Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 12:38   #41
Quote:
hoze kaže: Pogledaj post
Iako sam bila kod kinčla i nisam zadovoljna u potpunosti kako mi izgleda nos sada, ipak bi savjetovala drugima koji razmišljaju o operaciji da idu jer sama operacija i oporavak nisu tako strašni, a ako će se netko poslje bolje osjećati i imati više samopouzdanja vrijedi.
Slazem se s tobom. Ja sam zadovoljna ali mislim da je mogao ispasti ljepsi. Ali to sam sama kriva jer nisam imala ideju kakav hocu, bilo mi je samo vazno da imam normalan profil.
I moram reci da se puno bolje osjecam, nema vise kompleksa.
jennifer is offline  
Old 30.01.2007., 13:58   #42
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Da, ali kažu da je opću teže podnijeti.
Fućkaš to teže podnošenje u usporedbi s tim da ležiš budan i gledaš kak ti krv šiklja naokolo i njih kak štemaju po tebi Moja je operacija trajala 4 sata (uši), pa poludila bih da sam budna bila! Ionako sam se tresla cijela ko manijak, od straha i panike, kad sam ulazila u salu, malo je falilo da me prebace na leđa i odnesu

A buđenje iz narkoze je i meni bilo malo teže, isto mi je sve u magli i k svijesti sam došla tek u sobi... a sjećam se i da mi u životu nije bilo tako stravično hladno... I išlo mi je na bljuvanje isto, to je od intubacije.
Ali nije to sve ništa strašno, jer si ionako još u nekoj polusvijesti.
I isto sam, ko Ipa, prespavala pola dana i noći, a kasnije bauljala po bolnici i telefonirala

Boliti je počelo tek drugi dan i bogami je mene bolilo ko sam vrag. (No, moram napomenuti da ja imam poprilično slabu toleranciju na bol i inače )
Nabavila sam si (ilegalno ) neke žešće painkillere, no ni oni nisu ne znam kako pomagali
Agonija je trajala 2,3 dana (koja sam provela napušavajući se ko luda ), a kasnije je postalo podnošljivo.
E da, skidanje zavoja (bolje reći: čupanje, jer oni se zalijepe za tu živu ranu) je bilo veselo - poplavila sam cijelu sobu krokodilskim suzama

Da je bilo piece of cake iskustvo - nije. Ali 2, 3 dana biločega se daju preživjeti.. A i mi smo ljudi tako napravljeni da sve to brzo zaboravimo :-)

Jedino kaj me sad poroda (koji kao više boli ) strah za poludit
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Old 08.02.2007., 19:03   #43
informacija

Ne boli, 7 dana nosiš gips i nakon toga neko vrijeme ne smiješ teške sunčane naočale.
Ja sam bila kod dr u opatiji i meni je bio genijalan kao i cijelo njegovo osoblje. i btw, nos mi je savršen.
ivaiva999 is offline  
Old 11.02.2007., 15:26   #44
Quote:
stressee kaže: Pogledaj post
pokušaj ga shvatit kao svoj vlastiti modni dodatak
Zaj*bi ti to, vidjela bih te da imaš kljuku k'o ja!
beryozinka is offline  
Old 11.02.2007., 18:03   #45
Quote:
lucrezia kaže: Pogledaj post
u opatiji je isto jedan plasticar, ali tko ga zna?
Ja sam imala taj krasan susret.
Moja sestra je bila kod njega. i vec na prvim konzultacijama nam je rekao da je on svoj radio (cini mi se) cetiri puta.
A ja si mislim, pa zasto ti nije uspjelo prvi put...?
Al nema veze! Seka je iskesirala i nije uspjelo.

Pa je isla na drugu korekciju...
Pa nije uspjelo...
Sad ima nekakvu rupu na krumpiru, ljepse je izgledala prije.
Jebiga, rizik!
NE SAVJETUJEM DOTICNOGA.

