Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 15:38   #61
Ma tko zna što oni sve točno računaju i uračunavaju. Vidio sam izvod od kolege. Ima dopušteni minus u visini 6 plaća, a plaća mu ne prelazi ni 10 000 kn. Kako, zašto, njega boli briga jer u minus nije ušao bar 15 godina, kako mi tvrdi. Banka je Hypo i ima samo njihovu debitnu karticu i taj tekući račun (za eventualnu štednju nisam pitao, smatram da ne bi bilo pristojno).
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:52   #62
banke imaju kao neki bonus koji ti se svaki mjesec povećava ako uredno posluješ. i na svaki prosjek za obračun ti ide još recimo x10% bonusa.pa se to skupi i minus bude veći
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 00:29   #63
Može li osoba koja nema redovita mjesečna primanja(čitaj: plaću) imati tekući račun u pbz-u?
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 00:52   #64
Može, i to u bilo kojoj banci. Ja sam student pa imam tekući u PBZ-u i Ersteu (uz još par drugih računa ).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:14   #65
Mokry, aj sad meni odgovori

Otvorila sam tekući račun, onaj paket za studente s dozvoljenim minusom od 1000kn. Danas mi je došla American Express start card i u ugovoru piše da ne mogu s njom dizat novce na bankomatu i u banci. Pa me zanima kako ja mogu gotovinu dizat s tekućeg s obzirom da će mi sjedat neki novci na taj tekući? Sad malo po netu švrljam (lijena sam se odmah uputiti u PBZ poslovnicu) i piše da u sklopu tog paketa se dobije i Maestro kartica s kojom bi, pretpostavljam, mogla dizat gotovinu. Al meni u banci nisu pri otvaranju računa uopće spominjali Maestro ni činjenicu da s ovom AmE ne mogu dizat novce. Pa sad nemam pojma...
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:31   #66
Uz tekući dobiješ Maestro karticu kojom dižeš novce na bankomatu, plaćaš u dućanima itd. Doma ti stigne PIN, a po karticu odeš u poslovnicu u kojoj si otvorila tekući.
Stud. Amex-om ne možeš dizati novce na bankomatu jer nemaš PIN. To je kreditna kartica; limit ti je 2000kn, njome možeš plaćati u dućanima i kupovati na rate. I da, vrijedi ti samo unutar RH (Maestro vrijedi worldwide).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:35   #67
znači, dobit ću i maestro, iako ga nisu spominjali?
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:23   #68
Da.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:02   #69
jeij hvala na odgovoru
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 16:16   #70
Nezaposleni--Tekući Račun-Raiffeisen Bank

Zanima me ima li "Raiffeisen Bank" pravo otvoriti tekući račun, i onda odbiti dati plastičnu karticu za bankomat, nego samo kartonsku-plastificiranu??
Opravdanje im je nezaposlenost vlasnika računa!
I po tome ta osoba nema pravo dignuti svoj novac, koji moze biti i iz nekih drugih prihoda, ne samo iz plaće. Npr.prodavanje preko interneta, najam stana i sl. Moze ga i netko drugi uplatiti na račun. Po tome, ni studenti ni srednjoškolci ne bi mogli imati karticu za bankomat, jer isto nisu nezaposleni.
Na mailove iz Raiffeisena ne odgovaraju, na tel.koji je za informacije u toj poslovnci-Zagreb-Vukovarska, nitko se nikad ne javlja. Zbilja neprofesionalno!
president0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 16:37   #71
RBA - flexiplus tekuci

Sto sam ja jedini kojeg je RBA neugodno iznenadila s novim paketima i dizanjem cijena ako ne uzmes pakete?

Dakle, ako ne uzmem paket neki, idu mi na godisnjoj razni troskovi gore cca 184kn sto je povecanje od cca 45%!

A paketi koji ukljucuju ono sto koristim su jos par kn skuplji na godisnjoj razini.

Ovo je zapravo tiho podizanje cijena za 45%!?!

Bio sam godinama kod njih no sad razmisljam otici.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 18:45   #72
Svašta. Pa ja sam najnormalnije imala tekući i karticu iako nisam bila zaposlena. Trebalo je samo uplatiti nešto na račun.

Jesi ti siguran da su to naveli kao razlog? Ja doduše nisam u RBA, ali imam računa u Splitskoj, PBZ i HPB. Nitko me nije tražio potvrdu o zaposlenosti..To jedino za minus traže.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 18:50   #73
Dok sam ovo pisala sam se sjetila da sam ustvari i ja u HPB-u dugo čekala karticu i morala zvati 100 puta i spominjali su nezaposlenost mada sam ja na taj račun primala porodiljnu što je redovit prihod. Ali sam je na kraju dobila.

