Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 13:34   #1341
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Ja sam ti svoje rekla i to je sve iz iskustva osobe koja je isto u it-u kao i ti, ali puno duze i nije se pravio pametan, nego je bio i je pametan, zato i zaradjuje puuno vise od tih koji samo tupe kakvu su skolu zavrsili i jos kakve su ocjene imali. Koga tu to briga?!

Naravno treba se cijeniti, ali ne prvise jer je to onda cista arogancija i umisljenost.

Zlato moje, hvala na tvojim savjetima, ali mi to ne znaci puno.Ja i tvoj decko nismo u ni slicnoj situaciji. Uvijek ce biti likova koji ce biti uspjesni i bez obrazovanja i iskustva! I sigurno je pametan, a ti jos pametnija di nadje takvog lika sa 20 000 Eura primanja!Respect!

Zato ni ne vidim kako bih ja iz svega toga izvukao pouku! Svak je svoje sudbine kovac!
superleo1 is offline  
Old 17.07.2007., 13:56   #1342
Quote:
superleo1 kaže: Pogledaj post
neki ste me krivo razumjeli.Ne mozete tako pausalno govoriti, je jedan samod najboljih.Sto sam dokazao sa jako dobrim ocjenama na poslu.I uz to sam uspio zavrsiti mba sa dobrim prosjekom.Mislim da govori o tome koliko sam dobar.

Placa istina nije losa, ali je skromna u odnosu na ostale moje kolege koji su LOSIJI i po poslu i po obrazovanju.Imam osjecaj da misle, a da istocna europa oni su zadovoljni.
Tocno mijenajcu firmu. I uspijecu, kao sto sam u svemu uspio u zivotu!
Ciao!
Jesi pitao kada sefa kako to da tvoji kolege imaju bolju placu od tebe? Mislim, ja bi ga pitao onako na fino pa vidio sta ce reci, a ako mi odgovor ne bi odgovarao, potrazio bi novu firma, a njega poslao u pm. Doslovno. Ako bi osjetio da se tu radi o nekakvoj diskriminaciji u odnosu na tvoje porijeklo, a da postoji nesrazmjer kod primanja, na.... bi mu se majke. Moras sam odluciti sta dalje, ali, ako je sve ovako kako si naveo, trazi drugu firmu bratac, makar za manju lovu. Hrvatsku zaboravi... to ti je čemer.
Sretno.
Pištolj doktor is offline  
Old 17.07.2007., 13:56   #1343
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Zivjela sam u Munchenu i stanovi i nisu tako skupi usporedjujuci s Parisom, Amsterdamom, Londonom...
Mi smo stan u Munchenu placali 1400 eura, bez rezija, samo je garaza bila u to uracunata, koju smo 80 eura placali. No bili smo u najpopularnijoj cetvrti, stan je bio 85 kvadrata, zgrada nova, prvi stanari. Znam da je to za hrvatske pojmove skupo, ali takav stan i u takvoj cetvrti ovdje ili u Parizu npr. kosta preko 2000 eura.
nema smisla usporedjivati stanove u M sa Londonom, Parisom itd. Svugdje ima skupljih. Schwabing je najskuplji i Bogenhausen ali evo ja sam recimo prvo stanovala u stanu/apartmanu od 40 kvadrata za 400 eura toplo , zatim 50 kvadrata 530 toplo sa garazom , i na kraju 75 kvadrata 700 eura toplo . znaci do centra mi je sa svake strane 15 minuta najdalje. stanovi u M su preskupi ali moze se naci, malo citati, malo se raspitivati uvijek se nesto nacuje.


ja jos nikad nisam imala problema niti neugodnih iskustava zato sto sam strana a u firmi sam na jako dobroj poziciji mada ima njemaca koji su i duze u firmi ali kod nas recimo sef cijeni posao koji radis tj. kako radis i karakter osobe. danas svako moze sve nauciti raditi u jednoj firmi.,ne gledaju se vise tako kvalifikacije nego jednostavno jesi vrijedan, korektan i prvi utisak.

Sve ima svoje prednosti i kakosezovesuprotnost (mane?nedostatke?)

