Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2014., 11:07   #1
Savjeti za oblačenje u skladu s godinama

Bok svima
Kao što naslov kaže otvorila sam ovu temu jer sam napunila 25 godina, a ja se i dalje oblačim kao tinejdžerica (navikla sam, a i ne znam drugačije), a tako i izgledam (moje bebasto lice tu ne pomaže). Očito se kod mene modna transformacija nije dogodila. Želim izgledati kao 25 godišnja žena, a ne curetak od 17 godina. Trebala bi promijeniti skoro cijelu svoju garderobu pa su svi savjeti dobrodošli. Što je "zabranjeno", a što je poželjno?
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:25   #2
pa sta inace nosis,

imas li neku sliku
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:32   #3
Što uglavnom nosiš inače? Ne mora bit da moraš promijenit cijelu garderobu, uvijek ju možeš nadopunit nekim komadima. Sigurna sam da imaš bar jedne traperice u svom ormaru. Da imaš i neku fora majicu ispod, gore odjeneš sako ili neki cardigan. To što imaš 25. g. ne znači da se moraš svega odreći. Moja sestra ima prek 30. g. pa se oblači i šareno i sve i njoj to stoji jer mladoliko izgleda. Ok u zadnjih par godina je to smanjila i više oblači neutralne boje.

Prvo navedi što inače nosiš? Je li to 90% ormara minjaci i nešto ultra kratko te dekoltirano ili ipak nije tak kritično?

Za moj pojam, ima nekih odjevnih kombinacija koje mogu nosit i tinejdžerice i cure u 20-tima pa čak i starije. Npr. traperice, prugasta majica, balerinke / tenisice, ako želiš malo ozbiljnije gore nabaciš sako (ne mora biti crni, može i u boji) ili cardigan. Meni je to bila prva asocijacija na temu.

Napiši kako se inače oblačiš pa će te i druge cure bolje savjetovat.
artemida7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 14:50   #4
25 godina imaš i razmišlaš o tome kako bi se oblačila u skladu s godinama. Pa sa 25 godina možeš nositi šta te je volja. Uopće ne moraš razmišljati o tome.
Ja sa svojih 35 godina nosim isti stil već godinama znaći od kad sam bila nekih 17 godina i ne namjeravam to mijenjati. Znaći tu imaš sve od Hoodija pa do štikli a oblačim se ovisno o mom raspoloženju. Ali uglavnom casual.
Ne opterečivaj se s tim "u skladu s godinama".
Bitno je samo da si ti zadovoljna i da se dobro osjećaš onda će skoro sve dobro izgledati na tebi.
I nije mi jasno koja je razlika između "odrastle" žene i teen kad idu u iste trgovine. Ja kad sam bila s kumom koja ima 18 godina u trgovini imali smo identičan ukus što se robe tiće.
__________________
Slažem se i da je matematika puno više filozofija nego egzaktna znanost - BBast
Cikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 15:47   #5
Pa zapravo odnedavno nisam zadovoljna, želim izgledati više kao žena, a ne curica.



Kužite sad? Dobro, nije baš uvijek sve tako šareno, ali nije ni daleko... Moj zimski stil i nije toliko problem, ali zato proljeće/ljeto je. Da, imam i dosta minjaka u ormaru. Majica na bretele. Ono ozbiljnije namijenjeno je za svečane prilike i skuplje je.

Evo pronašla sam ovaj blog na netu. http://reallifedressup.blogspot.com/...-year-old.html Možda pomogne drugima koji imaju sličan "problem".
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 16:39   #6
hmm super. ja sma prešišala i dvajst šestu i do danas i čitanja ove teme mi nije palo na pamet da se ne oblačim primjereno godinama

ali ne znam, mislim da je danas taj pojam poprilično fleksibilan, po meni je bitnije znati se obući za prigodu( dal' je to posao, za van, za trening i sl.) a da li je to za moje godine ili ne...to mi je nekak manje bitno
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 17:00   #7
meni osobno nema ništa loše u takvom vrckavom stilu neovisno o godinama ako to znaš nosit. ti vrlo lako možes iskopirat stil iz onog bloga, ali moraš unijeti dašak sebe. mislim svatko ima jedne obične traperice, da odjeneš na to jednobojnu majicu i neku statement ogrlicu gle čuda. a ne trebaš niti puno novaca za to.

