Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2009., 01:20   #61
Quote:
dodo13 kaže: Pogledaj post
Alergican sam na pelud trava i korova (vise na korove, naravno ambroziju), sto mi cijeli zivot (imam 19 godina) stvara poteskoce u proljeće i kasno ljeto.

Prije otprilike godinu i pol bio sam na akupunkturi kod dr. Yage Liua u Zagrebu u dva ili tri navrata (nisam vise siguran) i imam samo riječi hvale.

Ono sto mi je prije pogoršavalo kvalitetu života (neprestano smrcanje i puhanje nosa, kihanje, krvave oči koje toliko svrbe da ih si želim ponekad izvaditi) pretvorilo se u nesto trivijalno. Tegobe su se jako prorijedile i smanjenog su intenziteta. Bez problema boravim u prirodi, sto prije nije bio slucaj (imam i vinograd u sandrovcu u koji sam izbjegavao dolaziti jer bih poludio od smrkanja i svrbezi ociju).

Već dosta godina sam na terapiji Flonidanom koji je manje-vise djelovao u proljeće i rano ljeto, a ne bas pretjerano kad bi procvala ambrozija. Prosle sam sezone, a ove jos vise, sveo uzimanje flonidana na minimum. Popijem kada je recimo vjetrovit dan ili kada me ujutro ''probudi nos'' (vrlo rijetko u zadnje vrijeme).

Za sada sam vrlo zadovoljan i nadam se da ce se ovo stanje odrzati jos neko vrijeme, mada je doktor Liu naglasio kako bi se tretman trebao ponoviti nakon godinu do dvije jer ucinak hoce splasnuti.

Ja sam imao vrlo slične probleme i isto super iskustvo.
bla-bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 15:57   #62
Molim vas ako tko ima iskustva sa akupunkturom u lijecenju depresije
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 20:59   #63
Anyone ???
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 22:30   #64
Imam ja...više za nesanicu al bilo je povezano s depresivnim sindromom (dijagnoza psihijatrice...po mišljenju svih ostalih doktora i psihologa malo prejaka al ugl. nesanica je bila od "depresivnog raspoloženja" i trajala preko godinu dana). Išla sam kod dr. Gorički...e sad jel pomoglo to il kaj sam se sama sredila u glavi ne znam.
Al išla sam kod dr. Reljanovića za drugo nešto...i što se njega tiče same pohvale. Mislim da je on vodeći stručnjak za akupunkturu kod nas, uostalom on piše program specijalizacije za akupunkturu koji će se uvest i kod nas za doktore medicine.
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:56   #65
Akupunktura - Pula

Pozdrav! Može li mi netko reći svoja iskustva u liječenju akupunkturom kod dr. Prenca u Puli? Naime imam problema s diskus hernijom vratne kralježnice. Čula sam da akupunktura tu može pomoći, pa bi voljela znati vaša iskustva.
ljubica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:18   #66
Quote:
ljubica10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Može li mi netko reći svoja iskustva u liječenju akupunkturom kod dr. Prenca u Puli? Naime imam problema s diskus hernijom vratne kralježnice. Čula sam da akupunktura tu može pomoći, pa bi voljela znati vaša iskustva.

Ne znam za spomenutog dr, ali akupunktura tu itekako može pomoći
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 21:36   #67
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Ne znam za spomenutog dr, ali akupunktura tu itekako može pomoći
Jeste li prošli što slično i kod kojeg ste doktora bili? Naime, uz diskus herniju ukliješten je živac, te se stvorila cista u kralježnici. Fizikalne terapije ne pomažu, a lijekove ne smijem uzimati radi jednjaka. Zanimaju me alternativne metode ako su učinkovite?
ljubica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:33   #68
Akupunktura – dobar biznis, zdravlja “ni za lijek”

Dragi moji, nemojte zalud trošiti zarađeni novac...
npoljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 21:25   #69
Da malo ozivim temu, nadam se da ce biti odgovora.
Zanima me da li netko ima iskustva kad su u pitanju problemi s okom? Konkretno, radi se o poprilicno naglom gubitku vida (ne potpunom), cak su se pojavili i bolovi u predjelu oka i iza oka... Decko ima tek 21 godinu i sa zdravljem je super, nikakvih drugih problema nema pa bi probali sa ovako necim alternativnim.
Ako ima netko za preporuciti dobru osobu koja se bavi akupunkturom u Rijeci.
Vec sam zvala jednu privatnu ordinaciju, ali je prvi pregled 900 kn, traje sat i pol i ukljucuje sve zivo i nezivo, ali je ipak too much. Bojim se koliko bi uopce kostao svaki tretman...

