Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2009., 00:11   #81
Tyana vibram da mrvici bude bolje
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 08:53   #82
Hvala cure

@cosma

Nisam niti ja znala za ikakve komplikacije,i isto tako,koga god da sam pitala,svima je bilo sve u redu.
Nisam se niti bojala operacije,niti sam njega pripremala na nesto takvo.
Mi smo sa njime puno pricali o tome svemu,i nismo mu nista previse uljepsavali,ali bome nism ni ovo ocekivali.

Najgore mi je to sto je on dosao doma,govorili smo mu kako je sad sve gotovo,kako je doma i kak cemo ga paziti i maziti,i sad je sav razocaran jer je opet tam.
On je sada u toj dobi da sve kuzi i sve pamti.Nemozes mu lagat niti muljat.
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:17   #83
Pozdrav! Da li je netko operirao djetetu mandule u privatnika u Splitu i kakva su vam iskustva?
mireille13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 08:50   #84
mi smo uklonili treći kad je mala imala 4god,zbog ušiju,rekli su da nije potrebno sve...al ev sad je 7 god,i opet slabo čuje...a od kume unuka je isto to napravila i njoj je izrastao opet i zagnojio se i prouzročio grozne probleme,to je moguće???? inače u puli smo to zbavili,i idući dan je išla doma,a mene su sestre pustile da spavam s njom u krevetu,al da nikom ne kažem
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 09:41   #85
Nismo kod privatnika, nego na Firulama. Ono je blagi užas tamo. Ne operacija, nego osoblje. Uopće ne brinu o djeci, moja je kći od šoka i panike povraćala.
Nitko je nije ni pogledao. Imala je tad 8 godina, ali je ostala tako traumatizirana
da sad uopće ne želi spavati sama u sobi, a čak ni kod rodica, što je prije bilo normalno.
Kod privatnika dijete zasigurno neće dobiti traume tog tipa, ali ja ne bih nikad.
Stoga jer su oni često neetični i samo im je stalo da te na kulturan način opeljese što više.
Idi na Firule, ali traži apartman, moraš se ranije predbilježit.
Kad smo vidjeli kako nam dijete plače, plakali smo i mi i tražili da nam daju prokleti apartman.
Odbili su, iako je bio prazan, jer se treba "predbilježiti". Veću glupost nisam čula u životu. Kao, ona je velika. Ma fuj.
Ali, uzmeš li apartman, tu ste stalno sa djetetom, i trauma nema.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 11:26   #86
Quote:
iwcchy kaže: Pogledaj post
i njoj je izrastao opet i zagnojio se i prouzročio grozne probleme,to je moguće????
moguće je, da
meni su odmah rekli da treći može ponovo narasti, može prouzročiti probleme a i ne mora, sve je to individualno.
Moj sin ima treći krajnik (9 godina sad) ali nikad nije imao problema pa je preporučeno da se ne dira jer će ionako atrofirati u pubertetu.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 09:03   #87
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Nismo kod privatnika, nego na Firulama. Ono je blagi užas tamo. Ne operacija, nego osoblje. Uopće ne brinu o djeci, moja je kći od šoka i panike povraćala.
Nitko je nije ni pogledao. Imala je tad 8 godina, ali je ostala tako traumatizirana
da sad uopće ne želi spavati sama u sobi, a čak ni kod rodica, što je prije bilo normalno.
Kod privatnika dijete zasigurno neće dobiti traume tog tipa, ali ja ne bih nikad.
Stoga jer su oni često neetični i samo im je stalo da te na kulturan način opeljese što više.
Idi na Firule, ali traži apartman, moraš se ranije predbilježit.
Kad smo vidjeli kako nam dijete plače, plakali smo i mi i tražili da nam daju prokleti apartman.
Odbili su, iako je bio prazan, jer se treba "predbilježiti". Veću glupost nisam čula u životu. Kao, ona je velika. Ma fuj.
Ali, uzmeš li apartman, tu ste stalno sa djetetom, i trauma nema.
Ma problem je šta apartman možemo dobit tek u 11.mjesec, sve do tada je zauzet. Bez apartmana ne dolazi u obzir baš zbog takvih trauma. Zato i pitan ako tko ima kakva iskustva s privatnikom?
mireille13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 04:03   #88
Evo mi vadili malome sva 3 krajnika (4,5g) i sad se oporavlja. Vec 7 dan je od operacija, a i dalje tesko govori i guta. Jedino pod sirupom (ibuprofenom) nesto moze normalno. Nego, doktorica je rekla da tako uzasne krajnike u zivotu nije vidila i jos mu je naknadno strugala to, duze nego ostalima. E sad, on dok spava hrce sad uzasno, tocno se osjeti ko da mu se nesto spusta iz sinusa prema nosu i grlu ali zapne tamo, ko neka sluz ili nesto, i kad govori, ko da govori kroz nos, tkao prica. Jel moze netko iz svojih iskustava rec jel to normalno, i ja se nadam da je to samo stvar oporavka. Ide na kontrolu u petak pa cemo vidjeti sve, uffff....Hvala!
Fatherly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 14:44   #89
Moja kći je skoro normalno govorila.
Ona je, doduše, tip koji se brzo oporavlja, mislim da je to nasljedno, jer i otac i baka po ocu su joj takvi, užasno žilavi...

