Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2014., 11:06   #81
trebam pomoć oko kuhinje!


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...6d8934d48fb742

predviđamo kuhinju koja bi u gradnji već imala 2 niše - jedna bi bila u potpunosti zatvorena u ormare, druga bi imala samo donje elemente ispod 2 prozora, obje duge 3 m, i između njih tkđ 3 m širine gdje bismo smjestili otok min dug 2, a širok 1 m sa par barskih stolica. između kuhinje, otoka, zida bi bilo metar prostora za manevriranje sa svih strana. e sad, htjela bih bijelu, jednostavnu kuhinju, bez ručkica, što čistijih linija, ali ne znam gdje što smjestiti od aparata - pećnica povišena u ormaru ili dolje ispod ploče za kuhanje, gdje sudoper.. otok bi bio u potpunosti čist, samo za klopu i rad. iznad njega neka fina visilica. prilažem fotku u kojoj su žutom bojom obilježeni prozori, crvenom dvostruka balkonska vrata, bijelom niše u kuhinji i otok...

Zadnje uređivanje kepasa : 09.03.2014. at 11:13.
kepasa is offline  
Old 09.03.2014., 11:36   #82
kepasa, nemaš tu što puno razmišljati jer imaš mjesta za sve, a početna ideja ti je odlična.
raspored na dijelu gdje su ti samo donji elementi prilagodi svojim potrebama.
meni bi bilo logično podijeliti sve u ormare od 60 cm širine i to je to.
na drugoj strani, s visokim ormarima, ćeš imati mjesta ne samo za "špajzu" nego i za spremište svega i svačega. baš ti zavidim na krasnom prostoru.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 09.03.2014., 11:40   #83
taj će se tek graditi i kuhinja mi je jako bitna i ne želim nešto userkiti, a onaj alno ne znam koristiti

se da nekome da mi to d3 riješi u nekom od tih programčića?

Zadnje uređivanje kepasa : 09.03.2014. at 11:46.
kepasa is offline  
Old 09.03.2014., 12:04   #84
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
Hvala na vasim upitima.

To ud

3. Sudoper, 60 cm

Nemam prostora ni za kakve stvari. Iznad sudopera eventualno moze ici jedan ormaric, no nije dovoljno. Ne znam vise ni sama..
cemu sudoper od 60 u mini kuhinji?? mi imamo 50 iogroman je. Čak je 45 pristojne veđičine. Pod ovim brojkama naravno mislim vel ormarica.
crvenkapica33 is offline  
Old 09.03.2014., 14:22   #85
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
meni je raspored dobar i s povišenom pećnicom, a Xanthin prijedlog o sudoperu bez ocjeđivača podržavam.
s običnim sudoperom ostaje više radne plohe između štednjaka i sudopera.

pretpostavljam da su crni korpusi i crni cokl samo vizual za nacrt (da se bolje vidi o čemu se radi), pa da toga neće biti u izvedbenom rješenju.

tvoj nacrt kuhinje mi je ugodno iznenađenje + pravo osvježenje na ovoj temi nakon dugo vremena.
hvala na pohvalama i prijedlozima
želim si visoku pećnicu pa to ne mijenjam, jedino eto, do sada nemam perilicu suđa, pa me strah da će mi samo sudoper bez ocjeđivača biti premalo..
možda brijem
korpusi i cokli su crni baš samo na crtežu.. imaš pravo
kaj mislite, jel nezgodno imati ploču za kuhanje na kraju kuhinje? ima li neki razlog protiv? znam da se ne preporuča do sudopera, a sad koliko je ovo moje rješenje praktično? hmmm
suseda is offline  
Old 09.03.2014., 14:29   #86
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Ako ti treba radne površine, stavi normalan sudoper, bez dodataka i ocjeđivača. Pretpostavljam da je lijevo od sudopera perilica, pa nema potrebe za slaganjem piramida od suđa.

Pećnicu bi spustila ispod ploče za kuhanje, pa bi ti na desnoj strani bio komad od 180 cm radne plohe.
Čini mi se da nisi nigdje napisala mjere zidova, pa nagađam prema skici.

