Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 17:57   #1901
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Za rad u BiH meni treba radna dozvola, obrnuto ne vrijedi.
Više od pola kadra Holdinga, ZET-a i ostalih uhljeba na gradskoj sisi je porijeklom iz područja BiH. Utoliko spominjem plemenske zajednice poput obitelji Nevistić kojima je životni vrh uhljebiti svoje familije i dati im radno mjesto kontrolora karata ili vozača tramvaja.
Sad ces vidjeti, ali oni su obranili Hrvatsku srać, bljuv, da nije bilo njih Srbi bi izasli na Jadran, srać, bljuv...

U picku materinu da picku materinu jebo ih rat da ih jebo, koliko je samo Medjimuraca, Istrijana i drugih kojima rat nije pokucao na kucni prag islo se boriti po cijeloj domovini, pa nikad, ALI NIKAD nisam cuo da se pozivaju na to i zele to "naplatiti" po bilo kojoj osnovi ili kao argument neki u raspravi.

Zato sto je njima to bilo NORMALNO da ides braniti svoju zemlju, a ne da na temelju toga uguzis Nevistiće od unuka do babe
dokle-vise is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 18:16   #1902
bez da imam ikakve simpatije prema glasnoviću, bandiću i toj ekipi iz holdinga...to je sve samo rezultat hrvatske politike prema BiH zadnjih 30 godina.

šta da kažem, zasrali ste, sad kušajte. i nemojte bit tolike pičkice pa kmečat zbog sitnica, bh hrvati su milijardu puta veće žrtve zagrebačke malumne politike od vas i bili bi sretni kad bi im najveći problem bio par tisuća uhljeba i glasnovićevo baljezganje
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 03:03   #1903
Quote:
dokle-vise kaže: Pogledaj post
Sad ces vidjeti, ali oni su obranili Hrvatsku srać, bljuv, da nije bilo njih Srbi bi izasli na Jadran, srać, bljuv...

U picku materinu da picku materinu jebo ih rat da ih jebo, koliko je samo Medjimuraca, Istrijana i drugih kojima rat nije pokucao na kucni prag islo se boriti po cijeloj domovini, pa nikad, ALI NIKAD nisam cuo da se pozivaju na to i zele to "naplatiti" po bilo kojoj osnovi ili kao argument neki u raspravi.

Zato sto je njima to bilo NORMALNO da ides braniti svoju zemlju, a ne da na temelju toga uguzis Nevistiće od unuka do babe
slazem se...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 03:03   #1904
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
bez da imam ikakve simpatije prema glasnoviću, bandiću i toj ekipi iz holdinga...to je sve samo rezultat hrvatske politike prema BiH zadnjih 30 godina.

šta da kažem, zasrali ste, sad kušajte. i nemojte bit tolike pičkice pa kmečat zbog sitnica, bh hrvati su milijardu puta veće žrtve zagrebačke malumne politike od vas i bili bi sretni kad bi im najveći problem bio par tisuća uhljeba i glasnovićevo baljezganje
i sa ovime se slazem...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 03:09   #1905
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
nije BIH slučajno uz Albaniju, najzaostalija država u Europi , to je mentalni sklop koji nam šalje Glasnovića u Sabor.

destrukcija, mržnja, pokvarenost i zloća, to su sve temelji na kojima se ne može graditi ništa konstruktivno, to su temelji koji vode u propast.
covjeku puna usta komunizma a on bi penetrirao mikrofone i strijeljao...
meni je muka da cin generala imaju gdin Gotovina kao i gdin glasnovic...
dva razlicita svijeta...po nicemu nisu slicni,a jedan je nazalost zavrsio u zatvoru i "svijet" mu je kao sudio...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 06:08   #1906
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
gem set i match ... to je upravo to ...zato i jesmo svi u krasnom zna se ....
I onda mi se dođe ovdje kojekakv ajduk objašnjavati da im nije životni cilj uguziti se u Zagreb...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 06:36   #1907
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I onda mi se dođe ovdje kojekakv ajduk objašnjavati da im nije životni cilj uguziti se u Zagreb...
samo nekima...
generalizirate,a to nije dobro...
kad sam ja vas generalizirao,pocrvenio sam...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 08:12   #1908
Quote:
dokle-vise kaže: Pogledaj post
Ukoliko je samo Medjimuraca, Istrijana i drugih kojima rat nije pokucao na kucni prag islo se boriti po cijeloj domovini, pa nikad, ALI NIKAD nisam cuo da se pozivaju na to i zele to "naplatiti" po bilo kojoj osnovi ili kao argument neki u raspravi.
to je donekle povijesno uvjetovano, ljudi iz tih tzv. pasivnih krajeva, kako ih pogrdno zovu kockoglavi kamenjarci, nisu bili okrenuti radu, nego su živjeli od pljačke i paleža, upadajući još za vrijeme mletaka po bosni, a kasnije kao krajišnici u obrani od turaka. oni su zadržali taj hajdučki refleks, za razliku od međimuraca i istrijanaca koji su više bili izloženi austrijskoj i talijanskoj kulturi manufaktura.
Bolji od tebe is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 14:16   #1909
Osigurao si je i drugu penziju ipak je on siromah došo je iz Kanade samo u gaćama
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:03   #1910
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Osigurao si je i drugu penziju ipak je on siromah došo je iz Kanade samo u gaćama
proslo je nesto godina,ali profiteri su i dalje profiteri...
korist od njega imaju samo plenkovic i maric...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:05   #1911
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I onda mi se dođe ovdje kojekakv ajduk objašnjavati da im nije životni cilj uguziti se u Zagreb...
Pa i nije. Nego kad bolje razmislim ispada da je tebi i sličnima cilj uguziti se po zap. Europi.
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
to je donekle povijesno uvjetovano, ljudi iz tih tzv. pasivnih krajeva, kako ih pogrdno zovu kockoglavi kamenjarci, nisu bili okrenuti radu, nego su živjeli od pljačke i paleža, upadajući još za vrijeme mletaka po bosni, a kasnije kao krajišnici u obrani od turaka. oni su zadržali taj hajdučki refleks, za razliku od međimuraca i istrijanaca koji su više bili izloženi austrijskoj i talijanskoj kulturi manufaktura.
E ovo je tek glupost, ali ne da mi se raspravljati. što se tiče talijanske kulture samo ću reći da su u juž. i sr. Italoiji ljudi do 2.sv. rata živjeli u pećinama.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:24   #1912
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Pa i nije. Nego kad bolje razmislim ispada da je tebi i sličnima cilj uguziti se po zap. Europi.