Sve ti je. čini mi se, manje više ok, jedino krvarenje i visoka temperatura su znak za uzbunu.
Ja vjerujem da je to sukrvica ili sama sluz koja sad iz sinusa slobodno otječe...

Je li prije operacije imao problematične sinuse?
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:26   #90
MOZE LI MI IKO RECI KAKO JE KOD OPERACIJE KRAJNIKA KOD ODRASLIH OSOBA JER JA MORAM NA OPERACIJU ZA 3 MJESECA A IMAM 39 GOD.
DA LI JE IKO IMAO TAKVA ISKUSTVA I KOLIKO DANA TREBA DA SE OPORAVIS.ZNAM DA JE KOD DJECE TO LAKSE I BRZE PREBOLE NEGO ODRASLI.
hollandija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 14:22   #91
Quote:
sanja 7 kaže: Pogledaj post
Mali mi ima 3,5 god. i treba ići na operaciju mandula.Da li netko ima iskustva s time?Savjeti dobrodošli
Moja mala isto ima 3,5 i ponudili su nama vaditi mandule. Doktor je pravi kreten ni ti pitao sto ni ti nudio. ja sam iz rusije pa nama prvo lece ako ne ide vade van. Povukla sam kcer iz vrtica i idem u akciju. Mislim da treba pokusati. Sto je bilo sa vama? jeste bili na operaciji?
uliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 08:52   #92
moje dijete je operirao mandule sa 4g znaci sve tri,bez ikakvih problema. Isti dan je dosao doma.Mene isto zanima da li je netko odrasli to napravio jer bih i ja morala na operaciju. Vec sam imala termin ali sam odustala jer su mi rekli da me nece uspavati nego samo lokalno i traje pola sata. Sada mi to stvarno postaje teret jer uredno skoro svaki mjesec pijem antibiotik.
millenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:57   #93
Mi čekamo ovih dana termin za operaciju sva tri krajnika i možda ugradnju cjevčice u Vinogradskoj bolnici.
Moja malena je djete sa pp,pa imam pravo biti s njom u sobi,a možda uzmem apartman.
Zanima me kako izgledaju bolesničke sobe,koliko je djece(kreveta) smješteno i ako je netko bio u apartmanu,kako je opremljen i koja je cijena(da li mi vrijedi te novce) jer ja mogu biti i na stolici uz malenu tu jednu noć.
Kakvo je osoblje,ljubaznost itd.?
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 15:54   #94
Neznam za apartman,al moj sin je isao na operaciju sa 4 godine u vinogradsku,isto sve tri su morale van.Ja imam jako lose iskustvo da sestrama,i svima tamo,bolje da ni ne pisem sve..sva sreca pa ces moci biti uz njega koliko mozes i nadzirat sve.Mi smo nakon vadenja imali problema ..ma neci ni pisat...u svakom slucaju sretno
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:12   #95
Hvala ti, i nadam se da nisu ostale traume kod mrvice,baš mi je žao kad neko djete prođe loše iskustvo u bolnici.

