Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 16:14   #1301
Quote:
Vodena Boja kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, kako biste pokrečili zid u kuhinji na ovakvu sivu kuhinju?
Kuhinja i boravak su spojeni, 53m2, dakle prostora stvarno ima pa nije nužno da zid bude bijeli.

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...20153_cosk02a/
Ja bi svejedno bijeli zid. Ne moraš razmišljati hoće li ti se sat, okvir, zdjela, krpa... tuć sa bojom zida...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:17   #1302
Ja bih tu napravila baš vešeraj. Veš mašinu i sušilicu bih stavila jednu do druge u ormar koji se može zatvoriti, gore lijevo blizu zida od kuhinje( zbog dovoda/odvoda). Gore se dobije 120 cm plohe na koju bih slagala popeglani veš prije spremanja u ormare. Ugradila bih ormare sa vratima, do stropa, bez ručkica. Ako imate dovoljno ormara za odjeću, ovdje bih skladištila baš sve i svašta( dasku za peglanje, peglu, usisavač, kantu sa močom, metlu, role, ....) Sve bih to držala uredno zatvoreno u tim ormarima da taj prostor ipak bude uredan, a da ipak bude koristan. Jednu sliku na zid ili ogledalo i jeda moderan okrugli ne preveliki tepih.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:27   #1303
Kakve podne plocice bi stavili za ovakvu kombinaciju: htjela bih hodnik+kupaonu+kuhinju/blagovanu sve u jedne te iste plocice, vratiju nema (osim prema kupaoni ) i ne bih prelaze; prelaz se vidi prema dnevnom boravku gdje su postojeci parketi, stari ali dobri (trebat ce ih prelakirat); oni su neke one klasicne boje koja je valjda na 90% parketa (ne znam tonove pa da ne fulam, al u svim stanovima koji nisu renovirani je bas identicna boja parketa; nisu neki ultra moderni al sto je tu je.. necu ih dizati jer nisu osteceni). Kuhinjski elementi i boja kuhinje ce biti neki totalno neutralni - bijela ili bez sa nekom radnom plocom svijetlijom (najradje bi da je neko drvo tipa hrast, al to mi se cini nezahvalno za odrzavanje pa jos razmisljam)

Naravno - da se sto manje pozna prljavstina i da su cim jednostavnije za odrzavanje
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:07   #1304
Vidi fotke od old time, ona ima parkete, a sive pločice u kuhinji, mislim da s bilo kojom sivom nećeš fulati, ima lijepih 60x60...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:24   #1305
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Vidi fotke od old time, ona ima parkete, a sive pločice u kuhinji, mislim da s bilo kojom sivom nećeš fulati, ima lijepih 60x60...
Vidjela Da, siva bi se lijepo uklapala u te tonove, jedino mi se cini da bi ovoliko tamna nijansa kao kod old time previse zatvorila prostor... to su sve poprilicno male prostorije, uske, kupaona je isto minijaturna... rajde bi nesto da dobijem dojam veceg i svjetlijeg prostora.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:35   #1306
Onda onako sive kao kad se beton osuši
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:52   #1307
Kako urediti ovakav hodnik?
Glupo mi je staviti ogroman ormar jer ne moze ugradbeni pa mislim da bi smetao kad izlazimo iz soba..pogotovo djecje. A opet treba mi, imam jos samo jedan u sobi i to ne prevelik.
U hodniku su jos jedna vrata u pregradjenu ostavu koja nisu na tlocrtu (zapadni zid).
U JI kutu je radijator.
Sirina hodnika 145.

__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:55   #1308
Kolike su ti dimenzije tog zida izmedu dva vrata?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:42   #1309
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Kolike su ti dimenzije tog zida izmedu dva vrata?
192, to se vidi sa strane
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:46   #1310
Napravginonda ormar od 180cm, dubine 35cm.

Tribalo bi biti dovoljno dubine za cipele, i za prolazak
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:50   #1311
A nemam kamo s jaknama onda. Nema nijedno mjesto za staviti vjesalicu. Mokre jakne,.. Nije mi problem prolaz, vise taj izlaz iz soba gdje 'naletis" na ormar.
A vidjet cu jos..mislila sam da cu proci s ikeom, ali ocito tesko tu..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:00   #1312
Stavi onda 3 stuve
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:08   #1313
evo mene natrag nakon 100 godina - pozdrav znanima i neznanima

Idemo u preuređenje dječije sobe (već smo pisali o njoj https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1658)

To su dvije sobe, nećemo ih pregrađivati, ali bi svako dijete trebalo imati svoj "dio" (djevojčica i dječak od 9 i 6god).

