Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 17:49   #421
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
U opisu filma je pisalo da je to danas najraširenija i vjerojatno najtočnija teorija o porijeklu ljudi na Zemlji.
Ako jednog dana stvorimo samosvjesnu umjetnu inteligenciju, da li će ona biti poklonik inteligentnog dizajna ili evolucije?
iDroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 17:54   #422
Quote:
iDroid kaže: Pogledaj post
Ako jednog dana stvorimo samosvjesnu umjetnu inteligenciju, da li će ona biti poklonik inteligentnog dizajna ili evolucije?
I da li će biti ustaša ili partizan
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 03:27   #423
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Filozofski zombi je najslicnija varijanta koju sam nasao da je razmatrana, ne odgovara bas ovom mom iz price. Ovaj moj iz price ima kapacitet za sve ljudske emocije repliciran kakav je i na ljudima, dakle upravo je napravljen prema covjeku, sa svim nagonima i emocijama bez koje ne ni bio u stanju uciti, usvajati, teziti, strahovati, zeljeti, ljubiti itd.. Osobno sam diletantski izucavao dosta tu materiju i nekako vidim da bi se to dalo, cak mi se mozda taj emocionalni dio cini jednostavnijim nego racionalni dio... a racionalni dio je sluga emocionalnom dijelu. Racionalnost bez tog "iracionalnog" dijela je jednostavno kompjuter kojem moras reci sta da radi inace samo stoji bezveze.
... sta pokrece viruse, bakterije, mrave etc .... iracionalni dio mozga ?
__________________
I used to be catholic but converted to Narcissism
TwoFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 20:47   #424
Quote:
TwoFish kaže: Pogledaj post
... sta pokrece viruse, bakterije, mrave etc .... iracionalni dio mozga ?
Iracionalnost je u navodnicima jer se ona takvom doima iz perspektive racionalnosti.

Dakle ono kad recimo covjek zna da ce najebati ali ipak si ne moze pomoci te ide nesto napraviti "protiv svoje racionalnosti" se obicno naziva "iracionalnim".

Nije to zbilja iracionalno iz neke sire perspektive, ali u kontekstu gdje se ljudska "racionalnost" nastoji osloboditi takvih "iracionalnih teznji" koje je tjeraju da cini ono sto ne zeli - nemam bolji termin za ponuditi. Emocionalnost ili iracionalnost iliti uvjetovanost koja izvire ispod razine svjesti pa je za tu svijest 'iracionalna'.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 15:44   #425
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Iracionalnost je u navodnicima jer se ona takvom doima iz perspektive racionalnosti.

Dakle ono kad recimo covjek zna da ce najebati ali ipak si ne moze pomoci te ide nesto napraviti "protiv svoje racionalnosti" se obicno naziva "iracionalnim".

Nije to zbilja iracionalno iz neke sire perspektive, ali u kontekstu gdje se ljudska "racionalnost" nastoji osloboditi takvih "iracionalnih teznji" koje je tjeraju da cini ono sto ne zeli - nemam bolji termin za ponuditi. Emocionalnost ili iracionalnost iliti uvjetovanost koja izvire ispod razine svjesti pa je za tu svijest 'iracionalna'.
... i sta bi to moglo biti ... uopce ... da nesto stoji bez veze
__________________
I used to be catholic but converted to Narcissism
TwoFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:46   #426
Što vama ova zapanjujuća vijest (informacija) govori o prirodi svijesti ?

Dobio je nogom u glavu, pao u komu pa progovorio tečno španjolski kojeg ranije znao !!

http://www.24sata.hr/fun/dobio-je-no...njolski-496535
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:53   #427
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Što vama ova zapanjujuća vijest (informacija) govori o prirodi svijesti ?
Mene najviše zapanjuje da Parsifal čita "24 sata". I ne samo to, nego ga i citira kao pouzdani izvor.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 13:05   #428
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Mene najviše zapanjuje da Parsifal čita "24 sata". I ne samo to, nego ga i citira kao pouzdani izvor.
To dovoljno govori o prirodi njegove svijesti

U izlogu gluposti svatko nađe nešto za sebe.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 13:31   #429
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Mene najviše zapanjuje da Parsifal čita "24 sata". I ne samo to, nego ga i citira kao pouzdani izvor.
Mene zapanjuje da je mračna strana našeg najboljeg filozofa Sigmunda -mister Hajd aktivan i u pola bijela dana.
Nagađalo se da on djeluje samo kada padne mrak,ali mora da je na djelu updejt

Što se tiče svjesnosti da li vam je poznato da ovakovih slučajeva ima više zabilježenih u praksi.

Kao i slučajevi kada je čovjek živio i radio normalno i sa pola mozga
to meni govori da je dva kila mesa tj mozak samo hardware za ''prolaz'' ego svijesti na ovaj plan postojanja.

Osim toga

Moje me promatranje Univerzuma uvjerilo da postoje bića čija je inteligencija i moć daleko veće kvalitete nego što mi kao ljudi možemo zamisliti.
I da oni nisu nuzno bazirani na cerebralnim i nervnim strukturama koje mi poznajemo ; i da je jedina šansa za napredak čovjecanstva kao cjeline da kao individualci stupimo u kontakt sa takovim Bićima.

===

Naš Ljubo i jest i rezultati su impresivni .Nezavisno od 5 tisuća godina stare teorije Advaite Ljubo i nobelovac Planck tvrde jedno te isto.

Taj isti kontakt ostvarili su mnogi kao i Muhamed (pokoj duši njegovoj !) ,Sokrat, Maxwel i Einstein koji govore da nisu oni tvorci svojih teorija nego im je to sve šaputao njihov DAIMON (ne mješati sa demon !! )

JUNG : mi predstavljamo psihicki proces kojim ne UPRAVLJAMO!!
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 23:56   #430
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Mene zapanjuje da je mračna strana našeg najboljeg filozofa Sigmunda -mister Hajd aktivan i u pola bijela dana.
Nagađalo se da on djeluje samo kada padne mrak,ali mora da je na djelu updejt
Uvijek budan, na braniku slobodne misli, prosvjetiteljstva i pravde. Protiv ugnjetavanja i opskurantizma svake vrste. Meni više ne treba napitak. Ja sam sličan Obelixu koji je kao mali upao u kotao s napitkom i sad ga više ne treba piti (čak i ne smije!). A vidi, kolega Parsifale, još jedan mister Hajd - i on kaže, kao i ja nedavno, da je vaš ljubljeni Pavuna notorni idiot, ili u najmanju ruku klinički kazus:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ne/928068.aspx
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.