Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 20:58   #7881
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja se stvarno cudim da netko moze toliko izgubiti na 55 kvadrata. Enovej ja sam vec napisala stan kupljen za 70k placceno 20k kamate za kedit i nakon 10 godina otplacen kredit a stan vrijedi 90k pri cemu imam i 30k ustede na cijeni stanovanja. Meni fajn...
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Pa ako je kupljen na objektivno lošoj lokaciji, koja je bila jako precjenjena 2007god, sve je moguće.
pa upravo to.

ja zapravo ne razumijem cudjenje
pa nije isto dal je netko kupovao nekretninu 2003, 2008 ili 2013?
cijene su rasle...i padale....i opet rasle.
i mozda ce i dalje rasti, a mozda ce i padati.
stvar je jednostavne matematike da ako si kupio kad je kvart bio napuhan, a bio prisiljen prodat kada se ispuavao, pa tom gubitku jos zbrojis gubitak koji bi ionak imao na kamate, jbg.
samo sto "gubitak" na kamate ne osjetis ako u nekretnini ostanes zvijet kad ju otplatis ili ako u njoj sretno i zadovoljno zivis i dok rate stizu, no kad ju trebas prodat, onda je to gubitak. i nije samo trosak stanovanja.

ne prodaju ljudi nekretninu samo zato jer im treba veca, ne svidja im se pogled s balkona ili susjedi iznad, nego jer ih neke zivotne okolonosti na prodaju prisile.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 13.10.2017., 14:21   #7882
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
kVARTOVI koji su u zoni tramvaja su skuplji tj nekretnine su skuplje nego oni koji nisu.to je cinjenica, nikakva racionaliziranja "meni tramvaj nije bitan" tu ne igraju. Naravno da ima iznimaka tipa ove gube iznad Britanca ....

Dubrava je ... poseban slucaj, tam zive oni koji su tam rodeni, i ovi iz okolice ak se dosele tam.Bas da bi netko svojevoljno tam isao, sumnjam.Al s obzirom da istok grada gravitira tam, cijene nisu niske.
Znam ljude kupili stan prije dva mjeseca od cca. 75m2 + garaza unutar tramvajske zone, za 900.000kn - novije gradnje stan. Opremljen s kuhinjom itd. Da sutra moram poslovno raditi s HR, netko s sjedistem u Zagrebu je jedina opcija. I zbog medjunarodne povezanosti a i brojnih drugih pitanja. Da isti kaze da ima sjediste na Murteru ili u Baskoj Vodi, nebi ga ozbiljno shvatio. No, zbog tri mjeseca i pol mjeseca turisticke sezone isti takav stan ce netko cijeniti 1.000.000kn u primjerice Baskoj Vodi koja je odcjepljena od svijeta doslovno za poslovanje. I sad se pitam tko ima gladne oci u HR. Vecu zaradu ces imati da u ZG da dizajniras i tiskas flajere za razlicite manifestacije nego od 5 mjeseci turista iz Ceske, Slovacke, Poljske, Madzarske, Bosne i kojeg Njemca.
Ambientt is offline  
Old 13.10.2017., 18:54   #7883
Dizajn mozes i remote raditi
I onda si vidis gdje ti pase. Hr je sicusna tako da stvarno nije problem zivjeti na moru i biti igdje brzo.
Znam ljude koji zive u samoboru a firma im je u varazdinu ( medicinska pomagala)
To kaj jedno tjedno se zaleti do gore mu je nista, isto bi mu bilo da ide iz samobora do gracana
KILLERDOG is offline  
Old 14.10.2017., 00:14   #7884
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
A ti se i dalje slatko iscudjavaj (od cega je sve krenulo) kako nas ima da mislimo da se moze kupiti stan na kredit i pri tome zaraditi, mi smo ionako i medjuvremenu kupili iduci stan, na kredit, pa ce vrijeme pokazati tko je bolje pazario
Jos bolje ce proc tko naslijedi vilu od prapratetke pa ju proda za finu lovu. Rekla sam" bolje da se cudis, nego da znas iz iskustva, "jer nikom ne bih pozeljela da je nakon 10g duzan vise nego se zaduzio. Jasno sam gore napisala da je pred 10g kredit od 100tis.eura uz sebe nosio jos dodatnih 80-tak tisuca za kamatu ak je dignut na 30g ili 60tak tisuca kamate na 15g.
Nisam protiv kredita od 15-20-25 tisuca eura koji sluze ko injekcije da se nadoplati za bolji prostor. Protiv kredita sam od 100-150 tis.eura i vise za koje se zaduzuju obicni ljudi s obicnim placama, koji ni ne znaju hoce li sutra imat posao- ne jer su losi radnici i ljudi, nego zato sto u Hrvatskoj ljudi vec 27 godina svakodnevno ostaju bez posla.
Istina je da su danas stvari enormno pozitivne- kamatna stopa je vise od duplo manja i subvencija od drzave od 17.5 tis eura izuzetna stvar. Nazalost zadnjih 27g je u Hr sigurna jedino stalna promjena-od mogucnosti da se otkupe drustveni stanovi za 10-15 t maraka do ljudi koji su ostali bez stanova jer nisu mogli vracat kredite). Od ljudi koji su otvarali sitne biznise nakon sto su ostali bez posla i uspjesno propadali u njima il bili prisiljeni s 40g otic u Njemacku na baustelu da prehrane obitelj pa sve do Ante Todorica

