Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 22:16   #1
Ograda, struja, bodljikava žica...

Potaknut s par krada u vocnjaku iza kuce, volio bi znat kaj se moze poduzeti u vezi zastite posjeda ?

Struju na ogradu ? Pretpostavljam da ne al ajd
Bodljikava zica ?
Ostar pas ?
Zracnica, sake... bilokaj pod rukom?
Zamke po posjedu ?

Lijep pozdrav
TwinBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:25   #2
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post
Bodljikava zica ?
Ostar pas ?
Dozvoljeno, ostale šeme nisu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:35   #3
Ograda sa strujom kakva tebi treba je zabranjena, ali možeš one za psa i stoku nabaviti, ako ti se baca lova.
Bodljikava žica može ako ti susjedi ne prigovaraju.
Oštar pas naravno. Čak i da ga nemaš staviš znakove oštar pas svakih 10 metara.

Oružje i zamke ne!

A kaj ne možeš sam povisiti ogradu?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:28   #4
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ograda sa strujom kakva tebi treba je zabranjena, ali možeš one za psa i stoku nabaviti, ako ti se baca lova.
Bodljikava žica može ako ti susjedi ne prigovaraju.
Oštar pas naravno. Čak i da ga nemaš staviš znakove oštar pas svakih 10 metara.

Oružje i zamke ne!

A kaj ne možeš sam povisiti ogradu?
Hvala na odgovorima,

ajmo rec da je to manja parcela oblika pravolutnika, pa susjedne strane A i B, su na seoskoj cesti gdje je tu i tamo produ ljudi, s time da je B strana gotovo cijela iza malog potocica.

kad je bila provala, imali smo zicanu ogradu koju su samo "cviknuli". Ne znam kakvu ogradu bi stavil


problem je kaj se bojim da kad bi ja bio tamo, I vidio ga/ih, nebi mogao suzdrzat bijes pa bi I pusti pse I vjerojatno opalio iz necega, pa bi volio znat kolike su kazne za to posebno

S obzirom da je I seoski kafic u blizini, nerijetko kad cistim, nadem onih unucica I ostalih derivata po ogradi I unutar posjeda, bojim se da ak stavim bodljikavu zicu, da ce mi vatrogasci vadit pijance z ograde a opet bi ih najradje docekao u mraku
TwinBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:48   #5
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post

problem je kaj se bojim da kad bi ja bio tamo, I vidio ga/ih, nebi mogao suzdrzat bijes pa bi I pusti pse I vjerojatno opalio iz necega, pa bi volio znat kolike su kazne za to posebno
Pse možeš držat samo ako je sva ograda ok tj.ako je ograđeno.A za opaljenje ćeš izgubit oružje.
Za nedržanje pasa je 100 kn na licu mjesta a za oružje je 3000-15000 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 10:28   #6
Ma nije to bas oruzje u pravom smislu rijeci, to je kineska zracnica kaj nejde dalje od 30m

al da, znaci od svega navedenoga, najmanja kazna bila bi kad bi ga/ih psi izgrizli? (100kn?) Kolika bi bila za sake Ili nekakvim komadom zeljeza ?

nemojte me krivo shvatit, nije da ja zelim nasilje, ali ako ista mrzim u zivotu, to su lopovi, koji tvoj trud od godinu dana ili manje, oni poberu u jednoj noci

hvala na odgovoru
TwinBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:21   #7
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post
Ma nije to bas oruzje u pravom smislu rijeci, to je kineska zracnica kaj nejde dalje od 30m
Pazi da ti ne uzvrate
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:25   #8
Tabla "OVO ČUVA ŽENA" ili pračka!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:35   #9
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post
Ma nije to bas oruzje u pravom smislu rijeci, to je kineska zracnica kaj nejde dalje od 30m

al da, znaci od svega navedenoga, najmanja kazna bila bi kad bi ga/ih psi izgrizli? (100kn?) Kolika bi bila za sake Ili nekakvim komadom zeljeza ?

nemojte me krivo shvatit, nije da ja zelim nasilje, ali ako ista mrzim u zivotu, to su lopovi, koji tvoj trud od godinu dana ili manje, oni poberu u jednoj noci

hvala na odgovoru
Pa bi onda moglo bit pucao sam sačmom za ptice a ne sačmom za divlje svinje

To bi bila kazna za nepaženje na pasa,a ozljede su druga priča kao i ozljede šakama ili željezom.

Uostalom ako si tamo neće nitko krast a poslije je sasvim svejedno.

