Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 12:52   #3781
Autobus od Frankfurt Hahn sa frankfurtskog kolodvora. Od tu podzemnica (s- Bahn) do offenbacha.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 17.10.2017. at 14:04.
MrsGahan is offline  
Old 17.10.2017., 15:46   #3782
Pozdrav!

Da li je dozvoljeno gledati filmove preko "gledalice"?
goe is offline  
Old 17.10.2017., 15:51   #3783
Quote:
goe kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da li je dozvoljeno gledati filmove preko "gledalice"?
Peer to Peer je zabranjeno i lovi se, znaci torrent itd.
Dok nista ne djelis, nije dozvoljeno ali se ne lovi, tako receno siva zona.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 17.10.2017. at 16:18.
MrsGahan is offline  
Old 17.10.2017., 17:55   #3784
Nije li to nedavno postroženo?
http://www.focus.de/digital/praxisti...d_7041521.html
aree is offline  
Old 17.10.2017., 20:01   #3785
ja sam kod strica gledala prosli tjedan utakmicu preko nekog live streama, nece mu valjda neka kazna doc ?!
Bebe Rexha is offline  
Old 17.10.2017., 20:20   #3786
naravno da nece,gluposti
__________________
Mannheim
Justin Credible is offline  
Old 17.10.2017., 21:36   #3787
Kodi i Osijek build
osibk is offline  
Old 18.10.2017., 09:26   #3788
Prošli tjedan sam prijavila boravište u njemačkoj i pri upisu me žena pitala koje sam vjere na što sam ja odgovorila ni jedne jer ne prakticiram niti se osjećam kao dio ijedne religije. Sad sam dobila informaciju da ću dobiti kaznu jer sam krštena u katoličkoj crkvi i time upisana kao katolik u hrvatskoj a nikada se službeno nisam odjavila jer nisam ni znala da je i u vjerskom životu birokracija zajebana i moram plaćati crkveni porez. Jel moguće da će oni kontaktirati župni ured u hr i to provjeravat? Planiram ostati ovdje raditi najviše 3 mjeseca.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Old 18.10.2017., 09:37   #3789
Dobila informaciju u smislu netko lupio i ostao živ?
aree is offline  
Old 18.10.2017., 09:57   #3790
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Prošli tjedan sam prijavila boravište u njemačkoj i pri upisu me žena pitala koje sam vjere na što sam ja odgovorila ni jedne jer ne prakticiram niti se osjećam kao dio ijedne religije. Sad sam dobila informaciju da ću dobiti kaznu jer sam krštena u katoličkoj crkvi i time upisana kao katolik u hrvatskoj a nikada se službeno nisam odjavila jer nisam ni znala da je i u vjerskom životu birokracija zajebana i moram plaćati crkveni porez. Jel moguće da će oni kontaktirati župni ured u hr i to provjeravat? Planiram ostati ovdje raditi najviše 3 mjeseca.
pa kad prijavljujes boraviste,sam upisujes u taj papir koje si vjere (tako je barem u austriji)..i ako stavis da nemas vjere,nemogu ti nikako naplatit...
a ako si stavila tamo da si rimokatolicke vjere,onda se moras pomirit s time da moras platiti jbg...
mene su oderali kao budalu ...za 3 godine platio nesto vise od 600€ i bome nikad vise...otisao i odjavio se
Mortiis is offline  
Old 18.10.2017., 11:09   #3791
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Prošli tjedan sam prijavila boravište u njemačkoj i pri upisu me žena pitala koje sam vjere na što sam ja odgovorila ni jedne jer ne prakticiram niti se osjećam kao dio ijedne religije. Sad sam dobila informaciju da ću dobiti kaznu jer sam krštena u katoličkoj crkvi i time upisana kao katolik u hrvatskoj a nikada se službeno nisam odjavila jer nisam ni znala da je i u vjerskom životu birokracija zajebana i moram plaćati crkveni porez. Jel moguće da će oni kontaktirati župni ured u hr i to provjeravat? Planiram ostati ovdje raditi najviše 3 mjeseca.
Kad si ispunjavala papir za prijavu, jesi li oznacila da nisi vjernik ili si zaokruzila/napisala neku vjersku skupinu?

