Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2008., 14:54   #81
srk 70

Jel ima netko da je radio s ovakvom mašinom :

http://www.hittner.hr/samohodna_ecokosilica.php

imaju je komunalne firme, za velike površine mislim da se isplati uzet , trebala bi trajat godinama, ne znam kako podnosi nagib
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 18:34   #82
A kolko košta ?
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 23:12   #83
10 - 11 tisoć penez
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 17:05   #84
Puno ! Ko traktorska kosilica !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 09:14   #85
Ova s benzinskim motorom nije baš za nagibe, jer se motor podmazuje zapljuskivanjem, dok je diesel bolji.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:27   #86
Bok ekipa

Ugradio sam brojač radnih sati na svog MTDa i baš mi je fora.
Evo sličica:

Slika 1
Slika 2

Kaj ima kod vas?
Jel trava pokošena?
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:40   #87
Laci, svaka čast na trudu, šteta da to već u tvornici nije ugrađeno!

Inače, ovo ljeto je obilato padalinama, daleko iznad prosjeka.... ranijih godina se u ovo doba suša sama pobrinula da trava prestane rasti. Ovih dana uglavnom sam na kupanju svako popodne, a trava će dobiti po tamburi čim malo osvježi..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:46   #88
champ majstore, jel si to već kidnuo na more???

Ja ću još jednom pokositi prije odlaska na GO. Do sada sam kosio u intervalima od po dva tjedna, ali mislim da ću to produžiti na tri jer ide sve toplije vrijeme i nekak mi se ne čini da trava bude rasla galopirajućom brzinom
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 15:18   #89
Još nisam na moru, treba čuvati dane odmora za drugu polovicu srpnja i početak kolovoza, kada je prava sezona kiselih krastavaca! Kupam se na AC u Vž ovih dana, prevruće je da mučim traktorić, i čekam dok malo ne osvježi..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:43   #90
Ja kosim uredno, jedino kaj je kod mene velka suša pa je trava već dobrim dijelom požutjela...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:52   #91
Kod mene isto radna akcija sad početkom tjedna da sredim konačno tu travu dok sam još na GO. Ima još posla s trimerom za sutra i prekosutra ujutro dok je još donekle hlad. Upravo pada kiša pa sutra možda i neće biti tako pakleno, a i trava će mi biti fino mokra i rezna taman za trimer. Zidari šaluju i betoniraju a ja kosim Bio sam danas kod lokalnog dilera, išao kupiti ulje za Brigsa i za mješavinu pa sam usput bacio oko i na traktorčiće. Imaju Jonsered i Husqvarnu na akciji. Jonsered je oko 11.500, a Husqvarna jedno tisućicu i sitno skuplja. Šta se tiče estetike, Husqvarna je definitivno ljepša i to duplo. Kaže mi čovjek da je glavna razlika kaj Kohlerov motor u Husqvarni radi nešto mirnije / pitomije od Brigsa na Jonseredu, a da nema razlike između ta 2 stroja kaj se konstrukcije i ostalog tiče.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:15   #92
Quote:
laci kaže: Pogledaj post
Sve to odnedavno radim s ovim mališanom
Slika1
Slika2
Slika3
Kolko para za takvog mališana treba izdvojiti?
Pretpostavljam da na njega idu svi priključci, za oranje, usitnjavanje, košnju, sijanje...

Ja imam lijepu površinu ali je brate mili grbavo i ostaci sasušene pokošene koprive. Oštro za poludit...Ne znam kako to pretvoriti u lijepi travnjak. Znam da je sad doba godine prekasno za sijanje travice, ali htio bih do jeseni
1)preorati
2)bagerom skinuti sloj
3)navesti sloj zemlje da poravnam
Koju od 3 opcije?
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:28   #93
Quote:
Verso kaže: Pogledaj post
...mene je moja i nagovorila, nakon kaj je pozbrajala troškove fizijatra...

...žene misle i na sebe, bez brige...sad si joj više uporaban...
Fizijatra?

Ja si mislim s jedne strane bolje mi je ručno kositi ( mislim s guralicom i trimerom) radi rekreacije negio se zasjest u traktorčić. Naravno, još nemam ni novaca za traktorčić, no pitam se je li ta košnja uistinu toliko naporan posao?
S druge strane, naravno, traktorčić uštedi vrijeme za košnju.

Mislim još malo nekaj tu i tam sazidat, i zbog fizičke aktivnosti, koja mi se na taj način čini svrhovitija negoli u teretani.
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:53   #94
Quote:
Bare kaže: Pogledaj post
Ja imam lijepu površinu ali je brate mili grbavo i ostaci sasušene pokošene koprive. Oštro za poludit...Ne znam kako to pretvoriti u lijepi travnjak. Znam da je sad doba godine prekasno za sijanje travice, ali htio bih do jeseni
1)preorati
2)bagerom skinuti sloj
3)navesti sloj zemlje da poravnam
Koju od 3 opcije?
Za travu ne brini, ona će vrlo brzo početi rasti, čim tamo ne bude više kopriva i dugog korova, koji joj sad onemogućava rast!

