Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2007., 16:23   #21
Ograda u vrtu, help, tips and tricks

Dakle, planiram ograditi vrt ogradom i nađoh se u 100 dvojbi.

Mislio sam napraviti betonski zidić cca pol metra u visinu, popikati u njega metalne ili betonske stupove i između njih postaviti nekakvu metalnu konstrukciju...

Međutim, raspitujući se o cijenama, došao sam do neke enormne brojke od cca 50000-60000 kuna za 50-ak metara ograde, što si baš i ne mogu priuštiti, pa tražim neke malo jeftinije alternative.

Dakle, ljudi, ako tko ima kakav savjet ili iskustvo kako složiti OK ogradu i pri tome ne bankrotirati, bio bi zahvalan...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 17:26   #22
E da, veliko dvorise je luxuz.
Nema jeftinije i dobre varijante.
Mozes skupiti stare daske, pa polako piliti i slagati sam ogradu. Onda sve prebojas sandolinom, da se ne raspadne drvo. Ako to lijepo napravis, moze ispasti odlicno.

Ili mozes kao moj susjed: zabadati raznorazne stupice, sipke, natezati zice, djelove ograda...jeftino i ruzno.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 17:33   #23
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Međutim, raspitujući se o cijenama, došao sam do neke enormne brojke od cca 50000-60000 kuna za 50-ak metara ograde, što si baš i ne mogu priuštiti, pa tražim neke malo jeftinije alternative.

..
Kupiš stupove metalne i žicu i ubetoniraš direkt u zemlju
to je puno jeftinije a isti kuratz ko i sa zidićem
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 17:48   #24
Mislim da bas nije isto, jer ugradđeni stupici direkt u zemlju se cesce izvitopere, zajedno sa zicanom ogradom. Ali ako ti to nije toliko bitno, to je OK opcija.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 18:08   #25
Ma sam zidić, čini mi se, nije toliko skup... Ono iznad mi se čini problematično.

Razmišljam si između stupića razapeti nekakav metalni nosač i nanizati letvice između... Samo, pitam se, jel' bi i tako prošao znatno jeftinije...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 19:01   #26
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ma sam zidić, čini mi se, nije toliko skup... Ono iznad mi se čini problematično.

Razmišljam si između stupića razapeti nekakav metalni nosač i nanizati letvice između... Samo, pitam se, jel' bi i tako prošao znatno jeftinije...
ja sam u apsolutno istoj fazi. vec sam pola zabetonirao i imam negdje oko 80tak m. dizao sam oko 30cm van zemlje i isto tolko u zemlju.za tvojih 50m nema sansi da kosta oko 50 000kn. mene ce za 80m kostati oko 25-30 000. i to ovakav sistem http://www.difa-trading.si/prodajni_...up=1&page=axor

pogledaj recimo axor susta. imas i slike sa betonskim parapetom. takva ograda je oko 25E/m. betonski dio me je za 80tak m. kosta barem 12 000 kn i to sam skoro sva sam radio osim bagera..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 19:04   #27
Najjefinija ograda je od metalnih stupova zabetoniranih u zemlju, i mreže -pletene žice. Da se mreža ne bi previše deformirala, možeš na vrhu, sredini i na dnu razapeti pocinčanu žicu, cijelom dužinom ograde, i na nju pričvrstiti mrežu.

Svojevremeno su ljudi masovno mrežu kupovali u Mađarskoj, ali vjerujem da se to više ne isplati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 11:12   #28
joj, pa zašto metalnni stupovi... betonski vinogradski stupovi visoki su oko 2,5m i koštaju oko 30kn, kako gdje. Ako se zakopaju 1m u zemlju (npr) trebali bi držati i bez temelja.
Pletena žica pocinčana je oko 300kn 25m bunt, visina 1,25m (mislim). Veće su skuplje.
Žica za provlačenje ide po kili, nije skupa. Uzeti i par zatezača (španera) za nju, za svaki kraj svake žice po jedan.
I mislim da je to najoptimalnija varijanta.
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 11:22   #29
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ma sam zidić, čini mi se, nije toliko skup... Ono iznad mi se čini problematično.