Zadnje uređivanje Rosemary84 : 14.10.2017. at 01:07.
Rosemary84 is offline  
Old 14.10.2017., 02:25   #7885
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Dizajn mozes i remote raditi
I onda si vidis gdje ti pase. Hr je sicusna tako da stvarno nije problem zivjeti na moru i biti igdje brzo.
Znam ljude koji zive u samoboru a firma im je u varazdinu ( medicinska pomagala)
To kaj jedno tjedno se zaleti do gore mu je nista, isto bi mu bilo da ide iz samobora do gracana

Nije HR tako sicusna neka s poslom zbog posla primjerice iz Makarske moras do Zagreba. Imas cca. 450km. I tako tri puta tjedno?

Nece nitko da gubi jedan dan u letovim ili pola dana, jer primjerice za Split je pretezno sezonski, niti iz Londona, Amsterdama, Osla, Stokholma ili Kopenhagena pa cak i Pariza nemas direktan let van turisticke sezone. Kako mislis poslovati? Ja iz Kopenhagena ili Pariza moram ili do Zagreba da letim pa presjedam ili da uzmem preko Münchena. Stane vremena. Zato je samo ZG za poslovanje s svijetom ostalo ako stvarno ozbiljno mislis zaboravi.
Ambientt is offline  
Old 14.10.2017., 03:50   #7886
Jesi čuo za internet? Web shopove i to? To ti je nešto novo... ima cca 10 godina.

Ako se želiš iz Omiša, sa Cetinom, probiti na svjetsko tržište, nećeš seliti firmu u Zagreb, jer imaš i let iz Splita, za poslovni put.

Pričaš preopćenito za neku ozbiljniju priču. Recimo, osim AD Plastik, nisam siguran da imaš ijednu drugu firmu u Zagrebu ili Splitu, a da je kooperant u autoindustriji. I nijedna novija firma nema problem s tim gdje im je lokacija. Zapravo je nebitno.

U čemu si u pravu? U tome da je gotovo sve južnije od Splita, slijepo crijevo.
rocker1987 is offline  
Old 14.10.2017., 18:28   #7887
Cak mislim da je tu problem vise to juzno granica s bosnom i kaj jednostavno nemas ljudi za posao
Za sto moras ici 3 puta u tjednu u zg?
Naravno ako moras biti u zg stalno radi posla se preselis onda u zg
Ali ako letis nekud 3 puta tjedno, onda ti je svejedno ( naravno onda neces na otoku zivjeti )
Ako si u zadru imas 3 sata
I posto si baja onda ili docu ovi iz zg tebi, ili ti obavis sve u 1 danu
Poato ocito ne mozes iz nekog razloga preko interneta
KILLERDOG is offline  
Old 17.10.2017., 12:56   #7888
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
kVARTOVI koji su u zoni tramvaja su skuplji tj nekretnine su skuplje nego oni koji nisu.to je cinjenica, nikakva racionaliziranja "meni tramvaj nije bitan" tu ne igraju. Naravno da ima iznimaka tipa ove gube iznad Britanca ....