Slično je bilo kod mene u šumici iza kuće - trava nije mogla rasti jer korov je prevladavao. Što se tiče trenutnog stanja tvog terena, teško je reči.. Jel samo neravno, ili ima kamenja, građe, cigle i slično? Može li se to očistiti i poravnati ručnim alatom, ili treba mehanizacija?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:18   #95
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Što se tiče trenutnog stanja tvog terena, teško je reči.. Jel samo neravno, ili ima kamenja, građe, cigle i slično? Može li se to očistiti i poravnati ručnim alatom, ili treba mehanizacija?
Stavit ću slike za koji dan

Na jednom dijelu ima krame, crijep, drvo, traktorske gume ;-) To sam polako ali sigurno počeo čistiti.

Ono gdje nema krame je grbavo, nekak je u sredini izbočeno, a uz ogradu s obje strane nekakva udubljenja, kao kanali 1-2m od ograde (širina posjeda je 20m). Ja bih za nogomet s klincima to priredio a nemam pojma kako da počnem. Trenutno su žuti (od sunca spaljeni) ostaci stabljika koprive, i nekako mi se ne čini da trava uskoro ima namjeru izviriti.

Mislim da ću to dati preorati za početak. Inače veličina je 1200m2 u punoj širini, onda se sužava i daleko do šume još 200-injak metara ide uski dio, možda 6m. Tu planiram napraviti stazu za jogging/šetnju/biciklizam, kad bude vremena. Kad se uzme i površina skošenog dijela, sve skupa nekih 3000m2. Čini mi se previše za ručno, iako je onaj uski duguljasti dio sjenokoša i to ne bi trebalo biti problem, samo trimer i udri.
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:04   #96
Kaj da ti velim. Svi smo mi uglavnom imali zapuštene površine. Malo po malo, čistiš, ravnaš, čupaš panjeve i pomalo dovodiš u red.
Prvo flakserica pa pomalo, prečešljaš cijeli teren i dobiješ uvid u pravo stanje...
Ak je jako grbavo i ak ima puno za čistiti, možda bi bager bio rješene...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:57   #97
Thumbs up

Pozdrav ljudi!
Puni ste mi pomogli i mogu vam reći da iako imam 16 godina isto sam kao i vi opsjednut travom i okucnicom.
Citao sam sve vase postove i pomogli ste mi i da pronadjem Motoramu gdje sam nagovorio svoje roditelje da kupimo traktorsku kosilicu. Tako smo mi jucer kupili i isti dan je stigla Yard-Machine 742 SRL sa 20 ks.

Cijeli sam prosli tjedan uredjivao travnjak koji je bio zarastao oko nase firme ( bilo je kamenja i svega, a nije bio kosen 2 mjeseca ). Bio je neki tip s malčerom i sve nam to sredio a ja sam jos finisirao za moju novu pilu sve oko oraha jer smo zasadili orahe al sa samohodnom nisam mogao kositi 8000 m2. Sad cekam subotu da vam kazem moje dojmove. Naprijed gdje je sijana travica tamo je super ali sada zelim i ovu livadu dovesti u superiorno stanje.
baker1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:42   #98
Pozdrav baker1992, dobrodošao u klub traktorista!

Vjerujem da ćeš biti vrlo zadovoljan s novim strojem, bilo bi lijepo da ovdje staviš fotke, kako je to izgledalo prije, i nakon košnje! Samo se čuvaj kamenja skrivenog u travi, šteta bi bilo da odmah zatupiš noževe, iako se i oni mogu (i trebaju) po potrebi nabrusiti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 02:04   #99
Ma evo danas je bilo mekano pa sam sve presao i povadio troje tacke kamenja

e da stavio bih fotke al imam samo kameru a dok izrezem neki dio , slike su slabe kvalitete kak se to moze popravit ?

kad nemam digitalni....

evo slike samo za primjer
http://slike.hr/vidi/jaimtd10.jpg

Zadnje uređivanje baker1992 : 25.07.2008. at 03:00.
baker1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 22:36   #100
Quote:
Bare kaže: Pogledaj post
Kolko para za takvog mališana treba izdvojiti?
Pretpostavljam da na njega idu svi priključci, za oranje, usitnjavanje, košnju, sijanje...

Ja imam lijepu površinu ali je brate mili grbavo i ostaci sasušene pokošene koprive. Oštro za poludit...Ne znam kako to pretvoriti u lijepi travnjak. Znam da je sad doba godine prekasno za sijanje travice, ali htio bih do jeseni
1)preorati
2)bagerom skinuti sloj
3)navesti sloj zemlje da poravnam
Koju od 3 opcije?
Ja sam svog uzeo kod Peveca za 10 tkn. Proljetos je bio na akciji. Istu stvar možeš nabaviti i u Merkuru. Milslim da je netko od ekipe već ranije bio pisao da se tamo prodaju Yard Machines sa istim karakteristikama kao moj MTD. Inače, taj Yard Machines je robna marka od MTD-a tako da je to sve jedno te isto. A na traktorić možeš priključiti cijelu gomilu priključaka koji nažalost i nisu baš jeftini.

Evo što sam u Motorami našao: traktori i dodatna oprema

Kaj se tiče saniranja površine, ja bih to također najprije preorao, potanjurao i kasnije možda izregolao. S tim ćeš riješiti problem kanala i svih neravnina. Naravno kad to napraviš i posadiš travu, bilo bi jako dobro kada bi zemlju povaljao (vidi gore valjak za traktor )
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.