Ovako smo to trenutno zamislili:
https://imgur.com/a/5bjNz
-svijetlo plavo su prozori, ispod njih je stol (koji ide preko radijatora)
-nasuprot su vrata, jedna u funkciji, jedna stalno zatvorena
-namiještaj bi bio jednostavan, bijele boje; ormar do plafona, stol samo ploča na nosačima ispod koje bi sa strana stavila ladičar (npr :http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...003/#/10151809).

Jako bih cijenila mišljenja i savjete.
GALAXY mini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:48   #1314
A zašto ih nećete pregrađivati?

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:03   #1315
Ni ja ne bi još pregrađivala, još su mala djeca i bolje im je zajedno Ja, brat i sestra isto nismo htjeli spavati odvojeno i uvijek bi prvo šaptali još sat vremena i zezali se prije nego bi zaspali, tek a 12, 13 smo ja i sestra počele tražiti svoju sobu, a da se nismo odselile svaka svojim putem ni sad mi ne bi smetalo dijeliti s njom sobu. Doduše u starijoj dobi je to individualno i ovisi u odnosu, ali dok su manji bolje im je u društvu, pogotovo ako se inače slažu i vole.
Ja bi ipak odmah išla na dva odvojena stola. I dalje ti možeš njih držati skupa, ali ti daju mogućnost igranja kasnije i rotacije (npr. kad im dosadi možeš ih staviti na sredinu leđa na leđa za promjenu, ili ih rotirati kad mali krene u školu da se ne gledaju i ne ometaju dok pišu zadaću/uče isl), a u budućnosti nećeš imati dodatni trošak za prekrajanje stola ili kupnju novih kad im ipak odlučite podijeliti prostor.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:28   #1316
Prekopala sam cijeli podforum, ali putem mobitela i nisam uspjela slike kuhinje jedne forumasice. Znam da ima bijelu kuhinju i tamnu radnu plocu i tamnu zidnu oblogu a to me jako zanima da pokazem stolaru. Jel moze netko reci gdje se nalaze te slike ili staviti link? mislim da je cak nesto crveno bilo na slici, nisam sigurna... znam samo da me odusevilo!
I zna li netko nesto vise o takvim zidnim oblogama (funkcionalnost i cijena)? Danas se nalazim s majstorom a ne mogu naći slike
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:21   #1317
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ni ja ne bi još pregrađivala, još su mala djeca i bolje im je zajedno Ja, brat i sestra isto nismo htjeli spavati odvojeno i uvijek bi prvo šaptali još sat vremena i zezali se prije nego bi zaspali, tek a 12, 13 smo ja i sestra počele tražiti svoju sobu, a da se nismo odselile svaka svojim putem ni sad mi ne bi smetalo dijeliti s njom sobu. Doduše u starijoj dobi je to individualno i ovisi u odnosu, ali dok su manji bolje im je u društvu, pogotovo ako se inače slažu i vole.
Ja bi ipak odmah išla na dva odvojena stola. I dalje ti možeš njih držati skupa, ali ti daju mogućnost igranja kasnije i rotacije (npr. kad im dosadi možeš ih staviti na sredinu leđa na leđa za promjenu, ili ih rotirati kad mali krene u školu da se ne gledaju i ne ometaju dok pišu zadaću/uče isl), a u budućnosti nećeš imati dodatni trošak za prekrajanje stola ili kupnju novih kad im ipak odlučite podijeliti prostor.
Da, nisam uopće išla za tim..ne bih ih ni ja pregrađivala ako vole biti skupa..
I isto bih stavila odmah dva zasebna stola.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 07:48   #1318
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
Prekopala sam cijeli podforum, ali putem mobitela i nisam uspjela slike kuhinje jedne forumasice. Znam da ima bijelu kuhinju i tamnu radnu plocu i tamnu zidnu oblogu a to me jako zanima da pokazem stolaru. Jel moze netko reci gdje se nalaze te slike ili staviti link? mislim da je cak nesto crveno bilo na slici, nisam sigurna... znam samo da me odusevilo!
I zna li netko nesto vise o takvim zidnim oblogama (funkcionalnost i cijena)? Danas se nalazim s majstorom a ne mogu naći slike
Jel' ova:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=56930522&postcount=2
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:40   #1319
mislim da erato pita za jerrynu kuhinju, koja je zbog imageshacka izgubljena. ako netko negdje ima slike, neka ih stavi opet, za erato.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:58   #1320
Ima dijelom ovdje:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=180
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.