Zadnje uređivanje norah : 17.07.2007. at 15:17.
norah is offline  
Old 17.07.2007., 13:59   #1344
Quote:
Zara76 kaže: Pogledaj post
Pretjerujes, ako ti imas placu 2700 + zena ti radi , mislim da imate i vise od Njemackog standarda. Preseli se u drugi grad jer München je naskuplji u Njemackoj sto se stanarine tice.
Ja placam stan u gradu koji je oko 250 km od Münchena za 102 kvadratna metra 600 eura.
Kao sto je glamour rekla, parovi imaju oko 2500 skupa pa opet dobro zive, voze solidan auto i idu na odmor.
Treba znati sa novcima...

istina
norah is offline  
Old 17.07.2007., 14:00   #1345
Superleo1, ne znam red velicina placa u IT-ju u Njemackoj. U Italiji bi tvoja netto primanja predstavljala jednu solidnu visoku placu za informaticara. Vjerujem da se u Njemackoj da nesto vise zaraditi.

Sto se povratka u Hrvatsku tice, imas olakotnu okolnost sto si u bransi gdje osoba s iskustvom ne bi smjela imati problema s pronalazenjem posla. Tvoj slucaj nije takav da bi ti placa iznosila neki hrvatski prosjek od 4-5.000 kuna.

Informaticar s iskustvom (a prednost je inozemno iskustvo) bi u Zagrebu bez velikih problema trebao naci poziciju s primanjima u rasponu od 8.000 - 12.000 kn. Pogotovo FER-ovcima to polazi za rukom. Znam nekoliko nasih decki koji su se iz Italije preselili u Zagreb. I ne misle se vracati u Italiju iako su imali vecu placu u Italiji. Kazu da im je doma najljepse i da s gore navedenim primanjima zive sasvim solidno. Cuj, doma je doma.

Ako ti se ne svidja u Njemackoj, nista te ne kosta da i dalje pokusavas traziti posao u Hrvatskoj, pa procijenis. Ono sto bi ti u Hrvatskoj moglo biti losije je da upadnes u firmu gdje je dosta neuredno radno vrijeme, tj. traze da svako-toliko ostanes preko redovnih 8 sati na poslu, zovu te subotama i nedjeljama, a tako nije bilo dogovoreno na pocetku i sl., pa ti ne plate bas korektno taj prekovremeni rad, itd. Ima toga, medjutim u Zagrebu imas izbora, pa promijenis ako ti se ne svidja.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 17.07.2007., 14:15   #1346
a recite mi, molim vas, jel u Hr moguce naci posao uopce a da to nije ZG?
ja imam muza informaticara (doktorat) a i ja radim u informatici i svaki put kad pomislim na povratak svi pricaju samo o zagrebu.
a meni se uopce ne ide u zg, mislim, ako vec moram ostat u velikom gradu onda cu ostat u parizu

kakva je prilika recimo u istri, pula/rijeka...? ove informaticare koje ja znam po puli nije bas da su previse zadovoljni....
Keya is offline  
Old 17.07.2007., 14:19   #1347
Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Superleo1, ne znam red velicina placa u IT-ju u Njemackoj. U Italiji bi tvoja netto primanja predstavljala jednu solidnu visoku placu za informaticara. Vjerujem da se u Njemackoj da nesto vise zaraditi.

Sto se povratka u Hrvatsku tice, imas olakotnu okolnost sto si u bransi gdje osoba s iskustvom ne bi smjela imati problema s pronalazenjem posla. Tvoj slucaj nije takav da bi ti placa iznosila neki hrvatski prosjek od 4-5.000 kuna.

Informaticar s iskustvom (a prednost je inozemno iskustvo) bi u Zagrebu bez velikih problema trebao naci poziciju s primanjima u rasponu od 8.000 - 12.000 kn. Pogotovo FER-ovcima to polazi za rukom. Znam nekoliko nasih decki koji su se iz Italije preselili u Zagreb. I ne misle se vracati u Italiju iako su imali vecu placu u Italiji. Kazu da im je doma najljepse i da s gore navedenim primanjima zive sasvim solidno. Cuj, doma je doma.

