Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 02:33   #1
Question americke uticnice

Jel zna itko da li je moguće u cijeloj kući postaviti američki tip utičnica, ali da rade po našem standardu (50 Hz, 220V)... dakle htio bih ovakve utičnice te bih sve kablove promjenio da imaju ovakve krajeve, ali da kad ih uštekam sve fino radi na 50 Hz i 220 V
Da li je to moguće izvesti?
Hvala!!

EDIT:
evo još jedno pitanje... zanima me da li je moguće istu opciju napravit i s britanskim utikačima bs 1363

Hvala još jednom!!

Zadnje uređivanje ivicas : 25.08.2010. at 02:44.
ivicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 03:26   #2
Quote:
ivicas kaže: Pogledaj post
Jel zna itko da li je moguće u cijeloj kući postaviti američki tip utičnica, ali da rade po našem standardu (50 Hz, 220V)... dakle htio bih ovakve utičnice te bih sve kablove promjenio da imaju ovakve krajeve, ali da kad ih uštekam sve fino radi na 50 Hz i 220 V
Da li je to moguće izvesti?
Hvala!!

EDIT:
evo još jedno pitanje... zanima me da li je moguće istu opciju napravit i s britanskim utikačima bs 1363

Hvala još jednom!!
zašto bi pobogu to išao napraviti
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 07:55   #3
Quote:
ivicas kaže: Pogledaj post
Jel zna itko da li je moguće u cijeloj kući postaviti američki tip utičnica, ali da rade po našem standardu (50 Hz, 220V)... dakle htio bih ovakve utičnice te bih sve kablove promjenio da imaju ovakve krajeve, ali da kad ih uštekam sve fino radi na 50 Hz i 220 V
Da li je to moguće izvesti?
Hvala!!

EDIT:
evo još jedno pitanje... zanima me da li je moguće istu opciju napravit i s britanskim utikačima bs 1363

Hvala još jednom!!
Naravno da je moguce. To su metalni kontakti, razmjestaj nije bitan.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:40   #4
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
zašto bi pobogu to išao napraviti
To i mene baš zanima
scarface_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:07   #5
Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
To i mene baš zanima
samo si ide komplicirati život...svaki aparat u kući moraš prilagoditi ili adaptere stalno koristiti...bezveze
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:49   #6
jel to opet onaj s lampom od kolko ono tisuća dolara
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 21:14   #7
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
jel to opet onaj s lampom od kolko ono tisuća dolara
tog sam se i ja sjetio

Ali da, moguće je... nema razloga za to ali moguće je
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 21:24   #8
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
zašto bi pobogu to išao napraviti
iz estetskih razloga... cijelu kuću sam pravio američkim stilom pa bi htio i njihove utičnice - a i više mi se sviđa takav tip utičnica

@koka36:
odi si postove nabijat u neki drugi topic... pitanje je bilo jasno i glasno a tvoje nema veze s vezom
a i onog čovjeka izvrijeđaš zato što je kupio lampu od 500$ (a ne nekoliko tisuća dolara) => evo jedan topic za tebe i što ne želi mijenjat onakvu kakva je original došla... de odrasti... ako je broj 36 u tvom nicku broj godina koliko imaš onda je to stvarno jako žalosno...

Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Naravno da je moguce. To su metalni kontakti, razmjestaj nije bitan.
Hvala puno na informaciji
ivicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 21:42   #9
Quote:
ivicas kaže: Pogledaj post
iz estetskih razloga... cijelu kuću sam pravio američkim stilom pa bi htio i njihove utičnice - a i više mi se sviđa takav tip utičnica

@koka36:
odi si postove nabijat u neki drugi topic... pitanje je bilo jasno i glasno a tvoje nema veze s vezom
a i onog čovjeka izvrijeđaš zato što je kupio lampu od 500$ (a ne nekoliko tisuća dolara) => evo jedan topic za tebe i što ne želi mijenjat onakvu kakva je original došla... de odrasti... ako je broj 36 u tvom nicku broj godina koliko imaš onda je to stvarno jako žalosno...