Sijandra ti ima ovu 2. kombinaciju. Bijela kuhinja, siva ploča, bijela indukcija.

http://www.pic-upload.de/view-216538...o-001.jpg.html
thx
strana kuhinje sa sudoperom je 200 cm, druga strana je cca 240(do sudopera je zidić koji je dimnjak za napu)

ma što više mislim o bojama i gledam slike i obilazim dućane, sve manje znam.. sviđa mi se i total bijelo, koje mogu ubiti sa nekim staklom koje će ionako ići na mjesto prastarih keramičkih pločica
a sviđa mi se i kombinacija sa sivim..ufffffff
suseda is offline  
Old 09.03.2014., 17:28   #87
Ima li netko savjeta kako bolje organizirati ovu kuhinju ili je ovo maksimum. Nešto smo napravili u 3d programu koristeći stvarne mjere. Ovaj zid gdje je frižder još nije stavljen i mislili smo ga staviti od knaufa da bi se u kuhinji još dobila koja radna ploha. Ima li savjeta? Hvala



trueblood is offline  
Old 09.03.2014., 19:56   #88
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
mislim da je 80 cm ipak malo premalo.
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post

Free, a vidi ovdje. Definitivno je oko 80cm, max!
vikica is offline  
Old 10.03.2014., 08:53   #89
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ako se kome da,pliz par savjeta..Dakle,starci mijenjaju kuhinju..bila bi dvoredna,sa svake strane je 300cm(sirina kuhinje je 235),jedino ogranicenje je samostojeci bijeli fridz koji ne zele mijenjati.U nastavku kuhinje je blagovaona(300x235).Strop je 270.boja:dole neki drveni dekor(recimo kao kod rooma,)gore bijeli mediapan.bez ruckica tj sa onim tankim al. na donjim el.
Donji elemnti mi nisu toliki problem,sve po 60,na jednu stranu bi stavila aparate,s druge strane bi bila samo radna ploca.
Muci me sljedece:
-koje dimenzije gornjih elemenata(visina i sirina)?(zele ih na oba zida). Kako dobiti onaj dojam "iscrtkanih "vrata-kao da su dvoja a u biti su jedna vrata-
-da li je ok da na ovoj drugoj strani donji elementi budu samo ladice,ili bi se nekako trebali slagati sa ovima iz drugog reda
-koje boje podne plocice(izmedu elemenata bi isle bijele)?

Dodatno,na jednoj strani je u tih 300cm udubljene dubine 40,a sirine 60-tu je plan da bude visoki ormar(kao ostava)-njega sam mislila da cijeli ima bijele fronte-kak vam se to cini?(prekopita njega je taj nesretni fridz)
Ponavljam..vecinu stvari smo jucer zgrunatli -treba mi samo pomoc oko dimenzije gornjih elemenata-oni ne zele da su "mali",a ne bi ni do plafona.dakle,pitanje je koje su idealne propocije gornjih elemanta u dvorednoj kuhinji?koji je max koji se moze dobiti tako da se element otvara sa jednim vratima(ako je sirine 60cm)?i na koji se nacin se moze dobiti ona crta po sredini elemnta(jel to neko frezanje u medijapanu)?hvala
GALAXY mini is offline  
Old 10.03.2014., 09:57   #90
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Free, a vidi ovdje. Definitivno je oko 80cm, max!
istina, i to nema apsolutno nikakvog smisla. ko da je bunker
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 10.03.2014., 09:58   #91
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Free, a vidi ovdje. Definitivno je oko 80cm, max!
Ovo je minijaturna kuhinja i moraju raditi neke kompromise. Kad se stvari "guraju" u velikoj kuhinji to izgleda smiješno.
Aoife is offline  
Old 10.03.2014., 10:02   #92
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Ponavljam..vecinu stvari smo jucer zgrunatli -treba mi samo pomoc oko dimenzije gornjih elemenata-oni ne zele da su "mali",a ne bi ni do plafona.dakle,pitanje je koje su idealne propocije gornjih elemanta u dvorednoj kuhinji?koji je max koji se moze dobiti tako da se element otvara sa jednim vratima(ako je sirine 60cm)?i na koji se nacin se moze dobiti ona crta po sredini elemnta(jel to neko frezanje u medijapanu)?hvala
Ne postoji idealna visina gornjih elemenata. Nekome se više sviđa jedno a nekome drugo. Moji elementi su npr. 60x60 cm ako te to zanima. Ako bi htjeli nešto slično a opet da ima još malo više mjesta, možete ići na 70-75 cm. Crta po sredini je urezana u medijapanu, da. Elementi s jedne strane kuhinje se ne trebaju slagati po vrsti i veličini sa elementima na drugoj strani. Iako ako mene pitaš, najbolje je težiti tome da i jedni i drugi budu široki po 60 cm gdje god je to moguće.
Aoife is offline  
Old 10.03.2014., 10:07   #93
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ako se kome da,pliz par savjeta..Dakle,starci mijenjaju kuhinju..bila bi dvoredna,sa svake strane je 300cm(sirina kuhinje je 235),jedino ogranicenje je samostojeci bijeli fridz koji ne zele mijenjati.U nastavku kuhinje je blagovaona(300x235).Strop je 270.boja:dole neki drveni dekor(recimo kao kod rooma,)gore bijeli mediapan.bez ruckica tj sa onim tankim al. na donjim el.
Donji elemnti mi nisu toliki problem,sve po 60,na jednu stranu bi stavila aparate,s druge strane bi bila samo radna ploca.
Muci me sljedece:
-koje dimenzije gornjih elemenata(visina i sirina)?(zele ih na oba zida). Kako dobiti onaj dojam "iscrtkanih "vrata-kao da su dvoja a u biti su jedna vrata-
-da li je ok da na ovoj drugoj strani donji elementi budu samo ladice,ili bi se nekako trebali slagati sa ovima iz drugog reda
-koje boje podne plocice(izmedu elemenata bi isle bijele)?