E ovo je tek glupost, ali ne da mi se raspravljati. što se tiče talijanske kulture samo ću reći da su u juž. i sr. Italoiji ljudi do 2.sv. rata živjeli u pećinama.
pa i na teritoriju bivše juge imaš one kaj su živjeli u gradovima i onee kaj su živjeli u selima
dok su neki razvijali kultur neki su bili u pećinama

tak da ti usporedba nije bogznakaj

a možda i je
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:34   #1913
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
pa i na teritoriju bivše juge imaš one kaj su živjeli u gradovima i onee kaj su živjeli u selima
dok su neki razvijali kultur neki su bili u pećinama

tak da ti usporedba nije bogznakaj

a možda i je
Usporedba je više nego dobra. Norveška je prije 100 godina bila najsiromašnija i najnerazvijenija zemlja Europe. Onda su otkrili sirovine, stvorile su se povoljne prilike posle 2. sv. rata i oni su danas primjer dobrog standarda (barem u ekonomskom smislu). Solidan dio Italije je živio lošije od balkana, a onda je došao Marshallov plan. Na kraju krajevaovi "pasivni krajevi" su veći dio povijesti bili nositelji kulture i razvoja. Želite pričati o ajdučkom mentalitetu, e pa samo ću vam reći da Trenkovi panduri dolaze iz sj. Hrvatske.

Ono pišete pizdarije, malograđanština i osobni jad je ono šta pokreće nekoliko komentatora na ovoj temi, ali neka tako triba biti.

ps.
Definiraj kulturu i tko ju je razvijao.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 23:08   #1914
Neki kulturu mogu naci jedino u jogurtu.

Ali neka, tako treba biti
dokle-vise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 00:42   #1915
Quote:
dokle-vise kaže: Pogledaj post
Neki kulturu mogu naci jedino u jogurtu.

Ali neka, tako treba biti
A neki se ne mogu ni dogovoriti šta je kultura.
Postoji onaj vic koji kaže kako europski narodi gledaju na kulturu i uvik zapadnjaci misle da su bolji, pa se tako dođe do Engleske koja misli da je čitava Europa barbarska.

Ali to je život, neko se smije susjedu jer misli da je čoban, a njegov zapadni susjed na njega gleda kao na konjušara.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 01:07   #1916
Quote:
dokle-vise kaže: Pogledaj post
Neki kulturu mogu naci jedino u jogurtu.

Ali neka, tako treba biti
A urinokulturu? Ona nije u Jogurtu
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 02:02   #1917
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Pa i nije. Nego kad bolje razmislim ispada da je tebi i sličnima cilj uguziti se po zap. Europi.


E ovo je tek glupost, ali ne da mi se raspravljati. što se tiče talijanske kulture samo ću reći da su u juž. i sr. Italoiji ljudi do 2.sv. rata živjeli u pećinama.

smotani2 ima lose misljenje o ljudima koji su potrazili posao vani...
on zna da je meni sada lose u americi...

sto se tice talijanske kulture ,tu grijesite...i danas u italiji neki ljudi zive
u uvjetima ispod ljudskog dostojanstva,ali ti su si sami krivi...jer,da zatraze pomoc dobili bi je od drzave-koja je po pitanju socijale jaaaaako ispred nas
ili bih...
cijela italija je muzej...kultura i socijalni slucajevi bas ne idu pod ruku...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 03:34   #1918
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
to je donekle povijesno uvjetovano, ljudi iz tih tzv. pasivnih krajeva, kako ih pogrdno zovu kockoglavi kamenjarci, nisu bili okrenuti radu, nego su živjeli od pljačke i paleža, upadajući još za vrijeme mletaka po bosni, a kasnije kao krajišnici u obrani od turaka. oni su zadržali taj hajdučki refleks, za razliku od međimuraca i istrijanaca koji su više bili izloženi austrijskoj i talijanskoj kulturi manufaktura.
zlocesto...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 06:15   #1919
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Pa i nije. Nego kad bolje razmislim ispada da je tebi i sličnima cilj uguziti se po zap. Europi.


E ovo je tek glupost, ali ne da mi se raspravljati. što se tiče talijanske kulture samo ću reći da su u juž. i sr. Italoiji ljudi do 2.sv. rata živjeli u pećinama.

Ja živim u Hrvatskoj, hvala na pitanju.
I ne samo ja, već i 5 generacija mojih predaka.

I živim dobro, hvala na pitanju.
Od rada svojih ruku.

Ne treba mi rođo da me uhljebi u <Holding ili >ZET.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 06:24   #1920
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
zlocesto...
... ali istinito...

Vid samo buljinu i kompaniju, oni bi još više uzimali razvijenijem sjeveru da bi se više moglo dati njima.

Zar to nije moderna hajdučija?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.