Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2011., 19:29   #21
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Sto su ovdje svi strucnjaci za djecu?
I tad se javi dr.mr.sc. Drk
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 08:55   #22
Ne mogu vjerovati da takvog muškarca braniš,pije,vara te,ne radi... Šta će biti za par mjeseci,godina,kad te nalupa pijan? Koliko vidim,ti si jedna pametna,uspješna žena. Ok,imate djecu ali to nije razlog da ostaneš sa takvim čovjekom. Ja imam kao i većina drugih kriza u braku,imam dijete,problema ali nikad mi nije palo na pamet da se napijem a kamoli da prevarim ženu koju volim. A to što će te neko gledati pogrešno,to je njihov problem a ne tvoj. Mislim da trebaš uživati uu životu i biti pored nekog ko te cijeni i voli
alen714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 00:23   #23
draga moja, zgrabi klince i bježi koliko te noge nose. Il još bolje napenali mlatimudana u dupe
Nema tu kruha, samo daljnja agonija za tebe. Svi mi imamo određenu dozu mazohizma, ali ja ti želim da što prije nosom zvizneš u dasku na kojoj piše Dosta!Figurativno, naravno
Good luck!
__________________
Život je ono što se događa dok ti planiraš
gwendolynD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 02:25   #24
Jel ta tradicionalnost vaznija od tvoje osobne srece?
Jesu li tvoja djeca sretna u takvoj obiteljskoj situaciji?
Ti znas da nisu..
Cinis isto sto cinim i ja-ostajem uz nekog s kim nisam sretna..
Neznam sto da ti kazem,osim da je vazna tvoja samospozmaja.
Meni je tek to pomoglo..kada sam probudila samu sebe i odlučila da zelim drukciji zivot.
Polako krecem ka tom cilju.
Želis li ti drukciji zivot?
Imas li podrsku od ikoga?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:30   #25
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Jel ta tradicionalnost vaznija od tvoje osobne srece?
Jesu li tvoja djeca sretna u takvoj obiteljskoj situaciji?
Ti znas da nisu..
Cinis isto sto cinim i ja-ostajem uz nekog s kim nisam sretna..
Neznam sto da ti kazem,osim da je vazna tvoja samospozmaja.
Meni je tek to pomoglo..kada sam probudila samu sebe i odlučila da zelim drukciji zivot.
Polako krecem ka tom cilju.
Želis li ti drukciji zivot?
Imas li podrsku od ikoga?
Naravno da želim drugačiji život,podršku nemam ni od koga jer moja obitelj živi daleko od nas kao i njegova,no nitko od njih zapravo ni ne zna kako mi živimo.Nisam nikad voljela da mi se netko miješa u život već sam sve odluke donosila sama i one dobre i one loše.Sve dok se nisam udala za njega stajala sam čvrsto na nogama i nije bilo stvari koje bi se ja u životu bojala,a sada se bojim svega,bojim se ostanka,bojim se odlaska,bojim se za djecu,bojim se svega i jako sam postala neodlučna i nervozna,ustvari on me čini nervoznom svojim ponašanjem,užasno me ljuti,nekad bi ga mogla zadaviti golim rukama,ponekad se toliko izgalamim na njega da mislim da me pola ulice čuje .Jedina osoba s kim sam razgovarala o svemu i s kim sam mogla pričati,izjadati se i koja bi mi uvijek pomogla je moja prijateljica koja je odselila živjeti u inozemstvo ,a sada se zaista rijetko čujemo i vidimo.Zato sam i otvorila temu ovdje jer nemam s kim pričati o tome .Kao što sam rekla već duže vrijeme i razmišljam o razvodu i o tome kako bi mi bilo bolje bez njega,no on kao da osjeti da sam ja na rubu i onda neko vrijeme sve popravi,zaista bude sve onako kako bi željela i taman kad mu povjerujem i sve bude super,opet sve zabrlja i opet sve krene nizbrdo.Evo primjera,preko ljeta je pomagao meni,jer ljeti imam prodaju na moru,radili smo stalno,zezali se,provodili vrijeme zajedno,ni kap alkohola nije popio,ni jedan trenutak negdje otišao,stvarno je sve bilo super.Kada smo se vratili i posao smanjio,vratio se istoj ekipi i sve je opet loše,izlasci,opijanje...Zato i ne shvaćam što mu je,kako može biti jedan dan ovakav,drugi onakav.Stvarno ponekad mislim da je problem što nema stalan posao ili ima osjećaj manje vrijednosti.No nemam ni ja više snage prolaziti kroz sve to,sve mi je to mučno,nisam željela život s takvom osobom,imam osjećaj kao da stojim u praznom krugu i ne mogu pomaknuti noge iz njega van.
Lyyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 14:14   #26
I da ima posao,ne bi se mjenjao. Imam u obitelji alkoholičara koji je zaposlen,čudo ga već drzi a mogao je otkaz dobit stotine puta.
Tvoj muž svoju nesreću liječi na tebi i s društvom. Neće se mjenjat ako mu život takav odgovara. Nikakve prjetnje o odlasku ga ne bi potakle.
Dakle,to je potpuno nevezano za djecu i tebe.
A ti si kraj njega,izgubila sebe. Zato si nervozna i nesigurna.
Sebi prvo pomozi,pa ces znat dalje sto želiš-sama ili s njim.
Meni je pomoglo kad sam našla posao. Stekla sam neovisnost i sigurnost,te se maknula od njega.
Sada su nam se strane obrnule-ja sam strana koja odlučuje,on je uzde popustio. Tek kad sam pokazala da MOGU I HOĆU,kad sam iskesila zube i rukom od stol"dosta je!",tek se tad povukao!
Možda bi i tebi to pomoglo?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 16:40   #27
Ako si tradicionalna, onda nastavi tim životom i žrtvama. Djeca će te pamtiti kao redovito depresivnu, a ne kao heroja. Misliš da djeca ništa ne vide? Vide, ali momentalno ne razumiju puno. Ako razmišljaš o djeci onda bi trebalo napraviti neke promjene i suprostavit se tradiciji. Separacija djeteta od roditelja može biti veliki udarac za dijete, ali svakako je za dijete zdravije odrastati u razvedenoj obitelji s harmoničnim odnosima, nego u konfliktnom obiteljskom okružju. Ne bi bila ni prva, a ni zadnja. Osim tradicije, šta te još blokira za promjenama?
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 17:56   #28
Quote:
creativa kaže: Pogledaj post
Ako si tradicionalna, onda nastavi tim životom i žrtvama. Djeca će te pamtiti kao redovito depresivnu, a ne kao heroja. Misliš da djeca ništa ne vide? Vide, ali momentalno ne razumiju puno. Ako razmišljaš o djeci onda bi trebalo napraviti neke promjene i suprostavit se tradiciji. Separacija djeteta od roditelja može biti veliki udarac za dijete, ali svakako je za dijete zdravije odrastati u razvedenoj obitelji s harmoničnim odnosima, nego u konfliktnom obiteljskom okružju. Ne bi bila ni prva, a ni zadnja. Osim tradicije, šta te još blokira za promjenama?
Blokira je to što joj je muž pravi muškarac, kakvog svaka žena podsvjesno želi.
Na svjesnoj razini je sva jadna, ali je podsvjesno jako privlači njegova zloća i manipuliranje, kao što privlači i sve ostale žene.
Antoine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 18:38   #29
tvom mužu je super..