Dodatno,na jednoj strani je u tih 300cm udubljene dubine 40,a sirine 60-tu je plan da bude visoki ormar(kao ostava)-njega sam mislila da cijeli ima bijele fronte-kak vam se to cini?(prekopita njega je taj nesretni fridz)
za pocetak, duzina kuhinje od 300 cm ti daje idealnupriliku da poslozis sve elemente od 60cm u nju.
znaci 5 s svake strane. isto tako i gornji elementi.

i svida mi se ideja da u toj nisi bude skroz bijeli ormar

kod rooma je dolje bijeli dekor ali drvena radna ploha
i sta jos?
mislim da ta crta moze samo na medijapanu, al ne kuzim bas sta ce ti?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 10.03.2014., 11:30   #94
Cure,tnx na odgovoru. Bit ce elementi po 60, i gore i dole..mucilo me jedino sto ce na jednoj strani biti mix oblika(ladice,pecnica,suderica,pa jedan element sa vratima).no zgruntala sam na drugi stranu staviti samo duboke ladice(po dvije duboke) -sad samo razmisljam dal 4 puta 60 ili da budu duzine 80(pa da ih ima 3).(povrsina za kuhinju mi je u biti 240sa svake strane,preostalih 60 su fridz i ta udubina od dimnjaka)
Crtu na gornje elemente bi stavila jer mi se cini da bi skroz ravna povrsina na toj dimenziji vrata (60x75) bila malo previse jednolicno(pogotovo jer su gornji elementi na obadvije strane)..a ionako bi oni medijapan..
GALAXY mini is offline  
Old 10.03.2014., 11:44   #95
Ako je perilica skroz ugradbena, onda to nije nikakav miks oblika - jedan ladičar, dvije ravne plohe za redom a između njih pećnica. Skroz ok.
A ako perilica nije skroz ugradbena, onda će izgledati ružno gdje god da ju ukomponiraš
Aoife is offline  
Old 10.03.2014., 11:58   #96
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ako je perilica skroz ugradbena, onda to nije nikakav miks oblika - jedan ladičar, dvije ravne plohe za redom a između njih pećnica. Skroz ok.
A ako perilica nije skroz ugradbena, onda će izgledati ružno gdje god da ju ukomponiraš
Ugradbena je ..
Zaboravih objasniti boje..oni bi dvobojnu,pa sam u biti na neki nacin kopirala tvoju aiofe -dole drvo gore bijelo..no imaju wenge stol kojeg se ne zele odreci,pa sad mozda wenge umkesto drva..koje bi plocice pasale na pod(njihova ideja je naravno smede :uzas))
GALAXY mini is offline  
Old 10.03.2014., 12:11   #97
Pločice ili sive ili nešto slično boji parketa, pretpostavljam da se negdje spaja sa parketom.
A donji dio može biti wenge, iako možda bi prošla i neka svijetla boja drva, ako nema nekog drugog šarenila u prostoru (tipa ako nije stolarija u nekoj trećoj boji drva, a parket u istom tom prostoru u četvrtoj).
Aoife is offline  
Old 10.03.2014., 12:31   #98
sviđa mi se diskusija o bojama i dezenima materijala bez slika i uvida u cijeli prostor. već slutim da će biti produktivna.

:rezigniranapoddojmommajstorakojisujedanzahvatumam inomstanuodradiliposvom:
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 10.03.2014., 12:59   #99
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
sviđa mi se diskusija o bojama i dezenima materijala bez slika i uvida u cijeli prostor. već slutim da će biti produktivna.

:rezigniranapoddojmommajstorakojisujedanzahvatumam inomstanuodradiliposvom:
Hmm,ne kuzim cemu negativa ...
Pitanje o bojama je prvenstveno zbog podnih plocica jer nemam iskustva a niti ih volim pa mi je tesko vizualizirati kako pasu sa ostatkom u ovom slucaju samo kuhinjom(to je zasebna prostorija i cijela je/bit ce u plocicama +ostatak drvenarije se takodjer mijenja ili farba pa mislim da nije bitan za diskusiju..)
GALAXY mini is offline  
Old 10.03.2014., 13:17   #100
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Free, a vidi ovdje. Definitivno je oko 80cm, max!
Ima li netko s konstruktivnim prijedlozima? Pliz
trueblood is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.