Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2012., 14:29   #5561
a eto ja cu rec da se stavljaju naprid i ko rece suprotno tome je dobro ispran mozak i nije u pravu ni 1%.inace radin ka vulkanizer.
Azrael20 is offline  
Old 15.12.2012., 18:38   #5562
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Snijeg, OK, ali po ničemu bolje od bilo koje gume iz premium segmenta.
pital si nedavno za UG8.
moje su sad druga sezona, sve isto kao i prošle godine. izvanredna guma.

inače, prošli tjedan sam na jedan auto stavil nove zimske vredstein, a na drugi UG8 (oba auta nisu moji).
zaključak vožnje u jednom jutru, UG8 su bolje i znatno tiše.
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
a eto ja cu rec da se stavljaju naprid i ko rece suprotno tome je dobro ispran mozak i nije u pravu ni 1%.inace radin ka vulkanizer.
i s tim se hvališ?

stranica se zove tirerack
When tires are replaced in pairs in situations like these, the new tires should always be installed on the rear axle and the partially worn tires moved to the front.

ovi isto znaju ponešto o autima
Thus: Every tire manufacturer recommends that the new tires (or in a rotation situation) that the tires with the most tread be mounted on the rear.

i dokaz na cesti
http://www.youtube.com/watch?v=gSz7cm6MwH0

čudno, kak je golemoj većini stručnjaka mozak ispran.
I wonder is offline  
Old 15.12.2012., 19:21   #5563
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

i s tim se hvališ?

stranica se zove tirerack
When tires are replaced in pairs in situations like these, the new tires should always be installed on the rear axle and the partially worn tires moved to the front.

ovi isto znaju ponešto o autima
Thus: Every tire manufacturer recommends that the new tires (or in a rotation situation) that the tires with the most tread be mounted on the rear.

i dokaz na cesti
http://www.youtube.com/watch?v=gSz7cm6MwH0

čudno, kak je golemoj većini stručnjaka mozak ispran.
Bravo, ADAC je proveo slicno istrazivanje i zakljuci su slicni. Utvrdili su da odstupanja u dubini profila, istrosenosti, za jednako stare gume vece od 2 mm znacajno narusava stabilnost vozila, prolazak kroz zavoje sa istrosenim straznjim gumama je teze kontrolirati i opasniji je od suprotne kombinacije, ali bolje gume na prednjoj pri kocenju na pravcu daju bolje rezultate...
Jos je bilo nekih razlika ljetne/zimske gdje su zimske pri kocenju na suhom, cini mi se, dale bolje rezultate ako su novije ipak bile iza i sl.
Uglavnom, zakljucuju gume vece razlike u istrosenosti su dodatni kompromis i moras imati srecu da te pogodi situacija za koju si slozio rulet -naglo kocenje na pravcu ili prebrz ulazak u zavoj u optimalnoj kombinaciji mokra/suha cesta.
Nije TDI is offline  
Old 15.12.2012., 19:44   #5564
Na strmom i zaleđenom izlazu iz garaže sa Michelin A4 bez problema izađem, a sa drugim autom koji ima nove Dunlop 4D ni makac...

Jel ima još netko ovako loša iskustva s ovom gumom na ledu?
homosapiens is offline  
Old 15.12.2012., 19:54   #5565
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
čudno, kak je golemoj većini stručnjaka mozak ispran.
ocito je...ma u biti koji se k***c ja uopce raspravljan s velikim forum.hr mestrima,stavljajte vi nove gume nazad slobodno pa kad vam naleti kolona pa je pometete onda se vratite tu plakat.
a za adac strucnjake necu nista govorit,ako je po njihovim testovima npr. michelin energy guma medu najboljima onda mi je sve jasno
Azrael20 is offline  
Old 15.12.2012., 20:29   #5566
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
ocito je...ma u biti koji se k***c ja uopce raspravljan s velikim forum.hr mestrima,stavljajte vi nove gume nazad slobodno pa kad vam naleti kolona pa je pometete onda se vratite tu plakat.
a za adac strucnjake necu nista govorit,ako je po njihovim testovima npr. michelin energy guma medu najboljima onda mi je sve jasno
vidi kak se ova web stranica zove
http://www.michelinman.com/tires-101...ing-tires.page