Ne znam koje su to sheme.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:07   #74
nai meni nisu dali karticu iako sam bila zaposlena sve dok isam rijesila zatvaranje s crne liste na kojoj sam bila
stvar je u tome s tom karticom da ces morat ovisit o bankama i u njima dizat novce,a ne s bankomata,al sve ostalo mozes s njm
mogu ti normalno uplacivat itd

a kaj se tice flexi racuna ne mislim prec na njega i ko me moze na to prisilit,apsolutno nitko
ja sam na svojih 9 kn mj vodenja racuna i to je to
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 23:01   #75
Quote:
president0 kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li "Raiffeisen Bank" pravo otvoriti tekući račun, i onda odbiti dati plastičnu karticu za bankomat, nego samo kartonsku-plastificiranu??
Opravdanje im je nezaposlenost vlasnika računa!
I po tome ta osoba nema pravo dignuti svoj novac, koji moze biti i iz nekih drugih prihoda, ne samo iz plaće. Npr.prodavanje preko interneta, najam stana i sl. Moze ga i netko drugi uplatiti na račun. Po tome, ni studenti ni srednjoškolci ne bi mogli imati karticu za bankomat, jer isto nisu nezaposleni.
Na mailove iz Raiffeisena ne odgovaraju, na tel.koji je za informacije u toj poslovnci-Zagreb-Vukovarska, nitko se nikad ne javlja. Zbilja neprofesionalno!
Kada sam im poslao upit, uvijek su odgovorili. Pošalji upit preko njihove glavne stranice na samome dnu "Komentari ili pitanja". Sretno!
daan_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 23:02   #76
Quote:
praetorian kaže: Pogledaj post
Sto sam ja jedini kojeg je RBA neugodno iznenadila s novim paketima i dizanjem cijena ako ne uzmes pakete?

Dakle, ako ne uzmem paket neki, idu mi na godisnjoj razni troskovi gore cca 184kn sto je povecanje od cca 45%!

A paketi koji ukljucuju ono sto koristim su jos par kn skuplji na godisnjoj razini.

Ovo je zapravo tiho podizanje cijena za 45%!?!

Bio sam godinama kod njih no sad razmisljam otici.

Nisi jedini. I mene su dobrano šokirali, pa ja zato uskoro selim u PBZ. Do sada je RBA bio OK, ali sad je bolji PBZ. Zbogom Austrijanci!
daan_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:27   #77
uzas kak su poskupili, jos sam nam fali da necemo smijet ni kihnut bez bankara
svako malo nesto novo izmisle
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 17:51   #78
Vidim da nisam jedini, zbog RBA dizanja naknade od 120 kuna godišnje tražim drugu banku. Sad sam napravio malu analizu, pa ako nekoga zanima...

Ono što hoću: tekući račun + internet bankarstvo. Bez minusa, kreditnih kartica, revolvinga i slično.

Zanima me da što jeftinije prođem, jer u biti samo trebam osnovnu funkciju banaka - tekući račun da sjedne plaća + shopping i internet da plaćanja obavim u miru i bez gužvi.

Prvi broj je mjesečno za tekući, drugi internet:

RBA 9 + 10 nema upisnine, naknade za karticu nema, prva godina trošak = 228
OTP 7 + 10 nema upisnine, naknade za karticu nema, prva godina trošak = 204
HAAB 6.5 + 7.5 nema upisnine, naknada 25 kuna za Visu Electron, prva godina trošak = 193
PBZ 4.9 8 upisnina 45 int. bankarstvo, prva godina = 199.80
Splitska 5 + 5 nema upisnine, naknade za karticu nema, prva godina trošak = 120


Za sada vodi Splitska, molim cijenjene forumaše da jave ako sam što ispustio, te preporuče povoljne banke.
Web stranice su banaka većinom totalno nepregledne, a liste naknada kilometarske i teško se snaći.
Metju is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 17:57   #79
Quote:
daan_mark kaže: Pogledaj post
Nisi jedini. I mene su dobrano šokirali, pa ja zato uskoro selim u PBZ. Do sada je RBA bio OK, ali sad je bolji PBZ. Zbogom Austrijanci!
Mislim da cu ja isto napraviti, pogotovo sto imam PBZ investor kod njih.
bleh
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 21:09   #80
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Dobra banka, ali samo ako si zaposlen za stalno...
Što bi to trebalo značiti?!
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.