Nadalje (puna sam iskustva),
Ja sam operirala nos u rijeci, kod nekog manijaka...
Navodno se ne smije raditi nikakav zahvat do 16. godine, jer ti se kosti jos razvijaju i tako. Isto je preporucljivo obavljati operaciju u ne-ljetnom periodu, jer od vrucine nesto-nesto. A ne smijes ni na sunce, ni kupati se i tako...
Imala sam 17 godina, mama je bila samnom.
Probudili su me nakon mozda 3 sata, i malo sam ostala u sobi, dok ne dodem do sebe, ali brzo su me odnesli u auto i doma.
I ne serite, ne rezu ti svi kozu i zalijepe nos na celo!
Ja isto nemam nijednog reza.
Tu prica, naravno, ne prestaje.
Ajme, flasteri, tamponi, disanje na usta, povracanje krvi svakih 5 minuta, jedenje i disanje na isti otvor, "spavanje" na ledima (najgora noc u zivotu, ta prva; drugu noc sam zaspala od umora), podlijevi koliki da skoro ni oci nisam mogla otvoriti........
Sad tesko disem, ali to sam zeljela: ljepsi nos. Sto se tice moje slike o samoj sebi, ona je neusporedivo bolja.
Drago mi je sto sam to napravila, a vi, koje o tome razmisljate, DOBRO promislite bi li vam se isplatilo sve to prozivljavati.
Oprostite na detaljima, ali nisam jedna od onih koje imaju tendenciju uljepsavanja same price zbog zadovoljstva rezultatom.
Premlada_za_zivot is offline  
Old 20.06.2007., 22:34   #46
Hehe, sad sam našla ovu temu i imam pitanja.
Pitanja o operaciji vrška nosa, tj. sužavanje istog. Jel ko bio? Dobna granica? Cijena? Oporavljanje? Bilo šta??
Hvaja.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Old 21.06.2007., 08:13   #47
htio bih naglasit da ne preporucujem nista drugo nego privatne ordinacije.
ja sam bio na Shalati prije 6 godina(ne na estetsku vec funkcionalnu,imao sam 18) i radili su mi lokalnu anesteziju.dakle bio sam budan i sve sam cuo i vidio.
imaju neke mini cekice i stemajzle i lupaju s njima.mene je operirala neka mlada doktorica valjd tek dosla s faksa,a doktor ju je savjetovao.ovako nekako:''dobroo...bravoooo...malo vise...OP!lakse...NE!NE...pazi moras lakse malo...''
jebote,a ja paraliziran,svezali me.ono svjestan al se ne mogu pomaknut.al da sam mogao zabio bih im taj njihov stemajzlin u glavu,a nju bih bacio kroz prozor.
oporavljo sam se pet dana,imao sam neke krvave tampone u nosu,kad su mi ih skidali osjecao sam da mi mozak curi van.
minotaurus is offline  
Old 21.06.2007., 19:29   #48
Quote:
minotaurus kaže: Pogledaj post
htio bih naglasit da ne preporucujem nista drugo nego privatne ordinacije.
ja sam bio na Shalati prije 6 godina(ne na estetsku vec funkcionalnu,imao sam 18) i radili su mi lokalnu anesteziju.dakle bio sam budan i sve sam cuo i vidio.
imaju neke mini cekice i stemajzle i lupaju s njima.mene je operirala neka mlada doktorica valjd tek dosla s faksa,a doktor ju je savjetovao.ovako nekako:''dobroo...bravoooo...malo vise...OP!lakse...NE!NE...pazi moras lakse malo...''
jebote,a ja paraliziran,svezali me.ono svjestan al se ne mogu pomaknut.al da sam mogao zabio bih im taj njihov stemajzlin u glavu,a nju bih bacio kroz prozor.
oporavljo sam se pet dana,imao sam neke krvave tampone u nosu,kad su mi ih skidali osjecao sam da mi mozak curi van.
pa jel ti nos na kraju dobro ispao?
__________________
In the times of danger dont freeze,
Time to be a G!!
ShAkUr is offline  
Old 21.06.2007., 23:34   #49
Quote:
ljubimteucelo kaže: Pogledaj post
Hehe, sad sam našla ovu temu i imam pitanja.
Pitanja o operaciji vrška nosa, tj. sužavanje istog. Jel ko bio? Dobna granica? Cijena? Oporavljanje? Bilo šta??
Hvaja.
I ja sam otvorila post o operaciji nosa prije nekih 2 mjeseca.Bila sam ful nabrijana na to,raspitala se,bila na razgovoru i eto,termin mi je za 3 tjedna.Kod Glumičića,14 tisuca,sve super,jedva čekam da to napravim...
dslchx is offline  
Old 22.06.2007., 18:49   #50
Quote:
dslchx kaže: Pogledaj post
I ja sam otvorila post o operaciji nosa prije nekih 2 mjeseca.Bila sam ful nabrijana na to,raspitala se,bila na razgovoru i eto,termin mi je za 3 tjedna.Kod Glumičića,14 tisuca,sve super,jedva čekam da to napravim...
14 tisuca??