MICHELIN-man. kao da oni znaju nešto o gumama....pfffff
i kažu:
When replacing two new tires instead of four, be sure that your new tires are the same size and tire type as your current tires, and that your dealer always installs the new tires on the rear axle of your vehicle.


ovi isto
http://www.pirelli.com/tire/ca/en/ca...ll_about_tyres

neki levati se nazvali Pirelli, i sad misle da sve znaju o gumama. budale, jelda?
elem, pišu levati iz Pirellija ovako:
Radial tires (even when new) must always be fitted on the rear axle



pa sad...ako se zoveš John Boyd Dunlop, onda ću vjerovati tebi.
ali ako nisi....pričaš bedastoće.....veliki meštre
I wonder is offline  
Old 15.12.2012., 20:41   #5567
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
ocito je...ma u biti koji se k***c ja uopce raspravljan s velikim forum.hr mestrima,stavljajte vi nove gume nazad slobodno pa kad vam naleti kolona pa je pometete onda se vratite tu plakat.
a za adac strucnjake necu nista govorit,ako je po njihovim testovima npr. michelin energy guma medu najboljima onda mi je sve jasno
Da, ako prije kolone naleti zavoj sa lokvom vode neces ni stici do nje.
Klasicna hrvatska prica - ako ja nesto kazem, napisem to je tako i daljnje rasprave ne smije biti.
Nije TDI is offline  
Old 15.12.2012., 20:43   #5568
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Na strmom i zaleđenom izlazu iz garaže sa Michelin A4 bez problema izađem, a sa drugim autom koji ima nove Dunlop 4D ni makac...

Jel ima još netko ovako loša iskustva s ovom gumom na ledu?
Nemoguće, pa Michelin je tek na 3D, a da 4D nema vražje kanđe


Inaće prošle godine sam na jednoj lokalnoj cesti, promet 0, brdo, kratko, strmo, asfalt, zaleđeno kao staza, namjerno stao u pol brda da vidim kako lađa plovi. Puštam ručnu i s malim gasom (koliko mali može biti da se ne ugasi vozilo jel dosta je strmo) planiram krenut, proklizuje, dodajem gas i čujem neugodno struganje, i auto se pokreće, to je to, spuzal je gore. Dakle, šta sam bolje daval gas, bolje je grizel, kao da su se kanđe otvarale na većim okretajima.
Josip09 is offline  
Old 15.12.2012., 20:51   #5569
Quote:
Nije TDI kaže: Pogledaj post
Da, ako prije kolone naleti zavoj sa lokvom vode neces ni stici do nje.
Klasicna hrvatska prica - ako ja nesto kazem, napisem to je tako i daljnje rasprave ne smije biti.
je ako imas slickove
ma kako god hocete...budite baje i kupite sve 4 nove i mirni ste.ovo se sve odnosi na aquaplaning,i nove gume nazad su kurac po mokrom ako su slickovi
Azrael20 is offline  
Old 15.12.2012., 21:02   #5570
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
je ako imas slickove
ma kako god hocete...budite baje i kupite sve 4 nove i mirni ste.ovo se sve odnosi na aquaplaning,i nove gume nazad su kurac po mokrom ako su slickovi
Amen.
Nije TDI is offline  
Old 15.12.2012., 21:03   #5571
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
je ako imas slickove
ma kako god hocete...budite baje i kupite sve 4 nove i mirni ste.ovo se sve odnosi na aquaplaning,i nove gume nazad su kurac po mokrom ako su slickovi
daj mi jednu stvar objasni.

ljudi su pohađali fakultete, proučavali problematiku guma na moelkularnoj razini, imaju nepresušna sredstva za testiranej svih mogućih pizdarija....na kraju, najjače svjetske gumarske tvrtke ih PLAĆAJU da rade za njih i da donose takve zaključke.

i oni (nije to jedna firma, svi se slažu u tome) kažu da nove gume trebaju ići otraga, a ti smatraš da znaš bolje od njih?
ono, bezimeni vulkanizer iz podstrane kontrira guma-inženjerima i bez ikakvog dokaza ih proglašava bedakima.

