Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 15:27   #61
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nisam ni u Zagrebu, ali Splićanke su se u to vrijeme stvarno znale obuć. Bez zezancije. A ovo što sam opisala su mi dojmovi iz grada, ne i fakultetski stil - tamo su od drugog semsestra svi hodali u crnim krpetinama. I nikako štikle.
Potvrđujem napisano.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:30   #62
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Potvrđujem napisano.
Zar nisi ti pilić? Sjećaš se devedesetih?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:35   #63
Zagrepčanke su jako lijepo sređene, i mislim da generalno u Hrvatskoj žene drže do sebe i imaju stila.

Mislim da osoba koja ima stila zna vješto koristiti odjeću, nakit, šminku pa čak i parfem kako bi istakla svoju ljepotu i osobnost. Poanta je u tome da se odjeća i modni dodaci prilagode građi tijela, izgledu, osobnosti i prilici u kojoj se nalazi osoba, što onda po meni čini dobar stil. Ne stoji sve svakome, i možda ista haljina na nekoj curi izgleda super, a na nekoj drugoj nikako.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:38   #64
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Zar nisi ti pilić? Sjećaš se devedesetih?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:43   #65
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Okej, wild child, sad sam ti kliknula na potpis. Definitivno adult humor
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 16:02   #66
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Okej, wild child, sad sam ti kliknula na potpis. Definitivno adult humor
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 16:13   #67
sviđa mi se sve

prije jedno 2 god sam se isključivo tako oblačila i onda sam opet upala u trendseterske vode
iako i dalje kad se tako obučem sam si posebna
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 00:55   #68
Ja nosim dosta kombinacija sa Hannahinih fotki, ali i dosta svega suprotnog.

Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Zašto? Što te točno smeta na šljokicama u podne?
to što je ta vrsta šljokica o kojima govorim (tipa one koje stavljaju na uggsice) primjerena noćnom izlasku, a ne dnevnom. među ostalim, jer po danu imaju prejak odbljesak.

Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ma nije tak. U zagrebačkom centru ima i poslovnjakinja i studentica i domaćica i umjetnica i tih nekih šminkerica i... Lijepo je baš zato jer ima svakakvih, a vidi se i da Zagreb ima više love od ostatka zemlje. Baš se po robi i torbama i cipelama tih koji se smucaju po institucijama, galerijama, fakultetima i birtijama vidi. No to stvarno nestane negdje oko Britanca i Martićeve te Glavnog kolodvora + te neke točke koje su hype.
ovo je dobar opis

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
btw, oblačite li vi svoje dečkove/mužove?
jok, al mu sugeriram što da nosi s čime i što da ne kupi
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 01:19   #69
Ono sto mi se bas ne svida u Zagrebu je taj jedan grc u dosta stvari pa tako i u oblacenju.Bez obzira koji stil (ili stilove) netko fura sve je tako grcevito naneseno na sebe da je to uzas.Nema zaigranosti,opustenosti,,...Plus naravno klonovi napadaju...Jako puno putujem i svugdje me ima ali tako puno klonova nigdje nisam vidjela,netko je spominjao Split to moram priznati ne znam, nisam bila tamo jedno 10 godina sigurno, ali ovo u Zagrebu je zbilja cudno.I to bas u ovo vrijeme kad su doslovno svi stilovi "dopusteni", kada za svaki ima horda dizanera koji ga radi, kada su svi casopisi puni i 40tih i 70tih i 90 tih i svega...I onda obucem maxi haljinu iz 70tih pa mi kazu pa da ali ti si hrabra???Hrabra???Pa nisam vatrogasac ili rudar pobogu!!Kakva hrabrost??Obukla sam haljinu ??? Malo zastrasujuce ak je to nekom hrabrost..

Inspiracije vadim iz editorijala, vintage i novih, iz modnih fotografija, iz vintage reklama, filmova,serija...

Sto se tice muskih u mom zivotu, kad vidim nesto kaj mislim da bi im se svidjelo (frendovima,tati,ljubavnicima,..), onda kupim (ali isto tako kupim i mami, i frendicama,..) ali da cu ih oblaciti jok...Kod deckiju/ljubavnika ipak biram one kaj vec imaju fora stil, barem meni..

Sto se tice generalno muskih kod nas, vidjela sam nekoliko divnih starijih gospodina, i uvijek se okrenem za njima...Onak engleski, fino, dotjerano ali bez obzira sto je bio tu i sako i prsluk pa kosulja i prekrasne cipele, i detalji, sve je odisalo lakocom...To mi je divno kad vidim da je to kak bi se reklo u krvi a ne grc...
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 08:56   #70
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
Ono sto mi se bas ne svida u Zagrebu je taj jedan grc u dosta stvari pa tako i u oblacenju.Bez obzira koji stil (ili stilove) netko fura sve je tako grcevito naneseno na sebe da je to uzas.Nema zaigranosti,opustenosti,,...Plus naravno klonovi napadaju...Jako puno putujem i svugdje me ima ali tako puno klonova nigdje nisam vidjela,netko je spominjao Split to moram priznati ne znam, nisam bila tamo jedno 10 godina sigurno, ali ovo u Zagrebu je zbilja cudno.I to bas u ovo vrijeme kad su doslovno svi stilovi "dopusteni", kada za svaki ima horda dizanera koji ga radi, kada su svi casopisi puni i 40tih i 70tih i 90 tih i svega...I onda obucem maxi haljinu iz 70tih pa mi kazu pa da ali ti si hrabra???Hrabra???Pa nisam vatrogasac ili rudar pobogu!!Kakva hrabrost??Obukla sam haljinu ??? Malo zastrasujuce ak je to nekom hrabrost..