Ako ti se ne svidja u Njemackoj, nista te ne kosta da i dalje pokusavas traziti posao u Hrvatskoj, pa procijenis. Ono sto bi ti u Hrvatskoj moglo biti losije je da upadnes u firmu gdje je dosta neuredno radno vrijeme, tj. traze da svako-toliko ostanes preko redovnih 8 sati na poslu, zovu te subotama i nedjeljama, a tako nije bilo dogovoreno na pocetku i sl., pa ti ne plate bas korektno taj prekovremeni rad, itd. Ima toga, medjutim u Zagrebu imas izbora, pa promijenis ako ti se ne svidja.
a je..ali mi ne pada na pamet sa mba-om raditi ovo sto sad radim...
superleo1 is offline  
Old 17.07.2007., 14:20   #1348
Keya, najvise toga se vrti oko Zagreba. U Splitu i Rijeci isto ima nesto, ali su i place u pravilu nesto nize. Red velicine bi tamo bio oko 6.500-7.000 kn za nekog informaticara koji nije pocetnik, ali jos uvijek nema neke zesce reference. Medjutim, nije nemoguce da osoba s iskustvom u Rijeci pronadje poziciju za 8-10.000 kn. Manja je ponuda, ali nije nemoguce. Postoje i firme koje rade za vanjsko trziste, pa nekad traze da si dostupan za otici vani, a ima i nekih firmi koje rade dosta sa Zagrebom, pa opet treba ponekad otici tamo. ... ali onda i primanja mogu biti veca.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 17.07.2007., 14:23   #1349
ma ja u principu i trazim neki posao gdje bi mogla stalno brijat okolo hr-sjeverna italija-pariz a kako je krenulo, za jedno 5-6 godina mozda ce mi se plan i ostvariti

uh sto ne volim bit dugo na jednom mjestu
Keya is offline  
Old 17.07.2007., 14:28   #1350
Quote:
superleo1 kaže: Pogledaj post
a je..ali mi ne pada na pamet sa mba-om raditi ovo sto sad radim...
A sto bi konkretno zelio raditi?
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 17.07.2007., 14:35   #1351
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
ma ja u principu i trazim neki posao gdje bi mogla stalno brijat okolo hr-sjeverna italija-pariz a kako je krenulo, za jedno 5-6 godina mozda ce mi se plan i ostvariti

uh sto ne volim bit dugo na jednom mjestu
Svojevremeno je jedna informaticka firma iz Splita radila projekte na relaciji Split-Pariz. Lako moguce da su jos u tom poslu. Nemam pojma kolike su tamo place, ali vjerujem da su solidne za hrvatske pojmove. Nekad su ljudi s iskustvom tamo znali solidno zaraditi.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 17.07.2007., 14:36   #1352
nemas ime poduzeca??
Keya is offline  
Old 17.07.2007., 14:39   #1353
Imas PM.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 17.07.2007., 14:50   #1354
grazie
Keya is offline  
Old 17.07.2007., 15:09   #1355
paaaaaa

Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
A sto bi konkretno zelio raditi?
Projektmanagement npr. Voditelj, onaj koji recimo ima odlican tehnicki Background, elektronika, programiranje i organizacijske sposobnosti i razumijevanje ekonomskih procesa u poduzecu i "ljudskih". Tehnicki marketing.Sva ona mjesta gdje zahtijevaju razumijevanje tehnicko-ekonomskih procesa. Konzultant takodje...Pricam njemacki skoro savrseno kao i engleski!

Rodjen u bosni (bivsi coban, kao mali cuvao ovce.. ), studirao u Zagrebu, a radim u njemackoj 6 godina, uz to sam zavrsio 3-godisnji mba, nadam se da ce mi pozitivno ocijeniti zavrsni rad).Covjece imam toga za napisati!!!!!

Ako iko ima interkulturalnog iskustva i soft skills taj sam!
superleo1 is offline  
Old 17.07.2007., 15:16   #1356
Ovako ukratko bi covjek rekao da si ni manje ni vise nego netko s predispozicijama poput Borisa Nemsica.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 17.07.2007., 15:26   #1357
ha ha

Quote:
gatto kaže: Pogledaj post
Ovako ukratko bi covjek rekao da si ni manje ni vise nego netko s predispozicijama poput Borisa Nemsica.
ha ha

prije bandica!!!