upravo tako, potpisujem
dsvbo is offline  
Old 02.11.2017., 02:18   #7889
Dali postoji u internetu "cjenik" kuća tzn m2 kuća u Zagrebu prema ulicama ili barem općinama?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 02.11.2017., 09:29   #7890
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dali postoji u internetu "cjenik" kuća tzn m2 kuća u Zagrebu prema ulicama ili barem općinama?
ha-ha.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 03.11.2017., 03:32   #7891
A postoji li bilo kakav "cjenik" kuća u ZG po m2?
Gledao sam na Google ali możda netko od Vas zna gdje trażiti pouzdanije podatke u vezi toga?
Potpuno sam zelen po tom pitanju...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 03.11.2017., 09:42   #7892
Postoji eventualno vrijednost zemljista u Graddkom uredu za prostorno uredjenje al ni to ne znaci nista ako trziste nije u skladu ponuda / potraznja. Kak mislis da ti netko odredi koliko kuca moze kostat? Jel derutna, ima li prikljucke, okucnicu, prilaz, parking.. Pogledaj oglase, cijene su gore-dole za isti kvart, puno veca razlika od stanova po kvadratu.
Jaya is offline  
Old 03.11.2017., 11:30   #7893
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A postoji li bilo kakav "cjenik" kuća u ZG po m2?
Gledao sam na Google ali możda netko od Vas zna gdje trażiti pouzdanije podatke u vezi toga?
Potpuno sam zelen po tom pitanju...
Za razliku od stana, kucu je nesto teze cijeniti po kvadratu. Sve se svodi na usporedbu sa susjedima, s time da kod nas gotovo i ne postoji tipska gradnja kuca vec je svaki gazda ujedno i arhitekt.
NenadX is offline  
Old 03.11.2017., 13:44   #7894
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dali postoji u internetu "cjenik" kuća tzn m2 kuća u Zagrebu prema ulicama ili barem općinama?
Raspon ti je od 400E / m2 na juznijim Kozari putevima, tipa:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-23852203

Pa do 5000E / m2 u centru, ko npr. ova na Tuskancu:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tu...oglas-15868900

Sve ostalo ugura se tu negdje izmedju ovisno o lokaciji, te gradnji, a u podsjemenskim zonama i stenjevcu (klizistima) i po predjenim metrima . Za svakog ponesto

I.
igorl is offline  
Old 03.11.2017., 16:46   #7895
pa hebem mu bigulicu
prodaje čovjek kuću..za 5000 eura po kvadratu

i niti jedna jedina fotka kuće izvana..
itapita is offline  
Old 03.11.2017., 18:53   #7896
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
pa hebem mu bigulicu
prodaje čovjek kuću..za 5000 eura po kvadratu

i niti jedna jedina fotka kuće izvana..
To prodaje Makler, i da stavi slike izvan bi mogao ti kod te kuce koju bi pomoc slika prepoznao i odu makleru 100€ provizije po kvadratu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 03.11.2017., 23:00   #7897
impresioniran sam,
provizija agentu je 72.250 eura
iliti 542.000 kn
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 03.11.2017., 23:58   #7898
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
impresioniran sam,
provizija agentu je 72.250 eura
iliti 542.000 kn
I to super lako zaradeni, jer naravno ima na stotine, tisuce, miljune potencijalni kupaca U hrvatskoj. 2% je 2% i gotovo. Prije ce in zaraditi to prodavajuci 36 stanova po 100.000€ nego sa tom villom, da je na moru, jos bi stranci bili potencijalni kupci.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 04.11.2017., 00:39   #7899
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Raspon ti je od 400E / m2 na juznijim Kozari putevima, tipa:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-23852203

Pa do 5000E / m2 u centru, ko npr. ova na Tuskancu:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tu...oglas-15868900

Sve ostalo ugura se tu negdje izmedju ovisno o lokaciji, te gradnji, a u podsjemenskim zonama i stenjevcu (klizistima) i po predjenim metrima . Za svakog ponesto

I.
Baś Ti hvala. A dali se orijentiraś okvirno (od do) koliko bi mogla kośtati kuća tristotinjak metara od glavnog autobuskog kolodvora u ZG?
Ili bar minimalno po m2.
Godina gradnje 2003-4, u tihom parku gdje su same obiteljske kuće -nema zgrada.

=================

Śto se tiće maklera/agenata posrednika nije to tako rużićasto kao śto mislite.
Bio mi je nudjen takav posao u Varśavi. Poslije privatnih razgovora (znam naćine pristupa ljudima na żivo) sa par agenata odustao sam.
Veće novce (proviziju) se dobije rijetko, pa su dobivali srednje na ruke, jednu do maksimalno dvije prosjećne mjesećne "Varśavske plaće".

A npr moraś biti dostupan ćak 24 sata dnevno, ako uzimaś slobodno ne dobijeś love, a ne daj Boże par klijenta ne opslużiś, jer npr ne żeliś se sastati s njima iza 22:00h pa dobijeś otkaz.
Plaće su skoro iskljućivo samo od premija -pogotovo śto se tiće "svjeżih" agenata -ćak do 2-3 godine u firmi.
Posao općenito kao igra na lutriji...

A ne vjerujem da u Hrvi imaju mnogo bolje i da im teće sam med -agentima, ne vlasnicima.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 04.11.2017. at 00:49.
Benny is offline  
Old 04.11.2017., 11:19   #7900
Dubravkin trg ha? Skupo
Jaya is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.