__________________
In the times of danger dont freeze,
Time to be a G!!
ShAkUr is offline  
Old 23.06.2007., 21:36   #51
Quote:
ShAkUr kaže: Pogledaj post
14 tisuca??
Aha,kod Glumičića,vjeruj mi i ja sam ostala paff...13 i 200 je operacija,150kn pregled i 600kn pretrage...prestrašno...
dslchx is offline  
Old 23.06.2007., 22:44   #52
madaj....po meni je to stvarno glupo..ja imam iz srednje jednu frencicu i frenda koji su sredili nos u zajčevoj kod plasticnog kirurga za tri i pol tisuce...i jebeno im je ispao,a bili su odvratni,fakat velike kljuke..uglavnom i ja cu ga tam sredit
__________________
In the times of danger dont freeze,
Time to be a G!!
ShAkUr is offline  
Old 25.06.2007., 15:18   #53
Quote:
ShAkUr kaže: Pogledaj post
pa jel ti nos na kraju dobro ispao?
pa ono,ne kuzim razliku.ali ja ionako nisam isao zbog izgleda,nego zbog zdravlja,nemam problema s nosom estetski.ali ici cu privatno da me srede,jer nakon operacije mi uopce vise ne curi nos,nego mi se sve slijeva u grlo.najgore kad sam bolestan,nemogu nocu spavat uopce,davim se stalno s tim iscjedkom u grlu.pa kad idem tamo,mogu mi ga malo i estetski sredit al minimalno,necu da me gledaju ko frika.
minotaurus is offline  
Old 26.06.2007., 19:36   #54
Quote:
minotaurus kaže: Pogledaj post
pa ono,ne kuzim razliku.ali ja ionako nisam isao zbog izgleda,nego zbog zdravlja,nemam problema s nosom estetski.ali ici cu privatno da me srede,jer nakon operacije mi uopce vise ne curi nos,nego mi se sve slijeva u grlo.najgore kad sam bolestan,nemogu nocu spavat uopce,davim se stalno s tim iscjedkom u grlu.pa kad idem tamo,mogu mi ga malo i estetski sredit al minimalno,necu da me gledaju ko frika.
Pa kad ideš zbog zdravstvenih razloga,ideš kod oralnog kirurga...
a ako si ga želiš i čist malo sredit-estetski,e za to ti treba plastični kirurg,jer rhinoplastika ti nema veze s oralnom kirurgijom.
dslchx is offline  
Old 26.06.2007., 22:33   #55
nemam pojma,sad meni nema smisla ic oralnom kirurgu za nos
kaj nisu otorinolaringolozi za uho,grlo ,nos a stomatolozi za usnu supljinu?
ispravi me ak grijesim,bas me zanima jer ovo me bas cudi.
inace mene pojam plasticne kirurgije malo odbija,kaj nije moguce samo,al nemojte mi se sad smijat,samo otstemat visak,ja npr imam blago zadebljanje hrskavice na korijenu nosa,zar ga nije moguce sam ''odstemat'' da se izrazim pucki
e da i sto vise gledam onu seriju ''rezi me'',to mi se manje ide...covjece pa meni neki njihovi zahvati zgledaju kao moja stara kad nadjeva puricu za blagdane...
minotaurus is offline  
Old 26.06.2007., 22:56   #56
Quote:
minotaurus kaže: Pogledaj post
nemam pojma,sad meni nema smisla ic oralnom kirurgu za nos
kaj nisu otorinolaringolozi za uho,grlo ,nos a stomatolozi za usnu supljinu?
ispravi me ak grijesim,bas me zanima jer ovo me bas cudi.
inace mene pojam plasticne kirurgije malo odbija,kaj nije moguce samo,al nemojte mi se sad smijat,samo otstemat visak,ja npr imam blago zadebljanje hrskavice na korijenu nosa,zar ga nije moguce sam ''odstemat'' da se izrazim pucki
e da i sto vise gledam onu seriju ''rezi me'',to mi se manje ide...covjece pa meni neki njihovi zahvati zgledaju kao moja stara kad nadjeva puricu za blagdane...
ti bi fino spojio ugodno s korisnim,ali dečko,neide ti to tako,ovaj zdravstveni problem ćeš morati riješiti kod oralnog kirurga,a estetski dio,to tek kad ti nos zaraste,tek onda to riješavaš i to isključivo kod plastičara...znam tebi se neda s tim zezat,htio bi odmah to sve riješit,ali žao mi je...a uostalom,naruči se za pregled,pa ćeš već sam vidjet šta će ti reć...(najvj.isto što ti ja sad govorim...)
dslchx is offline  
Old 26.06.2007., 23:04   #57
dang...
a ne bi ja plasticnom isao...onda se ne smijem tuc po luckim barovima,a to mi je hobi... curke sretno,samo nemojte pretjerivati,jer mala kljuka zna bit onako sarmantna,ali michael jackson-nos...
minotaurus is offline  
Old 24.08.2007., 17:59   #58
e tak me zanima izgled tvoga nosa . . . možda i nije tako loš . . . kako ti se čini . . .

