Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 00:48   #41
Quote:
Dirk D kaže: Pogledaj post
Zovi policiju, pravi se da je sve jiš sto puta gore i nadaj se da će nešto poduzet
poduzet ce - nista
mene je bivsi zvao ispred ulaza i prijetio mi da ce me ubit kad izadnjem
policajka mi je rekla-je nemrem ja ovak napamet,dajte vi nazovite ak on vas slucajno napadne,al ne bu ma to su vam samo price..
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 00:49   #42
@brzi-ne radi se konkretno o meni, ali nemas pojma o cemu se radi i nije u redu tako odgovarati na postove

ako si kvalificiran za dati konkretan savjet, javi mi se na pm, ako nisi, vrati se na viceve i prosipaj svoju mudrost.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 00:49   #43
Quote:
Dirk D kaže: Pogledaj post
Zovi policiju, pravi se da je sve jiš sto puta gore i nadaj se da će nešto poduzet
ne moze biti sto puta gore
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 00:51   #44
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
poduzet ce - nista
mene je bivsi zvao ispred ulaza i prijetio mi da ce me ubit kad izadnjem
policajka mi je rekla-je nemrem ja ovak napamet,dajte vi nazovite ak on vas slucajno napadne,al ne bu ma to su vam samo price..

skate, u ovom slucaju nisu u pitanju samo price ali na zalost nije doslo do konkretnog fizickog nasilja s vidljivim posljedicama



zar uistinu netko mora ostati bez glave da bi se nesto poduzelo
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 01:03   #45
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
skate, u ovom slucaju nisu u pitanju samo price ali na zalost nije doslo do konkretnog fizickog nasilja s vidljivim posljedicama



zar uistinu netko mora ostati bez glave da bi se nesto poduzelo
A hebiga policija je takva kakva je... nisan ima iskustva sa sličnim stvarima pa ne mogu znat kako je, al jedini ko može pomoć su oni... Valjda bi trebalo reći da je učestalo i da se to više ne može podnosit, možda više puta otići na policiju... ne znam
Dirk D is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 08:50   #46
i onda nasilnik poludi kad dozna da je prijavljen, pa se tek situacija zakomplicira
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:49   #47
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Moze li se tako sto prijaviti policiji, i u kojem obliku? Usetati s mobitelom ili kako?
Prijetnja je kazneno djelo, ali se kazneni postupak pokreće povodom prijedloga. Dakle, ti moraš državnom odvjetništvu podnijeti prijedlog za pokretanje kaznenog postupka i dok to ne učiniš - država neće napravitit ništa.

Inače bi policija morala hapsiti npr. sve mame koje se djeci koja se penju na stablo izderu u stilu "dobit ćeš batine ako ne siđeš".

Možeš zatražiti i privremenu mjeru, npr. zabranu približavanja osobe.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:00   #48
Vojki, hvala da si se javio.

Zanimalo me moze li se ici direktno na policiju, ili ima neki protokol da se pise prijava preko odvjetnika?

Znaci, otici na policiju, s mobitelom? Ili isprintati sms.ove? Sto s porukama sa sekretarice, kako ih skinuti s obzirom da ih vip brise nakon nekog vremena?

Da nisam vidjela ne bi vjerovala da se takve stvari dogadjaju, osim u Hollywoodskim filmovima
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:30   #49
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Vojki, hvala da si se javio.

Zanimalo me moze li se ici direktno na policiju, ili ima neki protokol da se pise prijava preko odvjetnika?
Ide se na državno odvjetništvo izravno, tu za policiju u biti i nema nekog posla. Može se i samostalno, a može i preko odvjetnika. Može se i zatražiti žurno prikupljanje dokaza, poruke sa sekretarice se uz nalog mogu izravno uzeti sa sustava.[/QUOTE]
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:33   #50
prijetnje & uvrede

Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
skate, u ovom slucaju nisu u pitanju samo price ali na zalost nije doslo do konkretnog fizickog nasilja s vidljivim posljedicama



zar uistinu netko mora ostati bez glave da bi se nesto poduzelo
nisu kod mene isto bile price,znao me i namlatiti ali nisam imala masnice kao dokaz pa nisam mogla nista
a nemres nac nekog da njega malo nauci pameti?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 17:40   #51
ako te svi iznevjere javi se Valdecu
ninator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 19:40   #52
tko je valdec? i kako znas da on nije taj koji prijeti
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 19:44   #53
A koji je razlog prijetnji uopce?
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 20:03   #54
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
tko je valdec? i kako znas da on nije taj koji prijeti
Frajer koji vodi Istragu i koji me neodoljivo podsjeca na Brain,miša koji koji želi zavladati svijetom
http://www.poslovni.hr/img/ArticleImages/16728.jpg
http://blog.gknee.org/uploaded_image...ain-740887.jpg
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 00:31   #55
prijetnja i jos ponesto....

pozdarv svima... imamo jedan problemcic,pa bih volio cuti savijet ljudi koji znaju vise o takvim stvarima.