Dobar!!!!!!
superleo1 is offline  
Old 17.07.2007., 15:35   #1358
Quote:
superleo1 kaže: Pogledaj post
Sta da vam kazem... dosao sam ovdje 2001, kao IT Fachkraft. Zavrsio sam fax tj FER u Zagrebu. I put pod noge pun ocekivanja za Njemacku. U medjuvremenu sam razocaran svime ovdje. Na poslu si cisti sljaker, koji dobiva manje priznanja.lova tako tako 1,6 puta visa nego prosjecna cca 2700 eura. Stan platim 1000 Eura. Od 12000kn (uracunato 1700 Eura, sto mi ostane) od toga ne ostane mi skoro nista.Obogatiti se sigurno necu ovdje. a ni ustediti. U medjuvremenu sam zavrsio mba ovdje, samo zato da dokazem da mogu i ovdje zavrsiti fax a i zbog karijere. Bio sam jedan od rijetkih stranaca u skoli. Sve sam sam platio 10 000 eura. Svaki dan 3 sata 5 semestara.Poslije posla...

U firmi cekam da mi daju posao managera..ako i to.mada sam najskolovaniji sa magisterijem u biznisu i tehnicki jako dobro potkovan i jedan od boljih, jos cekam. Znate ovdje cete biti uvijek onaj koji komicno prica.Akcent ce uvijek ostati...

Ja, sef nam je glavni postao, cijeloga odjela 120 ljudi, frajer sto je napravio od veceg sefa kceri dijete..hmmm. a nije ni studiro, a kamoli magistrirao...
Gdje se god prijavim za novi posao, nude ili manje ili isto para.

I zato sam odlucio se kuci vratiti. Manje para, mada i to ne mora znaciti, a veseliji i sigurno vise sanse za napredovanje na poslu. Mada za bosanskoga hrvata, i tu bi se mogao naci neki kreten kojega ce moje porijeklo smetati. Ali ako sam ista naucio u zivotu to je borba, ne dam se. Ali definitivno ne zelim ostati i ostarit ovdje u svabiji...Prijavio sam se kod par firmi tu dole, samo je jena me pozvala na razgovor.I to ne kuzim..

sta vi mislite o svemu tome?
Kužim te. Moj stric je kao asistent sa fera otišao u Munchen i radio je do penzije u Simensu. Uvijek je bio radnik drugog reda iako je bio magistar s referencama, vrlo sposoban i inteligentan čovjek, čak sa savršenim bavarskim akcentom. On je ostao jer nije imao izbora zbog novaca i obiteljske egzistencije..
Mislim da sa znanjem i papirom kojeg imaš ćeš bolje proći u Hrvatskoj. Kod nas si odmah faca ako imaš stranu diplomu, posebno njemačku i sigurno će te vrbovati firme u HR. U tvojoj branši u HR uvijek ima posla, a još bolje ako imaš ambicije otvoriti svoju firmu. Neka viša iskustva sada sigurno imaš.

Sjeti se male Doroty...there is no place like home!
Zato lupi petama 3 puta i okreni se oko svoje osi i izgovori čarobne riječi
Ivanicapeca is offline  
Old 17.07.2007., 15:53   #1359
[QUOTE=Ivanicapeca;9366409]Kužim te. Moj stric je kao asistent sa fera otišao u Munchen i radio je do penzije u Simensu. Uvijek je bio radnik drugog reda iako je bio magistar s referencama, vrlo sposoban i inteligentan čovjek, čak sa savršenim bavarskim akcentom. On je ostao jer nije imao izbora zbog novaca i obiteljske egzistencije..
Mislim da sa znanjem i papirom kojeg imaš ćeš bolje proći u Hrvatskoj. Kod nas si odmah faca ako imaš stranu diplomu, posebno njemačku i sigurno će te vrbovati firme u HR. U tvojoj branši u HR uvijek ima posla, a još bolje ako imaš ambicije otvoriti svoju firmu. Neka viša iskustva sada sigurno imaš.

ha haupravo ta firma!
superleo1 is offline  
Old 17.07.2007., 16:03   #1360
pa koji klinac cekas? ako je jedna firma losa ne znaci da su sve takve
najgore ti je kad te pukne mentalitet "suti, trpi i radi"!
ja sam u 5 godina promijenila 4 firme i od prije 5 godina mi je placa tri put veca (a da sam ostala u istoj sve ove godine ne znam bi li imala danas mozda 20% vise).

cak ni moja mater to ne moze skuzit, zadnji put je bila ljuta na mene u stilu "tebi nikad nije dobro, nikako da se skrasis"
Keya is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.