Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 15:43   #4761
Arrow

Quote:
ThaBigNec kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ima li tko iskustvo s zimskim Continental-kama 225/55 R17, navodno odlična guma po testovima, a ako je netko već vozio slušam pozorno
ne ta dimnzija, ali imam T830P 205/55/r16

jedna od boljih zimskih guma, sto i testovi pokazuju.
neces pogrješiti ako to uzmes.
xxxyyyzzz is offline  
Old 24.10.2012., 15:56   #4762
Mislim da cu uzeti Nokian WR A3... jel tko ima kakvo iskustvo? Vozim njihove ljetne i zadovoljan sam a ljudi kazu da je ova bolja od stare WR G2 koja je dobivala dobre ocjene.
sper is offline  
Old 24.10.2012., 16:08   #4763
Quote:
GoGoGo kaže: Pogledaj post
Imam priliku kupiti polovne Alpin3, a vidim da si ih okarakterizirao jako negativno. S obzirom da ih ne mogu naći niti u jednom starom ADAC testu, možeš mi malo određenije reći njihove mane? Nekako mi je neočekivano da je Michelin toliko zabrljao...

I sori za pomalo offtopic post...
Nije offtopic, tema su zimske gume Kolega subaru13 ti je dao ADAC 2009 205x55R16, a evo ti ADAC2008 195x65R15 - tu su čak i lošije plasirane, neslavno 10.mjesto. Premda ADAC nije nepogrješivo mjerilo, kao orijentir može poslužiti sasvim dobro. Osobno iskustvo u dimenzijama 175x65R14 kroz nekoliko sezona: iznimno tvrda, nepotrošiva guma, po vremenu kao npr.danas (magla, gradske ceste) iznimno sklona proklizavanju (benzinac od 75KS, uobičajena vožnja bez divljanja i naglih startova), po kiši iznimno slabo istiskuje vodu, jedino se prve snježne zime iskazala po svježem snijegu, ali konkurencija je imala znatno starije i potrošenije zimske gume. Tek nešto malo manje loša od Alpin2-obje vožene i kao ljetne gume zadnih sezonu-dvije i bile su manje loše kao ljetne, nego kao zimske (istinabog, suho ljeto, poput prošlog, bez puno kiše). Vozio i A2 i A3 na službenim vozilima, isto manje dimenzije-gotovo svi vozači iznimno nezadovoljni (osim nekih koji su prešli sa matadora,debice i tigar guma na Alpin ). U većim dimenzijama sam ionako vozio iznimno oprezno i nedovoljno kilometara, a da bi mogao dati relevantan sud. Jbg,Michelin je gadno fulao sa tim zimuljama, možda to konačno ispravi sa A4, no, pustit ću druge nek se voze par godina na njima, nemam više volje eksperimentirati na sebi...
body halleck is offline  
Old 24.10.2012., 16:36   #4764
Quote:
xxxyyyzzz kaže: Pogledaj post
ne ta dimnzija, ali imam T830P 205/55/r16

jedna od boljih zimskih guma, sto i testovi pokazuju.
neces pogrješiti ako to uzmes.
hvala
ThaBigNec is offline  
Old 24.10.2012., 17:54   #4765
imam na 147-ici Michelin Alpin 3 zimske iz 2008g sa kojih cirka 30kkm, jel mogu još ovu zimu proći ili da kupujem nove, vožene 4 zime195/65 r15,ne izgledaju istrošene
Loui is offline  
Old 24.10.2012., 20:41   #4766
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
imam na 147-ici Michelin Alpin 3 zimske iz 2008g sa kojih cirka 30kkm, jel mogu još ovu zimu proći ili da kupujem nove, vožene 4 zime195/65 r15,ne izgledaju istrošene
Još ovu zimu vozi, sljedeću nove. 5 godina traju gume, svojstva, ako imaju ripne, sve ok.
Mairon is offline  
Old 24.10.2012., 23:11   #4767
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
Mislim da cu uzeti Nokian WR A3... jel tko ima kakvo iskustvo? Vozim njihove ljetne i zadovoljan sam a ljudi kazu da je ova bolja od stare WR G2 koja je dobivala dobre ocjene.
Po mom mišljenju vrlo dobra guma, vozim Nokian i zimske i ljetne (WRG2 i i3) I vrlo sam zadovoljan.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Old 25.10.2012., 10:03   #4768
Evo upravo jučer sam stavio nove zimske gume, Sava Eskimo S31 185/65/15 + 4 ventila sa balansiranjem i montažom 1736 kunića.
__________________
CARPE DIEM
TheBlack Knight is offline  
Old 25.10.2012., 11:14   #4769
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju vrlo dobra guma, vozim Nokian i zimske i ljetne (WRG2 i i3) I vrlo sam zadovoljan.
hvala!
sper is offline  
Old 25.10.2012., 12:11   #4770
e može mi neko reči kolko je cijena montaže guma na čelične felge i balansiranje ako treba a vjerojatno treba...neznam....ovisi li to o dimenzijama guma ili nečem drugom??? ili je svejedno???
dejan p is offline  
Old 25.10.2012., 12:12   #4771
Ovisno o dimenziji. Za čelične je malo jeftinije zbog utega, za 16" 40-50kn.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Old 25.10.2012., 12:39   #4772
je li netko u Osijeku u zadnje vrijeme našao na neku akciju za zimske gume? Malo su mi preskupe. Dimenzije su: 195/60 R15