Ukradi slovencima žilet žicu pa stavi
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 01:53   #10
Žilet žica je zabranjena za prodaju. Mislim da je i protiv Slovenaca podnijeta tužba zbog korištenja na našoj granici.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 10:59   #11
Prvo nisam rekao da kupi nego ukrade.

Nisu je stavili na našu stranu nego su stavili na svojoj što im nitko ne brani.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:24   #12
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post
Ma nije to bas oruzje u pravom smislu rijeci, to je kineska zracnica kaj nejde dalje od 30m

al da, znaci od svega navedenoga, najmanja kazna bila bi kad bi ga/ih psi izgrizli? (100kn?) Kolika bi bila za sake Ili nekakvim komadom zeljeza ?

nemojte me krivo shvatit, nije da ja zelim nasilje, ali ako ista mrzim u zivotu, to su lopovi, koji tvoj trud od godinu dana ili manje, oni poberu u jednoj noci

hvala na odgovoru

Ako te tko razumije, onda sam to ja.
Kada dođeš na parcelu, pa sviježe počupano, pobrano. Pa paziš po danu i po noći, odeš kući, vratiš se za dva sata - pa opet počupano.....ima da izludiš.

Tako mi pazili mladi luk - iz dana u dan netko čupao po par kvadratnih metara - za dva tjedna to je već bilo gola površina da te za srce zazebe dok je gledaš.
I pazili mi, ali đabe. U nedjelju se prije ručka otpeljali opet - kad ono, čovjek baš potovario počupano i ide. A muž skočio iz auta, uzeo drvenu plicu i prebio ga ko vola. Ovaj je bježao, tamo nekih stotinjak metara bio neki šumarak, i otišao unutra. Stajali smo mi uru vremena i zagledavali je li iz njega izašo i otišao na drugu stranu polja. Onda išli doma.

Znaš šta - ja sam dva - tri mjeseca pratila županijske novine, crnu kroniku, tražila ima li vijest da je netko iz susjednog sela nestao ili umro. Bila sam na iglama da odem pretražiti šumarak, vidim nije li bedak tamo umro.
Moj muž inače nije niti najmanje nasilna osoba, ali od one psihoze i ljutnje, prebio ga je u bijesu nekontrolirano.

Od toga dana nikada više nismo pazili urod - kralo nam se kao i prije, ali čovjek shvati da ne vrijedi dovesti se u situaciju koja će te kasnije pratiti kroz cijeli život.
Šta bi se dogodilo da ga je ubio, ili da je od posljedica batina lopov umro?
Nema te vrijednosti moga rada koja je vrijedna ljudskog života, bio on i lopov.

Ja imam dvije tisuće kvadrata plastenika u dvorištu. Ulaze u njih od strane vrta, vidim gdje je pobrano, ljuta sam, svačega izgovorim, mislim, ali uvijek se sjetim luka i jednostavno okrenem glavu.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:05   #13
Nakraju ispada da ako se, nedao bog, slucajno ozlijedi dok te pljacka, ima te pravo tuzit

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Uostalom ako si tamo neće nitko krast a poslije je sasvim svejedno.
Pa kak mi nece ukrast kad vec jesu, i kak da mi bude svejedno kada sam ja bio taj kaj je kopao zemlju, dao vremena, novaca i truda da se to dovede u zivot, da bi mi netko preko noci maznuo

ma ne znam, sve to sa zakonom mi se uopce ne svida, ali eto kaj mogu kad nam je kompletan zakon skrojen za lopove.

A ja bum si nabavil dva njem ovcara i pustit ih da slobodno secu po mom imanju
TwinBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 07:12   #14
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ako te tko razumije, onda sam to ja.
Kada dođeš na parcelu, pa sviježe počupano, pobrano. Pa paziš po danu i po noći, odeš kući, vratiš se za dva sata - pa opet počupano.....ima da izludiš.

Tako mi pazili mladi luk - iz dana u dan netko čupao po par kvadratnih metara - za dva tjedna to je već bilo gola površina da te za srce zazebe dok je gledaš.
I pazili mi, ali đabe. U nedjelju se prije ručka otpeljali opet - kad ono, čovjek baš potovario počupano i ide. A muž skočio iz auta, uzeo drvenu plicu i prebio ga ko vola. Ovaj je bježao, tamo nekih stotinjak metara bio neki šumarak, i otišao unutra. Stajali smo mi uru vremena i zagledavali je li iz njega izašo i otišao na drugu stranu polja. Onda išli doma.

Znaš šta - ja sam dva - tri mjeseca pratila županijske novine, crnu kroniku, tražila ima li vijest da je netko iz susjednog sela nestao ili umro. Bila sam na iglama da odem pretražiti šumarak, vidim nije li bedak tamo umro.
Moj muž inače nije niti najmanje nasilna osoba, ali od one psihoze i ljutnje, prebio ga je u bijesu nekontrolirano.

