da bilo tko od njih dođe u izravan kontakt s kraljicom osobno, a to obožavanje nauštrb vlastitog zaposlenja i zdravog razuma je, kažem, vidljivo na isti način nauštrb ljudske sućuti i minimuma pijeteta i u slučajevima ovih koje si spomenuo
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 08.12.2012., 10:32   #100
Biti ce nadalje zanimljivo gledati kako ce Kati stajati rejting nakon ovog potpuno bizarnog slucaja.
Umjesto, sto je netko gore lijepo napisao, da smiri situaciju i "vladarskom miloscu udjeli oprost" ona je stajala sa strane i, necu iskljuciti, trazila ovakav rasplet situacije. Sve je moguce kad si sponzorusa i kada zivis u ovako bolesnim uvjetima zvanim "engleska kraljevska obitelj"!
batik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.