Vidim da Konzum ima akciju Sava Eskimo S3+ za 449kn/kom , iako mi se i to čini neisplativim.

Preporuke? što jeftinije-bolje, samo da su nove, jer ne vozim nigdje na daleki put, samo grad.
techno_freak is offline  
Old 25.10.2012., 14:05   #4773
moje skromno mišljenje je da ne bih uzeo savu dok za sličnu cijenu mogu nabaviti nešto bolje, recimo ja sam prošle godine uzeo kleber krisalp hp2 i s njom sam full zadovoljan i po gradu, po ledu i parkinzima, a i na kraće relacije (OS-BM)... savu tu ne vidim jer je njena jača strana snijeg, a ne ledom okovana parkirališta i desetci centimetara bljuzge po nečišćenim ulicama...

također bih bježao od trenutne ponude konzuma, kauflanda i sličnih špeceraja jer je činjenica da tamo nema dobrih guma - ili sava / federal / neznamštaveć, ili protektirane. kad bi tamo bile neke normalne gume, no problems, uzeo bi ih, ali ova ponuda po meni se treba zaobići u širokom luku.

druga stvar je štu u osijeku standardno nema nekog izbora guma; naručuje se ili najjeftinije ili skromne količine, tako da je lager najčešće nula - sve se mora čekati. no, troškovi transporta zg-os su iznenađujuće prihvatljivi i pokriju se razlikom u cijeni kod naručivanja iz zg. kod većine u zg se može kupovati i na rate, kartice i sl, tako da udaljenost nije problem. ja sam prošle godine uzeo čelične felge i kleberice iz zg (autoservis bingula), platio karticom na rate i stiglo za dva dana - platio sam špeditera ispod 200kn (4 gume i felge, namontirane i izbalansirane!) a neki prodavači ti daju i besplatan transport...

mislim da bi radije trebao malo potražiti po netu zg firme / vulkanizere pa vidjeti njihovu ponudu... od osijeka, izgleda ništa...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Old 25.10.2012., 15:03   #4774
Arrow

Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
moje skromno mišljenje je da ne bih uzeo savu dok za sličnu cijenu mogu nabaviti nešto bolje, recimo ja sam prošle godine uzeo kleber krisalp hp2 i s njom sam full zadovoljan i po gradu, po ledu i parkinzima, a i na kraće relacije (OS-BM)... savu tu ne vidim jer je njena jača strana snijeg, a ne ledom okovana parkirališta i desetci centimetara bljuzge po nečišćenim ulicama...

također bih bježao od trenutne ponude konzuma, kauflanda i sličnih špeceraja jer je činjenica da tamo nema dobrih guma - ili sava / federal / neznamštaveć, ili protektirane. kad bi tamo bile neke normalne gume, no problems, uzeo bi ih, ali ova ponuda po meni se treba zaobići u širokom luku.

druga stvar je štu u osijeku standardno nema nekog izbora guma; naručuje se ili najjeftinije ili skromne količine, tako da je lager najčešće nula - sve se mora čekati. no, troškovi transporta zg-os su iznenađujuće prihvatljivi i pokriju se razlikom u cijeni kod naručivanja iz zg. kod većine u zg se može kupovati i na rate, kartice i sl, tako da udaljenost nije problem. ja sam prošle godine uzeo čelične felge i kleberice iz zg (autoservis bingula), platio karticom na rate i stiglo za dva dana - platio sam špeditera ispod 200kn (4 gume i felge, namontirane i izbalansirane!) a neki prodavači ti daju i besplatan transport...