Od toga dana nikada više nismo pazili urod - kralo nam se kao i prije, ali čovjek shvati da ne vrijedi dovesti se u situaciju koja će te kasnije pratiti kroz cijeli život.
Šta bi se dogodilo da ga je ubio, ili da je od posljedica batina lopov umro?
Nema te vrijednosti moga rada koja je vrijedna ljudskog života, bio on i lopov.

Ja imam dvije tisuće kvadrata plastenika u dvorištu. Ulaze u njih od strane vrta, vidim gdje je pobrano, ljuta sam, svačega izgovorim, mislim, ali uvijek se sjetim luka i jednostavno okrenem glavu.

Susjed i ja na vikendicama primjetimo da su pocele nestajati gluposti tipa plasticne kante, dvije blok cigle, kolci za paradajz, pokoja presadnica, zarulja s terase ()...

On odnekale donese kameru kakvu koriste lovci (jako lijepo se kamuflira, okida na pokret i salje SMS, IC) i snimimo 80+ godina susjedu kako odvlaci 'slulundar' (limena dimovodna cijev) koju je maznula s mog improviziranog ognjista. Baba se lijepo provuce kroz ogradu () na zadnjem dijelu dvorista, procunja i pokupi sto misli da joj treba.

Znamo babu, znamo joj sinove, nisu sirotinja, sinovi ok ljudi.

Na kraju zakljucimo da je bolje cijelu stvar odsutjeti, paziti da sto vrjednije ne ostavimo izvan kljuca i te pizdarije jednostavno upisati u kolonu zalosnih dogadjaja...

Jos moram pazit da blesava kakva je ne krene u akciju dok sam tamo s Garom, jer bih najebo da ju ugrize, a koliko ga znam volio bi to....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:25   #15
Onda nagazne mine i nastoj da zaboraviš gdje si ih metnuo.
A gdje ih naći?
Pa odeš u minsko polje iskapati ih!
Društveno korisni posao: povadiš mine, riješiš lopova, a tebe, ak ostaneš živ, država hrani duže nego ove iz sabora!!:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:08   #16
Ili optuzis lopova da ti je dosao podmetnuti mine pa se zajebo?


Ma zajebavam se... Dok nema direktne ugroze mog (i familije, jasno) zivota i integriteta ipak ne bih isao na drasticne mjere... Nekad se ipak bolje napravit corav...

Jedina situacija gdje ne bih jamcio za svoje postupke je provala u objekt dok sam ja unutra....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:51   #17
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Znamo babu, znamo joj sinove, nisu sirotinja, sinovi ok ljudi.

Na kraju zakljucimo da je bolje cijelu stvar odsutjeti, paziti da sto vrjednije ne ostavimo izvan kljuca i te pizdarije jednostavno upisati u kolonu zalosnih dogadjaja...
nabaviš kameru i ne napraviš ništa? Koji je smisao? NAzovi neka ti vrate ukradeno ili ćeš poljepiti slike babe po selu

a inače UVIJEK prijavljujte policiji štetu veću od 2000kn!

Znači ako je netko počupao paradajz, zaračunaj veću cijenu paradajza, cijenu materijala i održavanja, mjesečnu plaću i bez problema dođeš preko 2000kn
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:10   #18
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
nabaviš kameru i ne napraviš ništa? Koji je smisao? NAzovi neka ti vrate ukradeno ili ćeš poljepiti slike babe po selu

a inače UVIJEK prijavljujte policiji štetu veću od 2000kn!

Znači ako je netko počupao paradajz, zaračunaj veću cijenu paradajza, cijenu materijala i održavanja, mjesečnu plaću i bez problema dođeš preko 2000kn
Da se tuzakam sa senilnom babom oko pizdarija i zakacim se s cijelom familijom? Neka, fala na savjetu...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:27   #19
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Da se tuzakam sa senilnom babom oko pizdarija i zakacim se s cijelom familijom? Neka, fala na savjetu...
Ja bi na tvom mjestu dosao do nje, po mogucnosti kad su i sinovi tamo, pitao ju zasto krade i ovisno o vrijednosti zamolio da vrati i/ili prekine...

a ako bude bezobrazna, sve stupove po selu oblijepio njenom slikom kako krade
TwinBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 03:13   #20
Stavite natpis da su pojedine biljke zatrovane namjerno zbog lopova, i nek se izvoli poslužiti. Stavite i naziv nekog otrova.
Moja baka je tako branila usjeve oko ratova i teških vremena.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.