Mi smo išli mjesec dana privatno na preglede i ispiranje uhica kod doktora koji će ju operirati u Vinogradskoj i obećao nam je da će sve biti u redu i da ćemo biti skupa,pa računam da će i sestre biti ljubazne.
A ako nebudu ljubazne,natjerat ću ih.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:54   #96
Nisu jer je srecom dovoljno velik da sam mu mogla kasnije objasnit neke stvari,pa je sve 5
Nadam se da cete naletit na super sestre i da ce sve biti u redu i proci super brzo
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 19:26   #97
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Mi čekamo ovih dana termin za operaciju sva tri krajnika i možda ugradnju cjevčice u Vinogradskoj bolnici.
Moja malena je djete sa pp,pa imam pravo biti s njom u sobi,a možda uzmem apartman.
Zanima me kako izgledaju bolesničke sobe,koliko je djece(kreveta) smješteno i ako je netko bio u apartmanu,kako je opremljen i koja je cijena(da li mi vrijedi te novce) jer ja mogu biti i na stolici uz malenu tu jednu noć.
Kakvo je osoblje,ljubaznost itd.?
h. možda mora ovu zimu na veđenje treće mandule u vinogradsku i njihov dr. je rekao da on pušta taj dan poslje operacije kući, ne ostaje se u bolnici...
h. je ležala 5 dana u vinogradskoj zbog urinoinfekta i akutne upale bubrega i imam samo riječi pohvale za doktore, sestre, svi su sustretljivi, stručni, odgovaraju ti na sva pitanja, brinu se za dijete, h. su mazili i pazili jer je bila najmlađa na odjelu ali apartmana nemaju u vinogradskoj - tako da sam ja bila od 09. do 21 sat kod nje a preko noći je bila bez mene
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 19:32   #98
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
h. možda mora ovu zimu na veđenje treće mandule u vinogradsku i njihov dr. je rekao da on pušta taj dan poslje operacije kući, ne ostaje se u bolnici...
h. je ležala 5 dana u vinogradskoj zbog urinoinfekta i akutne upale bubrega i imam samo riječi pohvale za doktore, sestre, svi su sustretljivi, stručni, odgovaraju ti na sva pitanja, brinu se za dijete, h. su mazili i pazili jer je bila najmlađa na odjelu ali apartmana nemaju u vinogradskoj - tako da sam ja bila od 09. do 21 sat kod nje a preko noći je bila bez mene
ja sam h. sa šalate prebacija u vinogradsku i poslje šalate i njihovih bahatih, neosjećajnim doktora i sestraja u vinogradskoj je to bilo pravo osvježenje kao da sam na nekom drugom planetu bila a ne u samo u drugoj bolnici
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 21:16   #99
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
h. možda mora ovu zimu na veđenje treće mandule u vinogradsku i njihov dr. je rekao da on pušta taj dan poslje operacije kući, ne ostaje se u bolnici...
h. je ležala 5 dana u vinogradskoj zbog urinoinfekta i akutne upale bubrega i imam samo riječi pohvale za doktore, sestre, svi su sustretljivi, stručni, odgovaraju ti na sva pitanja, brinu se za dijete, h. su mazili i pazili jer je bila najmlađa na odjelu ali apartmana nemaju u vinogradskoj - tako da sam ja bila od 09. do 21 sat kod nje a preko noći je bila bez mene
Ja sam razgovarala sa našim doktorom (dr. Ries) i rekao je da imaju 1 apartman,i da će mi ga pokušati rezervirati,ali sve ovisi o pacijentu koji ga prije nas bude koristio,pa ako mu se pogorša stanje produžuje boravak,pa mi možemo izvisiti u vezi apartmana.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 00:14   #100
Vidim da je netko zatražio savjet odrasle osobe koja je izvadila mandule...
Imam 26 godina, prošle godine sam ih vadila....U 8 mjeseci sam imala 10 puta upalu grla, temperatura, bolovi u grlu, mandule crvene, otečene, prekrivene bijelim čepovima, slabost oragnizma...Brisevi pokazali sve ok, AST isto u granicama normale...Ipak, i uz uredno uzimanje terapije (silapen 10 dana, najčešće, makcin, sumamed), stalno mi se upala vraćala...
I onda operacija -u nedjelju navečer primljena u bolnicu, operirana u pon ujutro (opća anestezija, nakon koje sam imala odvratan osjećaj da se nikad neću osvijestit), kući puštena u utorak.
Prvih 5 dana - pakao, ništa osim slatkog čaja nisam stavila u usta...Nisam mogla govorit. Bolovi luđački, osjećala sam se kao da mi je ostalo još pola dana života. Pomagali su mi samo voltaren čepići, od njih bi mi bilo lakše. Šesti dan - poboljšanje, uz voltarene, drastično smanjeni bolovi, progovorila.... Voltarene sam uzimala svakih 8 sati, to se postupno prorijedilo....
Bila sam najstarija od pacijenata, djeci je bilo lakše, brže su se budili iz anestezije, pričali, najmanji su odmah išli kući.
Iz Splita sam, operirana na Firulama, preporučujem najtoplije dr. Velu.
Inače, posjeti su zabranjeni, jer se djeca najčešće rasplaču kad vide roditelje, što može izazvati krvarenje.
Medicinske sestre - dnevna smjena - super, čuvaju bolesnike nakon operacije, dok ne prođe buđenje, svakih 20 min. provjeravaju, donose čaj, tješe, obajšnjavaju...Ali noćna smjena - vještice, pogledale nas jedan put, curici što je bila sa mnom u sobi sam ja dodavala čaj...A kad sam ih pitala da mi daju nešto za smanjenje temperature (koju sam nakon operacije dobila) izderala se jedna vještica na mene, da šta ja mislim, da tko mi je rekao da to tražim (rekle mi sestre iz dnevne smjene), na kraju, pošto nisam mogla govorit, rasplakala sam se od muke, jada i bolova, došla je druga sestra i dala mi voltaren.
Nakon početne muke, tih 5 dana nakon operacije, više nisam imala nikakvu upalu grla, stvarno sam se spasila...Eto, to je moje iskustvo!

Brat kad je bio mali, išao je na vađenje trećeg krajnika, porezali su mu obraz s unutarnje strane, uz nezapamćeni bezobrazluk i bahatost doktora. Taj se krajnik vratio, uz česte upale grla i uha, pa je išao ponovo, nakon 2-3 godine na operaciju, vađenje tonzila i 3. krajnika, ugradnja cjevčica u uši. Tada mu je sve prošlo ok, nije više bio bolestan nikako, a prije toga konstantno. Međutim, kad je išao na vađenje tih cjevčica, dobio je alergijsku reakciju na analgetski sprej kojim su ga poprskali - nesvjestica, dezorjentiranost...Pa je ostao 2-3 dana u bolnici na promatranju, na kraju sve bilo ok.
boba07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.