pa otkud to?
jedna je stvar da se ti držiš svojega i šutiš, ali ti jedan dobar dio ljudi koji se kuže u problematiku nazivaš budalama i tvrdiš da su im mozgovi isprani.

ponovo: otkud to?
I wonder is offline  
Old 15.12.2012., 21:57   #5572
ocito se prica o aquaplaningu,stavi nove gume i posteno ih zapali pa ih stavi nazad i opet ce ti bit zakurac.aquaplaning i drzanje na snijegu/ledu/suhom/vlaznom su 2 razlicita pojma
Azrael20 is offline  
Old 15.12.2012., 22:53   #5573
očito se priča o držanju i stabilnosti u zavoju.
bilo bi glupo da su stabilnost auta dokazivali na suhoj cesti jer bi im brzina trebala biti daleko veća. ovak se lakše vidi a prednost dublje šare otraga ne vide jedino oni koji ne gledaju.

a za aquaplaning...nemoj.
to ti je najslabiji argument u stavu "nove naprijed".
ili, kao što rekoh, dokaza nemaš ali si uzel sebi za pravo svima drugima solit pamet.

i zbog čega bi zapalil nove gume?
ako su splastičene, onda je skoro svejedno, ali i tada plastične sa dubljom šarom bi stavil otraga.
I wonder is offline  
Old 16.12.2012., 11:20   #5574
A hebiga sad - s jedne strane imaš opciju da su iza potrošenije gume i voziš sporije pa nećeš imat zanošenje guza i akvaplaning (bar ne tolko), a s druge strane imaš opciju da neš imat akvaplaninga ak uletiš u zavoj al zato nećeš moć krenut iz dvorišta na snjegu jer su ti pogonske gume potrošene pa nećeš uopće nikam stić s tim autom ili ćeš u lošijoj opciji na prvom zavoju produžit nosom ravno van pa u drvo ako ti je pogon iza...

Pa moš birat koja opcija je bolja...
yedwy is offline  
Old 16.12.2012., 12:43   #5575
Definiraj sporije. Pokazat ću ti X mjesta u Zg di je na mokrom 30 km/h sasvim dovoljno za piruetu. Pa shodno tome - jel bolje u takvim zavojima da te iznenadi nos ili rep auta? I koliko ljudi zna iskontrolirat nos a koliko rep. I treće - jel "prirodnije" ispravljat rep ili nos?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 16.12.2012., 13:09   #5576
Sporije = dovoljno sporo da se ne izvrtiš, iznos brizne nebitan, može bit 2 na sat ako treba, a ako je takvo mjesto da će ti na 30 pobjeć guz onda ćeš teško iskorigirat bilo šta krenuli nos ili rep prvi jer ako ti nos pukne u zid ili ogratu isto ćeš radit piruete po cesti i završit u jarku ko i ak kreneš s piruetama pa onda pukneš u ogradu, razbit ćeš se jednako...

Poanta je da su to sve filozofije koje ništa ne znače u stvarnom svjetu - treba imat adekvatne gume na sva 4 kotača ili si u k**cu i kraj priče, a ako su adekvatne onda je svejdno kako si ih i kamo rasporedio...

Zadnje uređivanje yedwy : 16.12.2012. at 13:16.
yedwy is offline  
Old 16.12.2012., 14:23   #5577
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
A hebiga sad - s jedne strane imaš opciju da su iza potrošenije gume i voziš sporije pa nećeš imat zanošenje guza i akvaplaning (bar ne tolko), a s druge strane imaš opciju da neš imat akvaplaninga ak uletiš u zavoj al zato nećeš moć krenut iz dvorišta na snjegu jer su ti pogonske gume potrošene pa nećeš uopće nikam stić s tim autom ili ćeš u lošijoj opciji na prvom zavoju produžit nosom ravno van pa u drvo ako ti je pogon iza...
a kocenje,a upravljanje...sinoc san osobno vidia auto na semaforu malo brze doslo po kisi i iznenadilo ga crveno,on po kocnici i stane u pola raskrizja(a pocea kocit jedno 50m prije zebre),brzo prva i pici dalje...mozda je taj jedan od vas koji je stavia 2 nove gume nazad
Azrael20 is offline  
Old 16.12.2012., 14:49   #5578
Ekipa, pozdrav, molim vas samo jednu brzu informaciju da mi potvrdite.