Razmišljam si između stupića razapeti nekakav metalni nosač i nanizati letvice između... Samo, pitam se, jel' bi i tako prošao znatno jeftinije...
ma kaki

da uzmeš skuplju žicu što preporučam (zove se farmer ili tak nešto) koja nije pletena nego "varena" pocinčana i plastificirana bunt je oko 700 kn a tebi trebaju dva
a željezne cijevi su sića 6 metara, ovisno o debljini 40 - 80 kuna kom i na to navariš matice da provučeš žicu i to je to
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:35   #30
Napravi betonski zidić bar 20 cm da se trava ne hvata za mrežu!
Od vućene 6-tice napravi armaturu 3 ili 4 šipke.
Plastične cijevi -ono što se nekad zvalo alkaten- od fi 110 mm i 1m ili neke druge dimenzije (ovisi o visini pletene žice) razreži po dužini i na nekoliko mjesta ubaci lim sa jedne i druge strane i zanitaj pop zakovicama. To će biti rastavljivi spoj. U "vrpi" ih drže šenle ili žica za stezanje armature.
Možda ti treba takve 4 cijevi.
Na, recimo, 2,5m iskopaš rupu i zabetoniraš armaturu. Drugi dan šaluješ i postavljaš oplatu od onih cijevi na armaturu. Prorez okrećeš tamo gdje dolazi pletena žica jer tu možeš ubaciti i nosać za žicu koja nosi onu pletenu.
Nosać može biti u obliku "onog pravog U" ili slično da se ne izčupa iz betona.
A možeš i na nekoliko mjesta ugurati onu 6-ticu ili dugački čavao preko stupa na koji kasnije sa žicom za armiranje stežeš žicu koja nosi mrežu.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:37   #31
Nemoj uzimati plastificiranu žicu jer plastika se ošteti i uđe vlaga pa sve to nabubri od hrđe!
Bolja je obična pocinčana
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 14:35   #32
Betonski "zidić" od 20 cm zahtjeva i temelj, sve do dubine na kojoj se tlo ne smrzava. U protivnom će prva jača zima nadignutii taj zidić, i on će popucati i razbucati čitavu ogradu.

Trava okolo ograde ionako se mora kositi, bez obzira dal je žica ili zidić.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:36   #33
Svakako, jedino što - ako zidića nema - trebaš škare za nokte ne bi li to držao urednim.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:35   #34
Zidić dižem 20 cm u zrak i ukopavam 30 cm u zemlju... To bi trebalo biti stabilno, ne?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 22:36   #35
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zidić dižem 20 cm u zrak i ukopavam 30 cm u zemlju... To bi trebalo biti stabilno, ne?
Stabilno do zime, i prve jače smrzavice! Kod nas na kopnu znaju biti prilično hladne zime, kada se tlo smrzne i na puno većim dubinama. Zbog vlage u tlu, zemlja se kod smrzavanja nadigne više cm, i polomi sve što joj se nađe na putu!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:06   #36
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Stabilno do zime, i prve jače smrzavice! Kod nas na kopnu znaju biti prilično hladne zime, kada se tlo smrzne i na puno većim dubinama. Zbog vlage u tlu, zemlja se kod smrzavanja nadigne više cm, i polomi sve što joj se nađe na putu!

da. to bi sve trebalo biti tocno. negdje sam procitao da je zona smrzavanja kod nas i 60tak cm u dubinu sta ce reci da bi ih trebalo ukopati i dublje od toga.
no medjutim, malo sam istrazivao ograde u susjedstvu koje stoje vise od 40 godina i svi mi kazu da nisu isli dublje od 30cm i kolko vidim nije se nigdje izbacila ni nista. kao nova. sad neznam kakva bi to zima trebala biti. vjerovatno -20 tjedan dana..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 08:50   #37
Rupe za stupove sam izbušio oko 50-60 cm. U dubinu, sa betonskim zidom, išao sam samo do zemlje -poćistio sam travu! Širina oko 20 cm visina oko 20 cm. Nek pukne gdje mu paše! Stoji već 20-tak godina
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:23   #38
Klizna ukazna vrata

Dakle, trebam savjet. Potreban mi je motor za klizna vrata do 800 kg nosivosti. Dobila sa ponudu za motor CAME. Ono što me zanima je preporuka koji su motori provjereni na tu kilažu i kakav je CAME motor?

Hvala narode
__________________
"...na svome putu prema gore, budite pristojni prema ljudima, jer ih možda opet sretnete na svome putu prema dolje..."

Zadnje uređivanje Majstor : 12.01.2016. at 15:09. Reason: Promjena naslova posta radi novog naslova teme (Motor za klizna vrata)
Aussie-Gold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 12:30   #39
Željezni stupovi za ogradu - gdje ?

E ljudi...Trebao bih željezne stupove za ogradu pa me zanima gdje ih ima za kupiti i gdje su najpovoljniji....
denidanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 16:36   #40
Daj malo definiraj želju, samo stupovi? U svakoj prodavaonici željeza, samo tražiš željeni profil. Ja stavio 100x100.
Ako te zanimaju elementi za kovanu ogradu - i toga već imaš podosta. Mogu ti reći gdje sam ja kupio, bili su prije dvije godine najjeftiniji. I samo još moraš izračunati isplati li se zbog prijevoza.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.