mislim da bi radije trebao malo potražiti po netu zg firme / vulkanizere pa vidjeti njihovu ponudu... od osijeka, izgleda ništa...
potegni do zg, nađi si nekog u zg da ti ili ode po to ili da ih podine i poslaje hp expresom ili da se zaleti čak do slovenije...

kad bi to sve poplačao u najgorem bi bio na 0 kao da kupuješ u osijeku a imao bi to premium gumu za sve... a ne savu iz konzuma.
xxxyyyzzz is offline  
Old 25.10.2012., 16:10   #4775
Arrow

--duplo
xxxyyyzzz is offline  
Old 25.10.2012., 16:19   #4776
A ništa onda, bacam oko na Zg ponudu. Ma transport nije problem, svejedno mi šogor svaki vikend dolazi iz zg u Os autom tako da bi on to mogao dofurat. Hvala na odg.
techno_freak is offline  
Old 25.10.2012., 17:00   #4777
ja imam sava eskimo hp 205/55/15 po snijegu su vrh, nema proklizavanja i to sa zadnjim pogonom... ni po ledu bljuzgi i slično nemam problema ako je vožnja u granicama normale....
__________________
Moj potpis na forumu
Seltik is offline  
Old 25.10.2012., 18:42   #4778
Ja sam danas namontirao svoj dunlop wintersport 3d. Nije mi još bila namjera, ali sljedeči tijedan moram na malo dulju turu u SLO a tamo bi moglo biti snijega.
Gume su vožene dvije zimske sezone. Prešle su 15000 km.. Jedan par ima 7.5 mm mesa, a drugi par ima 7.0 mm mesa.
Prigorecc is offline  
Old 25.10.2012., 20:18   #4779
mislim da ova kombinacija nije bila spominjana pa samo da provjerim:
3 osobe u srodstvu sa iste adrese, kupnja 4 gume čija vrijednost (bez DDv-a) je cca 385 eura, na jedan račun, vlasnik ide s autom za koji se kupuju gume koje će se staviti u rh. to bi trebalo biti bez problema?
treba li do lašića vinjeta?
bolsa is offline  
Old 25.10.2012., 21:00   #4780
Quote:
Kruno M kaže: Pogledaj post
Da sava je za snijeg odlična guma. Baš nikad nisam zapao sa Savom, a bilo je svakakvih situacija. Al zato mokro je bilo, paženja i puzanja po cesti.

Kupio sam 195/65/15 91T UG8, 580kn komad, na 6 rata, ugradnja gratis, DOT gume je bio 3512 (friško napravljena). U Vinkovcima u jednoj trgovini.

Mislim da u molydonu isto imaš po toj cijeni istu gumu, tak da provjeri tamo. Neznam odakle si, al ako te izadje skuplje od 580 gdje ti jesi, narudjba preko molydona iznad 2000kn je djabe.
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Puno puno puno. U Vulkalu VG (tebi daleko) u toj dim. dođe 508kn, dok je najskuplji TS850, 539kn...

U Vulkalu ZG, cijena je nešto sitno veća, za cijenu montaže, dakle, ne smije biti preko 550kn, opet 30kn jeftinije po gumi.
Quote:
ime_pu kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Pule, ali cu doc uzet felge i gume u slavoniju posto sam rezervirao za nesto manje od 500kn ug8... Nadam se da cu biti zadovoljan i po kisi posto sa savom nisam bio.
....ma gdje to u slavoniji ispod 500kn, ja sam zvao 10-ak radnji za manju dimenziju 185/60/14 cijena za 2 gume na amex do 6 rata, demont-mont, balans, novi obični ventili.... auto hrvatska NA preko 640kn/kom, gumi-mont OS 590kn/kom, vulkal OS 580kn/kom, ostale cijene sam zaboravio al bile su od 580-650kn, i na kraju uzeo u pneu-remixu u NA Z 568kn/kom.... ne razumijem kako da u tom vulkalu tako osciliraju cijene od grada do grada
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.