Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 15:26   #1
Montignac

Budući da imam neke čudne nuspojave od UN dijete, krenula bi s Montignacom. Čujem da ga hvale na sva zvona, a iz onog što sam pročitala čini mi se da je bolji jer nema ograničevanja kao na UN.
Samo ne znam kako početi, znam otprilike što se smije jesti a što ne. Ima li netko plan dijete, jelovnik, recepte i sl????
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:30   #2
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
Budući da imam neke čudne nuspojave od UN dijete, krenula bi s Montignacom. Čujem da ga hvale na sva zvona, a iz onog što sam pročitala čini mi se da je bolji jer nema ograničevanja kao na UN.
Samo ne znam kako početi, znam otprilike što se smije jesti a što ne. Ima li netko plan dijete, jelovnik, recepte i sl????
mama mi negdi ima knjigu sa svim zivim djetama, pa kad budem isla za par dana u kastela mogu ti pogledat i javit.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:32   #3
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
mama mi negdi ima knjigu sa svim zivim djetama, pa kad budem isla za par dana u kastela mogu ti pogledat i javit.
ljubim te!
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:33   #4
Odi na coolinariku-forum imaš hrpu toga o Montignacu.
Inače imaš i knjigu za posuditi u knjižnici ili kupiti.
Prehrana je super.
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:35   #5
a evo ti i par linkova koje si vjerovatno i sama nasla, ali za svaki slucaj ti ih i ja saljem:
http://www.montignac.com/en/

a ovo je neki forum di su cure pisale recepte:
http://forum.lowcarber.org/archive/i...p/t-90594.html
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:35   #6
sve sam pregledala na netu, kopam već uru vremena, ali ne mogu naći plan dijete i jelovnik, kako početi, što jesti prvi dan, drugi, treći i sl
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:04   #7
Ne postoji plan dijete iz jednostavnog razloga-to nije dijeta, nego način života.
Pročitaj knjigu, možeš ju posuditi i u knjižnici, pa će ti puno stvari biti jasnije.
Netko je tu spomenuo Coolinarika forum, eto ti nešto da dobiješ predodžbu.
Vivianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 18:36   #8
e znam da nije klasična dijeta i to je ono što mi se sviđa...nije određeno da za ručak moram pojesti baš toliko koliko piše....znam samo da treba jesti voćni doručak kao UN.
Ima li netko da se hrani ovim načinom, kakvi su rezultati?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:33   #9
dvije meni jako bliske osobe su kroz jedan duži period (1-1,5 god) uz montignaca skinuli po 10-15 kg. to je bilo prije desetak godina, od tada se hrane po montignacu i niti jednom se kile nisu vratile. ja planiram poslije un dijete držati se njega. u svakom slučaju go for it.

i još by the way, kakve čudne posljedice un dijete? ja sam već mjesec dana na istoj pa me interesira. moja jedina posljedica za sada je 7 kg manje.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:48   #10
Ja sam skinuo 5-6 kilograma u bolnici, tamo sam bio 8 dana i slabo jeo, a i kad sam se vratio kuci hocu tako nastavit tako da cu isto uzet tu knjigu i vidjet sta kaze montignac. Ps a koju knjigu preporucate, ima ih negdje 3 u knjizari..
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 22:51   #11
Quote:
inra kaže: Pogledaj post

i još by the way, kakve čudne posljedice un dijete? ja sam već mjesec dana na istoj pa me interesira. moja jedina posljedica za sada je 7 kg manje.
Dobila sam osip i svrbež po cijelom tijelu. To se dogodilo i mojoj priji, kad sam prestala s dijetom, prestao je i osip.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 07:27   #12
Ja imam knjigu Jedem dakle mršavim.
Evo primjer mog jelovnika:doručak 1 naranča,nakon pola sata šnita raženog kruha sa light mliječnim namazom.Ručak nakon 4,5 sata piletina na grillu,kuhane prokulice i zdjela salate.Nakon 3 sata pojela jabuku.
Večera nakon 3 sata kuhana blitva cca pun duboki tanjur,kuhano jaje.
Večeram najkasnije oko 19:00 i ako me baš primi glad kasnije pojedem 4-5 badema,mali bioaktiv,pola jabuke i slično.
U toku dana 1-2 kave bez kofeina sa fruktozom i malo mlijeka.
U toku tjedna 2x jedem integtralno tijesto sa nekim umakom od gljiva,povrća,rajčice ili integralnu rižu.Krumpir zaboravi .
Nisam izgubila puno kila iako moram (preko 30),ali dosta mi se vidi na odjeći.
Sretno....
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:35   #13
znači, s ve se svodi na dijetalnu hranu, bez šećera i masti. Pročitala sam da ne smijem krumpir, kukuruz i mrkvu. Jel tako? I je li mora biti baš točan razmak između tih sitnih obroka po 2, 3 sata?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:47   #14
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
znači, s ve se svodi na dijetalnu hranu, bez šećera i masti. Pročitala sam da ne smijem krumpir, kukuruz i mrkvu. Jel tako? I je li mora biti baš točan razmak između tih sitnih obroka po 2, 3 sata?