Hvala puno na informaciji
dakle ipak si to ti, pa šta odmah ne kažeš,
Godina mi je 41 ako te baš zanima
nisam ja nikog vrijeđao nego smo svi skupa pokušali čovjeku objasniti neke stvari a vrijeđati je počeo on ko i ti sad....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 21:59   #10
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
dakle ipak si to ti, pa šta odmah ne kažeš,
Godina mi je 41 ako te baš zanima
nisam ja nikog vrijeđao nego smo svi skupa pokušali čovjeku objasniti neke stvari a vrijeđati je počeo on ko i ti sad....
evo pročitao sam cijeli onaj topic... vrijeđat si počeo TI tako da si ga nazvao kretenom, na što ti je on uzvratio istom mjerom... dakle TI si počeo vrijeđat u onom topicu... evo pa se uvjeri:
post #37
post #38
a ja nisam ni počeo niti imam namjeru vrijeđat nekog, nego sam samo izrazio mišljenje da nisi zreo kao osoba - koja je od mene starija 8 godina...
eto toliko od mene...
ivicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:08   #11
Quote:
ivicas kaže: Pogledaj post
Jel zna itko da li je moguće u cijeloj kući postaviti američki tip utičnica, ali da rade po našem standardu (50 Hz, 220V)... dakle htio bih ovakve utičnice te bih sve kablove promjenio da imaju ovakve krajeve, ali da kad ih uštekam sve fino radi na 50 Hz i 220 V
Da li je to moguće izvesti?
Hvala!!

EDIT:
evo još jedno pitanje... zanima me da li je moguće istu opciju napravit i s britanskim utikačima bs 1363

Hvala još jednom!!

može radit, ali ti se to ne poklapa po standardma, zamisli da ti dođe netko iz amerike i skuri laptop ili neku điđu od 5000 USD
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:30   #12
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
može radit, ali ti se to ne poklapa po standardma, zamisli da ti dođe netko iz amerike i skuri laptop ili neku điđu od 5000 USD
Pa Laptop će raditi bez problema

Meni osobne se ne sviđaju američke utičnice jer su mi nekako bezveze.
Bio sam nekoliko puta u Americi i mogao sam se sam uvjeriti.
Ali to je stvar ukusa pa neka radi ko šta voli
scarface_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 00:55   #13
Vimar ti u svom programu nudi sve kaj trebaš
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 01:11   #14
Quote:
ivicas kaže: Pogledaj post
iz estetskih razloga... cijelu kuću sam pravio američkim stilom pa bi htio i njihove utičnice - a i više mi se sviđa takav tip utičnica
ma daj, kao da će ti netko utičnice gledati...
mislim da nije vrijedno toga da se kasnije cijeli život hebeš sa svakim aparatom kojeg kupiš. da ne velim da prtljanje oko svakog aparata već spada u kategoriju safety hazard.

da si išao staviti onaj trash dispenser, imao bi moju punu podršku
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 09:49   #15
Quote:
ivicas kaže: Pogledaj post
Jel zna itko da li je moguće u cijeloj kući postaviti američki tip utičnica, ali da rade po našem standardu (50 Hz, 220V)... dakle htio bih ovakve utičnice te bih sve kablove promjenio da imaju ovakve krajeve, ali da kad ih uštekam sve fino radi na 50 Hz i 220 V
Gdje si nabavio utičnice ? Ja sam razmišljao da si jednu u radnoj sobi preradim na ametički tip čisto radi par uređaja koje imam iz amerike. Da ne moram svaki puta se zezati sa onim adapterima.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:36   #16
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Gdje si nabavio utičnice ? Ja sam razmišljao da si jednu u radnoj sobi preradim na ametički tip čisto radi par uređaja koje imam iz amerike. Da ne moram svaki puta se zezati sa onim adapterima.
I sad bum ja opet bezobrazan.......
Možeš ti staviti američke utičnice ali bez adaptera bu ti sve zgorilo zato ne radite takve gluposti......
On samo stavlja američke maske a napon ostaje isti europski, da bi ti radili američki uređaji trebaš adapter........
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:48   #17
Sve je moguće samo što će ti to onda biti "home-made" pa trebaš naći nekog pedantnog majstora koji će zajedno s tobom sagledati situaciju i prilagoditi jedan sistem drugom ( npr. adapteri se mogu sakriti u kutiju pored utičnice ili sl. )
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:14   #18
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Sve je moguće samo što će ti to onda biti "home-made" pa trebaš naći nekog pedantnog majstora koji će zajedno s tobom sagledati situaciju i prilagoditi jedan sistem drugom ( npr. adapteri se mogu sakriti u kutiju pored utičnice ili sl. )
I to je kao veliki problem .
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:44   #19
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
I to je kao veliki problem .
može biti radi konstantnog grijanja adaptera, grijanje u konačnici dovodi do pregaranja i tako dalje.....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:13   #20
@the_ripper: nisam još nabavio, ali za 2 tjedna ionako idem u Washington tako da ću si vjerojatno tamo kupit

Pričao ja danas s jednim električarom i kaže mi on da nije siguran hoće li bakar u tim utičnicima izdržat 220 V... jel zna mi tko reći nešto više o ovome?
ivicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.