Naime,prije koji dan,moj jako dobar prijatelj je napravio VELIKU glupost...
bivsoj curi je pokidao crijevo od kocnica na automobilu.

zanima me kako bi mogao proci?

meni se cini da je to "kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine"!?
po tome kazna bi bila od 6 mj do 5 godina.
ali mene zanima da li postoji i mogucnos uvjetne?


sad,naravno postoje i otezavajuce i olaksavajuce okolnosti,a za to moram ispricati citavu pricu: naime,njih 2 su bili nekih godinu dana zajedno,ona ga je ostavila(tj rekla mu je da ju malo pusti na miru,pa da se cuju za mjesec dana),a on je to jako tesko prihvatio. prva ljubav...
inace,ona ga je iskoristavala,vukla za nos a ja vijerujem i varala,jer ju znam od prije i znam da je takva,tj da je sve prijasnje decke varala.
pokusavao ju je vratiti,ali meni se cini da je jako pretjerao,naime u pocetku je to bilo slanje sms poruka (u stilu : volim te,nedostajes mi...bla,bla,bla) i poklona. nedugo nakon toga poceo ju je zvati svaki dan...dosadjivati.
zbog toga je ona promjenila broj...
tu je napravio 1. glupost,otisao u vip i zatrazio njen stari broj,rekao da je to bio njegov i da je izgubio karticu. ja ne kontam zasto,tj sta ce mu ali eto,bilo je kasno da vrati...
svaki dan se vozao ispred njene kuce,da ju samo vidi,ili da vidi jel ima nekoga...u stvari,tuda je isao i na posao.
nekoliko puta je zvao na kucni pa pricao sa njenim roditeljima,koji su mu takodje rekli da je dosadan,da ju ostavi na miru...i da je trudna sa drugim.
samo mjesec dana nakon sto je njega "ostavila".
ocito je mala,laka...fufica,ali ne sudi se njoj.
e sad,on se ne moze pomiriti sa tim da njoj nije ni malo stalo,da ga je toliko povredila i napravi jos vecu glupost...dok je bio na poslu u nocnoj smijeni,izasao je van otisao se provozati i zastao pred njenom kucom. kako je meni rekao,nije nista planirao,samo mu je na pamet palo da joj se zeli osvetiti za bol i nanjeti nekakvu stetu.

sagnio se ispred njenog auta i pokidao nakakvu cijev od kocnica.

ona je odmah sutradan to shvatila,i na svu srecu nije bilo posljedica...tek sto je krenila,vidila je da nema kocnica i ne znam kako ali je uspijela stati.
odmah je prijavila policiji,koja ga je isti dan privela i ispitivala.
on je sve priznao.

sada se kaje zbog toga,zao mu je,ali povratka nema.
sto je ucinjeno,ucinjeno je...
mislim da bi mu olaksavajuca okolnost bila sto do sada nije bio kaznjavan,niti je imao kakvu prijavu...u stvari inace je primjeran decko,ali eto,pukao je.
ja mu ne mogu pomoci,to znam,ali kao prijatelj pokusavam ga uvjeriti da nece nagrebusiti bas jako...
eto mene sada zanima,da li sam u pravu kada mu kazem da ima sanse da se izvuce sa novcanom kaznom i nekom uvjetnom kaznom.


hvala svima na pomoci,i sto ste uopste i citali sve ovo
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 00:52   #56
Quote:
raky kaže: Pogledaj post
pozdarv svima... imamo jedan problemcic,pa bih volio cuti savijet ljudi koji znaju vise o takvim stvarima.
Nisam jedan od onih koji bi ti mogli dat konkretan odgovor, ali napisi jos koliko ti prijatelj ima godina, odnosno jel spada u kategoriju mladji punoljetnik ili je pravi punoljetnik? Ako ima 18 godina ne vjerujem da ce s njim postupat jednako kao da ima 30.
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:12   #57
Quote:
Hrvoje66 kaže: Pogledaj post
Nisam jedan od onih koji bi ti mogli dat konkretan odgovor, ali napisi jos koliko ti prijatelj ima godina, odnosno jel spada u kategoriju mladji punoljetnik ili je pravi punoljetnik? Ako ima 18 godina ne vjerujem da ce s njim postupat jednako kao da ima 30.
ma stariji je on,ima 26-27...samo se ponasa kao klinac
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:50   #58
Quote:
raky kaže: Pogledaj post

meni se cini da je to "kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine"!?
ubojstvo u pokusaju, cisto kao suza.

je li "obicno" ili tesko ubojstvo, vjerjatno ovisi o prezentaciji one dvije stranice a4 formata koje mi se, da ti budem iskren, nije dalo procitati.
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 14:42   #59
a cuj,meni se ne cini tako....ali tko zna.
nadam se da grijesis...
a ako je tako,sta moze ockivati,kakavu kaznu?
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 16:01   #60
Quote:
raky kaže: Pogledaj post
a cuj,meni se ne cini tako....
a sto bi bilo, kada samo sreca (na koju ovaj koji je sjekao kocnice ne moze ne samo utjecati vec ni na nju racunati) nije zasluzna sto je kocnica upotrijebljena pri maloj brzini i situaciji u kojoj nije bilo posljedica?

sto da je recimo prva potreba za kocenjem tog vozila bila na raskrizju, zbog crvenog svjetla na semaforu i u trenutku dok tramvaj kojem je zeleno sijece put kretanja toj djevojci?

i sto da onda, a sto je izgledno, a sto i tvoj prijatelj dok zna sijeci kociona crijeva, sto znaci da se razumije u voznju i vozila, mora znati, djevojka ne prezivi nalet tramvaja na njen automobil?

o mogucem ishodu necu nagadjati, ali cu ti preporuciti da ako tvoj prijatelj cuva neki novac za "crne dane", da je upravo sada vrijeme da ga izvadi i angazira si dobrog odvjetnika, njegovi su "crni dani" dosli.
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.