Interesira me može li guma dimenzija 215/65/16 ići na kombi vozilo (Renault Trafic, Opel Vivaro), koji ima tvorničke gume dimenzija 205/65/16?

Da li netko ima iskustava u vožnji, osjeti li uopće vozač razliku?

Hvala
d1nam0 is offline  
Old 16.12.2012., 15:05   #5579
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
a kocenje,a upravljanje...sinoc san osobno vidia auto na semaforu malo brze doslo po kisi i iznenadilo ga crveno,on po kocnici i stane u pola raskrizja(a pocea kocit jedno 50m prije zebre),brzo prva i pici dalje...mozda je taj jedan od vas koji je stavia 2 nove gume nazad
Omašio si fusbal ja sam jedan od onih koji ima ADEKVATNE gume na sva 4 kotača, ako te baš zanima one naprijed su novije (makar to i nije posebno bitno) sve imaju dovoljno ripne i dovoljno očuvana svojstva da se možeš vozit normalno s njima (čitaj nema neke relevantne razlike u odnosu na nove) i da probao sam ih pa mogu tvrdit...
yedwy is offline  
Old 16.12.2012., 15:06   #5580
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
A hebiga sad - s jedne strane imaš opciju da su iza potrošenije gume i voziš sporije pa nećeš imat zanošenje guza i akvaplaning (bar ne tolko), a s druge strane imaš opciju da neš imat akvaplaninga ak uletiš u zavoj al zato nećeš moć krenut iz dvorišta na snjegu jer su ti pogonske gume potrošene pa nećeš uopće nikam stić s tim autom ili ćeš u lošijoj opciji na prvom zavoju produžit nosom ravno van pa u drvo ako ti je pogon iza...

Pa moš birat koja opcija je bolja...
na treninzima se simulira iznenadno proklizavanje tako da ti zanesu stražnji kraj auta.
teže se ispravlja, za razliku od proklizavanja prednjeg kraja auta.

i aquaplaning NIJE problem ovdje. ako do njega dođe, kotač nema NIKAKAV dodir s podlogom i auto klizi kao što bi klizao na ledu.

na videu koji sam postavil auto proklizava zbog brzine i gripa na kotačima, a koji ovisi o kvaliteti gume. ne proklizava zbog aquaplaninga, makar bi i tada to bilo u korist stražnjih novih guma.

jer, prije će proklizat one gume koje imaju manje opterećenja, jel tako?
ako su sve 4 iste, prije prokliže stražnji kraj. pa zar nije logično staviti bolje ili nove gume otraga tak da se to umanji?
ili je bolje stavit nove naprijed pa dobiješ beton prednji kraj i potpuno lelujavi i nesiguran stražnji?
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
a kocenje,a upravljanje...sinoc san osobno vidia auto na semaforu malo brze doslo po kisi i iznenadilo ga crveno,on po kocnici i stane u pola raskrizja(a pocea kocit jedno 50m prije zebre),brzo prva i pici dalje...mozda je taj jedan od vas koji je stavia 2 nove gume nazad
kakvo kočenje, kakvo upravljanje?
ako auto proklizi, prva reakcija je skidanje noge s gasa, druga je sjedanje na kočnicu.
ako si u zavoju, skidanje noge s gasa zanaša stražnji kraj auta. situacija dušu dala za nove gume otraga, da se to izbjegne.

ovaj što nije uspio stati nije proklizio zbog aquaplaninga nego zbog prevelike brzine. upravljanje ima i dalje jer ima i ABS a sve i da je imal nove gume naprijed to ga nebi spasilo jer je došao prebrzo.

zato sam ti i rekao da nemaš nikakav dokaz tvrdnji o novim gumama naprijed. sve što imaš su naklapanja starih vozača koji su to prenosili još od doba dijagonalnih guma i makadamskih cesta. ti samo ponavljaš za njima makar vas je pregazilo vrijeme a da se nijednom nisi zapitao da li je to logično ili ne.
I wonder is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.