Gle...
Ne ide ti to tako s Montignacom. Nema recepta, niti formule, jer TO NIJE DIJETA.
Pročitaj knjigu, sve ćeš shvatiti. Radi se o određenim kombinacijama namirnica, biranju namirnica prema glikemičkom indexu...
Ovisi i koliko kila želiš skinuti.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:09   #15
Bila sam na Monitgnacu, skinula kile i bila zadovoljna. Vise nisam.

Kupi/posudi knjigu, tamo sve totalno jednostavno pise i ne mozes falit. Smrsavit ces ako se budes drzala ideje. Ideja:

- izbaci sve bijelo i zamijeni integralnim (tjestenine, kruh, rizu)
- izbaci bijeli secer sasvim kao i sve slatkise, a svakako zaboravi da postoje lisnato tijesto (gotovo sve za dorucak iz pekare ima lisnatu) i pozdravi pomfrit
- sve masti smanji (umjesto mlijeko/jogurt i sl 3,2%mm uzmi ono od 0,9%mm)

- sve ugljikohidrate(tjestenina, kruh, riza, krumpir, grah) jedi samo sa povrcem ili vocem (kruh sa vocnom mermeladom bez secera - dorucak)
- proteine i masti jedi sa povrcem (meso s povrcem, ribu s povrcem)
- nikad ne kombiniraj proteine i ugljikohidrate (tj. nikad ne jedi meso s krumpirima, kruh i sir, kruh i salamu, rizu i meso, tjesteninu s umakom od vrhnja, pizzu sa sunkom i sirom)

I izdrzi tako 3 mjeseca. Samo je prvih 7 dana tesko. A u knjizi ces naci i o iznimkama i sl... Knjiga je jako lijepo napisana i vrijedi je procitati. (Malo mi je islo na zivce sto ce cijelo vrijeme glorificiraju Francuzi, a Amere se smatra glupima... ali kad to zanemaris,a ipak je to knjiga o dijetama, knjiga je ok). Vrijedno je to sto nikad neces bit gladna, a neces se debljati.


Nutricionisti takav pristup smatraju prihvatljivim. Ono sto sam ja primjetila je da nakon tri mjeseca kad sam pojela kolac (vrhnje, orasi, jaja, maslo i brasno zajedno) mi je bilo slabo. Moj zeludac se bio navikao na hranu niskog glikemicnog indeksa i taj kolac je dozivio kao sok. Ono sto se inace ljudima spava nakon sto se najednu mesa i krumpira, dogodilo se i meni nakon tog kolaca. Ali ne da mi se spavalo nego sam imala osjecaj da sam pod anestezijom. Takav sam ja organizam, jako reagiram na sve. I bilo mi je tesko stalno tako kominirati. Cim sam 7 dana prestala, tesko mi se bilo vratiti. Karakter je osnova svake dijete.


Ukratko, ako se pridrzavas ne brini. Jos i ako malo vjezbas - racunaj da ces doseci svoje snove....
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:24   #16
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Bila sam na Monitgnacu, skinula kile i bila zadovoljna. Vise nisam.
A zašto više nisi?
Vivianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:31   #17
m_milica baš si lijepo objasnila, sad shvaćam. hvala
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:46   #18
Nisam vise na Montignacu jer je mi ne pase to razdvajanje. Shvatila sam da je bit svakog nedebljanja jednostavno (ili zapravo najteze) disciplina.

Za prvu fazu dok se mrsavi Montignac jako pomaze, ali ako imas malo kila za skinuti svejedno je kojom ces metodom - samo treba paziti sto jesti. Metodu propisuje zdrav razum i malo znanja o hrani.

Opce je poznato sto deblja. A osim izbacivanja toga treba smanjiti kolicinu hrane. I to definitvno funkcionira. I tad se moze jesti u svim kombinacijama.