mislim da sama prvo moraš vidjet što ti se sviđa, što voliš i sl. možda da postepeno mijenjaš stil kad to želiš.

ja sam mlađa od tebe godinu dana i ja imam crvene hlače u ormaru i šarene suknje i ne, ne mislim da to nije u skladu s mojim godinama. jednostavno neke stvari ukomponiraš u svoj vlastiti stil.

malo se zaigraj s postojećim stvarima iz ormara. ako imaš majicu na bretele, jednostavna kroja, bez prevelika kiča, nabaci gore sako ili cardigan i neku ogrlicu i dobit ćeš nešto novo i ozbiljnije.

ako si već našla nešto što ti se sviđa, spremi slike na mob ili sprintaj, odi s frendicom do nekog dućana i isprobavaj moguće kombinacije. tako ćeš vidjeti je li se osjećaš ugodno u tome i je li ti uopće stoji.
artemida7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 09:36   #8
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Što je "zabranjeno", a što je poželjno?


zabranjeno: masna kosa, loša frizura, neodržavanje tena, neuredni ili prekičasti nokti, odjeća neodgovarajuće veličine, donje rublje koje viri, ofucana odjeća, torba ili cipele, odjeća koja ne odgovara prilici, nabiti sve na sebe što je u trendu ...

poželjno: sve ono što tebi dobro stoji, u čemu se osjećaš dobro i udobno, što odgovara prilici, kvalitetni materijali, odjeća koja laska tvojoj figuri, uglavnom sve obrnuto od onog što je zabranjeno
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 10:45   #9
Trekkie, ne moraš mijenjati svu garderobu

Npr. ove hlače u boji uopće nisu loše. Ja bih na tvom mjestu izbacila majice s ovakvim printovima (likovi iz crtića, peace i sl.) i zamijenila ih s ovakvim otprilike: http://www.zara.com/hr/en/woman/t-shirts-c358008.html i http://www.zara.com/hr/en/woman/shirts-c358004.html

Promijenila bih i tenisice (ove platnene tipa startasice, vansice i sl., starke moš ostavit, to je moderno nositi na sve ) u balerinke ili štiklice, ravne sandale i sl.

Evo par primjera otprilike što mi izgledaju super:




aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 10:53   #10
Nastavak:





aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 12:10   #11
Ja sam 2 godine mlađa od tebe i također se oblačim slično, ako ne isto ko ti, ali još ne mislim to mijenjat Nebi trebala ni ti, bar ne u slobodno vrijeme.
Nekak se loše osjećam u ozbiljnijim bojama i kombinacijama, ko neka tetkica Pa uvijek imam na sebi nešto kričavo i vesele boje.
Mene više brine kaj uskoro idem na burzu, a nemam baš ništa poslovne odjeće, ali to je za drugu temu
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:35   #12
nemoj se ljutit, ali pričaš ko da imaš sad 40 a ne 25 godina
šta je 25 staro ili šta?
uživaj u svojoj mladosti jer nikad nećeš biti mlađa.
ne možeš prisilno mijenjat stil.
barem ja to ne bi mogla.
oblačit nešto što nisi ti....u čemu se nećeš osjećat ugodno, a oblačit to samo zato jer "sad imaš ČAK 25 god"
slatka si..... ali uživaj, opusti se.... dođe to samo od sebe...
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 12:46   #13
Quote:
dani30 kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit, ali pričaš ko da imaš sad 40 a ne 25 godina
šta je 25 staro ili šta?
uživaj u svojoj mladosti jer nikad nećeš biti mlađa.
ne možeš prisilno mijenjat stil.
barem ja to ne bi mogla.
oblačit nešto što nisi ti....u čemu se nećeš osjećat ugodno, a oblačit to samo zato jer "sad imaš ČAK 25 god"
slatka si..... ali uživaj, opusti se.... dođe to samo od sebe...
potpisujem
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:57   #14
Hihi... ja imam 34 pa obožavam boje. Kakve to veze ima. I ne jednom mi kolegice na poslu kažu kako im osvježim dan. Meni je jednostavno normalno biti u boji. U ormaru nemam ništa smeđe, žuto i narančasto, ali ostale boje su jake, i volim ih kombinirati. Danas zagasito tirkizne hlače, svijetlo tirkizna majica i tamno rozi pulover.