Inspiracije vadim iz editorijala, vintage i novih, iz modnih fotografija, iz vintage reklama, filmova,serija...
Meni nisi hrabra i sigurno te ljubav prema modi ne čini automatski zaigranom ili osobom bez grča. Ti samo voliš modu, a dosadni oko tebe je možda ne vole, možda nemaju novaca, možda imaju dresscode, možda vole uniformnost. Možda između modnog stila i neprivlačenja pažnje biraju ovo drugo jer ne vole skretati pozornost na sebe.

Nije mi jasno kako babe sa velikim sunačnim naočalama i ekscentrične boho vintage žene ostavljaju mnogima sliku slobodnih duhova.


Jučer je Mamić po novinama bio u rozom sakou . Meni od muških veseli i Miran Kurspahić.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 08:58   #71
klonka,

I ja se sjećam tog perioda kad su Zagrepčanke bile klonirane, a cure iz Splita i Zadra bi bile uređene, ali svaka u svom stilu.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:11   #72
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post


to što je ta vrsta šljokica o kojima govorim (tipa one koje stavljaju na uggsice) primjerena noćnom izlasku, a ne dnevnom. među ostalim, jer po danu imaju prejak odbljesak
Ali ljepše se presijavaju na suncu, nego mjesečini. vraka:
Ne znam, vjerojatno istu reakciju imam kad netko spominje primjerenost u odnosu na odjeću kao sto imaš ti kad vidiš sljokice u podne.

Muž sam bira kad kupuje odjeću, a ja mu peglam košulje i slažem ih u ormar da ne nosi baš pet bijelih za redom. I pripremam mu majicu za petak, jer bi on nosio uvijek jedno te iste dvije koje su na vrhu hrpe. Oblačimo se oboje kao tinejdžeri.



Sent from my B1-850 using Tapatalk
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:50   #73
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Meni nisi hrabra i sigurno te ljubav prema modi ne čini automatski zaigranom ili osobom bez grča. Ti samo voliš modu, a dosadni oko tebe je možda ne vole, možda nemaju novaca, možda imaju dresscode, možda vole uniformnost. Možda između modnog stila i neprivlačenja pažnje biraju ovo drugo jer ne vole skretati pozornost na sebe.

Nije mi jasno kako babe sa velikim sunačnim naočalama i ekscentrične boho vintage žene ostavljaju mnogima sliku slobodnih duhova.


Jučer je Mamić po novinama bio u rozom sakou . Meni od muških veseli i Miran Kurspahić.
Potpis. Jos bi im Nobelove nagrade trebalo dodjeljivati za odvaznost. Slobodne duhom, a trude se 5 puta vise od uniformiranih.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:06   #74
A jel ima ful sređenih žena u Ilici?


PS. Ovi stariji gospodini što je Alerija spomenula dotjerani, ali s lakoćom, joj da, ima ih. Meni je to isto super za vidjeti. Alerija ako puno putuješ, gdje su ti ljudi zanimljivi i dobro obučeni?
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:35   #75
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
...I onda obucem maxi haljinu iz 70tih pa mi kazu pa da ali ti si hrabra???Hrabra???Pa nisam vatrogasac ili rudar pobogu!!Kakva hrabrost??Obukla sam haljinu ??? Malo zastrasujuce ak je to nekom hrabrost..
...
možda je to samo do ljudi s kojima se družiš?
uistinu nema ništa senzacionalno u maxi haljini iz 70tih pored tolikih, dobro posjećenih, vintage/second hand dućana u zagrebu
trendovi su globalna stvar i, manje-više, jednako su im podložne zagrepčanke kao i bečanke
klonovi su internacionalni išju
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:14   #76
Quote:
domenika kaže: Pogledaj post
Ništa ne može nadmašiti stil bijele gače vidljive tangice rado nošen prije 15tak god

Da se barem opet vrati
vrime kad smo sritni bili...
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:50   #77
bajo, daj par tih vintage second hand dućana... ja ne znam za nijedan osim Hrelića.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:57   #78
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
bajo, daj par tih vintage second hand dućana... ja ne znam za nijedan osim Hrelića.
imaš ih nekoliko u Ilici od par kuća prije Britanca ( haustor) do Slovenske
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:27   #79
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
bajo, daj par tih vintage second hand dućana... ja ne znam za nijedan osim Hrelića.
ulicni ormar je meni bio okej. u ilici prema draskovicevoj.
tamo sam uzela maslinasti sako od tvida kao za jahanje kojem se postava ofucala sad već 100 puta, a ja ga i dalje krpam i nosim.

i hej, ja nosim šljokice po danu imam jednu šljokičastu jaknicu koju obučem preko jack daniels crne majice koju sam pobrala u nekoj birtiji na jack daniels partiju crnih traperica i dolje nešto neutralno crno. ali to isključivo u proljeće i jesen.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:33   #80
hvala
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.