Mogu vam i navesti sto jedem i koja su mi nacela.
Dorucak: 3 snite kruha i tanko namazano maslo. Caj bez secera.
ili vocke - bilo koje 3 vocke
ili 1 hrenovka sa kruhom i senfom (hrenovke su totalna katastrofa i trebalo bi ih izbaciti iz zivota sasvim ali kad ih jako volim)
ili frigano jaje sa kruhom
ili bioaktiv sa muesli (ili dvije doze ako sam jako gladna, ali muesli samo sa zitaricama i suhim vocem, bez cokolade)
Nikad ne jedem: lisnato tijesto (jer me to jako deblja kad kontinuirano tako doruckujem), raznorazna slatka peciva, slance, stangice i sl. Od njih sam brzo gladna, a imaju sastav masti, bijelo brasno i secer... debljanje

Rucak: malo mesa sa puno povrca(bilo kuhano bilo svjeze ili peceno ali nepohano) uz dodatak maslinova ulja i malo kruha
ili kuhani kiseli kupus sa zgancima i nista vise
ili tjestenina sa umakom od mesa ili rajcice (svakako skuhano bez vrhnja)
ili kuhana pecena riba sa kruhom
ili grah skuhan u vodi uz maslinovo ulje.
ili soja s necim
Bit je malo proteina(dakle ne becki koji prekriva tanjur), puno povrca, nikad pohano, nikad umaci koji imaju vrhnje, maslo, nikad zaprska, nikad juhe iz kesica ili uncle bens umaci... i sve to sa malo kruha. Nikad pomfrit, rijetko peceni krumpiri, ali kad ih jedem pojedem dva a ne 7 kako bih to cinila prije.

Vecera: Bioaktiv sa mueslijem
ili kuhano zelenilo sa malo krumpira.

Kolac - jednom u dva tjedna bilo koji. Kava bez secera, sa nemasnim mlijekom. Cokolada samo crna i to malo (npr cetvrtina ona od 10 dkg).
Sladoled - 5 komada kroz cijelo ljeto. U svakoj pauzi /gladi pojedem jabuku ili jogurt i to onaj od 2,8 jer obozavam Vindijin jogurt...

Kad pogledate ovo gore... od ovoga se nitko nece nadebljati, ali - ako svako jutro pojedete lisnato sa visnjom ili sirom (koliko je to secera i masnoce svaki dan) pa jedete vocne bioaktive i jogurte (svi su sa secerom) pa ako pijete vocne zasladjene sokove ili gazirano ili svaki dan pojedete kolac ili dva ili rucate jednom u firmi, a onda jos jednom doma, prejedate se przenih krumpira ili kruha i salame, dodajete kecap pun secera, ... naravno da se debljate...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:56   #19
Neopisivo puno namirnica iz ducana sadrzi secer... samo kad biste izbacili secer, lisnato tijesto i manje jeli nego sto to sad cinite, smrsavili biste - i bez Montignaca.

Ono sto je najteze je disciplina da ne jedem vise nego mi stvarno treba. Da ne polizem tanjur i uzmem jos ako mi to nije potrebno. A koliko mi je potrebno ako cijeli dan sjedim? Treba li meni kao i radniku na gradilistu? Treba li zeni jednako kao i muskarcu? Koliko puta jedem iz nervoze, samo da jedem? To je najteze rjesiti. To je stil zivota koji i Montignac preporuca, a to nije nikakva topla voda nego razmisljanje da ne ubacujem u sebe kao u kantu za smece.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:34   #20
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Neopisivo puno namirnica iz ducana sadrzi secer... samo kad biste izbacili secer, lisnato tijesto i manje jeli nego sto to sad cinite, smrsavili biste - i bez Montignaca.

Ono sto je najteze je disciplina da ne jedem vise nego mi stvarno treba. Da ne polizem tanjur i uzmem jos ako mi to nije potrebno. A koliko mi je potrebno ako cijeli dan sjedim? Treba li meni kao i radniku na gradilistu? Treba li zeni jednako kao i muskarcu? Koliko puta jedem iz nervoze, samo da jedem? To je najteze rjesiti. To je stil zivota koji i Montignac preporuca, a to nije nikakva topla voda nego razmisljanje da ne ubacujem u sebe kao u kantu za smece.
sve što si napisala je živa istina i kad bi se svi toga držali nitko ne bi bio debeo...doduše nisam ja debela ne znam kako ali smeta mi napuhnutost, tromost i umor, ono, osjećam da imam viška kila i želim malo olakšati-mada mi govore da ne trebam. Ali jedno je ono što se vidi, a drugo kako se ja osjećam. Kad sjedim osjećam da sam zgrčena cijela, preko gaća mi izviri stomak i nervira me...
Mislila sam da se ne držim strogo nikakve dijete nego jednostavno izbacim bijelo-kruh pastu i peciva i zamijenim integralnim, uzmem nemasne stvari, mlijeko, jogurte i namaze i ne jedem prekasno, šećer ne koristim ionako, čajeve i kavu zaslađujem natrenom....uz puno voća koje obožavam pa mi nije problem (sjećam se da sam na un jedva dočekala voćni dan!)
Jesam na dobrom putu?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.