Puno hvala!
__________________
I have a guardian angel
Mouse_176 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 16:55   #70
imao sam 2010.g.moždani,bila mi je oduzeta lijeva strana noga i ruka,sada mogu hodati otežano,a ruka mi je još malo slabašna,vratne žile su u komi i ravnoteža mi je problem i tlak mi varira bez tableta(nekad 125/70 ujutro, navečer 145/80),pa me interesira ko zna dali može pomoći akupunktura u mom slučaju.
wassermann is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 22:06   #71
Nazalost moje iskustvo je negativno. U pitanju su traicionalni kinezi, ordinacija puna pohvalnica a ucinak nula. Poslije 5 tretmana 2500 kuna jedno veliko nista. Samo je bilo jako bolno iskustvo.
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:33   #72
Quote:
arween 7 kaže: Pogledaj post
Nazalost moje iskustvo je negativno. U pitanju su traicionalni kinezi, ordinacija puna pohvalnica a ucinak nula. Poslije 5 tretmana 2500 kuna jedno veliko nista. Samo je bilo jako bolno iskustvo.


Kod dr. Liu?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:40   #73
Quote:
Elaine123 kaže: Pogledaj post
..kod dr. Reljanovića za drugo nešto...i što se njega tiče same pohvale.. da je on vodeći stručnjak za akupunkturu kod nas, uostalom on piše program specijalizacije za akupunkturu koji će se uvest i kod nas za doktore medicine.



Ove cifre od 900 kn za pregled i 500 kn za tretman su čista pljačka
I ne znam može li ikome biti dobro nakon 5 tretmana, poboljšanje se u prosjeku osjeti kod 6.-7.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 07:38   #74
Exclamation DOKTOR CAR

AKO IMA NETKO DA BI KRENUO NA AKUPUNKTURU KOD DOKTORA CARA U POSLIJE PODNEVNIM SATIMA DA DIJELIMO TROŠKOVE PUTOVANJA, ZAMOLILA BIH DA MI SE JAVI.

RELACIJA OKOLICA KARLOVCA-ZAGREB ILI RELACIJA OKOLICA SISKA-ZAGREB
mm981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 21:22   #75
Please ne piši velikim slovima, to se smatra deranjem na netu i na forumu se nagrađuje kartonima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 21:36   #76
da se nadovežem na kolegicu s još jednom sugestijom...

Ovdje može o akupunkturi kao takvoj...efekti, iskustva, poboljšanja, pogoršanja....ali ne može o tome gdje je koji doktor, koliko košta i slično a što dominira unatrag nekoliko upisa.....za tako nešto postoji pm ili stickani topic na vrhu pdfa "Tražim....".
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:11   #77
ja sam upravo na akopunkturi za mršavljenje i nemam baš dobro iskustvo,osječam glad dal se to kome desilo svi pričaju da nema osječaja gladi al ima

jel ima koga dal može podijelit svoje iskustvo ,s time da sam cula kao da se dobor osječaš ni s time se ne slažem,totalno sam umorna i gladna ,užas

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.04.2012. at 23:06. Reason: spajanje postova
big-bigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:28   #78
Brar, nije u Hrvatskoj. Ovo sam vani isla kod jedne renomirene, kao najbolje za te stvari. Ma cista glupost, mozda sam bila malo opustenija i to sve za 2500 .
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 18:06   #79
Quote:
wassermann kaže: Pogledaj post
imao sam 2010.g.moždani,bila mi je oduzeta lijeva strana noga i ruka,sada mogu hodati otežano,a ruka mi je još malo slabašna,vratne žile su u komi i ravnoteža mi je problem i tlak mi varira bez tableta(nekad 125/70 ujutro, navečer 145/80),pa me interesira ko zna dali može pomoći akupunktura u mom slučaju.
također moja je mama prije 2 mjeseca imala moždani, u potpunosti oduzeta lijeva strana tijela... jučer smo po prvi puta probali sa akupunkturom... također sam bila skeptična prema alternativnoj vrsti medicine ali u maminom slučaju, već nakon prvog tretmana, vidi se napredak ruka je sve do sada bila mrtva i već nakon prve teraprije može je lagano micati , noga također puno bolje-konačno može punim stopalom stati o podlogu
teška je to bolest i dug je oporavak, ali mogu reći da se isplati svake lipe, zdravlje je najbitnije i vrijedi pokušati.
p.s. neznam koliko u tome ima istine, ali taj isti doktor nam je rekao da je već vidio naznake grušanja krvi i da je vrlo vjerojatno da bi se moždani opet ponovio?!
Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 15:50   #80
Dali netko ima iskustva s akupunkturom kod nesanice?
silence777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.