ja bih ti rado pomogla od srca ali doista ne znam ni jednog kirurga jer nisam dobro upučena , mislim planiram operirati nos ali je i mene strah da ne bi završila kao neki ljudi s loše popravljenim nosom . . .

evo ovako : dr. Kinčl nije loš svi ga hvale . .. i večina je njih zadovoljno njegovim radom . ti živiš u zg pa slobodno pođi kod njega , neka ti da dobar savjet . . . i ako su poznatiji skuplji možda su i bolji . . nego oni koji drže ordinaciju u nekoj rupi . . . aha sjetih se doktora džepine on ti sad zajedno radi s glumičićem . . . e žao mi je ako ti moj savjet bar malo ne pomogne . .. .
melisa is offline  
Old 24.08.2007., 22:30   #59
Quote:
melisa kaže: Pogledaj post
e tak me zanima izgled tvoga nosa . . . možda i nije tako loš . . . kako ti se čini . . .

ja bih ti rado pomogla od srca ali doista ne znam ni jednog kirurga jer nisam dobro upučena , mislim planiram operirati nos ali je i mene strah da ne bi završila kao neki ljudi s loše popravljenim nosom . . .

evo ovako : dr. Kinčl nije loš svi ga hvale . .. i večina je njih zadovoljno njegovim radom . ti živiš u zg pa slobodno pođi kod njega , neka ti da dobar savjet . . . i ako su poznatiji skuplji možda su i bolji . . nego oni koji drže ordinaciju u nekoj rupi . . . aha sjetih se doktora džepine on ti sad zajedno radi s glumičićem . . . e žao mi je ako ti moj savjet bar malo ne pomogne . .. .
Ne mora biti koliko para toliko muzike, npr ja sam bio na ispravljanju devijacije septuma i vidio sam jednu curu koja je imala estetsku uz isto spomenutu devijaciju, na salati, dakle nije nista platila i super je ispao nos, tak da i ja na jesen idem tamo...
Ipak su u drzavnim bolnicama veliki strucnjaci bez obzira sto puno ljudi pljuje po njima...
kiklop0 is offline  
Old 29.08.2007., 19:22   #60
dala sam savjet rac00n pa nekaodluči ona sama što je za nju najbolje . . pozz
svima malo nas je . .
melisa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.