bježi koliko te noge nose...iako si se vec navikla na sve to vjerojatno
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 19:38   #30
Quote:
Lyyla kaže: Pogledaj post
Naravno da želim drugačiji život,podršku nemam ni od koga

Draga moja, to što ti pišeš, ne mogu vjerovati. Djeca su sretna? Pa kaj ti misliš da djeca ne osjećaju tvoju nesreću, poznato je da djeca već u trbuhu osjećaju majčinu nevolju.
Nemoj čekati da budu veći.
Sad kad su mali lakše će podnijeti rastavu.
Budi iskrena i reci tom svom da ne kažem komu ovako: " Ja više ne mogu, podnijela sam zahtjev za razvod, nađi si drugi stan."

Naravno ako imaš hrabrosti za to i ne produžuj ovu agoniju, jer djeca ti neće oprostiti, ako im poslije budeš govorila da si se žrtvovala zbog njih.

Ti ćeš biti stalno lošije i jednom ćeš se slomiti, a ta tvoja dječica trebaju sretnu majku da bi i ona bila sretna. Djeca sve vide

Ti i sama znaš da nikad ne bude bolje. Pa takvih primjera ima milion, čak i tu na forumu, uči se iz tuđih grešaka, a ne da ti djeca ispaštaju zbog toga.
On ti je malo oprao mozak zar ne?
Eto pokušala sam
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 22:27   #31
Bjeziiiii, dok jos mozes, taj covjek je energetski vampir. Takvi ljudi unistavaju zene i lude oko sebe.
frida0231 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 20:11   #32
Stalno se provlači lajtmotiv vaše troje djece, ali ja nigdje nisam pročitala kako se on ponaša prema toj djeci? Da li ga djeca gledaju pijanog, da li vas gledaju kada se svađate i kada urlaš da te pola ulice čuje? Ili to radiš kada djece nema doma? Pokušavam to shvatiti jer ako bi i mogla prihvatiti da stojiš sa njim zbog djece, onda bi valjda on morao biti divan otac koji doma samo pokazuje sliku idilične obitelji, a to mi je nekako teško povjerovati. OK, klinci su možda sada premali da kuže nacuganog lika, ali neće proći puno i počet će to prepoznavati.
Nemam osjećaj da je tebi neugodno zbog okoline ili susjeda. Nemam niti osjećaj da te strah zbog financija, a potpuno mi je neuvjerljiv razlog djece.
Više mi izgleda kao da ti ne znaš kako ga skinuti sa kože, kao krpelj kada uvuče glavu pod kožu, skinuli bi ga, ali ne znamo kako od straha da će mu glava ostati pod kožom makar mu tijelo i izvučemo.
Jer, ti si svjesna da on tebe, svoju Zlatnu koku, neće pustiti samo tako, zar ne?
Pitanje: po ljeti ti je mogao pomagati, zašto sada on ujutro ne može voditi vašu radnju dok ti recimo kuhaš?
Znaš, kolikogod meni osobno taj vaš brak i život izgleda pretužan i jadan, nisam stekla dojam iz tvojih postova da si ti sa njim zbilja i iskreno nesretna. Što dakle znači da možda i možete uvesti malo nekog reda ako bi on prestao piti. Ako biste zajedno otišli kod bračnog savjetnika.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.