Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 13:17   #2761
Lena, javi nam se sutra s lijepim vijestima!
Helina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:04   #2762
Meni je Crinone gotovo 3tjedna bio smeđkasto-crven.
Ne mora biti loše!
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:36   #2763
Evo samo bda javim da je i ovaj postupak otpisani, krenula prava menga tako da idemo dalje u nove pobjede. Ovaj put mjenjamo kliniku pa da vidimo malo drugaciji pogled na nas slucaj.
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:32   #2764
Lena, zao mi je da te nije iznenadio plusic ovaj put. Drzim fige da nova klinika donese odlicne promjene, da otkriju ako nesto koci uspjeh i da se odmah primi!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
zp123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:47   #2765
Bok cure.... nije me bilo sto godina.... ide li koja u Petrovu na postupak?
Kakva je sad tamo situacija?
Tko od privatnika radi postupke? Skvorc i Betaplus i dalje?

Moj isci bebac je prosao godinu dana pa sam pocela razmisljati opet o postupku ❤❤
megizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:22   #2766
B+ i Škvorc su i dalje tu preko HZZO-a, samo što mislim da ti je B+ popunila kvotu do 31.12.

Najbolje ti je nazvati i provjeriti
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:51   #2767
Ja danas odradila briseve i sada jos samo cekamo nalaze toga i ejakulata bakterioloski i idemo na dogovor. Opet je 2 mjeseca proslo od konzultacija. Nadala sam se da cemo stici pocetkom 11. na prirodnjak, ali nista od toga. Na listi sam u 12.mj, ali bi mi ciklus u 12. trebao poceti na Badnjak, a ciklus prije krajem 11.mj. Hoce li mi dat lijekove ranije, sto mislite? U VG smo u postupcima.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:41   #2768
Cure pomagajte. Na bolovanju sam od dana transfera. Ugovor mi istice krajem mjeseca. Danas me zove sefica i pita me kako napreduje (a transfer mi je bio prije 3 dana) i da li da mi napravi novi ugovor ako se mislim vratiti raditi. Beta mi je tek 08.11. Sto napraviti? Ako beta bude pozitivna, ostala sam bez posla, a jos je gore ako je negativna i isto sam bez posla. Ja sam bolovanje najavila i rekla ako uspije da bih produzila bolovanje i ne bih vise radila jer mi je posao fizicki tezak.
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:45   #2769
Quote:
blondy ri kaže: Pogledaj post
Cure pomagajte. Na bolovanju sam od dana transfera. Ugovor mi istice krajem mjeseca. Danas me zove sefica i pita me kako napreduje (a transfer mi je bio prije 3 dana) i da li da mi napravi novi ugovor ako se mislim vratiti raditi. Beta mi je tek 08.11. Sto napraviti? Ako beta bude pozitivna, ostala sam bez posla, a jos je gore ako je negativna i isto sam bez posla. Ja sam bolovanje najavila i rekla ako uspije da bih produzila bolovanje i ne bih vise radila jer mi je posao fizicki tezak.
Ja bih joj rekla da se mislim vratiti i neka mi produži ugovor. Nakon bete bi im javila ako ostajem na bolovanju.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:50   #2770
Ima li kakva caka da poslodavac ne mora platiti prvih 45 dana bolovanja-neka sifra? Naime, svima njima je muka jer oni placaju to bolovanje... A ja sam se zaposlila tek prije 4 mj. Koliko moram raditi da bih imala pravo na punu naknadu i da li mi se mora svaki mj produzavati ugovor ako beta bude pozitivna i ja na komplikacijama.
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:08   #2771
Quote:
blondy ri kaže: Pogledaj post
Ima li kakva caka da poslodavac ne mora platiti prvih 45 dana bolovanja-neka sifra? Naime, svima njima je muka jer oni placaju to bolovanje... A ja sam se zaposlila tek prije 4 mj. Koliko moram raditi da bih imala pravo na punu naknadu i da li mi se mora svaki mj produzavati ugovor ako beta bude pozitivna i ja na komplikacijama.
Ako ces imati pozitivnu betu, otvaras komplikacije koje ti odmah idu na teret hzzo. Osnovica za naknadu place dok si na komplikacijama ti se gleda prosjek zadnjih 6 mj.prije mjeseca u kojem kreces na komplikacije. Moras imati i prethodno osiguranje ( zaposlenje) u neprekidnom trajanju od 9 mj.ili 12 mj.s prekidima u posljednje 2 godine. Ako to nemas, dobivas 25%od proracunske osnovice ili 831.50 kn.
Tako sam nasla objasnjenje, neka me netko ispravi ako sam sto krivo skuzila.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:11   #2772
Nazalost nemam toliko mj. Radi mpo postupaka sam bila prije ovog zaposlenja doma 9 mj, a prije toga sam imala zaposlenje 8 godina u jednoj firmi.
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:13   #2773
Zapravo imam ako racunam u 2 godine...
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:18   #2774
Quote:
blondy ri kaže: Pogledaj post
Zapravo imam ako racunam u 2 godine...
Malo proguglaj pa istrazi detaljnije. Imas i temu na trudnicama, ako se ne varam.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:26   #2775
Nailazim na podatke da je potrebno 18 mj u zadnje 2 godine ili 12 mj neprekidnog staza.
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:33   #2776
Quote:
blondy ri kaže: Pogledaj post
Nailazim na podatke da je potrebno 18 mj u zadnje 2 godine ili 12 mj neprekidnog staza.
to se odnosi na porodiljnu naknadu. za bolovanje je 12 mjeseci s prekidima u zadnje 2 godine ili 9 mjeseci neprekidnog staza.

http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...eme-bolovanja/
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:58   #2777
Ok cure. Puno vam hvala. Kad jednom otvorim komplikacije, onda nije bitno ako kasnije istekne ugovor?
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:02   #2778
dok si na komplikacijama nije, ali ako u trenutku otvaranja porodiljnog budeš nezaposlena, primat ćeš naknadu kao nezaposlena (2.328,20 kn), a ne prosjek svoje plaće.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:40   #2779
pozdrav svimaaa :-)

nova sam na ovoj temi, malo sam "škicnula" što je pisano,ali da sad ne čitim sve postove, molit ću cure-žene koje su prošle postupak da pomognu sa svojim iskustvom...koliko dana nakon transfera treba da bi donekle bila "normalna"?
ja sam jučer bila na transferu po prvi put i iskreno max 10 pravih koraka mogu napraviti
prije postupka nisam htjela ništa o tome čitati niti znati, slušala sam liječnika i dolazila u bolnicu kad mi je rečeno..tako da je cijeli postupak za mene prošao koma ( psihički i fizički)
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:14   #2780
Quote:
marantika kaže: Pogledaj post
pozdrav svimaaa :-)

nova sam na ovoj temi, malo sam "škicnula" što je pisano,ali da sad ne čitim sve postove, molit ću cure-žene koje su prošle postupak da pomognu sa svojim iskustvom...koliko dana nakon transfera treba da bi donekle bila "normalna"?
ja sam jučer bila na transferu po prvi put i iskreno max 10 pravih koraka mogu napraviti
prije postupka nisam htjela ništa o tome čitati niti znati, slušala sam liječnika i dolazila u bolnicu kad mi je rečeno..tako da je cijeli postupak za mene prošao koma ( psihički i fizički)
Mene nakon transfera nije bas nista bolilo. Mogla sam odma sve normalno ali sam ipak taj dan mirovala tek iduci sam se vratila na staro.
Sta te boli tocno?

Sent from my S308 using Tapatalk
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.