Ja isto imam te sakrmanete iz Hrvatske pa ovdje nisam registrirao nikakvu pripadnost vjeri. I nikom nista, nikakve kazne.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Old 18.10.2017., 18:13   #3792
Ne i u buergerbirou i poslodavcu sam rekla da nemam nikakve religije, tj da ne pripadam nijednoj vjerskoj skupini. Ujak me plaši s kaznom jer kao njemci koji ne žele plaćati porez crkvi moraju se službeno odjavit iz katoličke zajednice.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Old 18.10.2017., 18:24   #3793
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Ne i u buergerbirou i poslodavcu sam rekla da nemam nikakve religije, tj da ne pripadam nijednoj vjerskoj skupini. Ujak me plaši s kaznom jer kao njemci koji ne žele plaćati porez crkvi moraju se službeno odjavit iz katoličke zajednice.
Pa odjavi se, pismeno U zupi U hrvatskoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.10.2017., 18:50   #3794
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa odjavi se, pismeno U zupi U hrvatskoj.
Pa zar nisi ti pisala da nema nikakve kazne? Da neka tvoja poznanica čas se prijavi, čas odjavi?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 18.10.2017., 19:37   #3795
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Pa zar nisi ti pisala da nema nikakve kazne? Da neka tvoja poznanica čas se prijavi, čas odjavi?
Nisam pisala da nema kazne, nego da pozmajem osobu Koja se odjavila i opet prijavila.
Ako nisi odjavljena, bi trebala i platiti, Kao i na fitnesu ili slicno, clan sie Pa placaj. Nitko ne Pizza ides li redovno...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.10.2017., 22:34   #3796
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Ne i u buergerbirou i poslodavcu sam rekla da nemam nikakve religije, tj da ne pripadam nijednoj vjerskoj skupini. Ujak me plaši s kaznom jer kao njemci koji ne žele plaćati porez crkvi moraju se službeno odjavit iz katoličke zajednice.
Po tome svi Hrvati "vjernici" koji se doseljavaju ovdje bi trebali to napraviti, sto sumnjam da vecina napravi. Jednostavno ignoriraju kod prijave.

Pretpostavljam da za Nijemce koji su rodjeni ovdje vrijede druga pravila, buduci da je to lakse provjeriti.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Old 19.10.2017., 01:57   #3797
To nastaje Ista prica kao: "cula za jednoga on vec 3 godine sa hrvatskoj registraciji vozi Po Njemačkog". Ma sigurno to isto postoji, samo nije pravno u redu, i tako i ovo.
Na sigurnom si tek kada možes dokazati da si napustio crkvu. Jer oni mogu dokazati da si krsten itd.

Za njemce je lakse pronaci, Ali tko vam garantira da se uskoro nece bolje umreziti Hrvatska i njemacka katolicka crkva? Nije to U danasnjo doba vise tesko.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.10.2017., 02:30   #3798
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Ne i u buergerbirou i poslodavcu sam rekla da nemam nikakve religije, tj da ne pripadam nijednoj vjerskoj skupini. Ujak me plaši s kaznom jer kao njemci koji ne žele plaćati porez crkvi moraju se službeno odjavit iz katoličke zajednice.
reci im da ti pripadaš hrvatskoj crkvi, a ne njemačkoj.. a ako ti žele uvaliti porez, pitaj neka prezentiraju vjerodostojnu ispravu po kojoj si se ti obvezala plaćati porez bilo kojoj crkvi
Kaidos is offline  
Old 19.10.2017., 02:31   #3799
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
Po tome svi Hrvati "vjernici" koji se doseljavaju ovdje bi trebali to napraviti, sto sumnjam da vecina napravi. Jednostavno ignoriraju kod prijave.

Pretpostavljam da za Nijemce koji su rodjeni ovdje vrijede druga pravila, buduci da je to lakse provjeriti.
ne mogu oni nikoga prisiliti da plaća to govno.. siva zonaaaaaaa
Kaidos is offline  
Old 19.10.2017., 05:00   #3800
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
ne mogu oni nikoga prisiliti da plaća to govno.. siva zonaaaaaaa
Vamo ti samo sjednu na racun pa se ti slikaj...
Meni stiglo pismo od suda
Mortiis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.