Imam jedne tamnije maslinasto zelene hlače (SNB kak su nekad rekli za jugo army uniformu) i to volim kombinirati s ljubičastim majicama. I tako. Bitnije je da si odjevena u skladu s prigodom, nego da nemaš boje.

Dobro, meni su hlače nekada umjerenije, ali majice su žive.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 07:40   #15
Quote:
dani30 kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit, ali pričaš ko da imaš sad 40 a ne 25 godina
šta je 25 staro ili šta?
Po patrijarhalnom mentalnom sklopu koji prevladava u ovim krajevima sa 25 je već stara usidjelica
Isti taj mentalni sklop i navodi neke na razmišljanje da bi trebali biti "u skladu sa svojim godinama", a korak dalje je "što će selo reći".
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 10:02   #16
u kojim to krajevima?!
i dal je moguće da današnje djevojke od 25 godina imaju patrijarhalni mentalni sklop?
__________________
dani30 Foto
dani30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 07:38   #17
Quote:
dani30 kaže: Pogledaj post
u kojim to krajevima?!
i dal je moguće da današnje djevojke od 25 godina imaju patrijarhalni mentalni sklop?
Pa moguće je, čim pitaju kako se oblačiti "u skladu s godinama".
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 09:45   #18
Inanna i ova druga cura...ako ste od mog pitanja došle do teme patrijarhata, usidjelica od 25 onda zbilja imate problem.
Pitah jednostavno pitanje: izgledam previše kao curica, a želim izgledati ženstvenije, ozbiljnije, kao žena? Moja garderoba mi tu odmaže. Pa sam došla po savjete ovdje, ali nisam očekivale priču o patrijarhatu, blage napade i izrugivanja. Drage, ne, ne mislim da je 25 godina staro, mislim da su to odlične godine (osjećam se bolje nego ikad), ali drugačije od tinejdžerskih, a ja garderobom zapela u tom razdoblju. Koji vam je? Malo ste mi paranoične. I ne ne živim u patrijarhalnom kraju niti kući (a moji anti-liberalni stavovi su moji i samo moji, vidim da ste mi čitale stare poruke).
Druge cure, hvala vam na savjetima i slikicama, nešto ću iskemijat. Aliceocean, posebno mi se svi
đaju tvoji primjeri. Ona kombinacija s ozbiljnijom suknjom i starkama mi je fantastična.

Zadnje uređivanje Trekkie89 : 20.03.2014. at 09:52.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:54   #19
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Pa zapravo odnedavno nisam zadovoljna, želim izgledati više kao žena, a ne curica.



Kužite sad? Dobro, nije baš uvijek sve tako šareno, ali nije ni daleko... Moj zimski stil i nije toliko problem, ali zato proljeće/ljeto je. Da, imam i dosta minjaka u ormaru. Majica na bretele. Ono ozbiljnije namijenjeno je za svečane prilike i skuplje je.

Evo pronašla sam ovaj blog na netu. http://reallifedressup.blogspot.com/...-year-old.html Možda pomogne drugima koji imaju sličan "problem".
Daj mi primjer žene kakva misliš da bi trebala biti

Od ovih slika mi je sve ok čak i za moje godine a imam ih 31.
Ja bi samo izbacila mickey mousa i lubanju (a opet ovisi gdje ideš i kakav look ti treba, za park, šetnju, dućan su ok i mickey i lubanja).
Dodala bi neki nakit i torbu.
Na noge balerinke, sandale...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:55   #20
Žene od 35 mogu nositi jeans hlače, majicu s printom, neki sako preko i patike, a da ne izgledaju kao osamnestogodišnjakinja koja je isto obučene. Mislim da nije toliko problem u odjeći.

Aliceocean ti je stavila super slike za primjer. Možda bi trebala upotpuniti svoju garderobu accessorizeom. Sve ove kombinacije uz neku "pravu" torbu, naočale, nakit, malo make upa i npr. obične salonke (boja nije bitna!) mogu izgledati jako ženstveno.

Ako si takav tip - "mladoliki, zaigran, pomalo infantilan" - nema ti pomoći , uvijek će te netko tražiti iksicu ili da mu pokažeš osobnu iskaznicu (znam iz iskustva ). Ponekad to frustrira jer imaš osjećaj da te ljudi ne doživljavaju ozbiljno, dovoljno odraslo, ali (također znam iz iskustva) s vremenom to doživiš kao svoju prednost
perina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.